Skocz do zawartości

Skoda lepsza od Subaru


bardzozlymisio

Rekomendowane odpowiedzi

Ladies&Gents.

 

od razu przepraszam za prowokacyjny tytuł. Mam do Was pytanie, dlaczego ulubiliście sobie markę Subaru?

Poruszam sie samodzielnie samochodami różnej maści od prawie 20 lat. przebrnąłem przez etap malucha, kanciaka, kilku opli, avensisa i obecenie od dwóch lat ujeżdżam octavie scout, ktora uważam za auto z napędem 4x4 - ale zaraz pewnie usłyszę, że to g... nie napęd 4x4 ale dla rodziny 2+1+pies na wyjazd zimowy jest OK co by kto nie mówił. W międzyczasie miałem okazję pojeździć Foresterem 2,5xt rocznik 06 i od tej pory mam jakąś słabość do tych okropnych samochodów. W samochodach bardziej zwracam uwagę na to jak jezdzi, co go napędza i wszystkie tego aspekty techiczne (o ile je rozumiem) a mniej jak wygląda i jaki ma kolor.

 

De facto moje pytanie brzmi co jest w subaru takiego szczególnego, że nie powinienem kupić Superb Combi 2.0 TDi, 4x4 a kupić subaru i jakie?

 

z góry bardzo dziękuje za opinie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm eeeee ale co ducha w narodzie nie ma?

mialem nadzieje na wodospad argumentów i taka kicha? wstydzilibyscie sie!!!

 

wyglad nie jest wazny, wszyscy posiadacze subaru je kupuja nie dlatego, ze sa ladne tylko dlatego ze jezdza jak nalezy, nie?

 

auto ma mi sprawiac frajde z jazdy, dawac bezpieczenstwo z rodzina, a jak znajde kawalek palcyku zasniezonego i wylacze to esp to i troche zabawy - to co skoda rownie dobra jak subaru do tego?

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoda rulez! :P

 

No przecież sam już sobie odpowiedziałeś:

 

W międzyczasie miałem okazję pojeździć Foresterem 2,5xt rocznik 06 i od tej pory mam jakąś słabość do tych okropnych samochodów. W samochodach bardziej zwracam uwagę na to jak jezdzi, co go napędza i wszystkie tego aspekty techiczne (o ile je rozumiem) a mniej jak wygląda i jaki ma kolor.

 

ja się 2 lata temu przejechałem forkiem 2.5 XT 07 i musiałem go kupić, chociaż miałem prawie nowy samochód z salonu, bo...jak się przesiadłem z powrotem, to..jakoś przestał jeździć, a silnik dziwnie sie męczył...

Skoda, Kia - świetne samochody, nie psują się i jak ktoś chce jeździdełko którym dojedzie do celu to świetnu wybór. Ale jak oczekujesz tego co sam napisałeś czyli czegoś więcej ...to większą radochę niż jazda Subaru mało co daje...(a jak już to są to takie marki jak porsche, ferrari itd ;))

 

Kupuj forka i dalej nie prowokuj takimi tytułami ;)

W każdym razie wejście na forum masz dość mocne.

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale co znaczy kupuj forka? i co znaczy jak nie jestes zdecydowany to nie kupuj? staram sie właśnie dowiedzieć dlaczego wy się zdecydowaliście. Rozumiem, że częśc forumowiczów ma subaru bo tak - czyli tak jak pytam moją zonę o powód jej jakiegoś działania jak ma PMS - to ona tez odpowiada bo tak! A część ma subaru bo pchnęły ich do tego jakieś racjonalne przesłanki.

Staram sie zrozumiec jakie?

Ja jestem w stanie od razu odpowiedzieć dlaczego kupiłem auto ze strzałą Jozina z Bazin na masce :)

a co do forka - bardziej mi lezal ten porzedni, ale trochę jest za mały może raczej outback? Ale ten diesel troche sie go boję, w sumie chcialbym, zeby mial ca. 180-200KM ale to tylko benzyna, tak? A benzyny to on duzo potrzebuje pewnie.

Pewnie wirusujecie te diesle, jak to działa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z kupnem Subaru jest trochę jak z kupnem Alfa Romeo - love it or hate it ;) tych aut nie kupuje się rozumem, tylko sercem i wiem co mówię, bo miałem 2 alfy i 2 subaru ;) a po drodze Seat, Peugeot, Fiat itp i jakoś mnie nudziły

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wyglad nie jest wazny, wszyscy posiadacze subaru je kupuja nie dlatego, ze sa ladne tylko dlatego ze jezdza jak nalezy, nie?

 

Tu kolego przesadziles. :evil: Zapamietaj sobie, ze scooby to najpsienkniejsze auta na tym swiecie, gdyz poniewaz sa:

1. nasze

2. my je posiadamy

3. sa w naszym posadaniu

4. my nimi jezdzimy

5. my je uzjezdzamy, pojezdzamy i upalywujemy

6. nazywaja sie SUBARU

 

Tyle powinno wytarczyc by przestac siac defetyzm w narodzie i herezje. :P

 

:mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja Ci nie odpowiem dlaczego kupiłem subaru bo to było tak dawno że nie pamiętam - ludzie tak długo nie żyją :D A najważniejszym argumentem była awaryjność posiadanego AUDI . Było mi wszystko jedno co byleby nie audi i byleby nie łada .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli co bedzie mnie momentami wku...wiał bo nie jest to auto idealne, ale jazda a szczególnie jak jest syf na drodze jest very rewarding, tak?

dokładnie tak, bo jeśli chodzi o awaryjność Subaru - bywa różnie, koszty - spore, czasem bardzo, dostępność części w ASO - dramat, obsługa w ASO - koszmar, ale ja kocham Subaru za gul gul gul, pst ;) za wygląd, za kolor (micablue), za rajdowe tradycje i za S-AWD, które wcale nie jest takie super jak wszyscy piszą, ale jednak działa nieźle na naszych drogach ;) jest jakaś magiczna otoczka wokół pewnych marek i tyle - Skoda tego nie ma. Mając Subaru możesz się po pastwić na forum, spotkać co roku na plejadach i czasem pękać z dumy, jak zazdrośni koledzy w autach dla Kowalskiego z zazdrością zachwalają swoje superbolidy, bo wiedzą, że ich to "zwykłe" auta, a Ty masz coś niebanalnego ;) chyba trzeba być fanem motoryzacji, żeby zrozumieć tego wirusa ;)

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z kupnem Subaru jest trochę jak z kupnem Alfa Romeo - love it or hate it ;) tych aut nie kupuje się rozumem, tylko sercem i wiem co mówię, bo miałem 2 alfy i 2 subaru ;) a po drodze Seat, Peugeot, Fiat itp i jakoś mnie nudziły

No dokładnie. Po prostu miłość jest ślepa.

 

ale co znaczy kupuj forka?

ja kupiłem bo tak chciałem i już. Zdroworozsądkowo było sobie zostawić tamto autko, paliło 3x mniej a serwis był 2x tańszy.

Ale wreszcie jeżdzę samochodem który się nie znudził po 3 miesiącach czy pół roku.

I w ogóle nie interesują mnie już "zwykłe" samochody.

Wolałbym bagażnik na dachu zamontować, niż jeździć skoda suberb z wielkim bagaznikiem.

Ale jakoś się mieścimy bezproblowo - rodzina 4 osobowa w tym 2 dużych dzieci.

Ja to się zawsze zastanawiam co ludzie wożą jeśli prawie 400 litrów bagaznika który mozna po sufit zładować im nie wystarcza.. :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba przesadzacie :oops:

Skąd pomysł że kierowcy skód zazdroszczą kierowcom subaru ?

mnie to nawet nie przyszło do głowy, raczej zazdrości się nowej skody lub vw, a na subaru patrzy jakimś politowaniem typu "na pewno ma małego lub inne kompleksy skoro musiał taki samochód kupić" :)

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, ale trzeba oddać co cesarskie cesarzowi...... skoda jest samochodem dla przeciętnego kowalskiego, czyli nie ma prestiżu, na dupy sie nie nadaje, czesto jest wysmiewana, itepe. Jednka są powody dla któych ludzie je kupują jak szaleni:

1. jest relatywnie tania do jakosci

2. jest oszczedna

3. jest dosc duza

czyli ludzie kotrzy traktuja samochod jak srodek transportu i nic wiecej kupuja i sa zadowoleni, albo tacy jak ja, ktorzy kupili za 70% wartosci w salonie z takich czy innych przyczyn.

 

Jednak zgadzam sie, ze skoda jest autem bez duszy czy tez pazura jak kto woli - i dlatego was tu prowokuje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja się nie zgodzę że Subaru kupuje się z miłości !!!!

 

Jeżdże dwoma Subaru i powiem .....

 

Rozsądek i serce w jednym :-)

 

Najpierw mi sie podobał Legacy a potem się w nim zakochałem, jak już się nauczyłem nim jeżdzić

 

Długoby gadać dlaczego Subaru ....

 

po prostu Think-Feel-Drive !!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ludzie kotrzy traktuja samochod jak srodek transportu i nic wiecej kupuja i sa zadowoleni
taka jest generalna idea posiadania auta, ale jeżeli chcesz czegoś więcej od auta, to kupujesz np. alfe, subaru, porsche etc (zależnie od pojemności portfela)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bardzozlymisio, zdecydowanie polecam Skodę,

 

- ma większy bagażnik

- więcej uchwytów na kubki

- większy schowek na rękawiczki

- schowek na parasol

- pali 6,54L/100KM

- ma ładniejszą tapicerkę

- jest ładna

- jest zrobiona z Volkswagena

- ciotka ma taką

- wuj ma taką

- 47 znajomych i ich rodziców ma Skody

- ksiądz proboszcz jeździ Skodą

- 73,5% przedstawicieli handlowych jeździ Skodami

 

 

…mógłbym tak do rana.

 

 

A Subaru… co drugi kierowca to albo Piotruś Pan albo nierówno ma pod czaszką, nie śpią tacy po nocach jak pada śnieg, upalają gdzie i kiedy się da, zamiast na kawe do rodziny jadą na kawe do ASO, machają do siebie na drogach jak jacyś sekciarze…

 

Uciekaj póki możesz.

  • Super! 3
  • Lajk 9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ludzie kotrzy traktuja samochod jak srodek transportu i nic wiecej kupuja i sa zadowoleni
taka jest generalna idea posiadania auta, ale jeżeli chcesz czegoś więcej od auta, to kupujesz np. alfe, subaru, porsche etc (zależnie od pojemności portfela)

dokładnie..albo czasem jeszcze inaczej - wydaje im się, że są zadowoleni dopóki nie poprowadzą któregoś z wymienionych samochodów..no przynajmniej u mnie tak było.

Co do rozsądku to też coś w tym jest, np. forek króluje w rankingach bezawaryjności, samym sercem to brałbym alfę, ale ta odrobina rozsądku i poczucia bezpieczeństwa, że się dojedzie ciągnie jednak do japończyka. :)

Ale z drugiej strony to wziąłem wersję z wysoce awaryjnym 2.5 (odpukać i splunąć przez lewe ramię) bo dawał najwięcej radochy.

 

-- 24 lis 2010, o 14:52 --

 

bardzozlymisio, zdecydowanie polecam Skodę,

Uciekaj póki możesz.

 

Brakuje mi tu przycisku "lubię to". No więc napiszę tutaj - podoba mi się twój tok rozumowania. :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...