Jump to content

Yaros

Użytkownik
 • Content Count

  128
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by Yaros

 1. Rączka ręcznego jest klejona na końcu tam gdzie jest mieszek, wykręcaj ją prawo-lewo i klej powinien puścić.
 2. U mnie przy prawie nowej letniej oponie 215/65/16 jest 20mm, na zimówce (dość agresywna opona na śnieg z możliwością kolcowania) pamiętam, że było sporo mniej, raczej poniżej 10mm, także sporo zależy od samego modelu opony.
 3. Mam u siebie magnexa i tak jak pisze @eddie_gt4 przy stałych prędkościach nie ma dużej różnicy względem oryginalnej puszki, przy dodaniu gazu za to jest znaczna. Póki nie wytniesz katalizatora czy tłumika środkowego powinno być OK.
 4. Praktycznie każda pasta do polerowania plastiku spełni swoje zadanie, polerowałem najtańszą pastą K2 i po polerce lampy były jak nowe, jak są bardzo mocno zżółknięte lub porysowane można je wcześniej przeszlifować papierem wodnym 1200/1500/2000 zależnie od uszkodzeń. Szlifować ręcznie a polerować mechanicznie, wystarczy najtańszy dysk wsporczy z rzepem na wiertarkę/wkrętarkę oraz gąbka polerska, koszt kilkanaście złotych, pamiętać, żeby nie przegrzać powierzchni. Tak jak pisze @Kukson ważne jest potem zabezpieczenie powierzchni odpowiednim polimerem/woskiem, który ochroni klosze przed UV, zwykle jest już w zestawach do regeneracji reflektorów. Jeśli chcesz mieć spokój na lata to polecam lakierowanie, ale wymaga to nieco więcej umiejętności niż polerowanie.
 5. Kolektor replika Borli z eBay'a a magnex z wyrwany na allegro za stówkę.
 6. Yaros

  Korozja ogólnie

  Hammerite maskuje rdzę, z zewnątrz ładnie wygląda a pod nią ruda szaleje, nie warto.
 7. Yaros

  LPG w Subaru

  Ma ktoś zdjęcie wlewu gazu pod klapką w Foresterze SG? Nie ma tam dużo miejsca do zamocowania wlewu a nie chcę wiercić na ślepo.
 8. U mnie czasem wywala błąd P0463 kiedy wskazówka zbliża się do dolnej kreski, po tankowaniu błąd znika, możliwe, że przycina się pływak lub są wytarte ścieżki czujnika poziomu paliwa i komputer głupieje dostając błędny sygnał.
 9. Do takich ogłoszeń jest odpowiedni dział, mogę podpowiedzieć, że nie jest to dział techniczny.
 10. Brzmi gorzej niż jest w rzeczywistości, demontaż tunelu z tego co pamiętam to kilka śrub: pod ramką drążka skrzyni biegów oraz w schowku pod podłokietnikiem, robota na kilka minut.
 11. Gałka od reduktora jest przykręcana bodajże na dwie śrubki znajdujące się po bokach u dołu gałki, uchwyt ręcznego jest przyklejony, mi udało się go zdjąć lekko rozcinając rączkę w miejscu w którym nachodzi na niego mieszek, tam jest najwięcej kleju, potem kręciłem uchwytem w obie strony aż klej puścił. Żeby wydobyć mieszek ręcznego trzeba wymontować tunel środkowy, jest on mocowany od dołu do tunelu na specjalnych spinkach.
 12. Wymieniłem przednie łączniki stabilizatora, w końcu nastała cisza na wybojach
 13. Ciekawe felgi od Rovera https://allegro.pl/oferta/alufelgi-komplet-4-szt-rover-75-r16-5x100-8150392829 Poza tym dobra cena jak za GT-kowe felgi
 14. parts.subaru.com choć nie jest ona tak wygodna jak było opposedforces
 15. 44 Nm, serwisówka: https://jdmfsm.info/Auto/Japan/Subaru/Forester/2003/Service Manual 2/
 16. @Leminkainen W Foresterze SG w kwestii regulacji kierownicy nic się nie zmieniło, ale montując fotele (a może wystarczy same prowadnice) z Imprezy do Forka powinieneś zyskać kilka centymetrów, dodatkowo w Foresterach SG występują trójramienne kierownice, które mają mniejszą średnicę niż starsze modele czteroramienne. Skąd jesteś?
 17. Yaros

  Kierownica Legacy

  Twoja poduszka nie będzie pasować do poliftowej kierownicy, ma inny kształt.
 18. USDM to po prostu pojazd z rynku amerykańskiego.
 19. Dokładnie, pod pedałem sprzęgła może być czujnik, który bez wciśnięcia sprzęgła nie pozwoli na uruchomienie silnika. Ostatnio znajomy chciał już wymieniać rozrusznik w swoim Yarisie ale na szczęście kumaty mechanik go uświadomił o istnieniu takiego zabezpieczenia.
 20. Te fotele to repliki? Skórzane wstawki nie wyglądają jakby miały długo pożyć. Wymieniłem olej w skrzyni na Spirax S6, weszło dokładnie 3,5 L do górnej kreski, więc serwisówka nie kłamie plus obszyłem gałki wszelakie skórą oraz wymieniłem mieszek lewarka.
 21. W zeszłym tygodniu oświniaczyłem forka, a w sobotę wymieniłem szpilkę przy kole, wyczyściłem i pomalowałem bębny z tyłu, wyregulowałem ręczny i na końcu wpadły letnie koła.
 22. Patrząc po schematach przewody minimalnie, ale jednak się różnią, numery OEM również są inne, także nie ma pewności, czy będzie pasować. Benzyna: http://opposedforces.com/parts/legacy/en_b13/type_27/climate/air_conditioner_system/illustration_1/ Diesel: http://opposedforces.com/parts/legacy/en_b13/type_40/climate/air_conditioner_system/illustration_4/ Są firmy które dorabiają przewody klimatyzacji, zawsze możesz tam spróbować
×
×
 • Create New...