Skocz do zawartości

Forester - SZYBKIE PYTANIE


Haze

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 19.05.2018 o 15:18, Daniel Adach napisał:

Witam, mam problem z podswietleniem orginalnego radia 2 din. Od momentu kupienia auta ( 7 miesiecy ) nie działa podswietlenie przycisków, działa tylko sam wyswietlacz. Ostatnio wracałem w nocy, przystanołem na poboczu i wyłaczylem światła ( silnik pracował), za chwile przekreciłem gałke swiateł i odziwo podswietlenie działało. Po ponownym zgaszeniu swiateł i zapaleniu juz nie działało tylko sam wyswietlacz. Moje subaru to forester sg z 2006 roku 2.0 158 hp.

 

Wiem, że pewnie to sprawdziłeś, ale lepiej się upewnić (najciemniej pod latarnią) :D Sprawdzałeś pokrętło zmiany podświetlenia? Wciskasz volume/power i przekręcasz.

Pytam, bo mnie po zakupie chwilę zajęło zanim się zorientowałem, że coś takiego istnieje. Czasem działało, czasem nie - jak mi się akurat przekręciło przy włączaniu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już wszystko wiem ;) To jest bardzo duży torx o oznaczeniu T70. Nie jest o niego łatwo. W jednym z dużych hipermarketów gdzie torxów mieli w brud, wszystkie zestawy kończyły się na T55, T60. Odpowiednia nasadka zakupiona, olej ścieka a rano skrzynia dostanie świeżutkiego Spiraxa S6.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możecie Mi powiedzieć czy jest sens zakładania takiego oto termostatu do Forka s-turbo AT??
https://tomson.com.pl/product-pol-601-Termostat-sportowy-68-C-Cosworth-20021032-Subaru-Impreza-EJ20-EJ25.html

Dzięki za odpowiedzi.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.06.2018 o 01:31, camel00 napisał:

 

Wiem, że pewnie to sprawdziłeś, ale lepiej się upewnić (najciemniej pod latarnią) :D Sprawdzałeś pokrętło zmiany podświetlenia? Wciskasz volume/power i przekręcasz.

Pytam, bo mnie po zakupie chwilę zajęło zanim się zorientowałem, że coś takiego istnieje. Czasem działało, czasem nie - jak mi się akurat przekręciło przy włączaniu. 

Tzn. wcisniecie powoduje ze wyswietlacz swieci slabo albo mocnniej. Kręcenie tym przyciskiem plus naciskanie power-u nic nie daje 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pacjent Forester SG, brakuje uchwytu do otwierania wlewu paliwa, czy wystarczy sam uchwyt taki jak tu: http://allegro.pl/subaru-raczka-dzwignia-otwierania-klapki-paliwa-i7348478934.html czy potrzeba jeszcze czegoś?
20180624_103656.thumb.jpg.49dee4f417174fcb53fe777e668d893b.jpg
Sam uchwyt.

Wysłane przez SM przy użyciu Tapatalka

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sądzę że nie. Sprawdź w jakimś katalogu choćby Intercars itp.

 

A ja mam pytanie, czym różni się mechaniczne forek SF od SG przed liftem. Wiem że inne silniki itp. ale chodzi mi o zawieszenie i napędy, są jakieś znaczące różnice?

 

Wysłane z mojego M2 Mini przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.06.2018 o 09:36, rademenez napisał:

Witam.

Posypało mi się w S-turbo łożysko z tyłu, a mam na półce łożysko przednie, czy są one takie same?

Przód i tył są inne, różnią się wymiarami.

 

5 godzin temu, ewemarkam napisał:

A ja mam pytanie, czym różni się mechaniczne forek SF od SG przed liftem. Wiem że inne silniki itp. ale chodzi mi o zawieszenie i napędy, są jakieś znaczące różnice?

Znaczących nie ma, układ zawieszenia to ta sama koncepcja, skrzynia 5MT z wisko lub 4EAT z MPT. Co mi się rzuca w oczy od spodu to sztywniejsza konstrukcja w SG, jest więcej wzmocnień dlatego zakładam że przekłada się to na większą sztywność nadwozia :)

Edytowane przez mirasek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, przymierzam się do wyjęcia skrzyni i wymiany łożysk w tzw. dupce, gdzieś znalazłem takie zestawienie jak poniżej i sprawdziłem aktualne ceny. Napiszcie proszę czy napewno to są te łożyska bo chciałbym je już zamówić.


Wałek górny  63/22x  (22x56x16)         koyo 60 zł
wałek górny   6206      (30x62x16)      SKF 48 zł  

Wałek dolny 30BC07S32 (30x72x17) lub TMB207x43 (30x72x17)       NTN 68 ZŁ

Wiskoza 6911 (55x80x13)         NTN 115 ZŁ

Wysłane z mojego SM-G388F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...