Jump to content

cewie

Użytkownik
 • Content Count

  139
 • Joined

 • Last visited

About cewie

 • Rank
  ..:: Bywalec :..

Profile Information

 • Gender
  mężczyzna
 • Skąd
  mazowiecka wieś
 • Auto
  Forester D MY2012

Recent Profile Visitors

220 profile views
 1. Jeśli dobrze odczytuję tę tabelę, to ocena niezawodności Subaru jest na 2-gim miejscu po Toyocie.
 2. Mimo że stoisz w korku, to jesteś w ruchu.
 3. Chyba nie wierzycie w to, co pokazuje komputer, odnośnie spalania. U mnie na wskaźniku 6,4, a w rzeczywistości 6,8 przy dystrybutorze. Zawsze zeruję licznik A i zawsze tankuję do pełna. Z przebiegu obliczam faktyczne zużycie. W tym aucie i tak nie ma tragedii. VelSatis 3,5 dm3 V6 oszukiwał o 2 litry.
 4. Może to elektryczne rozkładanie oparcia tylnej kanapy.
 5. Można z uchylać okna w czasie deszczu, jeśli wyposażymy je w owiewki.
 6. Co prawda u siebie nie mam rozpórek, bo nie ma gdzie kupić. Uważam że warto. Najechałem (zaparkowałem) jednym kołem na dość wysokim krawężniku, otworzyłem tylną klapę, aby coś wyjąć i z zamknięciem jej miałem spory problem. Wiotkie te nadwozia.
 7. Nie bardzo mam teraz warunki na składanie deseczek do fotki. Deski ze zdjęć powyżej mają wywiercone po dwa otwory do przewleczenie liny, których pętle zawieszone są przez rurki zagłówków przednich foteli. Konfiguracja do spania wymaga przesunięcia i spionizowania przednich foteli. Łoże ma prawie 2m długości. Tam gdzie trzymasz pudła ja umieściłem lodówkę i dużą torbę piknikową. Jednak znalazłem fotkę deseczek :-)
 8. Świetne Jak rozwiązałeś podparcie materaca w przedniej strefie auta? Ja przymierzam się do zbudowania bagażnika dachowego, zintegrowanego z zadaszeniem. Przeszły mi pomysły zastosowania rur jako boksy. Będzie fabryczny boks dachowy. Inspiracja zadaszenia.
 9. Zabezpieczenie antykorozyjne bitumami podwozia powoduje spore wygłuszenie. Takie dwa w jednym.
 10. Jak kupowałem swojego SBD MY2012 nówkę sztukę w roku 2014, a wtedy już wiedziałem o rzekomych przypadłościach modelu, to panowie w salonie bili się w piersi że nic złego z silnikiem się nie stanie. Swoistym ubezpieczeniem są przeglądy w ASO, z których skrzętnie korzystam. Tak na wszelki wypadek. Auto jest świetne, lada moment stuknie 120 Mm, a jeszcze nic się nie popsuło z winy fabryki.
 11. Przyciemniałem Renault Megane w 2003 r. w Radomiu ul. Osiowa 11. Folia na szybach jest do dnia dzisiejszego. T4 Multivan w 2013 też na ul. Osiowej i 400,-PLN, ale były zdjęte osłony i bezproblemowy dostęp. Forka rozbebeszali i przyciemniali w salonie przed odbiorem, nie chcieli zdradzić źródła.
 12. cewie

  Korozja w Foresterze

  Zakonserwowałem swojego forka przed jego pierwszą zimą na drogach. Otrzymałem gest przymknięcia oka na tę okoliczność od przyjaznego ASO. Dodatkowa zaleta bitumów: o niebo ciszej.
 13. Dla porównania przydałby się podobny test/porównanie opon na zmrożonym suchym asfalcie. Bo chociaż mieszkam na wsi, to na nieodśnieżoną drogę w zeszłą zimę wyjechałem może kilka razy. Teraz jestem zwolennikiem opon wielosezonowych, tak po wielu latach używania letnich i zimowych.
 14. cewie

  Wymiana szyby czołowej

  Z tym się zgodzę. Dawno nie miałem auta z tak szybko zniszczoną szybą czołową po przebiegu 113000km. Moje Reno Megan:-) 370000km szyba czołowa jest w lepszej kondycji.
×
×
 • Create New...