Skocz do zawartości

Nowy Subaru Forester MY2013


kordynator

Rekomendowane odpowiedzi

No dobra zostawcie Madox-a! Na BMW 118i 2015 z M pakietem i nawigacja, automat....mi było zaproponowano rabat z 143999zł do 125 000zł. Wiem że inny segment ale auto jest całkiem ładne i ten "rabat"!

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

W BMW są możliwe rabaty -18%, ale pod pewnymi warunkami ;)

Szwagier kupuje auto i zaproponowali mu X5( cena katalogowa 380000PLN) za 311000PLN.

No ale jest to auto co stoi w salonie, klient kupuje 4 auto w tym samym salonie i najważniejsze, chcą odzyskać klienta co ostatnio poszedł do Porsche. :P  Przy takiej konfiguracji zdarzeń mogą dać specjalna cenę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W BMW są możliwe rabaty -18%, ale pod pewnymi warunkami ;)

Szwagier kupuje auto i zaproponowali mu X5( cena katalogowa 380000PLN) za 311000PLN.

No ale jest to auto co stoi w salonie, klient kupuje 4 auto w tym samym salonie i najważniejsze, chcą odzyskać klienta co ostatnio poszedł do Porsche. :P Przy takiej konfiguracji zdarzeń mogą dać specjalna cenę.

 

Nie namawiam nikogo! Ten samochód jeszcze nie był w salonie i.e. był zamówiony przez nich. Nie posiadam i nigdzie nie miałem BMW tylko Subaru! Też 1.6 w 118i będę ostanie sztuki z 4 cylindrów nowe tylko 3! Rabat jest jak jest. Nawet nie pytałem o tym rabacie tylko powiedziałem że 143tyś. za ten samochód jest dużo za dużo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

W BMW są możliwe rabaty -18%, ale pod pewnymi warunkami

 

O właśnie. I to jest słowo klucz. W Subaru okazje też się trafiają, choć z wiadomych przyczyn znacznie rzadziej. Tymczasem madox usiłuje wmówić, że są zawsze i dla każdego, na dowolny egzemplarz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

W Subaru okazje też się trafiają,

Ja sam zamawiając XT dostałem rabat od ceny katalogowej, no ale potem SIP zrobiło promocję i ona mnie również objęła, chociaż umowa była spisana na wyższą kwotę. Ciekaw jestem czy inne firmy tez tak się zachowują ;)

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

W Subaru okazje też się trafiają,

Ja sam zamawiając XT dostałem rabat od ceny katalogowej, no ale potem SIP zrobiło promocję i ona mnie również objęła, chociaż umowa była spisana na wyższą kwotę. Ciekaw jestem czy inne firmy tez tak się zachowują ;)

 

 

Na ile % rabatu od ceny katalogowej można ewentualnie liczyć przy zakupie XT?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

W BMW są możliwe rabaty -18%, ale pod pewnymi warunkami

O właśnie. I to jest słowo klucz. W Subaru okazje też się trafiają, choć z wiadomych przyczyn znacznie rzadziej. Tymczasem madox usiłuje wmówić, że są zawsze i dla każdego, na dowolny egzemplarz.

To było właśnie co koordynator napisał a nie ja!! Dostałem rabat 18-20% na dzień dobry

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam juz 2 Subaru i zawsze byl rabat ~ 20 % wiecej nie cisne bo jak mowia zyj i daj zyc innym ale na 10 % sie nie zgodze bo to robienie ludzi w balona.

OBK 2005 2,5 MT Aktive nowy kosztowal 29 t€ a teraz 39 t€ no powiedzmy - 2,5 t€ za  CVT. Czyli jak ? moja pensja nie wzrosla w tym czasie o 50 %. Wystarczy popatrzec ile kosztuja auta 3 letnie i to jest ich cena rynkowa. Reszta to jakies wydmuchanki i zyczenia ksiegowych na ktore klijent nie musi sie godzic !!! Auto jest tyle warte ile ludzie sa gotowi zaplacic .. patrz USA

Edytowane przez haubi65
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na to, że rzeczywiście są możliwe rabaty rzędu 18-20% na auta BMW. Dla mnie to jest niestety tylko teoria. Nie spełniam żadnego z warunków:

- auto flotowe, najlepiej zakup kilku sztuk,

- poprzednie auto również BMW kupione w tym salonie,

- wkrótce wychodzi nowy model,

- auto z placu, brak możliwości wyboru koloru, opcji wyposażenia,

 

Jedynie na wyprzedaż poprzedniego rocznika mogę ewentualnie się załapać, ale co zarobię przy zakupie, stracę przy sprzedaży.

 

Ciekawe czy Madox będzie miał odwagę i potwierdzi, że KŁAMAŁ twierdząc, że średnie spalanie to 20,2l/100km?

 

 

Tak na szybko zerknąłem na spritmonitor.de i wychodzi, że Forester 2.0 XT spala średnio 10.2 a Audi Q5 2.0TFSI 11.25. Więc nie rozumiem tej dyskusji ze spalaniem.

 

http://www.spritmonitor.de/fr/apercu/47-Subaru/407-Forester.html?fueltype=2&constyear_s=2013&power_s=240&powerunit=2

http://www.spritmonitor.de/fr/apercu/3-Audi/1119-Q5.html?fueltype=2&constyear_s=2008&power_s=210&page=4&powerunit=2

 

Dodatkowo, odchylenie spalania w Q5 2 albo i 3-krotnie przekracza to z FXT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może masz racja! Rabat my był zaoferowany na BMW 118i 2015 po liftingu z tego roku czyli 2015. Chyba BMW nie wprowadzi nowa 1-kę w 2015...ale nie wiadomo. Auto było zamówione przez ASO ale akurat prawie wszystko my pasowało! Jak się uda załatwić sprawę z leasingu to wyślę fotki! :)

Edytowane przez T1sh0
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Auto jest tyle warte ile ludzie sa gotowi zaplacic .. patrz USA

Auto jest tyle warte ile zażąda sobie za ne producent. Jeżeli ludzi go nie kupują producent nie obniża ceny tylko wycofuje model z rynku- np fiat multipla.

 

 

Wystarczy popatrzec ile kosztuja auta 3 letnie i to jest ich cena rynkowa. Reszta to jakies wydmuchanki i zyczenia ksiegowych na ktore klijent nie musi sie godzic

Pamiętaj ze kiedyś ktoś te auta kupił jak były nowe i teraz chce się ich pozbyć np po to  zeby kupić sobie nowy samochód  w kwocie za którą sprzedaje go producent i nikt nie narzeka na księgowych tylko grzecznie idzie z $$ do salonu...

Na każdy samochód znajdzie się amator- patrz  super samochody za grube $$$.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ten_typ_tak_ma - chyba nie zrozumiałeś.Ja nigdy nie twierdziłem,że xt ma średnie spalanie 20litrów,tylko ,że ja takie miałem podczas jazdy testowej.Dynamicznej ,ale nie wariackiej.To raz.Dwa-dla uzyskania rabatów na poziomie 15-18% wcale nie jest potrzebny zakup flotowy,auto stojące na placu itp Aczkolwiek ,nie są to rabaty dawane w progu salonu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

ten_typ_tak_ma - chyba nie zrozumiałeś.Ja nigdy nie twierdziłem,że xt ma średnie spalanie 20litrów,tylko ,że ja takie miałem podczas jazdy testowej.Dynamicznej ,ale nie wariackiej.

 

po terenie parkingu tak może być.... ;)  ...nie chcieli szlabanu otworzyć..? .. :(

 

 

 

dla uzyskania rabatów na poziomie 15-18% wcale nie jest potrzebny zakup flotowy,auto stojące na placu itp Aczkolwiek ,nie są to rabaty dawane w progu salonu

 

po przekroczeniu progu to będzie jakieś...1.5 - 1.8 %... :)  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Wrócę do tematu SJS.

Po wielu miesiącach przymiarek zdecydowałem się i 11 lipca wziąłem udział w szkolenia dla właścicieli Foresterów XT na torze w Miedzianej Górze.

Jestem pełen uznania dla SIP za pomysł organizowania takich szkoleń.

Szkolenie przeprowadzone było w sposób perfekcyjny. Instruktorzy świetni: kompetentni, bardzo sprawni, stworzyli bardzo miłą atmosferę.

I najważniejsze, z punktu widzenia zalet merytorycznych. Szkolenie uczy pokory wobec możliwości samochodu, a przede wszystkim uczy pokory wobec możliwości i umiejętności swoich własnych.

Gorąco polecam te szkolenia.

Ja również byłem w tym dniu. Pozdrawiam i też polecam :)
No to było nas co najmniej trzech - tylko dlaczego jedynie mój samochód był oświniaczony ? Panowie pojechaliście "inkoguto" :-)

 

 

Wysłane z mojego iPhone przez Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Wrócę do tematu SJS.

Po wielu miesiącach przymiarek zdecydowałem się i 11 lipca wziąłem udział w szkolenia dla właścicieli Foresterów XT na torze w Miedzianej Górze.

Jestem pełen uznania dla SIP za pomysł organizowania takich szkoleń.

Szkolenie przeprowadzone było w sposób perfekcyjny. Instruktorzy świetni: kompetentni, bardzo sprawni, stworzyli bardzo miłą atmosferę.

I najważniejsze, z punktu widzenia zalet merytorycznych. Szkolenie uczy pokory wobec możliwości samochodu, a przede wszystkim uczy pokory wobec możliwości i umiejętności swoich własnych.

Gorąco polecam te szkolenia.

Ja również byłem w tym dniu. Pozdrawiam i też polecam :)
No to było nas co najmniej trzech - tylko dlaczego jedynie mój samochód był oświniaczony ? Panowie pojechaliście "inkoguto" :-)

 

 

Wysłane z mojego iPhone przez Tapatalk

 

Ja byłem w grupie, którą trenował Irek, a Wy w której ?

Edytowane przez wiktus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja byłem w grupie u Łukasza (tego który prowadził teorię) i Jacka. Prowadzili naszą grupę jeżdżąc Imprezą. Inne grupy były prowadzone BRZ-em i Kią Ceed.

 

 

Wysłane z mojego iPhone przez Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja byłem w grupie u Łukasza (tego który prowadził teorię) i Jacka. Prowadzili naszą grupę jeżdżąc Imprezą. Inne grupy były prowadzone BRZ-em i Kią Ceed.

 

 

Wysłane z mojego iPhone przez Tapatalk

Teorię - moim zdaniem - prowadził Rafał (http://szkolajazdysubaru.pl/o-nas/instruktorzy).

Jeździłem chyba za KIA Ceed, ale głowy nie dam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogłem pomylić imiona :-) ale na pewno drugim instruktorem był Jacek H :-) Instruktorzy używali 3 samochodow - moi niebieskiej Imprezy oklejonej w barwy SJS, była też biała KIA Ceed, też oklejona, i wreszcie niebieski BRZ z ogromną lotką na tylnej klapie, również pooklejany. Na część "quasi off-roadową" pojechały tylko dwa - Impreza i Ceed.

 

 

Wysłane z mojego iPhone przez Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hi ho

 

Jestem świeżo po podróży prawie 4 tys.km. Środkowa Dalmacja + okoliczne wypady (chorwacja omiś/split). Forek załadowany pod dach (kratka w bagażniku) + box dachowy + kilka tobołów wewnątrz średnie spalanie przy prędkości 120-130 km/h 9.8l. Jestem pełen podziwu dla komfortu jazdy. Automat coś cudownego. Autko przy takim załadunku w ogóle nie siadło (prześwit zachowany), moc, trakcja i elastyczność jakbym jechał sam - R E W E L A C J A!!!. Siedzenia mimo, że nie trzymają zbyt dobrze na ostrych zakrętach przy dużych prędkościach na długie trasy są rewelacyjne. 1460 km za jednym razem (przerwane na 3 postoje na siusiu i kupke córki + czwarty postój na życzenie austryjackiej Policji za przekroczenie prędkośći w okolicach Poysdorf)  spisały się rewelacyjnie. Ni pośladki, nie plecy nie były zmęczone i obolałe. I u mnie i u żonki. No muszę powiedzieć, że forek zdał egzamin - dojechał do chorwacji bez wymiany silnika :)

Zdarzyły się momenty 170 km/h i wówczas forek wypił 13 l/100km. Generalnie spalanie miałem podobne jak znajomek z CRV w benzynce z 2010 roku (jechaliśmy w 3 rodziny). 

 

Mój rodzimy serwis (tam gdzie zakupiłem autko) dziś przeglądnął moje autko przy przebiegu 15460 km. Za kwotę 1195 zł (po zniżkach klubowych ale jakichś nie kompletnych bo tylko 10% na części i usługę a wedle SIP powinno być na usługę 20% - będę sie jeszcze domagał korekty w poniedziałek . Zalano mi nowy zalecany przez importera olej eneos. Co od lania oleju serwis Koper mimo soboty spisał się akceptowalnie bo zalali tyle ile trzeba czyli 5,25 litra (bagnet wskazuje tyle ile trzeba). Nie kapuję natomiast zupełnie jednej rzeczy - mimo, że zostałem uprzedzony, że przegląd trwa około 3 godzin no bo jeszcze mycie i sprzątanie auta - samochód wrócił do mnie taki jaki był - brudasek totalny. Wiem, że mycie i sprzątanie auta to kwestia indywidualna serwisu ale za te pieniądze chyba na dzisiejsze czasy to rzecz obowiązkowa, święta i prestiżowa dla każdego szanującego się dealera. Szczególnie, że zapewniano mnie, że przegląd potrwa dłużej bo mycie i sprzątanie wozu. Hmmm. Wiem, że dziś sobota i wszystkim się spieszyło ale mam nadzieję, że chociaż dobrze wykonano mój przegląd. Ciekaw jestem czy za 133 zł z rabatem zaaplikowano mi filtr kabinowy węglowy czy zwykły papierowy pacieciak  o wartości 40 zł. Inna sprawa - wymieniono filtr kabinowy bez propozycji i wyceny wyczyszczenia klimy, która już nie pachnie najładniej. Szczerze - jestem troche zawiedziony dzisiejszym przeglądem. Ciekaw jestem czy dostanę w przyszłym tygodniu telefon z SIP z ankietą dotyczącą wizyty w serwisie i z pytaniami dotyczącymi poziomu zadowolenia (w hondzie mycie i sprzątanie auta + pełna satysfakcja klienta to był standard).

 

Pozdrawiam, promil_one

 

I zdjęcie ze zdobywania najwyższej góry środkowej dalmacji sv jure 1760 mnpm.dsc_8083.jpg

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...