Jump to content

Yaros

Użytkownik
 • Content Count

  113
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by Yaros

 1. parts.subaru.com choć nie jest ona tak wygodna jak było opposedforces
 2. 44 Nm, serwisówka: https://jdmfsm.info/Auto/Japan/Subaru/Forester/2003/Service Manual 2/
 3. @Leminkainen W Foresterze SG w kwestii regulacji kierownicy nic się nie zmieniło, ale montując fotele (a może wystarczy same prowadnice) z Imprezy do Forka powinieneś zyskać kilka centymetrów, dodatkowo w Foresterach SG występują trójramienne kierownice, które mają mniejszą średnicę niż starsze modele czteroramienne. Skąd jesteś?
 4. Yaros

  Kierownica Legacy

  Twoja poduszka nie będzie pasować do poliftowej kierownicy, ma inny kształt.
 5. USDM to po prostu pojazd z rynku amerykańskiego.
 6. Dokładnie, pod pedałem sprzęgła może być czujnik, który bez wciśnięcia sprzęgła nie pozwoli na uruchomienie silnika. Ostatnio znajomy chciał już wymieniać rozrusznik w swoim Yarisie ale na szczęście kumaty mechanik go uświadomił o istnieniu takiego zabezpieczenia.
 7. Te fotele to repliki? Skórzane wstawki nie wyglądają jakby miały długo pożyć. Wymieniłem olej w skrzyni na Spirax S6, weszło dokładnie 3,5 L do górnej kreski, więc serwisówka nie kłamie plus obszyłem gałki wszelakie skórą oraz wymieniłem mieszek lewarka.
 8. W zeszłym tygodniu oświniaczyłem forka, a w sobotę wymieniłem szpilkę przy kole, wyczyściłem i pomalowałem bębny z tyłu, wyregulowałem ręczny i na końcu wpadły letnie koła.
 9. Patrząc po schematach przewody minimalnie, ale jednak się różnią, numery OEM również są inne, także nie ma pewności, czy będzie pasować. Benzyna: http://opposedforces.com/parts/legacy/en_b13/type_27/climate/air_conditioner_system/illustration_1/ Diesel: http://opposedforces.com/parts/legacy/en_b13/type_40/climate/air_conditioner_system/illustration_4/ Są firmy które dorabiają przewody klimatyzacji, zawsze możesz tam spróbować
 10. W EJ204 katalizator znajduje się z przodu silnika w przeciwieństwie do wcześniejszego rozwiązania, gdzie katalizator jest na wysokości skrzyni.
 11. @uagun Kołek nadkola ma nr 59122FA010, takie występowały w Forkach SG
 12. Wygląda jak pilot od zestawu głośnomówiącego, zobacz czy kabel nie idzie do radia Widzę, że już @elmot rozszyfrował
 13. U mnie na wsi najtaniej malowanie proszkowe z piaskowaniem 120 zł za 16", ale to dalej daleko do 300 -400 za komplet
 14. Koszt napawania kilkudziesięciu otworów może przewyższyć wartość felg, warto byłoby się zastanowić czy jest to opłacalne, tym bardziej, że po tym dochodzi jeszcze koszt lakierowania/polerowania. Co to za felgi? Czy wzór jest na tyle nietypowy, że nie znajdzie się podobnych bez śrub?
 15. A mi się bardzo podoba, dla mnie jeden z najładniejszych hot hatchy na rynku, wydaje się spójne stylistycznie w porównaniu np. z Focusem RS nie wspominając już o Type R
 16. Ciekawy fotel do Legacy IV/Outback III: https://allegro.pl/oferta/subaru-kierowcy-recaro-skora-pompowany-wentylowany-7964060261
 17. Co prawda nie dzisiaj, ale zamontowałem zmodyfikowany grill oraz nowy znaczek. Dodatkowo wymienione spinki grilla oraz listew pod lampami, stare było połamane i wklejone na silikon.
 18. Pozdrawiam kierownika srebrnego forka sf mijanego dziś na wylotówce na Mławę w Działdowie
 19. Pod filtrem powietrza z prawej strony patrząc od przodu
 20. Na pewno jest tam hydraulika? Myślałem, że w EJ20F występują szklanki.
 21. Są owiewki do Forestera SG, nr oem E3610SA000, do pozostałych bezramkowych również występują.
 22. U mnie w foresterze SG hak ma 29 x 41 mm a otwór 31 x 43 mm, tylko że u mnie wpina się poziomo, a nie pionowo jak u ciebie. Ty masz SH? Zmierzyłem też w innym aucie, gdzie hak jest podobny do twojego, tu również różnica jest na poziomie ok. 2 mm.
 23. Niestety nie wiem, ale prawdopodobnie część wiązki, bo gniazda w panelach się różnią, oraz silniczki do sterowania klapami nawiewów oraz nagrzewnicy. Może się okazać, że trzeba pruć deskę i wymieniać więcej elementów, na schemacie widać, że są różnice między klimatyzacją manualną a automatyczną. http://opposedforces.com/parts/impreza/en_g12/type_5/climate/heater_system/illustration_2/
×
×
 • Create New...