Skocz do zawartości

Hot Hatch Hysteria


BartZ

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 6.12.2022 o 16:34, Tommo napisał(a):

Cena w PL to 250 tyś zł.. Nie wiadomo kiedy dotrą do kraju :(

U US cennik to chyba $44k, ale dealerzy dają kosmiczny narzut i głupi Civic kosztuje $70k.

W zasadzie nie wiem kogo bardziej "winić" - dealerów za chciwość czy klientów za głupotę...

$70k za Civica :facepalm:

Z innej bajki: jak odbierałem swojego OBK, w salonie stała S209 używana, chyba 13kmil za jedyne $110k :blink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeździłem nowym Type R-em po torze Estoril w Portugalii, jest niewiarygodnie dobry. Prowadzenie, precyzja działania skrzyni, osiągi, hamulce - top. A poza tym jest naprawdę cichy i komfortowy na ulicy, gdy chce się jechać spokojnie. Znając poprzednie Type R-y z 2.0T pewnie tez niewiele pali. Moim zdaniem najfajniejszy obecnie HH, a już na pewno dla tych, którzy lubią ręczne skrzynie. Co nie zmienia faktu, ze cena na poziomie bazowego Caymana to jednak przesada…

8578CA82-6E41-449A-9FAD-948A44C2ED98.jpeg

  • Super! 4
  • Lajk 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.12.2022 o 03:33, Mikad napisał(a):

Jeździłem nowym Type R-em po torze Estoril w Portugalii, jest niewiarygodnie dobry. Prowadzenie, precyzja działania skrzyni, osiągi, hamulce - top. A poza tym jest naprawdę cichy i komfortowy na ulicy, gdy chce się jechać spokojnie. Znając poprzednie Type R-y z 2.0T pewnie tez niewiele pali. Moim zdaniem najfajniejszy obecnie HH, a już na pewno dla tych, którzy lubią ręczne skrzynie. Co nie zmienia faktu, ze cena na poziomie bazowego Caymana to jednak przesada…

8578CA82-6E41-449A-9FAD-948A44C2ED98.jpeg

Niestety jestem trochę tego samego zdania. Cena Type R i ogólnie reszty HH trochę sa z sufitu. To zaprzecza głównej koncepcji i w tej chwili zabiło klasę. Miało być szybko , praktycznie i tanio a jest szybko ok , w wielu wypadkach malo praktycznie i co najgorsza potwornie drogo. 

  • Super! 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.12.2022 o 08:28, Kukson napisał(a):

Bez ok. 350k nie ma co się bawić w konfiguracje RS3 ;)  CTR nie jest już budowany jak poprzednik w Swindon więc cena z automatu też musiała pójść w górę.

 

Jeżeli mam byc szczery nie mam żadnych problemu wydac 350K na RS3. Moim zdaniem to najlepszy kompromis i biorę tu pod uwagę tańsze HH jak takie auta jak M3 czy nawet wyżej. Auto jest genialne,  daje mega frajdę z jazdy jest wystarczająco szybkie w każdych warunkach ma niesamowity dziek sporo miejsca i duzy komfort jak potrzeba. Mam za to spory kłopot z wyaniem 250K za Yarisa czy prawie 300 paki za Type R. Te samochody sa zwyczajnie nie warte tych pieniędzy a kosztują tyle tylko dlatego ze rynek sztucznie napompował cenę.

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.12.2022 o 22:59, Durbos napisał(a):


Nowy może być wolniejszy na prostej, ale wątpię, by było wolniejszy na zakrętach. Poza tym lepiej się nim jeździ tak w ogóle - lepiej się siedzi, ma się lepszą widoczność, skrzynia jest jeszcze bardziej precyzyjna...

  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, turdziGT napisał(a):

prawie 300 paki za Type R.

 

244.9kpln + lakier. O ile w ogole sie dopchasz do zakupu. To nie jest prawie 300k. Jak cos to prawie 250.

 

Co do Yarisa to chyba tez troche...przestrzeliles. Chyba, ze mowimy o innych wspolrzednych geograficznych niz nasze.

Edytowane przez ponton500
Hm.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, ponton500 napisał(a):

 

244.9kpln + lakier. O ile w ogole sie dopchasz do zakupu. To nie jest prawie 300k. Jak cos to prawie 250.

 

Co do Yarisa to chyba tez troche...przestrzeliles. Chyba, ze mowimy o innych wspolrzednych geograficznych niz nasze.

Kolega mówi o cenach u niego w Norwegii :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, skwaro napisał(a):

Kolega mówi o cenach u niego w Norwegii :)

Nie. Niedawno byl Yaris za 250K w salonie w Krakowie chyba. 

Type R moze faktycznie nie za 300 ale tych samochodów znow bedzie tak malo ze znow kupia je spekulanci a wiec realna cena poza garstka ludzi zniw bedzie wyzsza. 

 

BTW jak by w Norwegii GR kosztował 250K pln to juz bym nim jeździł. Niestety kosztuje sporo ponad 300.

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, radekk napisał(a):

a pakiet carbon i podświetlenia to co?:P

 

Pakietami sie nie jezdzi. Podswietlenie spoko, mam i dupy nie urywa. Cos tam swieci na czerwono.

 

3 godziny temu, turdziGT napisał(a):

Nie. Niedawno byl Yaris za 250K w salonie w Krakowie chyba. 

 

W okolicach < 200k spokojnie jest do wyjecia. Jest duzo sztuk w tej cenie ze znikomym przebiegiem, moze nie kazdy jest juz szrotem, przekatowanym.

 

https://www.otomoto.pl/oferta/toyota-yaris-toyota-gr-yaris-1-6t-dynamic-sport-salon-pl-ID6Fa6Ie.html (pytanie tylko czy dostepny). Ale to dalej nie te ceny. Sorry.

 

 

 

Edytowane przez ponton500
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, ponton500 napisał(a):

 

Pakietami sie nie jezdzi. Podswietlenie spoko, mam i dupy nie urywa. Cos tam swieci na czerwono.

 

 

W okolicach < 200k spokojnie jest do wyjecia. Jest duzo sztuk w tej cenie ze znikomym przebiegiem, moze nie kazdy jest juz szrotem, przekatowanym.

 

https://www.otomoto.pl/oferta/toyota-yaris-toyota-gr-yaris-1-6t-dynamic-sport-salon-pl-ID6Fa6Ie.html (pytanie tylko czy dostepny). Ale to dalej nie te ceny. Sorry.

 

Ok może faktycznie nie do końca dobry przykład podałem. 

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ktoś zastanawia się nad zakupem I30N, to zdaje się, że też chyba ostatnie sztuki są dostępne. Też zdrożały (z ok 160 na ponad 190 - z 8DCT) ale ciągle poniżej 200. W zasadzie do kupienia to co jeszcze stoi na placu, bo konfigurowanie i zamawianie "do produkcji" na terminy trudne do określenia.... A wkrótce ma już ich w EU nie być wcale. 

https://www.hyundai.com/pl/dostepne-od-reki/vehicle# 

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomyśleć ze jeszcze pare lat temu bylo tak pieknie i mozna bylo wybierac spośród 6-7 fajnych HH. A teraz ? Zaraz nie będzie nic a to zostało w chorych pieniądzach. 

  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...
12 godzin temu, Jendyk napisał(a):

A Renault Megane RS? Nowe ok 180k PLN za wersję Trophy, nie jeździłem, ale ponoć skręca fenomenalnie. 

 

Porównaj (renault.pl)

 

Tylko ten wygląd.. nie każdemu przypasuje :)

parę dni temu pytałem o zwykłego RSa z rocznika 2022.

rabat 0%  :)  a nowego sami nie wiedzą czy mogą zamawiać bo w tym roku kończą z tą meganką ( salon w Gdańsku). Niedługo będzie edycja Ultimate niecałe 2000szt na świat i koniec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...