Skocz do zawartości

Forester - SZYBKIE PYTANIE


Haze

Rekomendowane odpowiedzi

8 godzin temu, yaroz napisał:

Nie pisałem o takich ledach, mtech pakowane po 2 szt. LED SMD. Mam je od ponad 6 miesięcy i nic się nie dzieje, gdzie te tanie no nejmy po parę zł za szt. nie dożyły miesiąca, zaczęła robić się dyskoteka.

W poprzednim aucie miałem ledy takie, że w nocy baardzo deliktanie się świeciły i zaczynały mocniej np przy wciśnięciu hamulca.. Czyli ogólnie markowe jakieś dać i nie będzie problemu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy w przypadku Forestera (SG), zmieniając felgi z oryginalnych alu na oryginalne stalówki, trzeba wymienić nakrętki? Czy każde nakrętki można stosować w obu rodzajach kół? Bo z tego co widzę w opisach to do stalówek można używać przelotowych i nieprzelotowych.

 

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, mattipk napisał:

Orientuje się ktoś czy do przedliftowego forka sg będą pasowały wahacze przednie z Subaru Impreza WRX STI 2003-2005 lub 2005-2007 ? 

Tak, będą pasowały. Ja mam u siebie z STI MY03-05, popatrz w mój temat. Te z MY05-07 tez podejdą, one mają jeszcze większy kąt wyprzedzenia sworznia zwrotnicy niż starsze, co u Ciebie będzie mocno na plus w tym jak auto skręca :) Jedynie tylne tuleje wahaczy dajesz z forka.

Edytowane przez skwaro
  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Daniel2.0 napisał:

Czy w przypadku Forestera (SG), zmieniając felgi z oryginalnych alu na oryginalne stalówki, trzeba wymienić nakrętki? Czy każde nakrętki można stosować w obu rodzajach kół? Bo z tego co widzę w opisach to do stalówek można używać przelotowych i nieprzelotowych.

 

Mam stalówki zimowe i pasują. Mam też nieoryginalne felgi Momo Reds i pasują oryginalne nakrętki Subaru. Musisz zobaczyć jakie jest gniazdo w feldze czy do stożka czy półkuliste. Jeżeli felgi nieoryginalne dedykowane do Subaru(stożek) to powinny pasować jak od grupy VAG to tam jest półkuliste gniazdo.

Edytowane przez yaroz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Daniel2.0 napisał:

Czy w przypadku Forestera (SG), zmieniając felgi z oryginalnych alu na oryginalne stalówki, trzeba wymienić nakrętki? Czy każde nakrętki można stosować w obu rodzajach kół? Bo z tego co widzę w opisach to do stalówek można używać przelotowych i nieprzelotowych.

 

Jakbym siebie czytał...:thumbup:

Akurat mam ten sam dylemat.

Kupiłem takie na alle. Są krótsze od tych, dedykowanych do alu. 

image.png.6cf5d93db0bd34278246aafa405dbf05.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat już wiele razy byl w zasadzie omawiany. Chyba wszyscy producenci samochodów mają do seryjnych fabrycznych felg, śruby czy nakrętki sferyczne. Nie ważne czy to stalowa czy alu. Jeśli fabryczna to na 100% jest to sferyczne. Felgi aftermarketowe maja różnie już, niektóre sferyczne a inne mają stożek. Ale to widać jak popatrzysz w gniazdo na śrubę w feldze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, ewemarkam napisał:

Temat już wiele razy byl w zasadzie omawiany. Chyba wszyscy producenci samochodów mają do seryjnych fabrycznych felg, śruby czy nakrętki sferyczne. Nie ważne czy to stalowa czy alu. Jeśli fabryczna to na 100% jest to sferyczne. Felgi aftermarketowe maja różnie już, niektóre sferyczne a inne mają stożek. Ale to widać jak popatrzysz w gniazdo na śrubę w feldze.

Głupoty piszesz. Subaru w oryginale ma stożek. Ale ja nie o tym bo sferycznych nakrętek do subaru nie spotkałem... Chodzi mi o to czy do stalowych (oryginalnych) felg mogę zastosować takie same, nieprzelotowe, oryginalne nakrętki jakie mam do felg aluminiowych (też oryginalnych). Lub ew. takie nakrętki jak trzy posty wyżej.

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Bartosz Wiśniewski napisał:

Silnik 2.0 T 177 km forester sg. Olej 5W40 jaki polecacie, Motula czy Millersa a może coś jeszcze innego. Przebieg 227 kkm. Pobór oleju przez 9 tyś km bardzo znikomy. Może z 0.4L

Jak większość mogę polecić Liqui Molly , ale ostatnio dwie wymiany leje angielskiego Carlube - cena atrakcyjna.a jakościowo b.dobry

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Forek MY14 XT -> coż mam go tydzień i już niespodzianka -> mianowicie rano zaskoczył mnie komunikatem o sprawdzeniu czujnika emisji spalin - po przejechaniu paru km (fakt ostatnie 2 dni to jeździ po 6km (3 do pracy 3 z pracy..musiałem nie chciałem.) czy jest coś co muszę obejrzeć czy po prostu przejechać się kawałek na trasie i dać mu się rozgrzać porządnie ? 
I drugie pytanie (pierwszy raz mam czujniki ciśnienia) czy po zaświeceniu się kontrolki i dopompowaniu kół (nie wiem czy równo z przodu bo urządzenie na stacji wywaliło ERROR) nie powinna ona samoistnie zniknąć ? 
Proszę powróżcie trochę z fusów ;-)


 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy wiecie gdzie można kupić:

1) opaski zaciskowe ja na zdjęciu ?  Stosowane np na wężykach od spryskiwaczy. Szukałem w necie ale nie znalazłem.

 

obraz.thumb.png.de8f6e5b1478eefb147af09674772aae.png

 

2) "gniazda" wężyków spryskiwaczy, w które wpina się spryskiwacze.

 

obraz.thumb.png.b7e6af542cec6fa35c2decc8df2dc609.png

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, dommarc napisał:

Czy wiecie gdzie można kupić:

1) opaski zaciskowe ja na zdjęciu ?  Stosowane np na wężykach od spryskiwaczy. Szukałem w necie ale nie znalazłem.

 

obraz.thumb.png.de8f6e5b1478eefb147af09674772aae.png

 

2) "gniazda" wężyków spryskiwaczy, w które wpina się spryskiwacze.

 

obraz.thumb.png.b7e6af542cec6fa35c2decc8df2dc609.png

 

 

Pytałeś w aso?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, dommarc napisał:

opaski zaciskowe ja na zdjęciu ?  Stosowane np na wężykach od spryskiwaczy. Szukałem w necie ale nie znalazłem.

Może nie takie same, ale ja mam takie na wężykach spryskiwaczy 

 

OPASKA OBEJMA ZACISKOWA PRZEWODU PALIWA NA WĄŻ 6mm Łańcut - Allegro.pl

 

 

A tu chyba takie jak szukasz

CYBANT OBEJMA OPASKA ZACISKOWA WĄŻ D5 WAWA 10 SZT. WARSZAWA - Allegro.pl

Edytowane przez yaroz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...