Skocz do zawartości

Forester - SZYBKIE PYTANIE


Haze

Rekomendowane odpowiedzi

43 minuty temu, lolo.lolo napisał:

czy macie pomysł na światła dzienne w forku SG ???

tzn. jakie i gdzie je umieścić (przeciwmgielne chciałbym zostawić) , bo jakoś mi się to nie widzi ...:blink:

Może wstaw sobie coś lepiej świecącego w miejsce pozycyjnych? Nie wiem jak inni, ale mam o tyle nie po drodze ze światłami dziennymi, bo co z tego, że same automatycznie się włączają, ale wtedy światła pozycyjne z tyłu się nie zapalają :toobad: przy takich automatycznych światłach łatwo się później zapomina, że przy zmianie warunków pogodowych na gorsze, należy przełączyć światła na mijania, a minimum na pozycyjne, żeby było widać czy coś jedzie przed nami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Kiwi 4ester napisał:

Może wstaw sobie coś lepiej świecącego w miejsce pozycyjnych?

mam ledziki ale to nie nadaje się do dziennych.......

14 minut temu, Kiwi 4ester napisał:

przy takich automatycznych światłach łatwo się później zapomina, że przy zmianie warunków pogodowych na gorsze, należy przełączyć światła na mijania

jest na to rada.....zakładasz czujnik zmierzchu i zapominasz o włączaniu świateł mijania - samo działa :-) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy macie pomysł na światła dzienne w forku SG ???
tzn. jakie i gdzie je umieścić (przeciwmgielne chciałbym zostawić) , bo jakoś mi się to nie widzi ...:blink:
Nie ma za bardzo miejsca tak aby samochodu nie oszpecić. Hella produkuje takie które wyglądają jak czujniki cofania, można sobie je dowolnie ułożyć wtedy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widać na drogach jak te czujniki zmierzchu i deszczu działają

Jeśli ktoś ma w samochodzie to jest fabryczny. Mało kto decyduje się aby założyć na własną rękę. Bo to nie potrzeby gadżet... Tylko Subaru ma tak dziwną instalacje elektryczą, że trzeba się nieźle naglowić żeby działał automat do do świateł. Rozkminiałem to przy próbie montażu długich jako dzienne.

 

Koledze montowałem ale do sterownia podświetleniem radia. Żeby go drażniło w nocy.

 

Mój ojciec nie dał się przekonać że musi włączyć światła w czasie deszczu, dopiero jak pokazałem mu przepis to zrozumiał. Ciągle myślał że to mój wymysł.

 

 

 

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, lolo.lolo napisał:

czy macie pomysł na światła dzienne w forku SG ???

tzn. jakie i gdzie je umieścić (przeciwmgielne chciałbym zostawić) , bo jakoś mi się to nie widzi ...:blink:

 

Widziałem światła przeciwmgłowe z dodatkowymi "ringami" jako światła dzienne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 29.10.2020 o 23:29, koziolek napisał:

Przecież wszystkie XT mają tarcze 294 i dwutłoka a na tym felgi 16 calowe.

Taptane Tapatalkiem
 

mój błąd, zrozumiałem to jako 2 tłok tylny i 4 tłok przedni - tutaj nie wszystko pasuje. Przy serii pasuje wszystko :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Teddy26 napisał:

Forester SH XT - po wymianie klocków trzymają zaciski. Czy to przez Hill holder? Jaka jest procedura regulacji?

Nie powinno mieć znaczenia, w imprezie GH zmieniałem klocki kilkukrotnie i nic się nie działo, prowadnice płynnie chodziły?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy zakładał ktoś podłokietnik z poliftowego do przedlifotwego sg? Chodzi mi o zaznaczoną cześć. 

 

EDIT: tunel ma zupełnie inną budowę przedlift/polift więc pytanie nieaktualne.

 

Screenshot_20201105_111746.jpg

Edytowane przez krik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, przy rozbiórce tapicerki w Forku, uszkodziłem parę spinek jak na załączniku. Gdzie można takie dostać ? na auto-spince znalazłem tylko coś takiego... https://auto-spinka.pl/pl/p/C70513-SPINKA-NADKOLA-TYL-HONDA-CIVIC-16-LEGEND-06-91512-SED-003-91512SED003/2242

 

IMG_6163.thumb.JPG.e186e63e6f2549e7a0552d005f78ed62.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Mike-m napisał:

Hej, przy rozbiórce tapicerki w Forku, uszkodziłem parę spinek jak na załączniku. Gdzie można takie dostać ? na auto-spince znalazłem tylko coś takiego... https://auto-spinka.pl/pl/p/C70513-SPINKA-NADKOLA-TYL-HONDA-CIVIC-16-LEGEND-06-91512-SED-003-91512SED003/2242

 

IMG_6163.thumb.JPG.e186e63e6f2549e7a0552d005f78ed62.JPG

Popatrz tutaj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.11.2020 o 19:20, lolo.lolo napisał:

czy macie pomysł na światła dzienne w forku SG ???

tzn. jakie i gdzie je umieścić (przeciwmgielne chciałbym zostawić) , bo jakoś mi się to nie widzi ...:blink:

a zakładasz po co  ? 

 

bo jak dla oszczędności  to  takiej nie ma wcale a wręcz sporo dopłacasz  :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a zakładasz po co  ? 
 
bo jak dla oszczędności  to  takiej nie ma wcale a wręcz sporo dopłacasz 
Myślę że wtedy jak na się dzienne to można kupić jakieś żarówki "premium". Świeca przez dłuższy okres czasu. No nie pół roku tylko półtora :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, ewemarkam napisał:

Myślę że wtedy jak na się dzienne to można kupić jakieś żarówki "premium". Świeca przez dłuższy okres czasu. No nie pół roku tylko półtora :)

kurde to ja głupi kupuje raz na półtora    takie najzwyklejsze :)

 

ot widze kolejna rzecz którą robie źle w życiu 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szukam rysunku z czujnikiem położenia wałka rozrządu w na silniku ej205 (s-turbo polift).

Z góry dzięki bo sam znaleźć jakoś nie potrafię. :wacko: a przed chwilą się dowiedziałem, że planowałem wykręcić zły czujnik.... hehe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...