Skocz do zawartości

Forester - SZYBKIE PYTANIE


Haze

Rekomendowane odpowiedzi

19 minut temu, MrJ napisał:

ok, to szarpnę się na te 20zł ;) zawsze jakiś tam punkt zaczepienia i ewentualne potwierdzenie UPG.  Dzięki!

Ja miałem taki:

https://allegro.pl/oferta/tester-szczelnosci-uszczelki-glowicy-co2-25-testow-7525880321

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, ewemarkam napisał:

Generalnie jak zagrzejesz samochód i dasz w palnik na jakiejś obwodnicy, to gdy uszczelka jest uszkodzona, wyrzuci Ci płyn do zbiornika

Z własnych doświadczeń wiem że w późniejszym etapie już po przejechaniu ok 20 km silnik się będzie gotował :D i będzie cię czekać wycieczka na lawecie do mechanika;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcę przepłukać układ wspomagania kierownicy.

1. Czy można przepłukać innym płynem niż zalecany np. mineralnym?

Mam go trochę i dodatkowo ułatwiło by mi to czy układ jest czysty, bo jest on zielony a stary jest czerwony, docelowo potem wleje znów czerwony syntetyk z Motula.

 

2. Ile płynu wchodzi do układu?1.5L, i czy te płyny syntetyczne są mieszalne?

Edytowane przez yaroz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, yaroz napisał:

Chcę przepłukać układ wspomagania kierownicy.

1. Czy można przepłukać innym płynem niż zalecany np. mineralnym?

Mam go trochę i dodatkowo ułatwiło by mi to czy układ jest czysty, bo jest on zielony a stary jest czerwony, docelowo potem wleje znów czerwony syntetyk z Motula.

 

2. Ile płynu wchodzi do układu?1.5L, i czy te płyny syntetyczne są mieszalne?

Całość chyba ok 0.8 litra. 

  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, Pan Dziedzic napisał:

Zostało mi prawie nowe, kompletne sprzęgło ( tarcza, docisk ) z legacy 99. 2,5.

Podejdzie to to do Forka 99. 2,0 ? 

Powinno:

http://opposedforces.com/parts/forester/en_s10/type_5/manual_transmission/clutch/illustration_1/

 

http://opposedforces.com/parts/legacy/en_b12/type_4/manual_transmission/clutch/

 

  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, ewemarkam napisał:

Ale nie ma tam napięcia jeśli nie świeci :)

to po co tam tyle dangerów? :mrgreen: nie jest tak, że jeśli jeden żarnik już się nie odpala to przetwornica napięcie daje, odbiornika nie ma, ale ono jeszcze przez jakiś czas pozostaje w kondensatorze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to po co tam tyle dangerów? default_icon_mrgreen.gif nie jest tak, że jeśli jeden żarnik już się nie odpala to przetwornica napięcie daje, odbiornika nie ma, ale ono jeszcze przez jakiś czas pozostaje w kondensatorze?

A żeby nie ruszać jak jest włączona. W układzie przetwornicy zawsze jest jakiś rezystor rozładowujący. Poza tym napiecie wysokie występuje tylko podczas zapłonu, będzie się pojawiać gdy przetwornica chce odpalić palnik. Później już się obniża to wartości która nie robi krzywdy. Parę minut i nie ma już tam napięcia. Ja bym się tym aż tak nie przejmował default_smile.png Odczekaj parę minut. Przecież nie wymieniasz zaraz po jeździe przetwornicy, tylko zanim się za to zabierzesz to mija jakaś chwila.

 

  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiem, że klocki hamulcowe były tu wałkowane, ale mam dylemat.

Mam tarcze 294mm ( wersja USA) z vin (JF1SG63607G718792) wychodzi mi z japancars.ru numer oryginału 26296SA020 ( 137mm) 

tymczasem na textar wyraźnie podpowiada mi klocki 157mm  i system hamulcowy 

Akebono , numer textara 2422201 - mógłby ktoś kto ma więcej doświadczenia sprawdzić, co tam pasuje
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Łukasz Zioła napisał:
wiem, że klocki hamulcowe były tu wałkowane, ale mam dylemat.
Mam tarcze 294mm ( wersja USA) z vin (JF1SG63607G718792) wychodzi mi z japancars.ru numer oryginału 26296SA020 ( 137mm) 
tymczasem na textar wyraźnie podpowiada mi klocki 157mm  i system hamulcowy 
Akebono , numer textara 2422201 - mógłby ktoś kto ma więcej doświadczenia sprawdzić, co tam pasuje

Zobacz na zacisk. Na Tokico jest nazwa producenta na Akebono nie ma. Druga różnica to Akebono ma jedno jakby wcięcie od strony zewnętrznej na środku, a Tokico dwa. Rozwieje Ci wszelkie wątpliwości. Na upartego będzie widać bez zdejmowania koła. Jak masz większe felgi. Też miałem taki dylemat ostatnio, ale w finalnie hurtownia mi zamówiła właściwe po VIN. Upewniłem się po tych różnicach które Ci podałem.

 

 

Edytowane przez ewemarkam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, ewemarkam napisał:

Zobacz na zacisk. Na Tokico jest nazwa producenta na Akebono nie ma. Druga różnica to Akebono ma jedno jakby wcięcie od strony zewnętrznej na środku, a Tokico dwa. Rozwieje Ci wszelkie wątpliwości. Na upartego będzie widać bez zdejmowania koła. Jak masz większe felgi. Też miałem taki dylemat ostatnio, ale w finalnie hurtownia mi zamówiła właściwe po VIN. Upewniłem się po tych różnicach które Ci podałem.

 

 

To chyba Tokico ?

IMG_20201020_181330.jpg

Edytowane przez Łukasz Zioła
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Straciłem podświetlenie tablicy (i np wybieraka automatu),

 

Grzebałem przy podświetleniu przycisku stop, i poszło chyba spięcie.

 

Wie ktoś co.moglo paść? Bezpiecznik oświetlenia był spalony, ale innego zjaranego nie widzę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Straciłem podświetlenie tablicy (i np wybieraka automatu),
 
Grzebałem przy podświetleniu przycisku stop, i poszło chyba spięcie.
 
Wie ktoś co.moglo paść? Bezpiecznik oświetlenia był spalony, ale innego zjaranego nie widzę
Sterownik jasności jest chyba po prawej stronie. Dostęp chyba po zdjęciu schowka. Zobacz czy masz na nim gdzieś 12V.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Norweski_Pacjent napisał:

Nijak. Budżet nie z gumy i musi to poczekać do wiosny. Kupuję teraz dom i nie mam za dużo luzu finansowego emoji17.png

 

Nowa 1350zł, używki na alle w tragicznym stanie w cenach z kosmosu od 400 paru do prawie 1000zł za pospawane i pomalowane

:facepalm::toobad:

Edytowane przez yaroz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...