Skocz do zawartości

Nowy Subaru Forester MY2013


kordynator

Rekomendowane odpowiedzi

Nie trzeba,SBD pali mi niezmiennie 6.2-6.4 jakbym nie jezdził - mówię o dłuższych okresach (minimum 500km)Może popsuty

 

MAdox odpowiem Ci choć i tak wiem, że to strata czasu. OBK MY10 SBD zrobiłem niecałe 100k km i średnie spalenie pokazane przez kompa zawsze było podobne do Twojego ok. 6-4 - 6.6l.

XT MY15 zrobiłem 4k km w tych samych warunkach podmiejskich + trasa, stylu jazdy itd i  komp pokazywał przez pierwsze 3k 9.4 a po wymianie oleju czyli ostatnie 1000km 8,8l.

Co więcej wskazania kompa są dużo dokładniejsze do realnego spalania niż w OBK gdzie potrafił zaniżyć czasem nawet o 0.5l.

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Co powiesz wtedy?

Nie chciej wiedzieć. Odsyłam do wątku Levorga i poziomu zrozumienia, jaki tam właśnie prezentujesz. Jeśli faktycznie nie jesteś pryszczatą ofiarą naszego obecnego systemu edukacji, to :facepalm:
Jeśli Ciebie, Was, rzeczywiście irytują komentarze tego użytkownika (mnie, tak) to musimy :

 

NIE ODPOWIADAĆ, IGNOROWAĆ KAŻDY WPIS !!!

 

Chyba, że jednak podoba się Wam ta zabawa i tak naprawdę lubicie dawać się prowokować...

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, szukam porady odnośnie Forestera 2.0D CVT. Chociaż jestem zadowolony z XV to jednak od dłuższego czasu chodzi mi po głowie automat, a to dzieki jazdom próbnym najnowszym i poprzednim modelem Outbacka. Przypadła mi do gustu praca skrzyni CVT w połączeniu z SBD. Do tej pory tylko Outback miał takie połączenie, od tego roku mamy też Forestera. 

 

W moim ASO Subaru stoi taki jeden Forester w wersji Comfort-S - cena jest oczywiście austriacka (podatek NoVA) http://www.gebrauchtwagen.at/detailansicht.php?id_fahrzeug=5125623

 

Zrobiłem nim jazdę próbną, ale ze względu na wypadek na autobahnie nie miałem możliwości przetestowania wyciszenia przy wyższej prędkości jak 110km/h. Wydawało mi się, że w samochodzie jest przyzwoicie cicho, praca duetu SBD+CVTjest więcej niż przekonywująca. Same fotele nie sprawiały mi problemu, komfortowa i wyższa pozycja niż w XV bardzo mi odpowiada. Samochód w tej wersji ma ksenony, elektryczną klapę, nowy panel multimedialny, ale nie ma nawigacji. Ogólnie auto zrobiło na mnie tak dobre wrażenie, że poważnie myślę o przesiadce. Miał być Outback za dwa lata, ale Forester swoją bryłą i charakterem ujął mnie na tyle, że już drugą noc nie śpię :P

 

Panowie, jak to jest z komfortem akustycznym na autostradach i długich trasach. Ktoś ma jakieś porównanie 2.0i CVT vs 2.0D CVT? Spalanie, dynamika, za i przeciw? Warto brać MY 2015 czy poczekać do przyszłego roku na nowy model? Czy ten model ma tapicerkę ze skóry (częściowa) czy to ta eko-sztuczna skóra. Podpowiedzcie błądzącemu, bo chyba się uzależniłem od Subaru i ciągnie mnie jeszcze bardziej na taką zmianę. 

PS: FXT w AT kosztuje 49.990€, więc o odpada. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

NIe wiedziałem, gdzie zamieścić tego posta, w końcu zdecydowałem się (z racji, że chodzi o Forka XT) na ten topic.

Otóż, mam pytanko do osób z Trójmiasta, które miały styczność z ASO w mieście Danzig... Jakie są Wasze odczucia, co do tego salonu/serwisu?

Od jakiegoś czasu przymierzam się (a raczej przymierzałem... Zrobiłem chwilową pauzę) do zakupu nowego Forka XT.

Zacząłem korespondencję mailową z rzeczonym ASO w celu umówienia się na jazdę próbną.

Niestety, mogę napisać tylko jedno...ŻENADA...

Facet, z którym mailowałem i informowałem, że jestem mocno zainteresowany jazdą próbną poinformował mnie, że sprzedali swoje jedyne demo XT. Mają kolejną sztukę ale jest niezarejestrowana.

Już na samym początku gość mnie mocno zniechęcił pisząc, że to ja mam się odzywać i pytać się, "czy już może przypadkiem zarejestrowali auto"...

Dwa razy się odezwałem, za każdym razem była odpowiedź w stylu: "przykro mi, jeszcze nie mamy zarejestrowanego XTka".

W końcu powiedziałem sobie dość!

Nie potrafię zrozumieć podejścia ludzi z tego ASO do potencjalnego klienta.

Totalna zlewka... Byłem napalony na auto do tego już stopnia, że planowałem go łyknąć w przeciągu tygodnia... Niestety, megazniechęcili mnie w tym salonie. Obsługa jest na poziomie..., no właśnie, nie trzyma żądnego poziomu.

Zrobiłem przerwę. Myślę, zastanawiam się. Część odłożonej kasy w chwili obecnej poszła na remont domu.

Tym oto pięknym sposobem, "wspaniały" doradca klienta odciągnął mnie od zakupu :(

Ktoś zaraz napisze: "szybko się zniechęcasz, poszukaj innego salonu" - zgadza się, salony może i są też inne ale nie mieści mi się po prostu w głowie, że są też i takie, dla których klient, to "dodatek" do działalności. Niewątpliwie takie działania nie wpływają korzystnie na wizerunek marki.

Edytowane przez CornelOne
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Otóż, mam pytanko do osób z Trójmiasta, które miały styczność z ASO w mieście Danzig... Jakie są Wasze odczucia, co do tego salonu/serwisu?

Od jakiegoś czasu przymierzam się (...)

Zacząłem korespondencję mailową z rzeczonym ASO w celu umówienia się na jazdę próbną.

Niestety, mogę napisać tylko jedno...ŻENADA...

Facet, z którym mailowałem i informowałem, że jestem mocno zainteresowany jazdą próbną poinformował mnie, że sprzedali swoje jedyne demo XT. Mają kolejną sztukę ale jest niezarejestrowana.

Już na samym początku gość mnie mocno zniechęcił pisząc, że to ja mam się odzywać i pytać się, "czy już może przypadkiem zarejestrowali auto"...

Dwa razy się odezwałem, za każdym razem była odpowiedź w stylu: "przykro mi, jeszcze nie mamy zarejestrowanego XTka".

W końcu powiedziałem sobie dość!

Nie potrafię zrozumieć podejścia ludzi z tego ASO do potencjalnego klienta.

Totalna zlewka... Byłem napalony na auto do tego już stopnia, że planowałem go łyknąć w przeciągu tygodnia... Niestety, megazniechęcili mnie w tym salonie. Obsługa jest na poziomie..., no właśnie, nie trzyma żądnego poziomu.

Zrobiłem przerwę. Myślę, zastanawiam się.

(...)

Też jestem z Trójmiasta i powiem tak - domyślasz się już dlaczego auto kupiłem w Warszawie ;):biglol::censored:

Edytowane przez mechanik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ojciec Założyciel

Powyższe nie zmienia faktu, że w ubiegłym roku ( podobnie jak i 2013 ) to właśnie Gdańsk miał największą sprzedaż Subaru w Polsce.

W/g ocen z prowadzonych przez nas badań nie jest idealnie, ale ( statystycznie ) dobrze.

Co do braku demo - cóż, jak już wielokrotnie wspominałem cierpimy na poważny niedobór aut. Wobec powyższego dealerzy stoją często wobec słabej alternatywy : zarejestrować demo ( i nie mieć w najbliższych miesiącach takiego modelu na sprzedaż ), czy może sprzedać, bo i tak nic w najbliższym czasie nie będzie. Przyznaję, że nie robiliśmy szkoleń, co robić, jak obsługiwać klientów w takich sytuacjach. Po części jest to też więc moja wina :(

 

Zaprosiłbym do Krakowa na jazdę próbną ( nasze dealerstwa ma jeszcze XT demo) ale wiem, że to daleko...

 

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powyższe nie zmienia faktu, że w ubiegłym roku ( podobnie jak i 2013 ) to właśnie Gdańsk miał największą sprzedaż Subaru w Polsce.

W/g ocen z prowadzonych przez nas badań nie jest idealnie, ale ( statystycznie ) dobrze.

Co do braku demo - cóż, jak już wielokrotnie wspominałem cierpimy na poważny niedobór aut. Wobec powyższego dealerzy stoją często wobec słabej alternatywy : zarejestrować demo ( i nie mieć w najbliższych miesiącach takiego modelu na sprzedaż ), czy może sprzedać, bo i tak nic w najbliższym czasie nie będzie. Przyznaję, że nie robiliśmy szkoleń, co robić, jak obsługiwać klientów w takich sytuacjach. Po części jest to też więc moja wina :(

 

Zaprosiłbym do Krakowa na jazdę próbną ( nasze dealerstwa ma jeszcze XT demo) ale wiem, że to daleko...

 

Pozdrowienia

Serdecznie dziękuję za wyczerpujące info :)

Statystyki zadziwiają - może miałem pecha ;)

Zatem, jeśli znowu pojawią się fundusze, wybiorę się do Krakowa - przy okazji pozwiedzam trochę tu i tam :D

Jakby co, to podjadę do mojego rodzinnego Wrocławia - najważniejsze, że są jakieś alternatywy :)

Przy okazji, jak miałem kiedyś Grand Cherokee, to jeździłem do znajomego mechanika z Wrocławia do Zabierzowa - pod Krakowem - o czymś to świadczy.

Krakowianie, podchodzicie profi do roboty ;)

 

Pozdrawiam

Edytowane przez CornelOne
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Podpowiedzcie błądzącemu, bo chyba się uzależniłem od Subaru i ciągnie mnie jeszcze bardziej na taką zmianę.

ja na twoim miejscu zrobiłbym wycieczke do rodzimego kraju np do Krakowa, podjechał do ASO i wziął na jazde testowa XT 2015 :) Auto zawsze mozesz kupic w PL - w chwili obecnej wszystkie sbd maja juz 5 letnia gwarancje na silnik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

Powyższe nie zmienia faktu, że w ubiegłym roku ( podobnie jak i 2013 ) to właśnie Gdańsk miał największą sprzedaż Subaru w Polsce.

W/g ocen z prowadzonych przez nas badań nie jest idealnie, ale ( statystycznie ) dobrze.

Co do braku demo - cóż, jak już wielokrotnie wspominałem cierpimy na poważny niedobór aut. Wobec powyższego dealerzy stoją często wobec słabej alternatywy : zarejestrować demo ( i nie mieć w najbliższych miesiącach takiego modelu na sprzedaż ), czy może sprzedać, bo i tak nic w najbliższym czasie nie będzie. Przyznaję, że nie robiliśmy szkoleń, co robić, jak obsługiwać klientów w takich sytuacjach. Po części jest to też więc moja wina :(

 

Zaprosiłbym do Krakowa na jazdę próbną ( nasze dealerstwa ma jeszcze XT demo) ale wiem, że to daleko...

 

Pozdrowienia

Serdecznie dziękuję za wyczerpujące info :)

Statystyki zadziwiają (...)

Nie zadziwiają jeśli wziąć pod uwagę lokalizację - brak konkurencji w całym woj Pomorskim.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Podpowiedzcie błądzącemu, bo chyba się uzależniłem od Subaru i ciągnie mnie jeszcze bardziej na taką zmianę.

ja na twoim miejscu zrobiłbym wycieczke do rodzimego kraju np do Krakowa, podjechał do ASO i wziął na jazde testowa XT 2015 :) Auto zawsze mozesz kupic w PL - w chwili obecnej wszystkie sbd maja juz 5 letnia gwarancje na silnik.

 

 

Taka wycieczka to drogo wyjdzie :D Auto muszę kupić w Austrii i tu je zarejestrować (podatki, bezpieczenie, leasing itp.). 

 

Czy ktoś już jeździ Forester 2.0D CVT ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmienią się nieznacznie wymiary auta, będzie bardziej aerodynamiczne, a więc cichsze, światła, grill, ale zmiany wnętrza będą większe. Nowe lepsze materiały, nowe kolory, prawdopodobnie fotele, centralna konsola. No i 1,6 DIT z 6-biegowym manualem.

 

2016-Subaru-Forester-front-300x200.jpg

Edytowane przez ten_Typ_tak_ma
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Powyższe nie zmienia faktu, że w ubiegłym roku ( podobnie jak i 2013 ) to właśnie Gdańsk miał największą sprzedaż Subaru w Polsce.

W/g ocen z prowadzonych przez nas badań nie jest idealnie, ale ( statystycznie ) dobrze.

Co do braku demo - cóż, jak już wielokrotnie wspominałem cierpimy na poważny niedobór aut. Wobec powyższego dealerzy stoją często wobec słabej alternatywy : zarejestrować demo ( i nie mieć w najbliższych miesiącach takiego modelu na sprzedaż ), czy może sprzedać, bo i tak nic w najbliższym czasie nie będzie. Przyznaję, że nie robiliśmy szkoleń, co robić, jak obsługiwać klientów w takich sytuacjach. Po części jest to też więc moja wina :(

 

Zaprosiłbym do Krakowa na jazdę próbną ( nasze dealerstwa ma jeszcze XT demo) ale wiem, że to daleko...

 

Pozdrowienia

Serdecznie dziękuję za wyczerpujące info :)

Statystyki zadziwiają (...)

Nie zadziwiają jeśli wziąć pod uwagę lokalizację - brak konkurencji w całym woj Pomorskim.

 

Ja jestem z Elbląga i kupiłem XT w Gdańsku,odbyliśmy 2 jazdy próbne, najpierw ja w czerwcu 2014 z marszu bo byłem na przeglądzie Forka 3 gen i miałem kilka godzin luzu, do wszedłem do salonu obejrzeć nowego i pan Robert prawie zaciągnął mnie siłą na jazdę próbną. Potem we wrześniu wysłałem małżonkę, umówiła się bez problemu i zaliczyła przejażdżkę. No ale wtedy mieli demo :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...