Skocz do zawartości

Subaru Forester XT 2015 - Padł silnik przy 36780 km...


Grzesiek85

Rekomendowane odpowiedzi

@Grzse124

 

Po moich 2 lata trwajacych doswiadczeniach z "serwisem" subaru i zaopatrzeniem / czasem oczekiwania na czesci Kodiak  bedzie nasztepca forestera MY14.

 

Ostatni kwiatek:

Od 52 dni czekam na listwe ozdobna do forestera (Kabina-strona pasazera / srebrny ornament)

 

Zamowienie w USA i dostawa z NY zajelo zaledwie 7 dni.

 

Mam dosyc takiej sewisowei indolencji.

 

Gorsi niz serwis jakiejs chnskiej marki. Wstyd!

Edytowane przez J23
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niektórych pech prześladuje

 

 

Tapatalk

Tak.

Z drugiej strony co się mogło zadziać z tą listewką przed pasażerem, szczerze nie ogarniam tego. Co się dziwić że na ten element się długo czeka. Dziwię się że wogóle można to zamówić.

A już na pewno nie można się spodziewać że listwa ozdobna deski rozdzielczej leży na półce jak filtr powietrza. Kto takie rzeczy zamawia i po co?

 

Wysłano z Xperia Z3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez przesady, zamowienie każdego zwykłego plasticzku a występowały pewnie w 7 rożnych kolorach, do 10 letniego BMW zajmowało około 7 dni. Niby dlaczego w przypadku Subaru ma być inaczej? Ja wiem, ze to fajne samochody, ale nie rozumiem bronienia tej marki za wszelka cenę. Choć być może za krótko mam Subaru i jeszcze nie sfiksowalem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi sie, ze to jest związane z tym, ze rynek EU jest traktowany po macoszemu. Może to kwestie wielkości rynku a może inne, tego nie wiem. Wydaje mi sie jednak, ze gdyby w USA klienci musieli czekać na jakaś cześć kilkadziesiąt dni to Subaru dawno by splajtowało. Oni są mocno zorganizowani jako konsumenci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Cała reszta leci.

Nie masz racji.

 

Jak myślisz, dlaczego sprowadzając samochód z JP, w znakomitej większości przypadków po zapakowaniu w kontener, płynie on transportem morskim? Wszak do samolotu też by się zmieścił...

Bo się to nie opłaca, jak chcesz sobie prywatnie przerzucić samochód żaden problem tylko kwestia kasy.

 

Ładunki niebezpieczne też latają jeśli jest taka potrzeba.

 

tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Mechanik

 

Co moglo stac sie z listewka...hmmm

 

A po prostu dzieki swietnej jakosc wykonania subaru odpadl z niej lakier podczas stania w sloncu. Powstaly pecherze spowodowane prawdopodobnie przez zmiekczacz w tworzywie.  :facepalm: 

 

Jak pisalem - dostalem ja z USA w ciagu 7 Dni od zlozenia zamowienia.

Tej "europejskiej" od 54 dni ciagle niema.

 

 

Apropos: na czesci do Nisana mojej zony ktory ma 22 lata (Ostatni Sunny N13) czekam 2-3 dni ...

 

Do Astry mojego syna (2002 Model G) czekamy na czesci (UWAGA)  max 24 godziny.

 

Subaru logistycznie to "Polmozbyt" - niestety  :cry:

Edytowane przez J23
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu dzisiejszym tj. po 75 dniach od oddania samochodu wreszcie doczekałem się mojego Forka :)

 

:)))))

 

Podobno założono cały nowy silnik bez osprzętu wraz z nowym turbo (alternatora, klimatyzacji itd.)

 

Od kierownika serwisu nie dowiedziałem się co było powodem tak poważnej usterki (przekazał że rozpadła się korba ale nie wie z jakiego powodu i z tego co mi przekazał Subaru tego nie weryfikuje co jest dla mnie dziwne ale ok.) Natomiast sprzedawca z którym zamieniłem dosłownie kilka zdań powiedział że z tego co słyszał to były niewłaściwe mapy paliwa i podobno jeden z cylindrów nie dostawał prawidłowej dawki paliwa.


Teraz mam ponownie silnik na "docieraniu".

Proszę o radę po jakim przebiegu wykonać wymianę oleju i jak użytkować pojazd. Z tego co wynika z instrukcji to powinienem 1600 km. przejechać spokojnie.

 

Obsługa MMCARS po moim zapytaniu nie udzieliła mi jednoznacznej odpowiedzi kiedy wymienić olej oraz w jakim przedziale obrotów silnika użytkować pojazd i ile kilometrów powinien przejechać "oszczędnie".

 

Pozdrawiam

Edytowane przez Grzesiek85
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...