Jump to content

Kytutr

Nowy
 • Posts

  97
 • Joined

 • Last visited

1 Follower

Contact Methods

 • Skype
  kytutr
 • Website URL
  https://flickr.com/photos/kytutr

Profile Information

 • Gender
  mężczyzna
 • Skąd
  Praha
 • Auto
  Subaru Outback MY2018 2.5
  Lexus GS 300h
 • Zainteresowania
  fotografia i pociągi

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

Kytutr's Achievements

..:: Bywalec :..

..:: Bywalec :.. (3/13)

150

Reputation

 1. Pozdrawiam kierowcę/kierowniczkę "Piętnastki", która zaparkowała obok mojego auta przy hotelu w Szczawnicy.
 2. Kytutr

  CVT - awarie

  O to jest interesujący mnie temat, bo jakoś tak wychodzi, że w tym roku całkiem sporo jeżdżę w górach i moje dotychczasowe próby hamowania silnikiem w OBK z CVT jakoś mnie nie przekonywały - pomimo wyboru trybu S i wachlowania łopatkami silnik albo wył na wysokich obrotach, albo auto przyspieszało (kiedy wrzucałem wyższy bieg, żeby nie wyło).
 3. W ubiegłym tygodniu można było mnie spotkać na Podlasiu. Powiedzieć, że lubię tę część Polski, to jak nic nie powiedzieć. Tamtejsze drogi są jakby stworzone z myślą o Subaru. Szkoda tylko, że tak daleko z Czech (i nie mówię o Czechach Orlańskich, czy Czechach Zabłotnych ).
 4. Pozdrowienia dla kierowcy, który w sobotę 14.08 zechciał zaparkować obok mnie na parkingu Karczmy Jorgula w Nowej Dębie.
 5. Niedziela 8.08 trasa Kraków - okolice Siemiatycz/Bielska Podlaskiego. Coś małego lub średniej wielkości mogę wziąć.
 6. Kytutr

  Filmy

  Na Słowacji w testach rządzi Rasťo Chvála, a w Czechach jest Muldix, który przetestował Subaru XV 2.0i e-Boxer 2021:
 7. Rasťo Chvála w formie. Jak zwykle nie boji się zabrać auta w teren i porządnie go wybrudzić.
 8. Wczoraj po południu jechałem spory kawałek krakowską ulicą Królowej Jadwigi za kimś jadącym Leśnikiem 1. generacji. Pozdrawiam kierownika/kierowniczkę!
 9. Żeby móc oddawać krew w Czechach musisz mieć: pobyt w Czechach dłużej niż 1 rok czeskie ubezpieczenie zdrowotne komunikatywną znajomość języka czeskiego Źródło: Dárce cizinec — (uhkt.cz) A oddawanie krwi wygląda podobnie jak w Polsce. Pierwsza wizyta to rozszerzone badania, pobranie próbki moczu itd. A potem to rutyna: próbka krwi, szybki wywiad lekarski i na fotel. Pobierają tak samo jak w Polsce, czyli 450 mililitrów. Dostajesz dzień wolnego (płatnego) i poczęstunek. Nie ma czekolad. Ogólnie zawsze jest miło i można sobie z paniami robić heheszki.
 10. No to się zgraliśmy, ja też po ponad roku wybrałem się oddać polską krew czeskim braciom i siostrom. Wpadła kolejna pieczątka i "stravenka" na oszałamiającą sumę 55 kaczek Miejsce na pieczątki w poprzedniej książeczce już się skończyło.
 11. Ja dzisiaj o poranku zrobiłem sobie fajną przejażdżkę i przy okazji doskonaliłem sztukę nagrywania kamerką sportową. Niedaleko od Pragi jest taki piękny park krajobrazowy Kokořínsko – Máchův kraj: lasy, dolinki wydrążone przez czas i wodę w piaskowcach, malownicze wioski, piękne widoki (gorąco polecam, mogę dać namiary na co lepsze atrakcje). A przede wszystkim super zakręty. No i jak kamerka sportowa, to w aucie też trzeba ustawić tryb sportowy, żeby zadziałało
 12. No nieładnie, nieładnie A w dodatku 21% VAT zamiast 23.
 13. Rano oddałem a przed godziną odebrałem Subaru z przeglądu po 150k kilometrów. Przy okazji zleciłem dynamiczną wymianę oleju w skrzyni CVT oraz wymianę oleju w dyferencjałach. Jak widać na załączonym obrazku tanio nie było, ale mam nadzieję, że dobrze (przy okazji zmiany Subaru zmieniłem też serwis). Pozwoliłem też sobie wziąć magazyn "Jsem Subarista!", zainteresował mnie ten artykuł o małżeństwie, które objechało świat w Subaru w 413 dni.
 14. Ja pozdrawiam kierownika Levorga na krakowskich blachach spotkanego dzisiaj w godzinach przedpołudniowych na DK46 pomiędzy Złotym Stokiem a Kłodzkiem (konkretnie to w Laskach). W ogóle to ostatnich 10 dni jeździłem po południowej Polsce i machałem w kierunku aut marki Subaru jak opętany, ale odzew był marniutki
×
×
 • Create New...