Skocz do zawartości

Hot Hatch Hysteria


BartZ

Rekomendowane odpowiedzi

12 minut temu, turdziGT napisał:

Czyli dotarłeś motor w najgorsze możliwy sposób 

 

Ciekawa analiza na podstawie kilku zdań w moim poście :) 

Nie wnikając w detale, kilka silników już docierałem i wszystkie mają się dobrze. Tutaj myślę nie będzie inaczej ;) 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, matros1 napisał:

 

Ciekawa analiza na podstawie kilku zdań w moim poście :) 

Nie wnikając w detale, kilka silników już docierałem i wszystkie mają się dobrze. Tutaj myślę nie będzie inaczej ;) 

To prawda bo nie wiem jak jechałeś w każdym razie docieranie na trasie a tym bardziej na autostradzie to raczej kiepski pomysł bo powinno sie unikać stałych obrotów ale to pewnie wiesz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, turdziGT napisał:

bo powinno sie unikać stałych obrotów ale to pewnie wiesz

Na polskiej autostradzie nie da się jechać ze stałą prędkością :) Wyprzedzające się ciężarówki zadbają o zmianę obciążenia silnika ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka minusów M4RS po tygodniu jazdy:

- gówniana kamera cofania, obraz jak z wczesnych cyfrówek

- słaba widoczność w lusterkach

- system multimedialny ma zbyt dużo różnych menu, ciężko dokopać się do niektórych ustawień

- łopatki do zmiany biegów są zbyt krótkie

 

Za to dźwięk jak na 4 cylindry z GPF jak dla mnie bomba. Jak dla mnie nic z wydechem nie trzeba robić:

 

 

 

  • Super! 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na szczęście obecny Yaris, nawet w podstawowej wersji, wygląda naprawdę kozacko jak na takiego malucha.

Zwłaszcza te nadmuchane nadkola i agresywny przedni zderzak.

Już kilka razy się złapałem, że myślałem że to GR, a to zwykłe 1.0 albo hybryda :)

  • Zdrówko! 1
  • Lajk 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Bosman napisał:

Na szczęście obecny Yaris, nawet w podstawowej wersji, wygląda naprawdę kozacko jak na takiego malucha.

Zwłaszcza te nadmuchane nadkola i agresywny przedni zderzak.

Już kilka razy się złapałem, że myślałem że to GR, a to zwykłe 1.0 albo hybryda :)

Tez jest troche mala karykaturalnie ale ujdzie.

  • Zdrówko! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...
Godzinę temu, Jumpman napisał(a):

Co za czasy, żeby ta nudna jeszcze 10 lat temu Toyota oferowała tyle fajnych aut, Corolla GR, Yaris GR, GR86, Supra...., a z oferty Subaru w PL zniknęło zarówno STI jak i BRZ :(

 

 

Jaki szef, taka firma. :rolleyes:

 

Toyoda san showing why Toyota is currently producing more exciting new performance models than ever before.

 

 

 

 

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 30.11.2022 o 21:02, dirkdiggler napisał(a):

Tymczasem Honda wyceniła Civica Type R na... 244 900 

 

https://autogaleria.pl/honda-civic-type-r-cena-2023

 

 

ale w opcjach nie ma krótkich spodenek i czapki z daszkiem, sorry, ale design tego auta to manga jakaś...

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja odebrałem ostatnio mojego Abartha 500, kupionego z myślą o zrobieniu szybkiego HH.

Muszę przyznac, ze auto daje niesamowitą frajdę z jazdy. Dawno nie mialem tak, ze szukam pretekstu, zeby sie gdzieś przejechać ;)

Wobec serii spore zmiany, troche wiecej mocy, szpera, zawieszenie, hamulce, No i trafiły sie fotele Sabelt, która są znakomite. @marcinwrxsti Ciekaw jestem Twojej opinii. Dam znać jak będę jechał na Łodz. 
Ogólnie rozumiem fascynację Abarthem, którą wykazał nawet Clarkson.

image.thumb.jpeg.0162105e6dde4d4506d6c35a9afd508c.jpegimage.jpeg.cbfb5e552d6b90499127db76cb549798.jpeg

image.thumb.jpeg.e8b013ebfa820a06c731b5e048c1560a.jpeg

 

image.jpeg.5dcdab146a3240039bafda3b137438f2.jpeg 

Edytowane przez Tsunetomo
  • Super! 7
  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Tsunetomo napisał(a):

A ja odebrałem ostatnio mojego Abartha 500, kupionego z myślą o zrobieniu szybkiego HH.

Muszę przyznac, ze auto daje niesamowitą frajdę z jazdy. Dawno nie mialem tak, ze szukam pretekstu, zeby sie gdzieś przejechać ;)

Wobec serii spore zmiany, troche wiecej mocy, szpera, zawieszenie, hamulce, No i trafiły sie fotele Sabelt, która są znakomite. @marcinwrxsti Ciekaw jestem Twojej opinii. Dam znać jak będę jechał na Łodz. 
Ogólnie rozumiem fascynację Abarthem, którą wykazał nawet Clarkson.

image.thumb.jpeg.0162105e6dde4d4506d6c35a9afd508c.jpegimage.jpeg.cbfb5e552d6b90499127db76cb549798.jpeg

image.thumb.jpeg.e8b013ebfa820a06c731b5e048c1560a.jpeg

 

image.jpeg.5dcdab146a3240039bafda3b137438f2.jpeg 

masz kolektor monza record? bo wtedy to brzmi naprawde charakternie :) też myśle, że to jedno z aut z duszą, chociaż pracyzja skrzyni jest plastikowa, a wspomaganie kierwnicy gumowate:P

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, VEC napisał(a):

masz kolektor monza record? bo wtedy to brzmi naprawde charakternie :) też myśle, że to jedno z aut z duszą, chociaż pracyzja skrzyni jest plastikowa, a wspomaganie kierwnicy gumowate:P

Tak. Otwierane przyciskiem klapy są. Fajnie brzmi, aż trudno uwierzyć ze to 1,4. W skrzyni mam short shifter, nie jest zle. Na precyzję układu kierowniczego tez bym nie narzekał. Rozwiązany problem z pozycja za kierownica poprzez dodanie spacera do kierownicy i obniżenie foteli. Co prawda daleko do kierunkowskazów, ale pozycja bez tego według mnie niewygoda. 
Zdecydowanie nietuzinkowe auto z duszą :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Tsunetomo napisał(a):

(...) Wobec serii spore zmiany, troche wiecej mocy, szpera, zawieszenie, hamulce, No i trafiły sie fotele Sabelt, która są znakomite.

 

Gratki! Wymienione elementy dodałeś czy to jakiś spec.model 500'ki?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, eddie_gt4 napisał(a):

 

Gratki! Wymienione elementy dodałeś czy to jakiś spec.model 500'ki?

 

Dziękuję. 
Kupiłem najtańszą 500kę, priorytetem była zdrowa buda bez rdzy. Poszła na całkowitą przebudowę. Efekt końcowy przerósł oczekiwania. W najmocniejszej obecnie seryjnej wersji  Competizione jest 180 koni, moze być tez szpera i Sabelty. Nowy blisko 140k. Fakt, Moj nie ma ksenonow (da się ogarnąć) i starsze zegary, ale sporo tańszy, i tez w zasadzie nowy ;) 

No i trochę szybszy. A konstrukcyjnie Abarthy 500 od 2008 to dokładnie to samo. W tym roku koniec spalinowych, nowy juz tylko EV. 

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Tsunetomo napisał(a):

Na precyzję układu kierowniczego tez bym nie narzekał. Rozwiązany problem z pozycja za kierownica poprzez dodanie spacera do kierownicy i obniżenie foteli. Co prawda daleko do kierunkowskazów, ale pozycja bez tego według mnie niewygoda. 
Zdecydowanie nietuzinkowe auto z duszą :)

 

precyzja nie, ale wyczucie to już tak. Allle ze zwykłych samochodów to tylko do 911tki nie da się przyczepić także spoko:)a klimat to klimat, jeśli siada jako całość to jakieś mankamenty przestają mieć znaczenie. Jak w Subaru:biglol:

niepozorny gruby projekt:thumbup:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, VEC napisał(a):

precyzja nie, ale wyczucie to już tak. Allle ze zwykłych samochodów to tylko do 911tki nie da się przyczepić także spoko:)a klimat to klimat, jeśli siada jako całość to jakieś mankamenty przestają mieć znaczenie. Jak w Subaru:biglol:

niepozorny gruby projekt:thumbup:

Do 911 to pewnie magiel kosztuje tyle co całe to auto ;)

Masz rację, jeśli jako całość auto ma charakter, to bzdety takie jak brak podłokietnika, podskakiwanie na podłużnych nierównościach i brak 6 biegu da sie przeżyć. Choć pewnie na jedyne auto w domu bym nie polecił, chyba ze singlowi ktory za często i za daleko w trasy nie lata.

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...