Skocz do zawartości

Subaru Forester XT 2015 - Padł silnik przy 36780 km...


Grzesiek85

Rekomendowane odpowiedzi

 

 

Do jakich temp oleju dochodzą wasze XT, przy powiedzmy przepisowej prędkości +10?

2 tygodnie temu miałem trasę ponad 1200km w jedną stronę (głównie Niemcy). Jazda średnio 150km/h (momentami 170) to temp pomiędzy 95-98 st C.

Jadąc w drugą stronę już mocniej wcniskalem gaz (dłuższe momenty powyżej 170-180km/h ... chwilami powyżej 190-200km/h) - temperatura ok 103st C.

 

Co ciekawe spalanie z całego wyjazdu ok 11.5l na 100km :)

 

PS: mój przebieg w momencie wyjazdu to lekko powyżej 1600km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W hondzie mają to gdzieś bo tam silniki nie padają

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Prawda, bo Honda robi najlepsze silniki.

Co do oleju - kolega ma Mazdę CX5. Od nowego zalana olejem 5w40. Tak samo na przeglądzie. Nie rozumiem dlaczego w FXT zalecają 5w30, czy w wolnossącym 0w20.

 

 

Wysłano z Xperia Z3

W hondzie mają to gdzieś bo tam silniki nie padają

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Prawda, bo Honda robi najlepsze silniki.

Co do oleju - kolega ma Mazdę CX5. Od nowego zalana olejem 5w40. Tak samo na przeglądzie. Nie rozumiem dlaczego w FXT zalecają 5w30, czy w wolnossącym 0w20.

 

 

Wysłano z Xperia Z3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Do jakich temp oleju dochodzą wasze XT, przy powiedzmy przepisowej prędkości +10?

2 tygodnie temu miałem trasę ponad 1200km w jedną stronę (głównie Niemcy). Jazda średnio 150km/h (momentami 170) to temp pomiędzy 95-98 st C.

Jadąc w drugą stronę już mocniej wcniskalem gaz (dłuższe momenty powyżej 170-180km/h ... chwilami powyżej 190-200km/h) - temperatura ok 103st C.

 

Co ciekawe spalanie z całego wyjazdu ok 11.5l na 100km :)

 

PS: mój przebieg w momencie wyjazdu to lekko powyżej 1600km.

 

W Skodzie Octavia temperatura oleju przy ok 170-180 km/h też była w granicach 102-104 st C...  U siebie w Forku nie mam niestety takiego pomiaru kontrolnego..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W audi RS4 420KM na torze w w Ulezu dochodzil do 129 st. na castrolu 5w30 ,temp. zewn. ok 18st.  po zalaniu oleju 10W50 Millersa NT temp. przy wyższej tmp. zew. ok 25 st. spadła do 122 st. …… bez żadnych innych modyfikacji , a bylo kółko o ok 500m dłuższe …. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega kąsa, ale z logiką to miałoby wspólnego dopiero wtedy, gdyby w dniu nr 1 od razu stwierdzono, że trzeba wymienić silnik i od razu by go zamówiono bo podobno płynie 3 tygodnie. Wtedy mógłby sobie forek stać przez ten czas i po 4 tygodniach klient dostaje samochód.

Niestety po 14 dniach rozpocznie się dopiero proces którego celem będzie weryfikacja uszkodzenia, kontakt z Japonią, pozyskanie pewnie zgody na naprawę gwarancyjną i dopiero w następnej kolejności zostanie wysłany silnik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie kąsam i nie gryzę. Po prostu mnie się zdarzało, że Keratronik dzwonił tydzień po tym, jak powinien zadzwonić ;)

To odpowiedź na wcześniejszy post była :)

Z Keratronikiem wszystko ok, kontakt z serwisem mam.

To nie jest tak że mam nerwy. Wiadomo, że ASO ma co robić. Jest też w trakcie forek kolegi co wątek zakładał i jeszcze jeden jak sie okazuje.

Jest sierpień są urlopy. Jest jakiś przydział roboty. No mają poślizg - trudno.

Ale takie rzeczy to tylko u nas :)

Musiał "dojrzeć" pod chmurką na swoją kolej.

Edytowane przez largoo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

A co z padnietymi silnikami w nowych Forkach? Naprawione?

Kolega raczy żartować :)

Dzisiaj, czyli 2 tygodnie po oddaniu auta, dostałem tel. z Keratronik. Dzisiaj podnieśli auto... Polska...

 

Ja również dalej czekam.

Wysłałem pismo do MMCARS i SUBARU IMPORT POLSKA ci pierwsi odpowiedzieli ( drudzy jeszcze nie) ze nie są w stanie określić czasu naprawy a mają na to podobno do 14 dni w przypadkach zwykłych no i do 100 dni w przypadku zjawisk nadprzyrodzonych ;)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...