Skocz do zawartości

Subaru WRX STI MY15


Than_Junior

Rekomendowane odpowiedzi

 

Jeśli będzie (w przyszłości) STI z silnikiem 2.0 to być może cena będzie zbliżona (czego bym sobie i innym życzył).

W przypadku silnika 2,5 wchodzi wyższa akcyza więc porównywanie cen z cennikiem szwajcarskim nie ma większego sensu.

 

Dlatego w swoich dywagacjach uwzględniłem różnicę w akcyzie...

136900 * 0.9783 / 1.031 * 1.186 = 154064 PLN.

A Ciebie dodatkowo będę na rękach nosić dwa razy wokół trzepaka ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Jeśli będzie (w przyszłości) STI z silnikiem 2.0 to być może cena będzie zbliżona (czego bym sobie i innym życzył).

W przypadku silnika 2,5 wchodzi wyższa akcyza więc porównywanie cen z cennikiem szwajcarskim nie ma większego sensu.

Dlatego w swoich dywagacjach uwzględniłem różnicę w akcyzie...

136900 * 0.9783 / 1.031 * 1.186 = 154064 PLN.

A Ciebie dodatkowo będę na rękach nosić dwa razy wokół trzepaka ;)

 

No, jak napiisałem wyżej to szacowanie może trochę zbyt optymistyczne, ale 16xk PLN za STI jestem niemal na 100% pewien i mogę się o flaszkę założyć, że będzie do wyjęcia w takiej cenie. 

 

Może to i lepiej, że zwykłego WRX nie będzie w sprzedaży w Polsce, bo jeszcze bym wgryzł zęby w ścianę i kupił... a tak to zostaje mi yyyy... Renault Megane GT kombi :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ostatnio Subaru obniżyło ceny ( info z samar.pl). Być może nowe STI będzie w rozsądniej cenie. Za 160 bym wział  :)

O cho cho, gdyby tak było to stawiam Tobie flaszkę 18 letniej whisky.

 

Trzymam Cie za słowo  :)

 

Golfik 300 PS 4x4 jest nawet tańszy  :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas już jest.

Wstawiam żeby rozwiać Wasze ciekawe spekulacje :D

 

http://www.subaru.ch/htm/1216/de/WRX-STI-2015.htm

Hmm jak odrzucimy wygląd nowego STI, bo ten zazwyczaj zawsze był nie istotny, to:

Silnik moc to samo co poprzedni model

Spalanie takie samo,

Masa 1615 kg/ to masakra jakaś ...

Hmm ...

Czymś mnie zachęcicie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przejechałem się przed chwilą A45 AMG. Krótko- nie jest to samochód w żaden sposób podobny do STI. Prowadzi się niemal dziecinnie łatwo, nawet z maksymalną prędkością ;)  :ph34r:

Automat nie daje szans na sportową jazdę, w jednym ciasnym zakręcie zabrakło mi mocy, była jeszcze "nie gotowa". Kilkukrotnie próbowałem lekko " postawić" auto na suchym, ale mi się to nie udało. Może jakbym podjął większe ryzyko, to by jakoś poszło, ale musiałbym najpierw poznać granice tego samochodu, a przez raptem 20 kilometrów się nie da.

Poza tym auto genialne, w sam raz do codziennej jazdy i do chwilowego sprawdzania, jak wygląda 4,5s/100km. ;)  Uważam , że nawet dziecko dałoby radę tym mercem szybko pojechać. 

Polecam, ale nie do sportu, lecz do codziennego banana na twarzy  :D

Edytowane przez Adi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas już jest.

Wstawiam żeby rozwiać Wasze ciekawe spekulacje :D

 

http://www.subaru.ch/htm/1216/de/WRX-STI-2015.htm

 

pfff, u nas jeszcze taniej ;):P

 

http://www.subaru.lt/news/2014/2014-ieji--subaru-sportini-automobili-metai

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Jeśli będzie (w przyszłości) STI z silnikiem 2.0 to być może cena będzie zbliżona (czego bym sobie i innym życzył).

W przypadku silnika 2,5 wchodzi wyższa akcyza więc porównywanie cen z cennikiem szwajcarskim nie ma większego sensu.

Dlatego w swoich dywagacjach uwzględniłem różnicę w akcyzie...

136900 * 0.9783 / 1.031 * 1.186 = 154064 PLN. 

 

Trochę optymistycznie to wygląda, nie jestem przekonany co do dopasowania wersji wyposażenia forka... ale jakby zrobić porównanie na podstawie ceny BRZ to.. 

136900 * 1.0717 / 1.031 * 1.186 =~ 168784 PLN.

 

i tak nieźle... choć z 2.0 byłoby cudowanie ;)

 

A uwzględniłeś różnicę Vat? 8% kontra 23% :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Jeśli będzie (w przyszłości) STI z silnikiem 2.0 to być może cena będzie zbliżona (czego bym sobie i innym życzył).

W przypadku silnika 2,5 wchodzi wyższa akcyza więc porównywanie cen z cennikiem szwajcarskim nie ma większego sensu.

Dlatego w swoich dywagacjach uwzględniłem różnicę w akcyzie...

136900 * 0.9783 / 1.031 * 1.186 = 154064 PLN. 

 

Trochę optymistycznie to wygląda, nie jestem przekonany co do dopasowania wersji wyposażenia forka... ale jakby zrobić porównanie na podstawie ceny BRZ to.. 

136900 * 1.0717 / 1.031 * 1.186 =~ 168784 PLN.

 

i tak nieźle... choć z 2.0 byłoby cudowanie ;)

 

A uwzględniłeś różnicę Vat? 8% kontra 23% :D

 

 

Tak, bo proporcje są policzone z uwzględnieniem ceny brutto w Polsce. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to szkoda że w STi nie ma reszty czujników, i mogły by być wyświetlane na tym samym, ekraniku razem z boost-em, w durnym passacie B7 diesel 2.0 i TSi jest temp oleju a w takim aucie jak sub nie ma, skoro w paskach jest to o koszcie tego czujnika nie można mówić że jest duży. Ciekawe dlaczego tego nie wrzucają ? O i mógłby mieć programowalny shift light wyświetlany pomiędzy zegarami  :D

Edytowane przez Corax
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Corax w Beetlu który jest 2 razy jak nie więcej razy tańszy od STI masz opcję za śmieszne pieniądze domówić daszek na środek konsoli a tam: wskaźnik temp, stoper i ładowanie turbo. Do tego mierzenie czasu od 0 do 100.

 

 

Hmm jak odrzucimy wygląd nowego STI, bo ten zazwyczaj zawsze był nie istotny, to:

Silnik moc to samo co poprzedni model

Spalanie takie samo,

Masa 1615 kg/ to masakra jakaś ...

Hmm ...

Czymś mnie zachęcicie ?

 

Święte słowa. Czy jest coś wow? Czy Subaru stoi w miejscu z awaryjnym silnikiem a konkurencja przegoniła?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to szkoda że w STi nie ma reszty czujników, i mogły by być wyświetlane na tym samym, ekraniku razem z boost-em, w durnym passacie B7 diesel 2.0 i TSi jest temp oleju a w takim aucie jak sub nie ma, skoro w paskach jest to o koszcie tego czujnika nie można mówić że jest duży. Ciekawe dlaczego tego nie wrzucają ? O i mógłby mieć programowalny shift light wyświetlany pomiędzy zegarami  :D

w Subaru XV i w Forku jest opcja wyswietlenia temperaturu oleju(wiem bo sprawdzalem) Forek XT ma dodatkowo wyswietlane cisnienie doładowania.

Mysle ze wrx i wrx sti maja te same opcje lub cos wiecej ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...