Skocz do zawartości

Forester - SZYBKIE PYTANIE


Haze

Rekomendowane odpowiedzi

30 minut temu, mushroom napisał:

obraz.thumb.png.d968ee42fd20f5ae3b3645e543de9d58.png

 Pytanie który, bo są nr 6 i nr 9.

przerywa w okolicach odcinki i wywala mi w tym momencie błąd P0340 Camshaft Position Sensor Circuit Malfunction - czyli czujnik położenia wałka rozrządu.

Zgaduję że to nr 9.... ale ręki nie dam obciąć (a chciałem wykręcać nr 12 hehehe na szczęście zdązył mnie naprostować Rafaelo - dzięki)

Edytowane przez klev
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba jest tak samo jak w SG, czyli ciężko znaleźć zamiennik. Jak robiłem konserwację podwozia to kupiłem po numerze bosala i  okazało się że trzeba było oddać bo nie pasował. Na szczęście wydech był jeszcze w dobrym stanie i zamontowali go z powrotem.

Jak kasy brak to reperować lub szukać używki w dobrym stanie. Jak jest kasa to zrobić lub kupić custom'owy z nierdzewki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U siebie od jakiegoś czasu myślę nad kwasówką, ale cały wydech, łącznie z kolektorami (może nawet na bolgot) to gruba kasa 
Do wolnossaka?
Zostaw lepiej seryjny wydech. Modzic można bardziej ale wydech dla turbo. Gdzie wszystko jest skorygowane mapą. W wolnossaku łatwo można wszystko zepsuć. Takim przykładem jest np renault Clio Sport. 200konny wolnossący silnik. Wszelka ingerencja odbiera koni. A później żeby było znów seryjnie, to trzeba program korygować.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, falente napisał:

Czy z czego inne będzie pasować?

 

Znalazłem takie coś. Nie wiem czy będzie pasować, bo ten jest chyba o większej średnicy niż seryjny, ale zadzwoń i dopytaj się.

https://www.gc8.pl/pl/tlumiki/tlumik-srodkowy-centerpipe-z-rezonatorem-impreza-wrx-sti-01-07-forester-xt-03-07.html

https://www.gc8.pl/pl/tlumiki/tlumik-srodkowy-centerpipe-przelotowy-impreza-wrx-sti-01-07-forester-xt-03-07.html

 

Zadzwoń też do ASO, a może pozytywnie Cię zaskoczą ceną

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie mi proszę skąd mam wziąć lampki podświetlenia tablicy rejestracyjnej do SF przedlifta.

 

Mam jedną i to połamaną. Chyba powinienem mieć chyba dwie? I plastikową blendę razem z nimi?

 

To mam:

IMG_20201109_124608.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie mi proszę skąd mam wziąć lampki podświetlenia tablicy rejestracyjnej do SF przedlifta.
 
Mam jedną i to połamaną. Chyba powinienem mieć chyba dwie? I plastikową blendę razem z nimi?
 
To mam:
IMG_20201109_124608.thumb.jpg.fe8d64424073df87cd78349ff2678412.jpg
Tak są dwie. Ich nie widać z zewnątrz samochodu, gdyby i padły szukałbym uniwersalnych jak do przyczep.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

nie sądziłem, że tak szybko będę potrzebował pomocy technicznej... W Forku eBoxer padł mi dziś aku bez ostrzeżenia... Używałem gniazda zapalniczki do zasilania pompki elektrycznej przez 20min na wyłączonym zapłonie, później po dwóch godzinach jak chciałem odpalić auto to ni chuchu... Dobrze, że pod ręką byli znajomi z kablami... Niestety wywaliło check engine i wyłączyło wszystkich asystentów. Aku doładowałem, błędy pozostały. Na forum znalazłem info o 5krotnym włączeniu zapłonu - niestety nie zadziałało. Czy w eBoxerze jest inny trick, czy pozostaje serwis i komputer?

Swoją drogą jak to mogło się rozładować w mniej niż rok gdzie auto cały czas jeździ....to jest zagadka.

 

Pozdrawiam,

Krzysiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.11.2020 o 22:09, Vercy napisał:

Powiedzcie mi proszę skąd mam wziąć lampki podświetlenia tablicy rejestracyjnej do SF przedlifta.

 

Mam jedną i to połamaną. Chyba powinienem mieć chyba dwie? I plastikową blendę razem z nimi?

 

To mam:

IMG_20201109_124608.jpg

https://subarak.pl/en/body/1404-lens-license-plate-lamp-for-subaru-forester-i-and-impreza-ii-84910ka001.html

Edytowane przez daymanek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, VEC napisał:

ktoś ma pomysł co może wydawać odgłos podobny do pykającego katalizatora lub drobnych kamyczków tłuczących o nadkola po wymianie zawieszenia z tyłu? Na nierównościach oczywiście :huh:

 

 

:hmm:

A co wymieniłeś? Odgłos kamyczków uderzających o blachę czy plastik?

Edytowane przez yaroz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, VEC napisał:

ktoś ma pomysł co może wydawać odgłos podobny do pykającego katalizatora lub drobnych kamyczków tłuczących o nadkola po wymianie zawieszenia z tyłu? Na nierównościach oczywiście :huh:

 

 

:hmm:

Może jakieś plastiki nie są spięte? Brakujące spinki ? Jeżeli były rozbierane plastikowe nadkola to może coś tam nie zostało dobrze złozone

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...