Skocz do zawartości

Nowy Subaru Forester MY2013


kordynator

Rekomendowane odpowiedzi

Drogi kolego ,wszystkie dostępne testy Forestera XT ,jako jedną z głównych wad wskazują paliwożerny silnik.Potwierdzają to dwie moje jazdy testowe,tylko parę osób tutaj pisze,że pali mało.To raz.Dwa ,wejdz sobie np na forum passata b8 strona między 150a160 (nie pamętam już dokładnie) to przekonasz się jakie są /mogą być rabaty.Kogoś nie podnieca 170km diesel czy 211 benz w MB ,za to podnieca go nie dożywający setki diesel Subaru ,albo archaiczne paliwożerne 2.5benz.Ok.Jego sprawa.O DIT póki co nie piszę,bo za małe przebiegi,ja jako wadę nie do przyjęcia traktuję spalanie.

O Levorgu mówię o projekcie deski ,nie wykonaniu i materiałach.Nie mówiłem też kolego Karas o GL,bo tam nie montują tych motorów,tylko o GLC - następcy GLK.

Jeszcze przy okazji ,coś takiego przeczytałem o Levorgu w pierwszym teście auto-motor i sport (chwalą bardzo prowadzenie i mówią o wystarczającej przestrzeni i sporym bagażniku i fajnym charakterze) ale ,piszą też o czymś takim-"Przy wyższych obrotach dźwięk silnika staje się niemal kompletnie zdominowany przez jęk pompy oleju przekładni Lineartronic, co brzmi niecodziennie, natomiast jedyny minus jest taki, że typowo dla przekładni bezstopniowych to, co się dzieje z silnikiem zwykle jest kompletnie oderwane od tego, co robi auto. Sprawę poprawia tylko sportowy tryb pracy skrzyni, w którym ma ona sześć wirtualnych biegów.

 

Chcemy też 2.0 Turbo"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Drogi kolego ,wszystkie dostępne testy Forestera XT ,jako jedną z głównych wad wskazują paliwożerny silnik.Potwierdzają to dwie moje jazdy testowe,tylko parę osób tutaj pisze,że pali mało

 

Włącz myślenie. Przecież już raz wykazałem Ci, że Tiguan 2.0 TSI pali więcej niż Forek 2.0 DIT, chociaż jest mniejszy. Silnik TSI jest też bardziej awaryjny, słabszy, o momencie już nie wspomnę. Dlaczego więc w "testach" nie narzekają na paliwożerność VW? Odpowiedź jest prosta, wielokrotnie wałkowana - polityka Axel Springer.

 

Słowo "mało" nic mi nie mówi, ale Twoja średnia 20,2l każdy rozsądny potraktuje jako prymitywne KŁAMSTWO i wyrachowaną czarną propagandę. Nie dziw się więc moderatorom.

 

 

 

.Dwa ,wejdz sobie np na forum passata b8 strona między 150a160 (nie pamętam już dokładnie) to przekonasz się jakie są /mogą być rabaty.
 

 

W necie jest dużo forów i podforów passata b8. Każde forum ma mnóstwo wątków. Chętnie choć raz przyznam Ci rację, więc poproszę o link do tego wątku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Drogi kolego ,wszystkie dostępne testy Forestera XT ,jako jedną z głównych wad wskazują paliwożerny silnik.Potwierdzają to dwie moje jazdy testowe,tylko parę osób tutaj pisze,że pali mało

 

Włącz myślenie.

 

Słowo "mało" nic mi nie mówi, ale Twoja średnia 20,2l każdy rozsądny potraktuje jako prymitywne KŁAMSTWO i wyrachowaną czarną propagandę. Nie dziw się więc moderatorom.

 

 

 

 

 

Madoxowi nie wmówisz, że czarne jest czarne a białe jest białe. Nie widzisz, że to laureat konkursu "mam rację" ? 

Poza tym rodzice mu kupili Xboxa i dobrze wie jak jeździ się samochodami i ile palą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drogi kolego ,wszystkie dostępne testy Forestera XT ,jako jedną z głównych wad wskazują paliwożerny silnik.Potwierdzają to dwie moje jazdy testowe,tylko parę osób tutaj pisze,że pali mało.To raz.Dwa ,wejdz sobie np na forum passata b8 strona między 150a160 (nie pamętam już dokładnie) to przekonasz się jakie są /mogą być rabaty.Kogoś nie podnieca 170km diesel czy 211 benz w MB ,za to podnieca go nie dożywający setki diesel Subaru ,albo archaiczne paliwożerne 2.5benz.Ok.Jego sprawa.O DIT póki co nie piszę,bo za małe przebiegi,ja jako wadę nie do przyjęcia traktuję spalanie.O Levorgu mówię o projekcie deski ,nie wykonaniu i materiałach.Nie mówiłem też kolego Karas o GL,bo tam nie montują tych motorów,tylko o GLC - następcy GLK.Jeszcze przy okazji ,coś takiego przeczytałem o Levorgu w pierwszym teście auto-motor i sport (chwalą bardzo prowadzenie i mówią o wystarczającej przestrzeni i sporym bagażniku i fajnym charakterze) ale ,piszą też o czymś takim-"Przy wyższych obrotach dźwięk silnika staje się niemal kompletnie zdominowany przez jęk pompy oleju przekładni Lineartronic, co brzmi niecodziennie, natomiast jedyny minus jest taki, że typowo dla przekładni bezstopniowych to, co się dzieje z silnikiem zwykle jest kompletnie oderwane od tego, co robi auto. Sprawę poprawia tylko sportowy tryb pracy skrzyni, w którym ma ona sześć wirtualnych biegów.Chcemy też 2.0 Turbo"

Nie dosc, ze klamiesz, a wlasciwie zmyslasz to jeszcze bredzisz. Moj SBD ma ponad 150 tys km. To po pierwsze. Juz nieraz udowadniano Tobie, ze rabaty, o jakich piszesz, sa tylko w Twoim swiecie - co ja tez uczynilem a propos XC60. To po drugie. Nikt nie pisze, ze silnik w Forku jest paliwazerny tylko, ze trzeba sie liczyc z odpowienio duza konsumpcja paliwa z racji mocy silnika i gabarytow auta - a to nie to samo co krwiozercza paliwozernosc. I to przy batdzo dynamicznej jezdzie. To po trzecie. Tankowiec tez swoje spali dlatego nie wszyscy kapitanowie moga nimi dowodzic bo armatorzy mogliby zbankrutowac (nawet sa specjalne testy) - pewnie Ty tez bys sie nie nadawal bo pod Twoja noga Forek pali za dwa. To po czwarte. Po piate ja mam Forestera XT i SBD :)

Edytowane przez Izotom
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego ten_typ_tak_ma - prosiłeś o link do wątku ,proszę bardzo

http://forum.vw-passat.pl/threads/143378-Kupujemy-B8-na-co-zwr%C3%B3ci%C4%87-uwag%C4%99/page156

Tylko ,żeby mnie znowu nie zbanowali.

A co do spalania - może znalezść też wizytówkę i dać Ci namiar do sprzedawcy z którym miałem rzeczone spalanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może znalezść też wizytówkę i dać Ci namiar do sprzedawcy z którym miałem rzeczone spalanie?

 

Pewnie już nie pracuje. A przynajmniej jest na urlopie zdrowotnym ;)

 

 

Kolego ten_typ_tak_ma - prosiłeś o link do wątku ,proszę bardzo http://forum.vw-pass...ć-uwagę/page156

 

Dobra, a poza rabatami flotowymi?

Bo jeśli się podniecasz takimi danymi, to swojego czasu był rabat 50% na Yariskę.  Od jednego z Łódzkich dilerów. Na naukę jazdy. Dla osób zrzeszonych w jednym ze stowarzyszeń. I czego to dowodzi?

Edytowane przez sjak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak na szybko zerknąłem na spritmonitor.de i wychodzi, że Forester 2.0 XT spala średnio 10.2 a Audi Q5 2.0TFSI 11.25. Więc nie rozumiem tej dyskusji ze spalaniem.

 

http://www.spritmonitor.de/fr/apercu/47-Subaru/407-Forester.html?fueltype=2&constyear_s=2013&power_s=240&powerunit=2

http://www.spritmonitor.de/fr/apercu/3-Audi/1119-Q5.html?fueltype=2&constyear_s=2008&power_s=210&page=4&powerunit=2

 

Dodatkowo, odchylenie spalania w Q5 2 albo i 3-krotnie przekracza to z FXT.

Edytowane przez subleo
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak na szybko zerknąłem na spritmonitor.de i wychodzi, że Forester 2.0 XT spala średnio 10.2 a Audi Q5 2.0TFSI 11.25. Więc nie rozumiem tej dyskusji ze spalaniem.

 

http://www.spritmonitor.de/fr/apercu/47-Subaru/407-Forester.html?fueltype=2&constyear_s=2013&power_s=240&powerunit=2

http://www.spritmonitor.de/fr/apercu/3-Audi/1119-Q5.html?fueltype=2&constyear_s=2008&power_s=210&page=4&powerunit=2

Ja też nie. Ale teraz przynajmniej wiadomo, że madox zmyśla.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra zostawcie Madox-a! Na BMW 118i 2015 z M pakietem i nawigacja, automat....mi było zaproponowano rabat z 143999zł do 125 000zł. Wiem że inny segment ale auto jest całkiem ładne i ten "rabat"!

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Edytowane przez T1sh0
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"M pakiet" to sportowe fotele, kierownica, zawieszenie i kilka duperelki. Dodane są lusterka zewnętrzne i wsteczne automatyczne przyciemniane, siedzienia alkantarę plus tekstil, alarm, tempomat, connecteddrive. Silnik 136km 1.6 benzyna! Nie lubię diesla. Auto nowe było zamówione przez salonu . A i kolor niebieski Estoril jak stary piękny subarowski! :) To nie jest Subaru ale naprawdę robi fajnie wrażenie. :)

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Edytowane przez T1sh0
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrócę do tematu SJS.

Po wielu miesiącach przymiarek zdecydowałem się i 11 lipca wziąłem udział w szkolenia dla właścicieli Foresterów XT na torze w Miedzianej Górze.

Jestem pełen uznania dla SIP za pomysł organizowania takich szkoleń.

Szkolenie przeprowadzone było w sposób perfekcyjny. Instruktorzy świetni: kompetentni, bardzo sprawni, stworzyli bardzo miłą atmosferę.

I najważniejsze, z punktu widzenia zalet merytorycznych. Szkolenie uczy pokory wobec możliwości samochodu, a przede wszystkim uczy pokory wobec możliwości i umiejętności swoich własnych.

Gorąco polecam te szkolenia.

  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrócę do tematu SJS.

Po wielu miesiącach przymiarek zdecydowałem się i 11 lipca wziąłem udział w szkolenia dla właścicieli Foresterów XT na torze w Miedzianej Górze.

Jestem pełen uznania dla SIP za pomysł organizowania takich szkoleń.

Szkolenie przeprowadzone było w sposób perfekcyjny. Instruktorzy świetni: kompetentni, bardzo sprawni, stworzyli bardzo miłą atmosferę.

I najważniejsze, z punktu widzenia zalet merytorycznych. Szkolenie uczy pokory wobec możliwości samochodu, a przede wszystkim uczy pokory wobec możliwości i umiejętności swoich własnych.

Gorąco polecam te szkolenia.

Ja również byłem w tym dniu. Pozdrawiam i też polecam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, ale to nadal ciasny kompakt ze słabym silnikiem, pod koniec cyklu produkcyjnego, za 125 tys złotych. A klient się cieszy. Magia BMW

Zgadzam się! Silnik nie jest tak słaby jak

myślisz dla mnie to jest typowy miejski samochód.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...