Skocz do zawartości

XV 2018 - akcesoria - gdzie kupić ?


Piskoor

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, PRIMAR napisał:

Prócz tego drobiazg: "Produkt nicht zugelassen für öffentlichen Straßen." czyli "Produkt nie jest dopuszczony do użytku na drogach publicznych." ;)

A u nas nie ma takiego przepisu? Bo wydaje mi się, że też jest i że te wszystkie rury na "terenówkach" są niedozwolone.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.12.2019 o 23:31, radix99 napisał:

image.thumb.png.6957750e1d51ab3526943983afef92dc.pngJak można tak oszpecić samochód? Ktoś zna funcję tych błyszczących rurek na przedzie auta?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, mechanik napisał:

image.thumb.png.6957750e1d51ab3526943983afef92dc.pngJak można tak oszpecić samochód? Ktoś zna funcję tych błyszczących rurek na przedzie auta?

 

u nas i dalej na Wschod to cospotocznie zwane jest "kangurzatnik" - legenda glosi, ze to australijski wynalazek, ktory powstal po to, aby ochronic przod auta przed potracanymi kangurami... :mrgreen:

  • Haha 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, mechanik napisał:

Jak można tak oszpecić samochód? Ktoś zna funcję tych błyszczących rurek na przedzie auta?

Sądzę, że działanie jest identyczne jak stały hak z tyłu w autach osobowych (lub zdejmowany, ale wożony stale). Ma zadanie zwiększyć szkody przeciwnika. No, bo na kangury u nas na pewno nie działa. A na sarny, jelenie, łosie i dziki... wątpliwe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, Szürkebarát napisał:

Przypomnijcie mi proszę, gdzie jest o spryskiwaczu kamery cofania bo chyba i ja będę musiał to popełnić, choć to nieproste.

zrobiłem sobie przerwę między robieniem śledzia a oprawianiem choinki...:) i znalazłem dla Ciebie to:

początek: 

i mały update, zrobiony przez @aflinta

wracam do śledzia :thumbup:

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Szürkebarát napisał:

Dzięks. PS. Bałtyckiego śledzia robisz czy odpuściłeś i robisz śledzia z Morza Północnego?

Niestety, nie ma już czasu jak kiedyś tam, na wypad nad morze i kupno ryb bezpośrednio od rybaka czy znajomych rybaka :mellow: Ryneczek zostaje i małżonka, która ogarnia zakupy :)

Co do tych rurek z przodu na kangura, ciekawe czy przeszły test "kangura" :biglol: 

 

kangur.jpg

kangur2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety - kangury to plaga na drogach niektórych rejonów Australii. W Interiorze jak wypożyczasz samochód, to podpisujesz glejt o zakazie jazdy od zmierzchu do świtu. Jak złamiesz zakaz i trafisz kangura (co nie jest trudne) płacisz za naprawę z własnej kieszeni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Szürkebarát napisał:

Przypomnijcie mi proszę, gdzie jest o spryskiwaczu kamery cofania bo chyba i ja będę musiał to popełnić, choć to nieproste.

Montaż jest prosty, pod warunkiem, że posiadasz proste narzędzia jak wiertarka i dwa wiertła do metalu, pilnik do metalu (najlepiej okrągły), jakiś rozpuszczalnik, nożyk, śrubokręt, preparat antykorozyjny i chwilę wolnego czasu w jakimś niezbyt zimnym pomieszczeniu. Instrukcja montażu przesłana przez Dział Techniczny jest tu: https://forum.subaru.pl/applications/core/interface/file/attachment.php?id=147155

Warto całość doposażyć w zaworek zwrotny (najlepiej montowany w okolicy klapy bagażnika niedaleko od samej dyszy).

  • Super! 1
  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Szürkebarát napisał:

Stawiasz bardzo twarde warunki - i narzędzia trzeba mieć i instrukcję przeczytać. O wolnym czasie nie wspomnę :biglol:

W takim razie można podjechać do ASO i dać sobie zamontować - czas to pieniądz i niektórym bardziej się opłaca popracować zamiast bawić się w majsterkowanie ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, aflinta napisał:

podjechać do ASO i dać sobie zamontować

Skoro można to zrobić samemu to chyba do takiego montażu nie potrzeba aż ASO? Przed jakimkolwiek demontażem czegoś co jest montowane na plastikowe spinki, zawsze mam obawy czy którejś nie uszkodzę albo nie wpadnie mi do jakiegoś profilu, co niestety zazwyczaj się dzieje. Bo jak nie miałem tak nie mam specjalistycznych narzędzi do demontażu wspomnianych spinek. Zawór zwrotny jest w zestawie czy trzeba dokupić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie masz rąk z palcami jak u kowala to spokojnie ściągniesz plastiki bez użycia jakichkolwiek narzędzi. Ważne jednak by robić to w dodatnich temperaturach (ja robiłem jak było 18-20 stopni). Zawór zwrotny trzeba sobie samemu zakupić w jakimś sklepiku motoryzacyjnym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, aflinta napisał:

Zawór zwrotny trzeba sobie samemu zakupić w jakimś sklepiku motoryzacyjnym

Instrukcję przecz...jrzałem. Narzędzi do ściągania plastików jak nie miałem tak nie mam ale skoro nie potrzeba to ten punkt uważamy za niebyły. Ręce z palcami jak miałem kiedyś ale to minęło i mi się wydelikaciły jednocześnie robiąc się mniej chwytne :( . Czasu w nadmiarze miałem jakiś czas temu a teraz należy czekać na odpowiednią temperaturę. Na koniec pytanie - czy dam radę zainstalować zawór zwrotny we właściwą stronę? :biglol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, aflinta napisał:

W takim razie można podjechać do ASO i dać sobie zamontować - czas to pieniądz i niektórym bardziej się opłaca popracować zamiast bawić się w majsterkowanie ;)

 

Ja majsterkuję wieczorami po pracy, wiec oszczędzam. :D

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Blixten napisał:
12 godzin temu, aflinta napisał:

W takim razie można podjechać do ASO i dać sobie zamontować - czas to pieniądz i niektórym bardziej się opłaca popracować zamiast bawić się w majsterkowanie ;)

 

Ja majsterkuję wieczorami po pracy, wiec oszczędzam. 

No nie wiem no nie wiem. Przekonujecie obydwaj. Garaż do majsterkowania mam jakichś 330 km od miejsca parkowania i nie jest tam teraz zbyt ciepło a w ASO będę 27 grudnia, na pierwszym przeglądzie po 15000 km. Filtr kabinowy premium już zamówiłem. Coś jeszcze proponujecie zamówić, przy okazji tego przeglądu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...