Jump to content

cewie

Użytkownik
 • Content Count

  153
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by cewie

 1. Dzięki wielkie, już mnie wyleczyłeś z nielegala. Zdarzają mi się wyjazdy zagraniczne z Austrią włącznie. Na szczęście nie zimą.
 2. @Christoph Mam dwa komplety kół: letnie na felgach od XV i zimowe na oryginalnych Forestera. Fakt, lepiej się jeździ po asfalcie na oponie 225/55/17, ale zimowe w rozmiarze 225/60/17, dla moich potrzeb, to trochę jak AT Dla wygody i uniwersalności chcę więc kupić opony wielosezonowe w rozmiarze moich zimowych. Stąd pytanie o negatywne konsekwencje, bo mam świadomość lekkiej nielegalności takiej modyfikacji. W planach też, podwyższenie auta o 2-3cm.
 3. Letnie opony Geolander, homologowane do mojego modelu i od nowości auta, 225/55/17 Zimowe Nokian 225/60/17, nic nie obciera od 5 sezonów. Łączny przebieg 140 Mm Zgodnie z tym kalkulatorem i dobrą praktyką: https://www.opony.com.pl/narzedzia/zamienniki-opon/225/55r17/# nie występuje dozwolony zamiennik 225/60/17. Z racji iż oba komplety opon się kończą, planuję zakup wielosezonowych. Czy mogę bez narażania się na negatywne konsekwencje (prawne lub inne) używać opon 225/60/17 ?
 4. Planuję montaż platformy na haku holowniczym. Czy mam obowiązek wyposażyć ją w dodatkowe oświetlenie wraz z tablicą rejestracyjną, nawet gdy przewożony na niej bagaż nie będzie zasłaniał świateł i rejestracji auta? Czy rzeczoną platformę, wyposażoną w odpowiedni uchwyt, mogę zamocować do belki zamiast haka? Hak przykręcany na dwie śruby. Kupiłem w celach turystycznych namiot ekspresowy 3x3m, stelaż po złożeniu ma wymiar: wys. 160cm, szer. 28x28cm i fajnie by się go przewoziło na takiej platformie.
 5. Skąd przyszły? Też bym takie chciał do mojego Forestera z Dieslem.
 6. Jeżdżę z takimi lampami 5 lat/132 Mm, bez żadnej usterki.
 7. Spałem kilka dni na kempingu (Węgry) z założonymi moskitierami. Moim zdaniem, rewelacja. Moskitierę naciąga się na ramkę drzwi jak skarpetę, bo tkanina jest nieco elastyczna. Na dole jest wszyta guma od majtek :-)
 8. Jak przetrwać we wnętrzu auta w upalne noce bez robali. Moskitiery uszyte na zamówienie w salonie firan. 2 x 30,-zł
 9. Dwa kije od szczotki i plandeka ze sklepu ogrodniczego.
 10. Są tańsze i bardziej rajdowe https://allegro.pl/oferta/plyta-silikonowa-silikon-czerwony-4-310x430-7582635988
 11. Wreszcie po pięciu latach machania, migania, itp. jak kto głupi, odzew na forum. :-) Pozdrawiam serdecznie.
 12. Każdemu mignąłem drogowymi. W celu pozdrowienia oczywiście.
 13. Pozdrawiam takich trzech niebieskich, którzy w strugach deszczu wyprzedzali mnie na S7 przed Radomiem. Chyba z Miedzianej wracali.
 14. Pozdrawiam Pana, ze srebrnego, oświnionego forka WPR....G na trasie S8. Było machane
 15. Jeśli dobrze odczytuję tę tabelę, to ocena niezawodności Subaru jest na 2-gim miejscu po Toyocie.
 16. Mimo że stoisz w korku, to jesteś w ruchu.
 17. Chyba nie wierzycie w to, co pokazuje komputer, odnośnie spalania. U mnie na wskaźniku 6,4, a w rzeczywistości 6,8 przy dystrybutorze. Zawsze zeruję licznik A i zawsze tankuję do pełna. Z przebiegu obliczam faktyczne zużycie. W tym aucie i tak nie ma tragedii. VelSatis 3,5 dm3 V6 oszukiwał o 2 litry.
 18. Może to elektryczne rozkładanie oparcia tylnej kanapy.
 19. Można z uchylać okna w czasie deszczu, jeśli wyposażymy je w owiewki.
 20. Co prawda u siebie nie mam rozpórek, bo nie ma gdzie kupić. Uważam że warto. Najechałem (zaparkowałem) jednym kołem na dość wysokim krawężniku, otworzyłem tylną klapę, aby coś wyjąć i z zamknięciem jej miałem spory problem. Wiotkie te nadwozia.
 21. Nie bardzo mam teraz warunki na składanie deseczek do fotki. Deski ze zdjęć powyżej mają wywiercone po dwa otwory do przewleczenie liny, których pętle zawieszone są przez rurki zagłówków przednich foteli. Konfiguracja do spania wymaga przesunięcia i spionizowania przednich foteli. Łoże ma prawie 2m długości. Tam gdzie trzymasz pudła ja umieściłem lodówkę i dużą torbę piknikową. Jednak znalazłem fotkę deseczek :-)
 22. Świetne Jak rozwiązałeś podparcie materaca w przedniej strefie auta? Ja przymierzam się do zbudowania bagażnika dachowego, zintegrowanego z zadaszeniem. Przeszły mi pomysły zastosowania rur jako boksy. Będzie fabryczny boks dachowy. Inspiracja zadaszenia.
 23. Zabezpieczenie antykorozyjne bitumami podwozia powoduje spore wygłuszenie. Takie dwa w jednym.
 24. Jak kupowałem swojego SBD MY2012 nówkę sztukę w roku 2014, a wtedy już wiedziałem o rzekomych przypadłościach modelu, to panowie w salonie bili się w piersi że nic złego z silnikiem się nie stanie. Swoistym ubezpieczeniem są przeglądy w ASO, z których skrzętnie korzystam. Tak na wszelki wypadek. Auto jest świetne, lada moment stuknie 120 Mm, a jeszcze nic się nie popsuło z winy fabryki.
 25. Przyciemniałem Renault Megane w 2003 r. w Radomiu ul. Osiowa 11. Folia na szybach jest do dnia dzisiejszego. T4 Multivan w 2013 też na ul. Osiowej i 400,-PLN, ale były zdjęte osłony i bezproblemowy dostęp. Forka rozbebeszali i przyciemniali w salonie przed odbiorem, nie chcieli zdradzić źródła.
×
×
 • Create New...