Skocz do zawartości

Forester - SZYBKIE PYTANIE


Haze

Rekomendowane odpowiedzi

15 godzin temu, kris16 napisał(a):

Szybkie pytanie nie ma ktoś wałka do ustalania sprzęgła przy montażu potrzebuje go bo chce wymienić łożysko na kole zamachowym (wymieniam bo i tak zrzucam skrzynie ) ? albo  gdzie to dorwać ? xD

Kup sobie taki uniwersalny przyrzą do centrowania sprzęgła. To ustrojstwo daje radę i pasuje do różnych samochodów. Przy wymianie sprzęgła w discovery 2 gdzie sprzęgło jest trochę większe niż w forku robiło robotę. Przykładowy link https://allegro.pl/oferta/centrowanie-tarczy-sprzegla-montaz-sprzegla-13027814133

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka sytuacja. Wykręcałem tyłem w boczna uliczkę na max przekręconej kierownicy i nagle padło wspomaganie. Nakręciłem się dałem gazu po czym wszystko ok. Dojechalem na parking pod domem chce zaparkować i znowu wspomaganie przestalo działać. Stało się to nagle bez żadnych objawów. Wycieków brak wszystko chodziło cacy. Macie jakieś patenty na sprawdzenie Co mogło się zepsuć? Wspomaganie mam elektryczne.

 

Edytowane przez ObywatelX
Tekst
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, kris16 napisał(a):

Szybkie pytanie nie ma ktoś wałka do ustalania sprzęgła przy montażu potrzebuje go bo chce wymienić łożysko na kole zamachowym (wymieniam bo i tak zrzucam skrzynie ) ? albo  gdzie to dorwać ? xD

Ja dwa razy z powodzeniem, używałem kawałka kija od miotły :biglol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, ObywatelX napisał(a):

Taka sytuacja. Wykręcałem tyłem w boczna uliczkę na max przekręconej kierownicy i nagle padło wspomaganie. Nakręciłem się dałem gazu po czym wszystko ok. Dojechalem na parking pod domem chce zaparkować i znowu wspomaganie przestalo działać. Stało się to nagle bez żadnych objawów. Wycieków brak wszystko chodziło cacy. Macie jakieś patenty na sprawdzenie Co mogło się zepsuć? Wspomaganie mam elektryczne.

 

Kiedy ostatnio był wymieniany olej od wspomagania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, ObywatelX napisał(a):

Taka sytuacja. Wykręcałem tyłem w boczna uliczkę na max przekręconej kierownicy i nagle padło wspomaganie. Nakręciłem się dałem gazu po czym wszystko ok. Dojechalem na parking pod domem chce zaparkować i znowu wspomaganie przestalo działać. Stało się to nagle bez żadnych objawów. Wycieków brak wszystko chodziło cacy. Macie jakieś patenty na sprawdzenie Co mogło się zepsuć? Wspomaganie mam elektryczne.

 

Wycieków nie ma bo w sh 2.0 jest wspomaganie w pełni elektryczne. Może być problem z ładowaniem, przy czym jak ostatnio męczyłem się z parkowaniem równoległym to pod koniec też mi wspomaganie odcięło być może żeby się silniczek elektryczny nie zjarał

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, kopkrzy napisał(a):

Wycieków nie ma bo w sh 2.0 jest wspomaganie w pełni elektryczne. Może być problem z ładowaniem, przy czym jak ostatnio męczyłem się z parkowaniem równoległym to pod koniec też mi wspomaganie odcięło być może żeby się silniczek elektryczny nie zjarał

No właśnie mi na chwilę odcięło to wspomaganie po czym normalnie w drodze działało a na parkingu znowu przestalo. Z tym ładowaniem może być wskazówka bo po ostatniej wizycie u gazownika mam jakieś dziwne problemy z elektryka. Może jak grzebał żeby się dostać do filtra to coś naderwal.

Ewentualnie czy jest możliwość aby coś się mechanicznie uszkodziło. Stałem na chodniku więc jak cofałem to na skręconych kołach wjeżdżałem na krawężnik no ale miał z 8-10 cm max.

Błędów żadnych nie pokazuje.

Przy okazji od wspomagania elektrycznego jest jakiś bezpiecznik bo w książce serwisowej nie zauważyłem.

Edytowane przez ObywatelX
Tekst
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:biglol:

3 godziny temu, KPR napisał(a):

Gdzie można taki element do przytrzymywania dywanika kupić?

Do Forestera SJ?

 

20230318_125202.thumb.jpg.1d095b86b3a1f346668814f698fce2f6.jpg

 

20230318_125219.thumb.jpg.2b386b042a0a4d9d6a981203bcd72bfc.jpg

Tak jestem ciekaw ile Japończycy nad tym siedzieli żeby wymyślić takiego dziwoląga :biglol:, nie zawadzasz piętą o tego BOLCA :biglol:

Edytowane przez yaroz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, yaroz napisał(a):

:biglol:

Tak jestem ciekaw ile Japończycy nad tym siedzieli żeby wymyślić takiego dziwoląga :biglol:, nie zawadzasz piętą o tego BOLCA :biglol:

Nie. W ogóle to nie przeszkadza. Fotel się kończy w momencie kiedy jest ten bolec. Nie ma zatem problemu by nogami o to zahaczyć:)

Ale faktycznie ten dziwoląg, jak go nazwałeś można było inaczej rozwiązać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam szanownych kolegów. Chcę kupić i wymienić szyberdach. W moim jednak ukruszyły się trochę ślizgi. I moje pytanie brzmi jak sprawdzić czy oby na pewno działa ten kupowany. Mam na myśli akumulator i kostkę jak to połączyć aby zobaczyć czy ten demontowany chodzi. Tylko jak można tak łopatologicznie;)

Edytowane przez PawelLuc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, PawelLuc napisał(a):

Witam szanownych kolegów. Chcę kupić i wymienić szyberdach. W moim jednak ukruszyły się trochę ślizgi. I moje pytanie brzmi jak sprawdzić czy oby na pewno działa ten kupowany. Mam na myśli akumulator i kostkę jak to połączyć aby zobaczyć czy ten demontowany chodzi. Tylko jak można tak łopatologicznie;)

Podłączyłem na krótko (szyberdach od SF) bezpośrednio do akumulatora i się tylko zadymiło.  Rozebrałem silniczek i na płytce spaliło ścieżkę. 

  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, pininfarin01 napisał(a):

Podłączyłem na krótko (szyberdach od SF) bezpośrednio do akumulatora i się tylko zadymiło.  Rozebrałem silniczek i na płytce spaliło ścieżkę. 

A czy ktoś z obecnych tu wie jak podłączyć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.02.2023 o 15:45, Xathrin napisał(a):

Na razie diagnoza że to przetwornica. Nie wpadłem na to, żeby próbować ją wysuszyć, a za naprawę się nie zabrałem jeszcze. Oddam chyba i tak do kompleksowi regeneracji bo klosz trzeba skleić lub wymienić bo rysę widać od czoła lampy i nie wiem czy to później przegląd przejdzie. 

Albo nowy używany reflektor pójdzie w zależności od kosztów regeneracji. 


Any update?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, rosaskc napisał(a):

Any update?

Klosz nowy poszedł, przetwornica przeżyła ignorancję właściciela :)

Wygląda jak nowy, tak że drugi polerkę musiał dostać 

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie z innej beczki.

W zeszłym roku przy wymianie oleju zrobiłem płukankę z TEC 2000. Jak wcześniej brał oleju ok 3.5l na 1000km to po płukance bierze 1l na 2000km. Na dniach wymieniam olej i gubię się z myślami czy jeszcze raz robić płukankę czy dać sobie spokój. Bo może być jeszcze gorzej. Olej przed płukanką Mobil 5W50 po płukance wg zaleceniom forum Valvoline max life 5W40. Przebieg 155 tys km. Silnik FB20 Forester. Silnik chodzi ok, pozostałe płyny w normie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...