Skocz do zawartości

Forester - SZYBKIE PYTANIE


Haze

Rekomendowane odpowiedzi

22 minuty temu, ipsx82 napisał(a):

Lub stykają się kable od kierunku z radiem i robi zwarcie.  Masz sterowanie radiem w kierownicy ?

Tak, mam z kierownicy, ale gdzie tam szukać?

Na razie szukając po schematach nie znalazłem wspólnej kostki lub czegoś innego co mogłoby dawać takie objawy..

Edytowane przez braun
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, ipsx82 napisał(a):

To odepnij od sterowania w kierownicy wtyczkę (z tyłu radia ) i zobacz ponownie z kierunkowskazem czy pojawi się te przygasanie radia 

Tak przeglądam po dołączonym schemacie tyłu radia i nie pasuje mi żaden wtyk, który byłby odpowiedzialny za sterowanie z kierownicy.

Edytowane przez braun
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, braun napisał(a):

Tak przeglądam po dołączonym schemacie tyłu radia i nie pasuje mi żaden wtyk, który byłby odpowiedzialny za sterowanie z kierownicy.

pinout_984207492_image.png.d927be10655135c110bb3b6b1a8f7835.png

 

 

W SG było podpisane jako sat (chyba). Może w SG jest inaczej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, braun napisał(a):

Już drugi raz mi się to pojawiło.

Raz jak jechałem autostradą jakieś 2x200km, najpierw była mgła - 2godziny -potem sucho ale do końca tak się działo. Dzisiaj postał na deszczu kilka godzin i to samo się objawiło.

Gdy włączę lewy kierunkowskaz to ekran radia całkowicie się wyłącza w takt pracy kierunkowskazów. Tylko w lewej pozycji. Radio cały czas działa, kierunkowskazy działają prawidłowo - wszystkie świecą tylko ten ekran staje się czarny w takt pracy migaczy. Radio Clarion jak w załączniku. Niestety nie znalazłem do tej pory po tych danych przewodu, który odpowiada za ogólne jego podświetlenie. Dzieje się tak niezależnie od włączonych świateł i czegokolwiek.  Forek 2012 SH polift 2.0 benzyna.. Radio bez nawigacji. Przebrnąłem wstępnie w serwisówce przez sterowanie migaczami i radiem ale na razie nie znalazłem przyczyny. Wygląda na to, że nie jest to jakoś połączone nawet wspólną wtyczką. Ale mogę się oczywiście mylić. Silnik pracuje równo, żadne światła nie przygasają łącznie z migaczami. Na razie nie mam pomysłu jak to ugryźć. Po wcześniejszej trasie jak Forek postał do rana to nie było problem aż do dzisiaj. Może ktoś miał podobny problem?

clarion.jpg

Zobacz jak się zachowuje napięcie na pinach ILL we wtyczce J601.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za sugestie. Sprawdzę gdy pogoda troszkę się poprawi. Przy okazji podczas jazdy na wstecznym gdy włączona jest kamera cofania to nie ma tego problemu. I jeszcze zauważyłem, że podświetlanie przycisków radia działa prawidłowo. Tylko wyłącza ekran a radio nadal sobie działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, ipsx82 napisał(a):

To odepnij wszystkie poza J601

 

13 godzin temu, ewemarkam napisał(a):

Zobacz jak się zachowuje napięcie na pinach ILL we wtyczce J601.

Sprawdzę i przy okazji sprawdzę wszystkie masy odpowiedzialne za migacze. Chociaż do migaczy jest osobny moduł ale...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasugeruj ktos mgielkowe spryskiwacze do SG polifta

oryginaly z rynku US default_smile.png tam montowali mgielki, na EU dalej te przedpotopowe default_wink.png
koszt smieszny, dostepne w pl byly od reki. poszukam nru czesci z zamowienia, jak znajde - wkleje.
Nr znaleziony: 86636SA080


Sent from my iPhone using Tapatalk
  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, ewemarkam napisał(a):

Zobacz jak się zachowuje napięcie na pinach ILL we wtyczce J601.

ILL zachowuje się poprawnie  -jest to bodajże od ogólnego podświetlania, np częściowe przyciemnienie ekranu po włączeniu świateł.

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Max 84 napisał(a):

Myślałem że taniej wyjdzie ze Stanów a tam też wołają 20 dolarów.
Co za czasy emoji38.png
Miałem chwilę z Citroena C3, mgiełka fajna ale za nisko pryskały.
 

Nie dało się odgiąć, żeby było ciut wyżej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, Kiwi 4ester napisał(a):

Nie dało się odgiąć, żeby było ciut wyżej?

nie chodzi o to że wyżej tylko jak, na moich błotnistych gliniastych drogach te 'zwykłe' się zwyczajnie nie wyrabiają

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie dało się odgiąć, żeby było ciut wyżej?
Kombinowałem z podkładkami z gumy i plastiku, ale nie wyglądało to estetycznie.
Może jakby coś wydrukował to byłoby ok.

Strumień mgiełki był wystarczający.
  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


skoro "nic" do subaru przed szalejaca inflacja kosztowalo 100e, to tyle za kawaleczek plastiku juz nie dziwi default_wink.png ja w e-subaru.pl chyba po 80 placilem... no ale to juz prawie rok temu


tu zadzwonic, niech podesle fotki i jesli mgielki to cene dogadac i moze ciut taniej wyjdzie ;)
https://www.olx.pl/d/oferta/subaru-forester-na-czesci-2-5-benzyna-automat-CID5-IDTOB0B.html


Sent from my iPhone using Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, dominikd napisał(a):


skoro "nic" do subaru przed szalejaca inflacja kosztowalo 100e, to tyle za kawaleczek plastiku juz nie dziwi default_wink.png ja w e-subaru.pl chyba po 80 placilem... no ale to juz prawie rok temu


tu zadzwonic, niech podesle fotki i jesli mgielki to cene dogadac i moze ciut taniej wyjdzie ;)
https://www.olx.pl/d/oferta/subaru-forester-na-czesci-2-5-benzyna-automat-CID5-IDTOB0B.html


Sent from my iPhone using Tapatalk

U Carfita były po 69 zł a teraz po 94 zł niestety wszystko drożeje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, Bailyy napisał(a):

Szybkie pytanie ktoś wymieniał tą uszczelkę, podniosła mi się na "zakrętach". Ona jest klejona czy inny sposób ? 

Dobra już sam sobie odpowiedziałem jest wklejona razem z szybą, macie jakiś sposób żeby tę uszczelkę znowu "położyć" ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Bailyy napisał(a):

Dobra już sam sobie odpowiedziałem jest wklejona razem z szybą, macie jakiś sposób żeby tę uszczelkę znowu "położyć" ? 

A jakbyś w tą szparę zaaplikował klej do szyb? Inaczej - podejrzewam - bez rozklejania szyby się nie obędzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...