Skocz do zawartości

Budujemy domek - kompedium wiedzy plus wskazówki :)


PLayer

Rekomendowane odpowiedzi

3-4 ary trawy ogarnie. Kwestia, co znaczy "zapuszczona maxymalnie". Pewnie nie trawa...

Daj komuś zarobić, niech wyprowadzi działkę, potem kupuj sprzęt do bieżącego utrzymania.

Opcja druga - wypożyczenie sprzętu. Zorientujesz się we własnych potrzebach. Ja tak zrobiłem z glebogryzarką. Wypożyczyłem za dużą na swój świeżo zdrutowany kręgosłup, przy oddawaniu szybki test dostępnej mniejszej i kupiłem skrojoną pod własne potrzeby.

 

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę wyremontować mieszkanie. Ma być styl industrialny, postindustrialny lub podobny. Co położyć na ścianę, co przypomina beton, a nie wymaga nadmiernego równania i gładzenia ścian? Na razie oglądałem tynk Tikkurilla, ale to nie to.

Po drugie - ktoś poleci fachowca w Łodzi do remontu mieszkania w kamienicy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, gourmet napisał:

Na razie oglądałem tynk Tikkurilla, ale to nie to

Zerknij na gruby trawertyn , na pabianickiej 209  w Łodzi jest hurtownia gdzie to kupisz oraz za dopłatą położą Ci to na ściany.

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.08.2019 o 17:34, eurojanek napisał:

Panowie a bawił się ktoś w podkaszarki na akumulatorki może?

Ryobi One+, niby mam kosiarkę, ale długo trzyma na 9 Ah. 

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

pytanie o podłogę drewnianą na stropie drewnianym w domu z bala:

1) - jeżeli planuję legary o wysokości 7 cm, to wełna powinna być cieńsza, 5 cm, czy może być 7cm, bez przerwy wentylacyjnej pod deskami?
2) - czy folia paroprzepuszczalna pod legarami i wełną ma tylko za zadanie ograniczyć, zapobiec pyleniu wełny na dół?

2) - czy jest potrzeba dawać taką folię od góry,  na wełnę?

szukałem w sieci, ale porady są bardzo różne w tej materii

Z góry dziękuję za pomoc

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Jeśli w pomieszczeniach pod i nad podłogą będą te same temperatury może być wełna 7cm.

Brak kondensacji pary wodnej pod deskami podłogi.

2. Lepiej zastosować membranę i zapobiec pyleniu wełny.

Legary trzeba oprzeć na podkładkach filcowych. Pasy filcu również na legary pod deskami.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziękuję za odpowiedź

tak, docelowo planuję na dole i na górze podobne temperatury, para nie powinna się mocno wykraplać. Czyli jak rozumiem, przerwa między deskami a wełną nie musi byc jakaś szczególnie duża

membrana - ma to służyć w takim razie tylko jako przeszkoda dla pylenia wełny? gdzieś znalazłem informację, że można użyc zamiast papieru. Ale czy to dobra idea to nie wiem

o podkładkach filcowych pamiętam, ale dziękuję za przypomnienie

pzodr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, cewie napisał:

1. Jeśli w pomieszczeniach pod i nad podłogą będą te same temperatury może być wełna 7cm.

Brak kondensacji pary wodnej pod deskami podłogi.

2. Lepiej zastosować membranę i zapobiec pyleniu wełny.

Legary trzeba oprzeć na podkładkach filcowych. Pasy filcu również na legary pod deskami.

 

 

Potwierdzam. 

 

U nas jest jak na zdjęciu, akurat złapałem przekrój przy schodach. Długo się biliśmy z myślami o dodatkowej płycie pod deskami ale nas stolarz przekonał. 

 

Podłoga bajka, komfort chodzenia, akustyka, jestem całkowicie usatysfakcjonowany tym oldschoolowym systemem. 

 

 

IMG_1032.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Da się poprowadzić rurę fi 50 mm w ściance działowej 10 cm? W poprzek ściany na odcinku 3 m?

 

Potrzebuję podprowadzić odpływ do zmywarki a hydraulik stwierdził, że nie jest to wykonalne, gdyż ściana po takim rozkuciu będzie obciążać rurę (z czym trudni się nie zgodzić) i rura może pęknąć.

 

Jakieś magiczne rozwiązanie, poza prowadzaniem po wierzchu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po wierzchu i na to zabudowa części lub całości ściany? Ew. w podłodze?
Gdyby jeszcze chodziło o pralkę to mógłbyś zaryzykować rury 32 mm, ale przy zmywarce i spływającym z niej tłuszczu z różnymi zanieczyszczeniami nie ma co ryzykować.
Rozkuwanie ściany do połowy jej grubości na odcinku 3 m to nie najlepszy pomysł i w ogóle nie polecam niezależnie od zastosowanej rury, mimo że lepsze arcydzieła można spotkać na budowach.

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, subleo napisał:

Da się poprowadzić rurę fi 50 mm w ściance działowej 10 cm? W poprzek ściany na odcinku 3 m?

 

Potrzebuję podprowadzić odpływ do zmywarki a hydraulik stwierdził, że nie jest to wykonalne, gdyż ściana po takim rozkuciu będzie obciążać rurę (z czym trudni się nie zgodzić) i rura może pęknąć.

 

Jakieś magiczne rozwiązanie, poza prowadzaniem po wierzchu?

Poprowadzić po wierzchu a potem zabudować płytami G/K

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zupełnie na temat ale widzę, że dyskusja jest dość luźna, więc sobie pozwolę ;)
Prowadziłem spokojne i stateczne życie aż za namową szacownej małżonki nabyliśmy działkę. Totalny ugór na wypiź...e wielkim ;)

Miejsce urokliwe ale bez mediów. Teoretycznie w tym roku powinni doprowadzić prąd. Szambo już mam. No i mam problem z wodą.

Są trzy opcje:

- wodociąg - okolica się cywilizuje w zastraszającym tempie, po rozeznaniu tematu da się to zrobić stosunkowo niewielkim kosztem, tylko oczywiście jest problem żeby skrzyknąć wszystkich do działania.

- własna studnia - niby fajne rozwiązanie ale nie wiem jak głęboko jest woda i jakiej jakości (jakość wody ma drugorzędne znaczenie, jeśli chodzi o cele spożywcze)

- no i rozwiązanie na które ostatnio wpadłem ale nie wiem jak będzie z realizacją i czy to ma sens na dystansie 2-4 lat.

 

Zakładam, że do wiosny będę miał prąd.

Przyszło mi do głowy, że zakupię zbiornik typu mauser (1000l na palecie), woda deszczowa, na wiosnę nie powinno być problemów z napełnieniem go.

Kupię hydrofor i... I co dalej? Hydrofor będzie stał na powietrzu, bo mam domek angielski. Jak go zabezpieczyć przed warunkami (w sezonie)? Jaka pojemność, żeby było w miarę komfortowo i nie zabiły koszty - chodzi o opłukanie naczyń, prysznic, kibelek...

Ktoś ćwiczył takie rozwiązanie, jakieś podpowiedzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
1 godzinę temu, Narrator napisał:

Czy któryś z szanownych forumowiczów może polecić fachowca od gładzi szpachlowych z okolic poznania?

Mój fachowiec mnie wystawił a muszę do grudnia cały dom wyszpachlować :(

 Idź pod jakąś dużą budowę i szukaj ludzi w białych kombinezonach. Tam znajdziesz dobrych fachowców, co pracują pod nadzorem inspektorów i pod prasją kierownika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...