Skocz do zawartości

Kubica w F1


Piotr

Rekomendowane odpowiedzi

Mikołaj Sokół zapytał Roberta, jak bardzo sytuacja Williamsa w tym roku jest podobna do ubiegłorocznej.

„Sytuacja teraz jest trochę inna bo problemy są trochę inne. Bolid jest łatwiejszy w prowadzeniu, co jest pozytywne. Został postawiony krok naprzód jeżeli chodzi o stabilność aerodynamiki. Z drugiej strony brakuje ogólnie przyczepności i nie wiem co jest trudniejsze. Problemem mniej skomplikowanym jest szukanie docisku, ale to nie stanie się z tygodnia na tydzień. To co mamy jest najlepszym, co zespół mógł stworzyć. W trakcie sezonu może się zdarzyć tak, że jakiś nowy pomysł sprawi znaczną poprawę” – powiedział Kubica.

Co ważne, Polak mówi, że poprawieniu uległa również korelacja pomiędzy danymi z tunelu aerodynamicznego, a tym, co widać na torze.

„Zachowanie bolidu było zaskoczeniem w ubiegłym roku, teraz korelacja pomiędzy tunelem a torem jest lepsza. Trzeba jednak zrobić duży krok naprzód byśmy mogli zbliżyć się do naszych rywali” – powiedział Polak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Jumpman napisał:

Patrick Head wraca do Williamsa.

Ten zespół potrzebuje szefa technicznego, ale też osobę zarządzającą całym zespołem. 

Ale czy człowiek, który jest poza tym sportem od 8 lat będzie zbawieniem.... Oby. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Adi napisał:

Ten zespół potrzebuje szefa technicznego, ale też osobę zarządzającą całym zespołem. 

Ale czy człowiek, który jest poza tym sportem od 8 lat będzie zbawieniem.... Oby. 

Pewne podstawowe zasady zarówno w prowadzeniu teamu w fizyce jak i w tym sporcie nie ulegają zmiana wiec niestarzenie zeby to był problem dla tak wybitnego inżyniera jak Head.Jak by nie było to za jego czasów świecili największe sukcesy.

 

Patrzac na dzisiaj to oby pojawił sie tam jak najszybciej bo jest jest taka dupa ze juz nawet światła nie widac :(

Edytowane przez turdziGT
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, beben napisał:

Kubica bez DRS i 8 biegu :( zapowiada się weekend bez zmian

Nie wskakuje na 8 bieg, bo go nie potrzebuje z uwagi że nie ma wysokich prędkości (Młody duży szybszy i 8 bieg pakuje - sam o tym wspominał) bez DRS testowali razem z Russelem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Jacky X napisał:

Co za jaja z tymi różnymi zachowaniami tak samo ustawionych bolidów Wiliamsa ? Nie przypominam sobie abym kiedykolwiek w F1 czytał o czymś takim .

A przypominasz sobie, żeby kiedykolwiek był taki cyrk jak w Williamsie? Moim zdaniem to dobra decyzja. Jeśli szukaj przyczyny niepowodzenia to na dwa fronty, żeby przerobić 2x więcej ustawień w tym samym czasie. Jak zaskoczy to oba bolidy pójdą w tym kierunku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka dygresja.Idzie teraz rajd Korsyki ktory ogladam w WRC plus i jestem przyklejony do smartfona. Mam tez abonament na F1 TV tylko przez RK i stwierdzam ze F1 przy WRC to kurna potwornie nudny sport.

Gwarantuje wam ze w Australii V8 supercars idące przed F1 zrobili większy show.

Edytowane przez turdziGT
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo F1 jest nudne. Polecam obejrzeć sobie wyścig w MotoGP gdzie zazwyczaj walka o zwycięstwo jest do samej linii mety, a przez większą część wyścigu nawet jadąc na 10 miejscu liczysz się w walce o podium.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

F1 to królowa motorsportu. Jest najwyżej technologicznie, jest najdroższa, więc się dmucha ten balonik. Po czym jak w owczym pędzie zasiada y przed telewizorami....i często usypiamy. Co np. Na WRC jest niemożliwe, emocje od pierwszego oesu do PS. 

I smutne podsumowanie. 

Mamy zawodnika, który może być pretendentem do mistrza w ciekawym sporcie, a jeździ w tym nudnym, na szarym końcu. I lepiej nie będzie.

Ale w królowej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale przy okazji tego bajzlu w świat idzie komunikat , że Kubica jest wolniejszy od Russela. Młody ma ciężko ale daje radę a Kubica ma tak samo ciężko ale nie daje rady  i   niewiele tu przyszłość może zmienić. Nie wiem czy ktoś będzie dociekał co działo się w takim czy innym treningu czy wyścigu ale tabelki pokazują Rusella nad Kubicą a to nie służy naszej sprawie.

Edytowane przez Jacky X
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, turdziGT napisał:

Taka dygresja.Idzie teraz rajd Korsyki ktory ogladam w WRC plus i jestem przyklejony do smartfona. Mam tez abonament na F1 TV tylko przez RK i stwierdzam ze F1 przy WRC to kurna potwornie nudny sport.

Gwarantuje wam ze w Australii V8 supercars idące przed F1 zrobili większy show.

Jednak coś ludzi ciągnie do tego cyrku:

Cytat

 


March 5 update: all tickets to the 2019 Chinese Grand Prix are now SOLD OUT.

 

The huge Main Grandstand opposite the pits seats up to 29 000 spectators and the total capacity for the circuit including the four large general admission areas is a sizeable 200 000. The circuit hasn’t been anywhere close to full since the first race back in 2004, but attendance has been rising again in recent years.

 

 

Na rajdzie tylu kibiców raczej nie znajdziesz. 

Nie zmienia to faktu że wolę rajdy. 

Edytowane przez matros1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...