Skocz do zawartości

Nowy Subaru Forester MY2013


kordynator

Rekomendowane odpowiedzi

Ja bym natomiast chętnie zobaczył jakie apki działają poprzez MirrorLinka. Nie ma tu kogoś z Forkiem MY15 i telefonem np SGS3 ? Ponoć z SGS3 powinien MirrorLink zadziałać. I czy jest szansa na działanie Yanosika, Googlemaps albo Navigacji Here w trakcie jazdy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uświadomiłem sobie, że moja małżowina ma taki telefon. Właśnie jestem po testach - co prawda w OBK MY15, ale to chyba jest ten sam system, co w Forku. Na razie sprawdzałem tylko na postoju. Telefon łączy się po kablu za pośrednictwem programu Drive Link - domyślnie mamy wyświetlone przez program trzy ikony:

 

Muzyka - czyli odtwarzacz plików zapisanych w telefonie - działa bez problemu

Miejsce - czyli nawigacja Google - działa bez problemu - na razie sprawdzałem tylko na postoju. Wyznacza trasę i wskazówki słychać przez głośniki samochodowe.

Telefon - czyli dostęp do książki adresowej, sms'ów i historii rozmów - też działa

 

I to właściwie tyle jeśli chodzi o działające aplikacje - udało mi się jeszcze zmusić telefon do wyświetlenia ekranu głównego na ekranie samochodu, ale trwa to dosłownie chwilę, po czym automatycznie startuje program Drive Link.

 

Może jest jakiś inny program dedykowany do współpracy SGS3 z Mirror Linkiem, który pozwala na więcej - nie wiem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cały ten Starlink to jest jedna wielka ściema i mydlenie oczu. :P Ładnie wygląda i nic poza tym IMO. Prognoza pogody pobiera błędną lokalizację, a wiadomości pochodzą z... marca? Nie pamiętam dokładnego miesiąca, ale w każdym razie są grubo spóźnione i odświeżanie nic nie pomaga. Jedyny plus jest taki, że bardzo dobrze współpracuje z telefonem. Książka telefoniczna i ostatnie połączenia elegancko się wgrywają/aktualizują. Choć przychodzących smsów zupełnie nie widzi i o czytaniu/wyświetlaniu nie ma mowy. Plus za nawigację - testowałem we Wrocławiu dwukrotnie i poradziła sobie bez problemu. :) Zobaczymy jak będzie przy wyjazdach na odludzia. Z minusów - system lubi się zawiesić przy zmianie biegów. Włączyłem wsteczny, cofnąłem, przełączyłem na drive, zacząłem jechać a na ekranie cały czas miałem włączoną kamerę cofania. :D Na szczęście po kilku sekundach wróciło do porządku. Pomijam fakt, że non stop zawiesza mi iPoda podłączonego do zestawu (przez 8 lat nie zawiesił się tyle razy, co pewnego dnia po podłączeniu w aucie...).

Człowiek naoglądał się takich filmików przed odbiorem:

a później jedno wielkie rozczarowanie i zdziwienie. :P

Edytowane przez evoo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Jest tego mnóstwo. np w  ASO montuja kenwoody ( w comfortach w wersji navi )  Sam w XV posiadam kenwooda dnx 4250bt i jestem z niego bardzo zadowolony. Wszystkie przyciski z kierownicy i usb w połokietniku działaja

 

Dużo sobie krzyczą w ASO za takiego Kenwooda ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A z innej beczki. Ktoś wie czy da się coś pozmieniać aby przycisk blokowania otwierania szyb nie blokował też przycisków po stronie kierowcy?

Standardowo mam zablokowane otwieranie szyb bo córa ma tendencje do zabawy... Dzisiaj chciałem otworzyć aby przewietrzyć i przez chwile miałem niezły zgryz zanim się zorientowałem że to działa tak bez sensu. W Yeti blokowało się tylko wyłączniki w tylnych drzwiach, a tu blokują się wszystkie z tymi po stronie kierowcy włącznie...

 

Krawiec

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uświadomiłem sobie, że moja małżowina ma taki telefon. Właśnie jestem po testach - co prawda w OBK MY15, ale to chyba jest ten sam system, co w Forku. Na razie sprawdzałem tylko na postoju. Telefon łączy się po kablu za pośrednictwem programu Drive Link - domyślnie mamy wyświetlone przez program trzy ikony:

 

Muzyka - czyli odtwarzacz plików zapisanych w telefonie - działa bez problemu

Miejsce - czyli nawigacja Google - działa bez problemu - na razie sprawdzałem tylko na postoju. Wyznacza trasę i wskazówki słychać przez głośniki samochodowe.

Telefon - czyli dostęp do książki adresowej, sms'ów i historii rozmów - też działa

 

I to właściwie tyle jeśli chodzi o działające aplikacje - udało mi się jeszcze zmusić telefon do wyświetlenia ekranu głównego na ekranie samochodu, ale trwa to dosłownie chwilę, po czym automatycznie startuje program Drive Link.

 

Może jest jakiś inny program dedykowany do współpracy SGS3 z Mirror Linkiem, który pozwala na więcej - nie wiem. 

 

Dzieki spawalniczy! Czyli jak na razie dobre wieści. Daj znac jak sprawdzisz tez czy podczas jazdy nawigacja googla działa (kiedyś widziałem filmik chyba z VW gdzie wyłączało w trakcie jazdy google mapy ;).

 

Jeszcze jedno pytanie, rozumiem ze nie musiałeś nic instalować na telefonie (Drive Link juz byl?). I ostatnie jaka wersja Androida jest na tym telefonie?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A z innej beczki. Ktoś wie czy da się coś pozmieniać aby przycisk blokowania otwierania szyb nie blokował też przycisków po stronie kierowcy?

Standardowo mam zablokowane otwieranie szyb bo córa ma tendencje do zabawy... Dzisiaj chciałem otworzyć aby przewietrzyć i przez chwile miałem niezły zgryz zanim się zorientowałem że to działa tak bez sensu. W Yeti blokowało się tylko wyłączniki w tylnych drzwiach, a tu blokują się wszystkie z tymi po stronie kierowcy włącznie...

 

Krawiec

Fakt działa to kompletnie bez sensu, jedyne wyjście to przelutowanie obwodów sterowania szyb jak już to opanujesz to daj znać zastosuję u siebie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

No i kochankę trzeba jednak sobie wychować

 O tym najcześciej trzeszczą pantoflarze....

 

Chodziło o to by sie facet odwalił, a nie o moje kochanki.


 

A z innej beczki. Ktoś wie czy da się coś pozmieniać aby przycisk blokowania otwierania szyb nie blokował też przycisków po stronie kierowcy?

Standardowo mam zablokowane otwieranie szyb bo córa ma tendencje do zabawy... Dzisiaj chciałem otworzyć aby przewietrzyć i przez chwile miałem niezły zgryz zanim się zorientowałem że to działa tak bez sensu. W Yeti blokowało się tylko wyłączniki w tylnych drzwiach, a tu blokują się wszystkie z tymi po stronie kierowcy włącznie...

 

Krawiec

Fakt działa to kompletnie bez sensu, jedyne wyjście to przelutowanie obwodów sterowania szyb jak już to opanujesz to daj znać zastosuję u siebie

 

Naprawdę taki to problem?

Jeszcze trochę i zostanie jazda autobusem.... Może to w Yeti było bez sensu?  ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Jeszcze jedno pytanie, rozumiem ze nie musiałeś nic instalować na telefonie (Drive Link juz byl?). I ostatnie jaka wersja Androida jest na tym telefonie?
 

 

Drive Link musiałem zainstalować. Program ma bardzo słabe opinie użytkowników (1.3 z tego co pamiętam), nie wiem dlaczego, bo nie wyświetlały mi się komentarze. Telefon ma zainstalowany Android 4.3.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dużo sobie krzyczą w ASO za takiego Kenwooda ?

 

We wrocławskim ASO zaproponowano mi Kenia z montażem za 4000 brutto.

 

Ale skutecznie wyleczyłem się z montażu porządnego sprzętu po 'akcji' na moim osiedlu. W ciągu jednej nocy włamali się do kilku aut wybijając szyby, ukradli dwie navi i radio CB. Z passata sąsiada nie mogli wyciągnąć RNS-a to wbili wkrętak w ekran.

Szkoda nerwów i pieniędzy, wolę mało prestiżową navi na przyssawkę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Dużo sobie krzyczą w ASO za takiego Kenwooda ?

 

We wrocławskim ASO zaproponowano mi Kenia z montażem za 4000 brutto.

 

Ale skutecznie wyleczyłem się z montażu porządnego sprzętu po 'akcji' na moim osiedlu. W ciągu jednej nocy włamali się do kilku aut wybijając szyby, ukradli dwie navi i radio CB. Z passata sąsiada nie mogli wyciągnąć RNS-a to wbili wkrętak w ekran.

Szkoda nerwów i pieniędzy, wolę mało prestiżową navi na przyssawkę ;)

 

 

Ja w moim poprzednim MY13 instalowalem Kenwooda 6023BT (bez navi) koszty wyszly gdzies polowe nizsze bo: 1300zl radio (sam kupilem), moduł sterowania z kierownicy + ramka + kable do usb i aux około 500zł (ASO zamawiało dla mnie u Kenwooda) instalacja w ASO kolo 450zł. razem jakies 2300 wyszło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uświadomiłem sobie, że moja małżowina ma taki telefon. Właśnie jestem po testach - co prawda w OBK MY15, ale to chyba jest ten sam system, co w Forku. Na razie sprawdzałem tylko na postoju. Telefon łączy się po kablu za pośrednictwem programu Drive Link - domyślnie mamy wyświetlone przez program trzy ikony:

 

Muzyka - czyli odtwarzacz plików zapisanych w telefonie - działa bez problemu

Miejsce - czyli nawigacja Google - działa bez problemu - na razie sprawdzałem tylko na postoju. Wyznacza trasę i wskazówki słychać przez głośniki samochodowe.

Telefon - czyli dostęp do książki adresowej, sms'ów i historii rozmów - też działa

 

I to właściwie tyle jeśli chodzi o działające aplikacje - udało mi się jeszcze zmusić telefon do wyświetlenia ekranu głównego na ekranie samochodu, ale trwa to dosłownie chwilę, po czym automatycznie startuje program Drive Link.

 

Może jest jakiś inny program dedykowany do współpracy SGS3 z Mirror Linkiem, który pozwala na więcej - nie wiem. 

 

To ciekawe info, zrób jeszcze testy czy nawigacja Google działa w trakcie jazdy. Teraz również czekamy na taki sam test w Forku MY15 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

We wrocławskim ASO zaproponowano mi Kenia z montażem za 4000 brutto.

 

Ale skutecznie wyleczyłem się z montażu porządnego sprzętu po 'akcji' na moim osiedlu. W ciągu jednej nocy włamali się do kilku aut wybijając szyby, ukradli dwie navi i radio CB. Z passata sąsiada nie mogli wyciągnąć RNS-a to wbili wkrętak w ekran.

Szkoda nerwów i pieniędzy, wolę mało prestiżową navi na przyssawkę ;)

 

Mnie to nawigacja jest najmniej potrzebna ale najbardziej wkurza że nie można swobodnie telefonem operować tylko pykać w telefonie i wybierać abym mógł rozmawiać podczas jazdy.

Edytowane przez Kukson
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

przychodzących smsów zupełnie nie widzi i o czytaniu/wyświetlaniu nie ma mowy.

 

Jest mowa. Mozna wyswietlac, odczytywac zreszta tez, tylko to bez sensu bo text to speech probuje polskie SMSy odczytywac po angielsku. Zeby widziec SMSy, na iPhonie trzeba ustawic nastepujace rzeczy w polaczeniu BT:

 

1. Wchodzimy w Settings/Bluetooth

2. Klikamy na ikonke (i) obok SUBARU BT

3. Wlaczamy "Show notifications" (standardowo wylaczony)

 

Na innych telefonach nie wiem bo nie posiadam :) 

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich

Planuje zakup Forka XT w najblizszym czasie aczkolwiek zastanawia mnie czy ktos juz moze cos sluszal o zmianach na rok 2016? Czy cos jest planowane? Staralem sie znalezc odpowiedz na forum ale niestety bezsuktecznie.

 

Pozdrawiam

Lekkie zmiany już wprowadzono, jako że auto zaprezentowano w roku 2012, więc po trzech latach. W przyszłym roku nie należałoby się więc spodziewać modernizacji. Raczej czekalbym na pierwsze bardziej szczegółowe informacje dotyczące kolejnej wersji - tzn SK . Wraz z nią jak napisał o. Dyrektor prawdopodobnie pojawi się eye-sight...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatatnio jeżdżąc w ciągle na jednej trasie testuję różne nawigacje - Automapa, Navigon, Naviexpert, Google, Here - każda ma wady i zalety, ale Naviexpert najlepiej łączy nawigację z ostrzeżeniami radarowymi (choć ostatnie kilka km do mojego celu prowadzi drogą nieprzejezdną dla forestera), automapa wyznacza objazdy (ręcznie) a google proponuje trasy alternatywne w trakcie jazdy. Na pewno nie zamienił bym elastyczności smartfona na jakąkolwiek navi fabryczną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

czy nawigacja Google działa w trakcie jazdy.

 

działa jeśli ma połączenie z siecią ale w obecnych czasach to nie jest to duży problem.

 

 

Ale tak przetestowałeś osobiście? Czy tylko tak ci sie wydaje "ze bedzie działać". Pytam bo jak już pisałem widziałem kiedyś działanie mirrorlinka w VW gdzie na postojuz dzialalo wiele ale w trakcie jazdy działały tylko specjalne aplikacje. I wlaśnie nawigacja nie działała.

 

Bo ja sie poważnie zastanawiam nad kupnem jakiegos złomu sgs3 na alle.. i używać tylko do tego ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...