Skocz do zawartości

Skoda lepsza od Subaru


bardzozlymisio

Rekomendowane odpowiedzi

Uf, pozbyłem się skody :) Co prawda wczoraj ostani raz mogłem sobie pogrzać na autostradzie. Toyota już taka szybką nie jest. Ale za to jaka wygodna.  Dużo, duzo wygodniejsza,  większy podłokietnik dalej wysuwany więc daje faktyczne podparcie pod rękę w czasie trzymania kierownicy. Samochód też daje mniejsze wibracje,  generalnie zawieszenie bardziej komfortowe niż w skodzie. 

20220110_212044.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 10.01.2022 o 21:42, MateuszWwa napisał:

Uf, pozbyłem się skody :) Co prawda wczoraj ostani raz mogłem sobie pogrzać na autostradzie. Toyota już taka szybką nie jest. Ale za to jaka wygodna.  Dużo, duzo wygodniejsza,  większy podłokietnik dalej wysuwany więc daje faktyczne podparcie pod rękę w czasie trzymania kierownicy. Samochód też daje mniejsze wibracje,  generalnie zawieszenie bardziej komfortowe niż w skodzie. 

20220110_212044.jpg

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, st981777 napisał:

Gdyby to było Camry, to Volkswagen odbiłby się z powrotem do Niemiec...

VW nie jest godny ocierać się i odbijać od Camry. Ja sądzę że by zjechał na bok, a manekin wyciągnął by rękę przez okno i pokazał kciuk do góry.

  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Czy wy wiecie, co w skali globalnej uczynił ten wątek (przy drobnym udziale kryzysu produkcyjnego w branży automotive)?

Zgadałem się z kolegą z Pragi - miesiąc temu kupił 3-letniego Lexusa NX 300h, bo był tańszy niż używana Skoda Kodiaq (nie wiem jak stara) w średnim wyposażeniu.

Tak więc Lexus nowym autem dla ludu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Kytutr napisał:

Czy wy wiecie, co w skali globalnej uczynił ten wątek (przy drobnym udziale kryzysu produkcyjnego w branży automotive)?

Zgadałem się z kolegą z Pragi - miesiąc temu kupił 3-letniego Lexusa NX 300h, bo był tańszy niż używana Skoda Kodiaq (nie wiem jak stara) w średnim wyposażeniu.

Tak więc Lexus nowym autem dla ludu ;)

Potwierdzam . Ja zwykły szary obywatel RP też żem zamówił 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega zamówił Octavie kombi w sierpniu. Własnie odebrał telefon że Skoda anulowała zamówienia. Samochodu nie ma i nie będzie. 
To niedobrze.
Ja zamówiłem VW na koniec lipca i właśnie obawiam się że mi zmienią cenę albo wręcz anulują. A już i tak tanio nie było.

Wysłane z mojego SM-N986B przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, piotrek_p napisał:

To niedobrze.
Ja zamówiłem VW na koniec lipca i właśnie obawiam się że mi zmienią cenę albo wręcz anulują. A już i tak tanio nie było.

Wysłane z mojego SM-N986B przy użyciu Tapatalka
 

Tanio to już było :unsure:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, dirkdiggler napisał:

Ostatnio robiłem trochę retrofitu w skodzinie, el. klapa, kamera cofania.

 

Wiązki elektr, panele sterowania Made in Ukraine

20220308_192858.jpg


Na Ukrainie wytwarzane sa wiazki elektryczne do kilku niemieckich marek: 

BWM Steyr (Austria) ma przestoj z powodu przerwy w dostawie kabli. 
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, chojny napisał:

Kolega zamówił Octavie kombi w sierpniu. Własnie odebrał telefon że Skoda anulowała zamówienia. Samochodu nie ma i nie będzie. 

 

Kolega poszedł do VW z pytaniem co może mieć z dieslem... w tym roku nic. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, markos007 napisał:

a niby w tym roku sytuacja miała się polepszyć, a będzie chyba jeszcze gorzej..

 

Tak miało być, ja się cieszę że odebrałem dwa tygodnie temu, po pół roku czekania i zgodnie z planem. 

 

Nie chciałbym teraz musieć podejmować decyzji co dalej i czekać rok+...  

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego mój Skodilak, który  ma nalatane jedyne 44k km od października '19 i powinien wrócić do leasingu we wrześniu raczej zostanie ze mną do magicznego przebiegu 198 k km.

Zamówiłem sprężyny podwyższające H&R, wyciszę drzwi i uszczelki to zrobi się luksusowo jak w pewnym aucie na T :D

  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Ayu napisał:

Dlatego mój Skodilak, który  ma nalatane jedyne 44k km od października '19 i powinien wrócić do leasingu we wrześniu raczej zostanie ze mną do magicznego przebiegu 198 k km.

Zamówiłem sprężyny podwyższające H&R, wyciszę drzwi i uszczelki to zrobi się luksusowo jak w pewnym aucie na T :D

Tatra? :biglol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, markos007 napisał:

a niby w tym roku sytuacja miała się polepszyć, a będzie chyba jeszcze gorzej..

 

Niestety, jak nie urok, to sraczka...

 

O tym, że z Ukrainy pochodziło około 70 proc. dostaw wiązek przewodów elektrycznych montowanych w samochodach produkowanych w całej Europie pisaliśmy już nie raz. Z tego względu szereg niemieckich fabryk już wstrzymało pracę. Ale to nie wszystko.

 

Jak się okazuje, Ukraina pokrywała około 70 procent światowego zapotrzebowania na neon. Co więcej, robiła to przy współpracy z... Rosją. Neon to produkt uboczny powstający podczas produkcji stali. Z rosyjskich hut gaz ten trafiał do Ukrainy, gdzie był oczyszczany, a następnie eksportowany.

 

Mieszanina neonu z helem używana jest jako substancja robocza w laserach. Z kolei lasery wykorzystywane są do... produkcji półprzewodników. Tych samych półprzewodników, z brakiem których przemysł m.in. samochodowy zmaga się od mniej więcej roku...

 

Co prawda producenci półprzewodników, przewidując rosyjską agresję zwiększyli zapasy neonu, jednak to, czy zostaną one wyczerpane zależy od sytuacji na Ukrainie i tego, jak długo potrwa wojna. Trzeba również liczyć się ze znaczną podwyżką cen neonu. Podczas pierwszej rosyjskiej agresji, gdy Rosja w 2014 roku zagarnęła Krym, ceny tego surowca wzrosły sześciokrotnie.

 

Ale neon nie jest jedynym surowcem, którego może zabraknąć światowemu przemysłowi. Około 1/3 dostaw palladu pochodzi z Rosji. A ten pierwiastek również jest używany w produkcji półprzewodników oraz... katalizatorów.


 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, GREGG napisał:

O tym, że z Ukrainy pochodziło około 70 proc. dostaw wiązek przewodów elektrycznych montowanych w samochodach produkowanych w całej Europie

 

A gdyby Polacy załatwili ugodowo spór o kasę z Leoni, to wiązki byłyby nadal produkowane niedaleko mnie. Pamiętam, że długo to trwało, aż w końcu Leoni przenieśli się na Ukrainę. Blisko 2000 ludzi tam pracowało. Robili nawet wiązki do Lamborgini. 

Znalazłem jakąś starą wzmiankę: https://rc.fm/polityczne/leoni-z-ostrzeszowa-na-ukraine.html# 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...