Skocz do zawartości

Skoda lepsza od Subaru


bardzozlymisio

Rekomendowane odpowiedzi

Bardzozlymisio, jeśli koniecznie chcesz wiedzieć to Subaru kupuje się po to by Być (pomyśl :idea: To Be, or not to be).

Skodę natomiast kupuje się po to by Mieć (pomyśl :idea: To Have or to Be).

 

Zakup Subaru to po prostu odmienny stan świadomości :wink: :mrgreen:

 

Think-Feel-Drive !!!

Teraz to Confidence in Motion

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A część ma subaru bo pchnęły ich do tego jakieś racjonalne przesłanki.

Staram sie zrozumiec jakie?

 

to popatrz na odpowiedzi jakich Ci udzielono w tym temacie.

widzisz jakies racjonalne?

 

tu sie wszyscy podsmiewaja/wywyzszaja ("skoro zadajesz takie pytanie to kup Skode" etc), ale merytorycznych argumentow nie ma.

owszem, naped jest lepszy niz 4x4 w Superbie, ale w normalnej jezdzie tego nie odczujesz, Skodowy haldex wystarczy.

 

jezeli nie mieszkasz w gorach, gdzie zimą nie da rady przejechac innym pojazdem niz czolg, ani nie jestes fanem wszelkiej masci pojezdzawek i ogolnie pojetego rajdowania (a skoro myslisz na Superbem Combi, to domyslam sie ze nie ma Cie w zadnej z tych grup), to nie ma racjonalnych argumentow przemawiajacych za kupnem Subaru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W międzyczasie miałem okazję pojeździć Foresterem 2,5xt rocznik 06 i od tej pory mam jakąś słabość

 

:arrow:

"marzenia trzeba realizowac natychmiast.... jutro mozesz byc w trumnie" by vert

 

I tak się kupuje Subaru :D Zima idzie, kupuj :twisted: najbardziej racjonalny powód na tę chwilę, ale jest ich też dużo więcej :)

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak bym mogl to astin martin. Na pewno nie prosiak do nich tez mam awersje bo mi sie z nimieckimi marzeniami malych chlopcow kojarzy. A skoda ma tu status dla ludzi praktycznych ale zakompleksionych i probujacych cos komus udowodnic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja sobie zrobiłem ogromną krzywdę kupując STi........................... teraz mam tak spaczony punkt odniesienia jak powinno się prowadzić auto, że z każdego samochodu którym jeździłem po zakupie STI, wysiadam zdecydowanie rozczarowany :mrgreen::mrgreen::mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie rozumiem, ze bierzecie mnie za kapelusznika, ale to jeszcze nie ten etap ;).

Kolega Maciex napisał, ze jego Forester jest samochodem, ktory mu sie nie znudzil po 3 miesiacach - i o to mi chodzi. Jakbym nie mial tych watpliwosci, to kupilbym Superba od razu, ale wlasnie szukam czegos czego skodzie brakuje - to chyba dobry objaw nie? Wprawdzie przeraza mnie fakt awaryjnosci ale przeraza mnie jeszcze bardziej fakt nijakosci auta. Myslę, ze ta debata zmierza do nikad a bede mogl sie czegos dowiedziec wiecej, jak sam sie zdecyduje na model subaru, ktory bede chcial dokladnie zbadac. Poki co sie waham. Jak juz sie zdecyduje, to znow napisze jakis porywajacy tekst, zeby Was sprowokowac.

Poki co dziekuję za opinie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem okazję pojeździć Foresterem 2,5xt
Poki co sie waham

W tym roku z europejskiego rynku znikają prawie wszystkie subaryny z benzynowym silnikiem 2.5 litra, w ofercie pozostanie tylko STI. Tak więc jeśli chciałbyś kupić model do którego "masz jakąś słabość" to musisz się spieszyć, a nie wahać :idea:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myslę, ze ta debata zmierza do nikad

 

 

hehe, jak kupisz Subaru, posiedzisz na The Forum to zrozumiesz "tą debatę" :mrgreen:

 

 

 

Aktulanie się zastanawiam dla kogo jest ona bardziej niezrozumiała, dla Ciebie czy dla nas :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bardzozlymisio, musisz poczuć klimat tego forum :twisted:;)

 

Obiektywnie rzecz ujmując, skoda rzeczywiście ma większy bagażnik, więcej uchwytów na kubki, tańsze części itd..... jest bardziej user friendly.

 

W Subaru do niektórych rzeczy trzeba się przyzwyczaić, wiedzieć gdzie i jak się serwisować itd.... ale bez przesady.... Forester czy OBK nie jest autem sportowym, a rodzinnym tzn. jest przystosowany do wożenia ludzi :P Nawet jeśli kupisz OBKa wolnossącego 2.5 to gwarantuje Ci, że przyjemność z jazdy jest nieporównywalnie lepsza niż w skodzie.... Subaru nie są nudne, mają swój charakter, świetnie się prowadzą (choć warto mieć ciut pojęcia o technice jazdy) i S-AWD wcale nie jest przereklamowany. Tj. taki prawdziwy i najlepszy napęd jest w STi, ale w innych modelach jest na tyle dobry, że świetnie sobie radzi w większości warunków.

 

Zastanów się, czy jesteś w stanie troszkę poświęcić (ale nie tak dużo :P) dla lepszego prowadzenia i przyjemności z samej jazdy i decyduj :)

 

-- 24 lis 2010, o 15:57 --

 

W tym roku z europejskiego rynku znikają prawie wszystkie subaryny z benzynowym silnikiem 2.5 litra

Turbo :!: :idea: reszta chyba zostaje ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnego popoludnia wracalem z kumplem ze szkoly idac na przystanek i tak sie zagadalismy, ze za rondem kolo 'Gromady' naprzeciwko dworca PKP uderzylem w 'cos' zaparkowane na chodniku. Zgodnie z polska tradycja wydobylo sie ze mnie przeciagle i siarczyste 'curva' (lac. 'zakret' - od razu mamy tu konotacje rajdowe). Siedzacy w zaparkowanym aucie kierownik pomachal mi sadzac (wlasciwie z reszta), ze reakcje ma spowodowal nie fakt zaparkowania na chodniku i zderzenia dwu cial fizycznych, lecz wyglad samochodu. :mrgreen:

 

To byla polowa lat 90. XX wieku. Olsztyn. Auto przerazliwie niebieskie z przerazliwie zlotymi felgami. Nietrudno domyslec sie, ze kierownikiem byl Krzysztof H.

 

Tak zaczela sie moja choroba.

 

Podpisano: czlonek Klubu AS - Anonimowych Subaroholikow.

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bardzozlymisio, napisałeś, że miałeś okazję już pojeździć. No ja też... i tak już zostało. Mam już kolejną Imprezę, w której czuje się jak by była zrobiona specjalnie dla mnie. Clarkson opisując STI powiedział, żeby pójść do salonu i się przejechać, bo warto, a ja się cieszę, bo wiem o czym mówił - nawet jeżeli chodzi o wolnego ssaka - wszystko zależy od zasobności portfela. Bo i do niego można założyć większe hamulce, lepsze zawieszenie, itd. itd. i się zaczyna... :twisted:

I wiem, że przynajmniej jedna osoba, która jechała moim autem 1. poczuła to co ja kiedyś. Bardzo miłe uczucie. 8)

 

Nie jeździłem Skodą 4x4 i niewieloma innymi autami jeździłem w ciągu ostatnich kilku lat, więc ciężko porównuwać, ale to zdanie oddaje dokładnie to co czułem w tych nie-Subaru, którymi miałem okazję się przejechać ostatnio:

ja sobie zrobiłem ogromną krzywdę kupując STi........................... teraz mam tak spaczony punkt odniesienia jak powinno się prowadzić auto, że z każdego samochodu którym jeździłem po zakupie STI, wysiadam zdecydowanie rozczarowany
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z kupnem Subaru jest trochę jak z kupnem Alfa Romeo - love it or hate it ;) tych aut nie kupuje się rozumem, tylko sercem i wiem co mówię, bo miałem 2 alfy i 2 subaru ;) a po drodze Seat, Peugeot, Fiat itp i jakoś mnie nudziły

 

podpisuję się Obama rękami :!:

 

-- 24 lis 2010, o 16:16 --

 

z kupnem Subaru jest trochę jak z kupnem Alfa Romeo - love it or hate it ;) tych aut nie kupuje się rozumem, tylko sercem i wiem co mówię, bo miałem 2 alfy i 2 subaru ;) a po drodze Seat, Peugeot, Fiat itp i jakoś mnie nudziły

 

podpisuję się Obama rękami :!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no dobra to juz wiem dlaczego kupiliscie subaraka - bo jest najlepszy na swiecie :)

a teraz powiedzcie panowie wsrod tych subarakow najlepszych na swiecie to jaki jest najlepszy na swiecie silnik - zeby byl mocny a nie za głodny i trwały. Raczej celowałbym w legacy kombi lub otbacka, bo forek trochę za mały mi sie zdaje.

Diesle zbieraja pochwaly - a jak jest z czipowaniem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem w stanie od razu odpowiedzieć dlaczego kupiłem auto ze strzałą Jozina z Bazin na masce

 

 

No i w tym sęk.

Wg mnie, auta typu Skoda, Szmelcwagen i inne takie kupuje się właśnie ze względu na jakieś tam racjonalne argumenty; większy bagażnik, więcej bajerów, wygrany test w Auto Świecie, respekt na dzielni :wink: itp. Słowem, trzeba siebie samego do tego zakupu przekonać :idea:

 

A jeśli chodzi o zakup Subaru, to w moim przypadku i podejrzewam, że w przypadku większości tutaj obecnych freaków, trzeba siebie samego przekonywać, żeby nie kupić następnego Subaru :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wsrod tych subarakow najlepszych na swiecie to jaki jest najlepszy

Mój :wink: Ale niestety nie jest na sprzedaż :twisted:

 

A tak serio, to skoro podobał Ci się Forek XT, to może jest to coś dla Ciebie :?: Jeździłeś modelem 06, a począwszy od modelu 09 jest nowa większa buda :idea: Niektórzy narzekają, że nawet za duża, ale nie ja :P Musisz się tylko spieszyć, bo modelu 2.5 XT już niedługo nie będzie w ofercie, a może już nie ma :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...