Skocz do zawartości

Nowy Subaru Forester MY2013


kordynator

Rekomendowane odpowiedzi

 

 

Na pewno nie zamienił bym elastyczności smartfona na jakąkolwiek navi fabryczną

ja natomiast nie zamieniłbym prze nigdy navi wbudowanej - porzadnych firm ( tom tom, garmin )  , badz takiej przyklejanej do szyby  na nawigacje ze smartfona.

Po przygodach za granica z navi ze smartfona - nigdy nie zufam tej nawigacji. Gubi zasieg GPS ( i na sony xperi z3 i na samsungu galaxy s4), nie zawsze chce zassac z sieci trase ( a najgorsze jak stanie sie to podczas nawigowania ), potrafią przyjść niemałe rachunki za dane w roamingu,  a na sam koniec w przypadku wyładowania telefonu jest tragedia. Byc możne na terenie naszego kraju działa to i poprawnie ale nie za granica

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Na pewno nie zamienił bym elastyczności smartfona na jakąkolwiek navi fabryczną

ja natomiast nie zamieniłbym prze nigdy navi wbudowanej - porzadnych firm ( tom tom, garmin )  , badz takiej przyklejanej do szyby  na nawigacje ze smartfona.

Po przygodach za granica z navi ze smartfona - nigdy nie zufam tej nawigacji. Gubi zasieg GPS ( i na sony xperi z3 i na samsungu galaxy s4), nie zawsze chce zassac z sieci trase ( a najgorsze jak stanie sie to podczas nawigowania ), potrafią przyjść niemałe rachunki za dane w roamingu,  a na sam koniec w przypadku wyładowania telefonu jest tragedia. Byc możne na terenie naszego kraju działa to i poprawnie ale nie za granica

 

 

Wiesz ze istnieja bardzo dobre nawigacje na smartfony offline? Chocby Here...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Byc możne na terenie naszego kraju działa to i poprawnie ale nie za granica

 

u nas jest podobnie. Wystarczy tylko zjechać z głównych tras. O jeżdżeniu po lesie nie wspominając.

Z drugiej strony wbudowane fabryczne to stały problem z aktualizacjami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisząc o nawigacji w smartfonie myślę głównie o mapach wgranych (Automapa, Navigon) - te pobierane z sieci są obarczone ryzykiem.

 

Wracając do Forka- mam fajny uchwyt na telefon - nie na szybie, a na desce rozdzielczej (kratce).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisząc o nawigacji w smartfonie myślę głównie o mapach wgranych (Automapa, Navigon) - te pobierane z sieci są obarczone ryzykiem.

 

Wracając do Forka- mam fajny uchwyt na telefon - nie na szybie, a na desce rozdzielczej (kratce).

 

Ostrzegam przed navi tomtoma w smartfonie. Kosztuje 200 zł na trzy lata z radarami i traffikiem.

Teoretycznie jest offline ale traffic i fotoradary działają tylko wtedy kiedy jest włączony transfer.

W Polsce to pół biedy, ale transfer na trasie Wrocław - Lienz (Austria) - Wrocław kosztował mnie 225 zł w Plusie :facepalm:

 

Co do uchwytu: zarówno w Forku jak i w OBK-u mam naklejone krążki na kokpit, do tego navi na przyssawkę i jak na razie bezproblemowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie 2 lata temu podróż z nawigacja ze smarfona do Słoweni kosztowała cos ponad 500zł w T -mobile i kupe nerwów - nie polecam na wycieczki zagraniczne
A najlepiej  kupic papierową mapke na stacji benzynowej, dac pasazerowi ( nie pasazerce bo panie potrafia  czasami miec  problem z czytaniem mapki )  i niech prowadzi :)

Edytowane przez Karas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

W Polsce to pół biedy, ale transfer na trasie Wrocław - Lienz (Austria) - Wrocław kosztował mnie 225 zł w Plusie

 

 

 

Mnie 2 lata temu podróż z nawigacja ze smarfona do Słoweni kosztowała cos ponad 500zł w T -mobile i kupe nerwów - nie polecam na wycieczki zagraniczne
 

 

to nie mieliście świadomości ile roaming danych kosztuje ?

 

jak się nie jest do końca przekonanym ile ciągnie dana apka to z założenia wyłączyć dane poza własną siecią 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

to nie mieliście świadomości ile roaming danych kosztuje ?

 

Gapowe się płaci.

Nierozsądnie założyłem, że nawigacja offline działa w 100% offline. Teraz wiem, że nie zawsze białe oznacza białe :biglol:

 

 

Ewentualnie limit na transfer danych na takie sytuacje pomaga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem szczerze jestem milo zaskoczony fabryczna navi forka. Wlasnie jestem w Chorwacji. I ku memu zaskoczeniu po przekroczeni granicy Polski mapa jak y ozyla. Zaczela pobierac jakies info o korkach. Dokladne info o zjazdach robotach drogowych. Baa nawet w chorwacji wszystko ladnie i pieknie. W splicie atrakcje turystyczne wszystko aktualne. Dla porownania druga mapa google. I w zasadzie to samo. Pakiet 2gb na 2 tyg zapewnia peztresowe uzywanie neta. Splanie srednie na autostradach i wogole podczas calej podrozy 8.8. Nie jest zle.

 

Innego forka w chorwacji nie spotkalem ☺

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W temacie haka - tak wygląda mocowanie do haka firmy W oraz wycięcia :

 

 

 

 


 

W końcu nadszedł czas i Forek doczekał się znaczków na tylnej klapie :

No to super , pamiętaj o pozdrawianiu

 


Masz to jak w banku jak będę w Gdyni, chociaż w tym roku Italia :).

post-550-0-56733100-1435695173_thumb.jpg

post-550-0-67931500-1435695213_thumb.jpg

post-550-0-72309300-1435695258_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeśli chodzi o navi. Od dawna jeżdżę na Google maps (trasa I traffic) wspomagana szczególnie na trasie przez yanosika. Świetny i skuteczny duet. Na zagranicę oczywiście mapy offline, np here maps nokii. Działa ładnie. Szkoda, że brak info o radarach i patrolach, ale raczej staram się sunac przepisowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem szczerze jestem milo zaskoczony fabryczna navi forka. Wlasnie jestem w Chorwacji. I ku memu zaskoczeniu po przekroczeni granicy Polski mapa jak y ozyla. Zaczela pobierac jakies info o korkach. Dokladne info o zjazdach robotach drogowych. Baa nawet w chorwacji wszystko ladnie i pieknie. W splicie atrakcje turystyczne wszystko aktualne. Dla porownania druga mapa google. I w zasadzie to samo. Pakiet 2gb na 2 tyg zapewnia peztresowe uzywanie neta. Splanie srednie na autostradach i wogole podczas calej podrozy 8.8. Nie jest zle.

 

Trzy literki... TMC i navi zaczyna żyć. Oczywiście dużo zależy od jakości komunikatów.

A navi w Forku nie jest zła... u mnie na wioskach ma nawet numery domów (chodź bazę z przed 5 lat).

 

Krawiec

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...