Skocz do zawartości

Impreza MY2018


przemekka

Rekomendowane odpowiedzi

Ciekawostka można otworzyc bagaznik... Pinem....
Jest odzielny, malutki przycisk na klapie bagaznika którym klepiemy kod. Jak zatrzaśniemy kluczyki w bagażniku to da sie wejść. Fajne.
 
 
Pare slow od Pertyna na fb:


"No cóż, wygląda na to, że nie powinienem testować Subaru. Według większości komentatorów jestem bowiem a/ za gruby, żeby testować i oceniać Subaru (pewnie jest robione tylko dla smukłych 12-letnich dziewczynek); b/ nie znam się (to chyba oczywiste); c/ skupiam się na fochu, że mi nie dali fury i samolotu; d/ niepotrzebnie wspominam o legendzie modelu Impreza, skoro do testu dostałem 156-konną Imprezę z automatem, a nie WRX STI SuperHiperLuxTorpedę; e/ oczywiście, Volkswagen mi płaci.
No nie wiem. W sumie…
Ale na serio: wygląda na to, że społeczność fanów tej marki ma wyjątkową zupełnie niezdolność do czytania/słuchania czegokolwiek innego niż zachwyty nad tąże marką. To już jest niemal poziom kibolski. Nie wiem, czy to dobrze dla marki, która jednak ma w swej historii wspaniałe chwile, którymi mają prawo się cieszyć także ci, którzy nie tylko nie mają Subaru, ale nawet go mieć nie chcą.
Taka tylko smutna refleksja"

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że ten powyższy tekst to wspaniałe podsumowanie tego testu :) 

 

Godzinę temu, baki napisał:

skoro do testu dostałem 156-konną Imprezę z automatem, a nie WRX STI SuperHiperLuxTorped

 

To trzeba było przetestować jak 156 koni. Porównać do starych modeli, co się zmieniło itp. Testować jak zwykłego  gofa..a nie przez pryzmat STi. To tak jakby testować golfa 1,5 i oceniać przez pryzmat wersji 300koni. Jezu a jakby to był fotel recaro? Strach pomyśleć :) tylko japońskie gejsze sie w nim mieszczą :P 

Siedziałem ostatnio w rs5.... Znaczy szybko wysiadłem bo mi sie 4 litery nie zmieściły w trzymaniach bocznych :P (przy rozszerzeniu fotela na max). Czy marudze, że fotel jest zły? Nie. Czy jestem na niego za gruby? Na ten model napewno. Czy audi powinno zmienić fotel pod moje 4 litery? Oczywiście. :biglol: 

 

Godzinę temu, baki napisał:

ma wyjątkową zupełnie niezdolność do czytania/słuchania czegokolwiek innego niż zachwyty

 

I to samo można powiedzieć w drugą stronę. Zamiast posłuchać dlaczego test się nie podoba i wyciàgnąć wnioski to niestety.... Test był mega super ekstra dokładny i obiektywny :) 

Nie umiemy słuchać i tyle :) powtarzał się nie bede bo wyprodukowałem wystarczająco na poprzednich stronach. 

 

Auto mogło się testującemu nie podobac? Mogło.

Mógł nam sie test nie podobać? Mógł.

Szczególnie jako kibolom :P niskie iq :mrgreen: strach pomyśleć co by było po testach jakiegoś starego modelu BMW.

Jeszcze na fb piane bić... Zieeew... Taki dobry test obroni sie sam :) Więcej dystansu, humoru i zagłębiania w szczegóły prosimy. 

 

 

 

 

Edytowane przez Sebastian.R
  • Lajk 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak, nie chciało mi się oglądać testu Pana Pertyna (przepraszam za ewentualne pomyłki w nazwiskach) bo tak flakowato mówiącego narratora to moja cierpliwość znieść nie mogła (ktoś napisał wcześniej że trzeba dźwięk narratora zwolnić o ileś tam, sorry ale bym wtedy zasnął na pewno). ale abstrahując od wszelakich możliwości i aparycji testującego (to naprawdę jest bez znaczenia) cholera mnie mnie bierze że wszyscy biorą pod uwagę tylko to, że legenda, że rajdy..., cholera jasna, czemu nikt nie wspomina o tym przy testach flakowatych Toyot, że kiedyś Supra, że Celica a teraz padaka i hybrydy...testując rzetelnie  niech skupią się na porównaniu jakości względem innych marek, teraźniejszych modeli....itd, itp, sorry ale wali mnie czy pan tester dostał auto brudne czy umyte (to sprawa pomiędzy nim a dostawcą auta do testu) a jak mu tak bardzo zależało na bezstronności to po cholerę wspominał o tym fakcie??? Każdy jest trochę próżny ale rozgrywajcie to między sobą panowie (to do Pertyna) my chcemy prawdziwych i solidnych testów, by wiedzieć czy warto iść i zawracać gitarrę sobie i sprzedawcy podczas jazdy próbnej. Pozdro dla wszystkich testujących;-)

  • Lajk 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, B-52 napisał:

Lubię Pertyna, test mi się podobał i uważam, że padło sporo ciepłych słów pod adresem imprezy. A że nie wszystkie takie były, to trudno, bywa. 

 

Widać od razu, że nie kibolujesz z nami :biglol: zdrajca.

 

10 minut temu, adamW202 napisał:

Powiem tak, nie chciało mi się oglądać testu Pana Pertyna (przepraszam za ewentualne pomyłki w nazwiskach) bo tak flakowato mówiącego narratora to moja cierpliwość znieść nie mogła (ktoś napisał wcześniej że trzeba dźwięk narratora zwolnić o ileś tam, sorry ale bym wtedy zasnął na pewno). ale abstrahując od wszelakich możliwości i aparycji testującego (to naprawdę jest bez znaczenia) cholera mnie mnie bierze że wszyscy biorą pod uwagę tylko to, że legenda, że rajdy..., cholera jasna, czemu nikt nie wspomina o tym przy testach flakowatych Toyot, że kiedyś Supra, że Celica a teraz padaka i hybrydy...testując rzetelnie  niech skupią się na porównaniu jakości względem innych marek, teraźniejszych modeli....itd, itp, sorry ale wali mnie czy pan tester dostał auto brudne czy umyte (to sprawa pomiędzy nim a dostawcą auta do testu) a jak mu tak bardzo zależało na bezstronności to po cholerę wspominał o tym fakcie??? Każdy jest trochę próżny ale rozgrywajcie to między sobą panowie (to do Pertyna) my chcemy prawdziwych i solidnych testów, by wiedzieć czy warto iść i zawracać gitarrę sobie i sprzedawcy podczas jazdy próbnej. Pozdro dla wszystkich testujących;-)

 

Podpisuje się pod tym.

Poza jednym - moim zdaniem programy tego typu to są programy 'rozrywkowe' dla maniaków motoryzacji. Ot takie włacz sobie do śniadania czy przed snem.

W życiu bym nie pomyślał żeby kierować sie czyimiś odczuciami, bedąc przed zakupem auta którym to ja mam jeździć.  A to te filmy prezentują. Odczucia jednej osoby (tej czy innej). 

Musiałyby to być filmy typu autogefuhl, gdzie gość oprócz swojej opinii pokazuje praktycznie każde pokrętło i funkcje multimediów. Test trwa zwykle godzine. 

No jeszcze z pl sie saturday car fever kwalifikuje pod to. Pomimo, że to jego opinia, to materiały kręci tak długie (czasami po 3h) i tyle pokazuje, że można opinie o danym aucie sobie wyrobić (taką wstępną). Filtrując pewne rzeczy co lubi testujący a co my. 

 

Zachęcam do własnych wycieczek do salonów, a te filmy traktować jako rozrywke. 

 

 

 

 

  • Super! 1
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, adamW202 napisał:

 tak flakowato mówiącego narratora to moja cierpliwość znieść nie mogła (ktoś napisał wcześniej że trzeba dźwięk narratora zwolnić o ileś tam, sorry ale bym wtedy zasnął na pewno).

A to nie było że trzeba przyspieszyć żeby właśnie można było normalnie oglądać? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, radekk napisał:

A to nie było że trzeba przyspieszyć żeby właśnie można było normalnie oglądać? ;)

Teraz nie mogę już znaleźć, utknęło mi w pamięci że zwolnić co mnie zdziwiło mocno(może źle przeczytałem)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, adamW202 napisał:

Teraz nie mogę już znaleźć, utknęło mi w pamięci że zwolnić co mnie zdziwiło mocno(może źle przeczytałem)

To byłem ja w pierwszym poście pod postem z filmem.Napisalem wartości 1.25 i 1.5 które oznaczają odtworzenie filmu w szybszym tempie.W dodatku nawet o dziwo jak na mnie tym razem nie złośliwie :P Bo czasem nawet pomimo ,że trochę już drażni mnie u Pana Pertyna jędrne zawieszenie (prawie w każdym teście )to czasem coś włączę .A z większą prędkością nie traci się akurat nic w tym przypadku na jakości odbioru .

 

hmmm nie zastanawiałem się nad tym ale może to podświadomość.Wtedy samochody też  są szybsze. Nawet  te z cvt <_<i nie tylko czerwone.

 

Ps.do adamW202 nic się nie stało, zdarza się.Przynajmniej nie zaatakowałeś mnie tak jak kiedyś Pan Andrzej Koper tutaj czyli całkowicie obok tego o czym pisałem i insynuując coś czego nie tyle nie napisałem co nawet nie pomyślałem.

Edytowane przez Boryster
  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, baki napisał:

Pare slow od Pertyna na fb:


"No cóż, wygląda na to, że nie powinienem testować Subaru. Według większości komentatorów jestem bowiem a/ za gruby, żeby testować i oceniać Subaru (pewnie jest robione tylko dla smukłych 12-letnich dziewczynek); b/ nie znam się (to chyba oczywiste); c/ skupiam się na fochu, że mi nie dali fury i samolotu; d/ niepotrzebnie wspominam o legendzie modelu Impreza, skoro do testu dostałem 156-konną Imprezę z automatem, a nie WRX STI SuperHiperLuxTorpedę; e/ oczywiście, Volkswagen mi płaci.
No nie wiem. W sumie…
Ale na serio: wygląda na to, że społeczność fanów tej marki ma wyjątkową zupełnie niezdolność do czytania/słuchania czegokolwiek innego niż zachwyty nad tąże marką. To już jest niemal poziom kibolski. Nie wiem, czy to dobrze dla marki, która jednak ma w swej historii wspaniałe chwile, którymi mają prawo się cieszyć także ci, którzy nie tylko nie mają Subaru, ale nawet go mieć nie chcą.
Taka tylko smutna refleksja"

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka
 

No to "Pan Dziennikarz" pojechał :)

Widać jaki wrażliwy na swoim punkcie. Aż dziw, ze ze swoim ego mieści się w aucie :)

przyszywać łatkę kiboli tysiącom ludzi na podstawie kilku krytycznych, w żartobliwy tonie uwag to już mistrzostwo świata. Tylko patrzeć jak wytoczy nam zbiorowo proces o zniesławienie ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam taką całkiem techniczną uwagę,prośbę niekoniecznie tylko do Pana Pertyna ale do innych osób , które zamieszczają testy samochodów na Yt.Co prawda mniej to dotyczy marek japońskich bo tu zazwyczaj jest kilka wersji i jeśli testujący poda nazwę to można sobie odszukać.Ale chodzi mi o to,że nieraz testujący opowiada ,że naciska jakiś magiczny przycisk i mówi coś się Mu tam nagle robi twardsze ( czy nieraz jędrniejsze ) A ja nie wiem czy On (samochód <_< ) faktycznie tak ma czy Mu się to tylko tak wydaje ,że ma.Byłoby dobrze,gdyby pod takim testem była  lista wyposażenia jakie miał testowany akurat samochód.Skoro czytają fora to może uwagi konstruktywne czasami też.

Nieraz też mówią ze staje się Ona ( jakaś alfa czy bmka) bardziej posłuszna ,że lepiej reaguje na ruchy kierowcy.Że lepiej się prowadzi.

 

Ps. potem biegnę  do salonu kupuję z nadzieja ze jak nacisnę to mi się utwardzi.Albo będzie lepiej reagowała.

Wydaję kilkaset tysięcy .A tu miękkie jak było bo nie dodałem opcji acc,cdd czy innej.Albo okazuje sie ,ze ten model cokolwiek bym nie dodał to jędrniejszy nie będzie ani lepiej reagował na ruchy.

I kłopoty w związku nie ustępują....w związku z tym.

 

nie tylko 500+ ale i rzetelna informacja+

  • Super! 1
  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ależ nigdy poza tym wątkiem nie widziałem testu zrobionego przez tego Pana i żyłem, więc nawet jeśli przestanie robić testy zupełnie to świat nie runie. A tak w ogóle smutna refleksja tegoż Pana nie ma ni jak się do smutku jakiegokolwiek  ani słów krytyki pod jego adresem, poza tym, że zrównał forumowiczów z kibolami. Mieści się ze swym ego w Imprezie bo przecież to pojemne auto :mrgreen: siedziałem, widziałem - dużo tam się zmieści.

Edytowane przez adamW202
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, abrams napisał:

Co prawda nie jestem na  Facebooku i nie zamierzam być, ale poczytajcie sobie co za bzdury wypisują na Facebooku tego "eksperta" Pertyna.... inne osoby nie mające w ogóle pojęcia np. o polityce Subaru w USA...

No a czego się spodziewać jeśli "prowadzący" taki rzetelny? Pewnie placi za nabijanie postów :)

Edit: sprawdzilem jego profil. Poniżej 4000 obserwujących. Słabiutko. Zachar ma 10x tyle. Teraz bardziej rozumiem frustracje tego "pana". Tekstami o kibolach fanów sobie nie przysporzy, tym "ględzeniem" jak widać tez średnio. Smutne to...

 

Edytowane przez Tsunetomo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, adamW202 napisał:

wali mnie czy pan tester dostał auto brudne czy umyte

Tak mi teraz po śledziu przyszło do głowy: jakby tak myli wszystkim testerom samochód przed wydaniem, to po kilkudziesięciu testach na budzie nie byłoby już lakieru :huh:

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odkryłem nową funkcje :P a właściwie jej brak. 

Z powodu braku pikaczy z tyłu - nie działa funkcja zapobiegająca przypadkowemu wjechaniu na wstecznym np w ściane :P

Mówie na wypadek jakby sie ktoś filmów z usa naoglądał. Auto nie zredukuje nam momentu i nie zahamuje automatycznie. 

Chyba, że da się to gdzieś włączyć - ale nie znalazłem. Wg instrukcji ofc. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak już abstrahuję ( nikogo nie obrażam) od tej konkretnej sytuacji to uświadomiłem sobie, że przecież czynność mycia należy do takich samych jak wsiadanie do samochodu.Pakowanie bagażnika.Jest z związana z codziennym użytkowaniem pojazdu.Byłoby to ciekawe zobaczyć jak myje się dany model .Jak robi np. dwumetrowiec a jak ktoś o posturze Pana Pertyna.To mógłby być taki nowy test dwumetrowca.Czy jestem w stanie umyć prawe felgi sięgając lancą z lewej strony pojazdu.Albo po przekątnej.Porównanie ile zajmuje umycie samochodu po lifcie i jakie to koszty .To czynność związana z użytkowaniem samochodu .Każdy potencjalny nabywca by wiedział czy da radę sam czy jest skazany na płacenie na myjniach ręcznych .I np. używanie drabinki ;).Czy nawet pelerynki mniej lub bardziej patriotycznej ( to bardzo względne ostatnio ) żeby się nie pobrudzić.Sam pamietam jak się obraziłem ( tzn.przestalem już u nich myć) na myjnię, w której kilka lat temu myłem swoje samochody gdy za forestera SG zaczęli mi liczyć jak za dużego suva .<_< Mimo że do mycia obydwu samochodów jakie u nich wtedy myłem nie używali drabinek.(ani pelerynek)

Oczywiście to pół żartem a całkiem serio.

Może to niemiłe wydarzenie dla każdej ze stron zamiast pozostawić niesmak,fetor i brud okaże się być początkiem nowej ery,dobrej zmiany!

Tzn. przy założeniu ze ideą tych testów jest pomoc nam czyli suwerenowi w podjęciu dobrego wyboru.

 

Ps.chyba muszę mniej jeść w te święta.

Edytowane przez Boryster
  • Super! 1
  • Haha 1
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak już abstrahuję ( nikogo nie obrażam) od tej konkretnej sytuacji to uświadomiłem sobie, że przecież czynność mycia należy do takich samych jak wsiadanie do samochodu.Pakowanie bagażnika.Jest z związana z codziennym użytkowaniem pojazdu.Byłoby to ciekawe zobaczyć jak myje się dany model .Jak robi np. dwumetrowiec a jak ktoś o posturze Pana Pertyna.To mógłby być taki nowy test dwumetrowca.Czy jestem w stanie umyć prawe felgi sięgając lancą z lewej strony pojazdu.Albo po przekątnej.Porównanie ile zajmuje umycie samochodu po lifcie i jakie to koszty .To czynność związana z użytkowaniem samochodu .Każdy potencjalny nabywca by wiedział czy da radę sam czy jest skazany na płacenie na myjniach ręcznych .I np. używanie drabinki .Czy nawet pelerynki mniej lub bardziej patriotycznej ( to bardzo względne ostatnio ) żeby się nie pobrudzić.Sam pamietam jak się obraziłem ( tzn.przestalem już u nich myć) na myjnię, w której kilka lat temu myłem swoje samochody gdy za forestera SG zaczęli mi liczyć jak za dużego suva .<_ mycia obydwu samochod jakie u nich wtedy my nie drabinek. pelerynek> Oczywiście to pół żartem a całkiem serio.
Może to niemiłe wydarzenie dla każdej ze stron zamiast pozostawić niesmak,fetor i brud okaże się być początkiem nowej ery,dobrej zmiany!
Tzn. przy założeniu ze ideą tych testów jest pomoc nam czyli suwerenowi w podjęciu dobrego wyboru.
 
Ps.chyba muszę mniej jeść w te święta.
No właśnie, chciałem zapytać ile maku zjadłeś i w jakiej postaci .
Ale fajnie się czytało! Pertyn z lancą strzelający z biodra po przekątnej do lewej felgi...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Boryster napisał:

.Przynajmniej nie zaatakowałeś mnie tak jak kiedyś Pan Andrzej Koper tutaj czyli całkowicie obok tego o czym pisałem i insynuując coś czego nie tyle nie napisałem co nawet nie pomyślałem.

 

jeżeli tak było to bardzo przepraszam być może coś źle zrozumiałem lub z kimś  pomyliłem....:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, Andrzej Koper napisał:

 

jeżeli tak było to bardzo przepraszam być może coś źle zrozumiałem lub z kimś  pomyliłem....:)

Nie ma sprawy.Dostalem wtedy trochę rykoszetem niejako „za całokształt” .Mam pamięć selektywną i wolę pamiętać Pana rywalizację z Panem Marianem Bublewiczem niedaleko mojego miejsca zamieszkania na rozgrywanych wtedy też i nocą odcinkach rajdu krakowskiego.Niż taką pierdółke.:) 

Swoją droga wtedy miało się wrażenie ze te samochody fruwają a kilka lat temu byłem to poza załogami jadącymi wrc to miało się wrażenie jakby inni jechali na zapoznanie trasy .

Ale to może kwestia pogorszenia mojego wzroku i słuchu albo nadużywania maku w święta.

Ps.mógl mnie Pan nawet wtedy widzieć,stałem na skarpie w takich krótkich spodenkach ....ale się Panu spieszyło.Pan Krzysztof Gęborys tylko mrugnął znad notatek do mnie.

Edytowane przez Boryster
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Ryba Piła napisał:

 

Zobaczcie test nowej Vitary turbo autorstwa naszego bohatera.  I też narzekania na Suzuki Polska...

nie dałbym rady. Jeden materiał "zmęczyłem", bo było o Subaru, ale katować się oglądaniem tego pana raz jeszcze...To, że narzeka mnie nie dziwi - widać, że ma problem z tym, że nie jest uważany za jedyną słuszną wyrocznię w sprawach motoryzacji. 

  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...