Jump to content

cewie

Użytkownik
 • Content Count

  158
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

42 Dobry

About cewie

 • Rank
  ..:: Bywalec :..

Profile Information

 • Gender
  mężczyzna
 • Skąd
  mazowiecka wieś
 • Auto
  Forester SBD 2012

Recent Profile Visitors

326 profile views
 1. Serwis na 150 Mm w ASO Radom. Będzie jeszcze wymieniana jakaś część w poduszce powietrza pasażera. Panowie sprawdzali piast kół rozpędzając je do 120km/h. Po raz pierwszy zobaczyłem że moje auto ma na prawdę napęd na 4 koła. Ukłony dla obsługi serwisu za montaż rozpórki. Nie zauważyłem za nią opłaty na fakturze. Kawa z ekspresu też była pyszna. Z prawej strony, trzeba było odgiąć fragment blachy, aby zrobić miejsce dla wiązki przewodów elektrycznych. Przy zamykaniu maski, warga uszczelki czerpni powietrza do IC delikatnie muska belkę rozpórki.
 2. Wreszcie się doczekałem na rozpórkę w rozsądnej cenie.
 3. cewie

  Serwis w Kielcach

  Serwisuję u nich auto 5 lat, czyli od jego pierwszych kilometrów i może dla tego jeszcze nic z winy fabryki się nie popsuło. Na liczniku 144Mm. Bardzo sympatyczni ludzie i kawą częstują z ekspresu.
 4. Dzięki wielkie, już mnie wyleczyłeś z nielegala. Zdarzają mi się wyjazdy zagraniczne z Austrią włącznie. Na szczęście nie zimą.
 5. @Christoph Mam dwa komplety kół: letnie na felgach od XV i zimowe na oryginalnych Forestera. Fakt, lepiej się jeździ po asfalcie na oponie 225/55/17, ale zimowe w rozmiarze 225/60/17, dla moich potrzeb, to trochę jak AT Dla wygody i uniwersalności chcę więc kupić opony wielosezonowe w rozmiarze moich zimowych. Stąd pytanie o negatywne konsekwencje, bo mam świadomość lekkiej nielegalności takiej modyfikacji. W planach też, podwyższenie auta o 2-3cm.
 6. Letnie opony Geolander, homologowane do mojego modelu i od nowości auta, 225/55/17 Zimowe Nokian 225/60/17, nic nie obciera od 5 sezonów. Łączny przebieg 140 Mm Zgodnie z tym kalkulatorem i dobrą praktyką: https://www.opony.com.pl/narzedzia/zamienniki-opon/225/55r17/# nie występuje dozwolony zamiennik 225/60/17. Z racji iż oba komplety opon się kończą, planuję zakup wielosezonowych. Czy mogę bez narażania się na negatywne konsekwencje (prawne lub inne) używać opon 225/60/17 ?
 7. Planuję montaż platformy na haku holowniczym. Czy mam obowiązek wyposażyć ją w dodatkowe oświetlenie wraz z tablicą rejestracyjną, nawet gdy przewożony na niej bagaż nie będzie zasłaniał świateł i rejestracji auta? Czy rzeczoną platformę, wyposażoną w odpowiedni uchwyt, mogę zamocować do belki zamiast haka? Hak przykręcany na dwie śruby. Kupiłem w celach turystycznych namiot ekspresowy 3x3m, stelaż po złożeniu ma wymiar: wys. 160cm, szer. 28x28cm i fajnie by się go przewoziło na takiej platformie.
 8. Skąd przyszły? Też bym takie chciał do mojego Forestera z Dieslem.
 9. Jeżdżę z takimi lampami 5 lat/132 Mm, bez żadnej usterki.
 10. Spałem kilka dni na kempingu (Węgry) z założonymi moskitierami. Moim zdaniem, rewelacja. Moskitierę naciąga się na ramkę drzwi jak skarpetę, bo tkanina jest nieco elastyczna. Na dole jest wszyta guma od majtek :-)
 11. Jak przetrwać we wnętrzu auta w upalne noce bez robali. Moskitiery uszyte na zamówienie w salonie firan. 2 x 30,-zł
 12. Dwa kije od szczotki i plandeka ze sklepu ogrodniczego.
 13. Są tańsze i bardziej rajdowe https://allegro.pl/oferta/plyta-silikonowa-silikon-czerwony-4-310x430-7582635988
×
×
 • Create New...