Skocz do zawartości

Dlaczego kupiliście swoje subaru??


hemi112

Rekomendowane odpowiedzi

Dlaczego?

 

Bo subiektywnie Subaru wypadło lepiej niż inne.

 

Chcieliśmy kupić SUVa, żeby był do włóczenia się po górach i innych za...ach, żeby był bezpieczny w zimie i praktyczny. Pojeździliśmy po różnych sklepach (właśnie - dlaczego się przyjęło "salonach"?), pojeździliśmy różnymi samochodami, kilkoma nie, bo sprzedawcom się nie chciało, w sumie byliśmy dość rozczarowani komfortem, rozwiązaniami technicznymi, koniecznością słonych dopłat do napędu na 4, jakością wykonania i estetyką przytłaczającej większości. Może za wyjątkiem Mercedesa GLK (wsadzono nas w niego na siłę przy okazji wizyty w łączonym sklepie Zasady w Rzeszowie) i Volvo, ale w tych z kolei nie czuliśmy się dobrze, no i były jednak za drogie. I właściwie byliśmy w 75% zdecydowani na Tiguana, mimo wątpliwości dotyczących jego napędu.

 

W końcu udało mi się namówić Żonę, żeby spróbować Forestera - gdzieś czytałem lata temu, że to bardzo dobre auto, taka prawie terenowa limuzynka, z prawdziwym napędem na 4. Oględziny wypadły niekorzystnie, samochód wydawał się mało ciekawy, duży i ogólnie niezachęcający, choć nietuzinkowa stylistyka była na swój sposób pociągająca. Potem przyszedł czas na przejażdżkę. Ja doznałem zachwycenia, które trwa zresztą do tej pory. Pamiętam, jak wtedy prowadziłem, a Pan ze sklepu przez cały czas coś obok "nawijał", co wobec owego zachwycenia w ogóle do mnie nie docierało. Później Pan poprowadził nas taka drogą (z nazwy), że bez jego dopingu nigdy bym się nie odważył. Potem przyszła kolej na Żonę. Z pomocą Pana z Subaru udało mi się wcisnąć Ją za kierownicę i ruszyła. Po jakimś czasie trzeba było Ją zza tej kierownicy wyciągać, bo wcale nie miała ochoty jej oddać. Później przyznała się, że po 5 minutach jazdy zapomniała o wszystkich innych samochodach.

 

Oczywiście zarejestrowałem się na Forum, ale na szczęście Forum nie udało się nas zniechęcić.

 

Czy Subaru, a konkretnie Forester, tak bardzo odstają od konkurencji w swojej klasie cenowej? Może limuzyny tak, ale Forester raczej nie. Toyota Rav, Honda CR-v, VW Tiguan - nie były wcale przekonujące, wszędzie widać było oszczędności i tandetę, a rozwiązania techniczne, jakieś superinteligentne napędy, nie zawsze budziły zaufanie. Właściwie jedynym autem w tej klasie, które zrobiło na nas wrażenie, to Hultaj Santa Fe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pikne odpowiedzi,normalnie pełen rozrzut,od zasady: "bo tak i ch...oinka :!: " az po dokładne wyszczególnienie co w czym,jak i dlaczego mając na uwadze inne marki.

Oczywiście osoby które nie "rozumiom" i tak nie "zrozumiom" i kupno mniej za więcej,lub w ogóle niepraktycznego zamiast kupić coś porządnego od "wurstów" wydaje się paranoją :!: :!:

 

DRUGA CZĘŚĆ ROZMOWY:

Właściwości terenowe: kumpel dziwi sie jak takim autem mogę jechać w teren (każdy wie o moich wypadach w las aby sie pobłocić,poprzedzierać itp,a świnie na lusterkach dosatja świeżego błota do chlewiku).

Auto jest stworzone do jazdy szosą i tam powinno spędzić swe zycie i nikt( :?: ) nie jeździ tak jak ja ,bo 4x4 to na zimę a nie w teren,jak che polatać w terenie to Uaz-a mam se kupić a nie wydurniać się,że mam terenówkę ,która jest zwykła osobówką.

I zaś próby tłumaczenia z mej strony o przyjemności zabawy,przyjemności prowadzenia i tego,że nie ma nic złego,grzesznego w tym że czasem po deszczy załączę reduktor i zaliczę wszelkie błotka w lesie :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kupno mniej za więcej,lub w ogóle niepraktycznego zamiast kupić coś porządnego od "wurstów" wydaje się paranoją :!: :!:

 

moj Legac jest wiekszy w srodku niz e60... z tylu obok siebie zapakuje 2 foteliki dzieciece i po srodku wciaz sie miesci chuda osoba w bmw tylko foteliki sie zmieszcza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego?

[...]

Chcieliśmy kupić SUVa [...] I właściwie byliśmy w 75% zdecydowani na Tiguana.

 

Bardzo podobnie. VW jakoś tak nie przekonywał jednak wyglądem ani w środku ani z zewnątrz (choć trudno powiedzieć czemu - nie ma mu co zarzucić) i poza tym proponował kilka miesięcy oczekiwania (lub odbiór wersji sprzed liftingu). OBK okazał się do odbioru niemal od ręki (choć z tym wyglądem też to nie była miłość od pierwszego wejrzenia).

Duży wpływ miały też opinie tutaj: nie zwróciłem uwagi, żeby ktoś narzekał na skrzypienie uszczelek w czasie jazdy (w skodzie nie można podobno tego nawet radiem zagłuszyć), niemożliwość zatrzaśnięcia drzwi, ścieranie się lakieru od samej jazdy, świst powietrza na lusterkach, bujanie całej budy na wietrze i milion innych upierdliwych drobnostek. A tu na forum była na topie odstająca nakładka na nadkolu, ścierające się plastiki i odgniatający podłokietnik - wtedy pomyślałem sobie, że może jednak warto zaryzykować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupilem jak pewnie spora ilosc tu zgromadzonych z powodu rajdow a precyzyjniej z powodu Krzyska Holowczyca... Kiedy to w Olsztynie po raz pierwszy w 99 roku spotkalismy sie na Kormoranie. Mial wtedy niebieskie cywilne GT'99.

 

I wpadlem :twisted:

 

Jakbyś się urodził w Olsztynie, a nie tylko przyjeżdżał tu to byś wpadł wcześniej - jak ja w '95 (chyba jakoś tak). :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi przy wyborze samochodu siedziały 3 marki: BMW, AUDI i Subaru.

BMW - lubię te samochody, ale mieszkałem w Otwocku i 60% moich kolegów interesujących się motoryzacją jeździ BMW, mniej lub bardziej zadbanymi. W dodatku jeździ tego mnóstwo, w moich okolicach. Poza tym nikt w rodzinie nie popierał tego wyboru. :mrgreen:

AUDI - w grę wchodziło S4 B5, ale szybko z nich zrezygnowałem bo o S4 naczytałem się dużo złego i mi się odechciało. Przez chwilę myślałem o S3, ale równie szybko jak zacząłem o nim myśleć, tak przestałem. Stwierdziłem, że wygląda mało męsko i nic w nim ciekawego :roll:

SUBARU - Subaru przemawiało do mnie najbardziej. Chodziłem do przedszkola gdy do mojego taty warsztatu przyjechał jego znajomy z dwoma Subaru SVX, srebrnym i czarnym. Ten samochód wywoływał ogromne emocje wśród ludzi. Moi koledzy robili sobie wycieczki do mnie żeby zobaczyć SVX`a :mrgreen: Od tamtej pory zawsze marzyłem o Subaru. Dodatkowo, lubiłem oglądać rajdy. Hołek częściowo przyczynił się do mojej choroby, tak samo jak Colin Mc Rae i gry sygnowane jego nazwiskiem. Następnie gdy miałem 14 lat, tata kupił Legacy z 98r. Było to pierwsze Subaru w rodzinie. Pamiętam pierwszą zimę w tym aucie. Samochód jechał jak czołg przez wszystkie zaspy, tam gdzie inne samochody nie dawały rady, nasze Legacy jechało. :mrgreen: Po roku legacy odkupił od nas znajomy. Zdążyłem zapomnieć o Subaru, a tu niespodzianka... tata sprowadził ze Szwajcarii Niebieską Turbowannę 99r... i zachorowałem, a co gorsze choroba się pogłębia. 8)

Nie całe 1,5 roku temu trafiła się okazja na kupno WRX`a, więc nie wahając się spełniłem marzenie o posiadaniu Imprezy.

O ile jak chciałem kupić BMW to marudzili w domu wszyscy włącznie z kotem mojego brata, tak przy Subaru miałem pełne poparcie :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo zaczalem budowe domu i zadne auto poza 4x4 nie moglo dojechac

 

bo po obejzeniu 17 (slownie: siedemnastu) szt. audi quattro (glownie a4 i a6) mialem dosyc, wszystkie okazaly sie przystankiem autobusowym, kolenym autem z prawdziwym 4x4 bylo subaru

 

po tym jak siadlem z zona pierwszy raz w forestrze (urzekly nas indywidualne podlokietniki i wysokosc patrzenia) odrazu wiedzielismy ze to jest to!

 

P.S. obecnie pod domem stoja dwa subaru

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mógłbym się podpisać pod wieloma argumentami wymieninymi w tym temacie, ale po co się powtarzać :wink:

Chyba jednak nikt (?) nie poruszył sprawy NIEPOZORNEGO, skromnego wyglądu Forestera II. Myślę że każdy użytkownik wersji 2.5XT wie o czym mówię. Jeżdżę Foresterami od 2002r. Ten ostatni (co się go trzymam kurczowo bo nie ma już następcy :cry: ) nie przestaje mnie zadziwiać, a co dopiero mówić o kierowcach tych wielkich wypasionych Bm-ek, Merców itp. Jakbym ich słyszał : "Ty, Zdzisiek, co jest qwa, Polonez Combi siedzi na na d..pie !!"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bzikus7:

i w tym momencie dotarło do mnie że subaru ma wszystko co potrzebuję plus o wiele więcej jest autem które oprócz tego że jest mi potrzebne to chce je mieć. I tak stałem się szczęśliwym posiadaczem subaru...:D.

 

 

debtux:

Potem przyszedł czas na przejażdżkę. Ja doznałem zachwycenia, które trwa zresztą do tej pory. Pamiętam, jak wtedy prowadziłem, a Pan ze sklepu przez cały czas coś obok "nawijał", co wobec owego zachwycenia w ogóle do mnie nie docierało. Później Pan poprowadził nas taka drogą (z nazwy), że bez jego dopingu nigdy bym się nie odważył.

 

MegasWRC:

Gdybym kupil inne auto niz Subaru, to za kazdym razem gdybym na nie patrzyl, jechal, to mowilbym sobie "kurde, dlaczego nie kupilem Subaru?" Wiec kupilem Impreze :)

 

Piękne i rzeczywiste :D:D.

W ten niezrozumiały dla innych oraz często też dla siebie dokonałem wszystkich najlepszych inwestycji w życiu. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzicie tego Subaru Leone na dole po lewej? Kupiłem je rozwalone, 14-letnie, w 1994 roku. Na droższe nie było mnie stać. Naprawiałem sam, bo mnie nie było stać na mechanika (chociaż mój zawód to zupełne przeciwieństwo zawodu mechanika samochodowego). Palił 17l/100 km zimą i wiecznie się psuł. W tym czasie mieliśmy dwoje małych dzieci (przy tym Leone na dole je widać ;), małe mieszkanko, i chronicznie nie mieliśmy kasy. Ale jakoś te lata zapamiętałem jako najszczęśliwsze w moim życiu.

 

Więc gdy po kilkunastu latach ciężkiej harówy mogłem sobie wybrać dowolny samochód w tym przedziale cenowym, wiedziałem, że będzie to znowu Subaru, żeby mi się kojarzył z tym pięknym okresem życia :) To, że ma świetne właściwości jezdne, itd itp, jest tylko miłym dodatkiem :)

 

I jeszcze wytłumaczę dlaczego akurat wybrałem czerwony (czy tam bordo jak chcą puryści). Przez te kilkanaście lat pracowałem w korporacjach na stanowiskach kierowniczych. Obowiązkowo samochód służbowy musiał być czarny lub grafitowy, mi się raz udało wywalczyć granatowy, i było to duuuże odstępstwo od car policy. Ponieważ rzuciłem tę korporację w końcu w cholerę, co uważam za jedną z lepszych decyzji w moim życiu, jestem teraz na swoim, więc wybrałem kolor możliwie najmniej korporacyjny :) No i ten kolor przypomina to moje pierwsze Leone.

 

Tak więc, podsumowując, kupiłem Subaru pod wpływem nostalgii ;)

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mógłbym się podpisać pod wieloma argumentami wymieninymi w tym temacie, ale po co się powtarzać :wink:

Chyba jednak nikt (?) nie poruszył sprawy NIEPOZORNEGO, skromnego wyglądu Forestera II. Myślę że każdy użytkownik wersji 2.5XT wie o czym mówię. Jeżdżę Foresterami od 2002r. Ten ostatni (co się go trzymam kurczowo bo nie ma już następcy :cry: ) nie przestaje mnie zadziwiać, a co dopiero mówić o kierowcach tych wielkich wypasionych Bm-ek, Merców itp. Jakbym ich słyszał : "Ty, Zdzisiek, co jest qwa, Polonez Combi siedzi na na d..pie !!"

 

nikt chyba lepiej nie opisał dla czego kupił forka 2 :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo...

- fajnie się jeździ

- szyby bez ramek

- dźwięk boxera

- kurnik na masce

- najbardziej uniwersalne auto w takiej cenie

- po wyjeżdżeniu kilkuset tysiecy km różnymi Citroenami, Oplami, Fiatami i innymi popularnymi markami, których jest zatrzęsienie na ulicach fajnie pojeździć czymś innym, bardziej unikalnym

 

a poza tym...

- Hołek w Subaru

- Colin w Subaru

- Solberg w Subaru

- etc.

:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego kupiliście swoje subaru?

Kupiliśmy Subaru bo człowiek z salonu tak nas przewiózł na jeździe próbnej, że ostatecznie i nieodwołalnie przekonał dzieci do wyboru Forestera.

Pajdokracja :wink: :mrgreen: A ja chciałem kupić Skodę Scout :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...