Skocz do zawartości

Hot Hatch Hysteria


BartZ

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, antikos napisał:

Kasa to ma sie zgadzać, skoro ktoś uważa że ma i na obrót i na zakup samochodu. Czy TIR tej kategorii traci tak szybko, tego nie wiem, ale wiem że na te samochody czekali chyba 24 miesiace, więc wątpie że z ulicy kupisz takei samochody które są top of the top 

To jest bardzo prosta matematyka - jeżeli nie potrafisz zarobić autem na koszty leasingu to go kupujesz za gotówkę i nie martwisz się tym czy zarabiasz na nim, a w razie czego go sprzedajesz (i jeszcze bardziej starasz się nie martwić tym czy na nim zarabiasz).

 

Dla mnie to nie brzmi sensownie, ale teżnie mam firmy transportowej ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, antikos napisał:

co to leasingu - taka ciekawostka. Mój serdeczny przyjaciel mam firmę transportową (jego rodzice prowadzą ją od 1991 roku) mają popdisana umowę z Mercedesem na ten moment mają około 30 samochodów, cały nowy tabor juz na euro 7 (chyba) każdy kierowca u nich nim wsiądzie w samochód jest w Mercedesie na szkoleniu które jest w cenie samochodu i ciekawostka każdy samochód jest za cash, nidgy nie brali nic w leasing i nie biorą a dlaczego już wyjaśniam. Jak mi to wyjaśnili - bo dla nich to majątek i jak firma ma problemy finansowe to sprzedają samochód i mają cash a tak bank zabiera i zostaje bez pieniędzy i bez narzędzi pracy. Ja to kupiłem 

To jest stara szkoła prowadzenia interesów. Znam i szanuję.

Dla mnie każdy kredyt czy leasing to utrata wolności - czyli stajemy się niewolnikami. A w starożytnej Grecji - kolebce demokracji -niewolnicy nie mieli prawa głosu :thumbup:

Osobiście kiedy tylko mogę to płacę gotówką i nie biorę kredytu.

Ale ludzie mają różne sytuacje życiowe i rozumiem, że niekiedy nie ma innego wyjścia.

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.06.2022 o 17:02, turdziGT napisał:

Wiesz ciężko porównywać wielka firmę transportową działająca od 30 lat do osoby prywatnej. W każdym razie nie znając branzy intuicja mnie podpowiada ze ich podejście do tematu jest ortodolsowe i większość w tej branży leasinguje bo wydaje się bardziej logicznym rozwiązaniem.

Też byłem mega zaskoczony, ale jakoś ta polityka im się sprawdza i to bardzo. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

My tu pitu pitu o leasingach i kredytach a tymczasem Toyta poinformowała mnie że mój GR Yaris, który miał być dostarczony w sierpniu, być może dotrze do końca lutego 2023  :( 

 

Jako że nie ma tego złego co by na lepsze nie wyszło, aby osłodzić sobie czekanie zaparkuje u mnie tymczasowo (albo i na dłużej) to żółte cudo:

 

 

D6A0F5EF-A456-4AB6-819A-E0E4E344CB07.jpeg

64B8B32B-7AE3-4A0F-9EEB-EE0FA3016FB6.jpeg

9C9E4925-0C94-4080-ACAF-93DFCE7E4BD7.jpeg

7891D728-73BE-4C8C-895B-29C9686C2544.jpeg

 

Megane RS wersja Trophy. Z ważniejszych rzeczy:

- szpera

- zawieszenie Cup

- brembo 

- skrzynia EDC

- Recaro

 

 

265DC7EE-76BC-430D-8E9B-6BE1726C0ACF.jpeg

 

Z ciekawostek to obdzwoniłem chyba wszystkie salony Renault które miały wystawione Meganki RS jako “od ręki”. 

Realnie tylko Decar z Warszawy miał samochód gotowy do odbioru akurat jak wrócę do kraju. 

Reszta albo tak naprawdę czeka na dostawę, albo samochody muszą stać w salonie jako demo jeszcze przez jakiś czas. 

Edytowane przez matros1
  • Super! 8
  • Lajk 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, matros1 napisał:

My tu pitu pitu o leasingach i kredytach a tymczasem Toyta poinformowała mnie że mój GR Yaris, który miał być dostarczony w sierpniu, być może dotrze do końca lutego 2023  :( 

 

Jako że nie ma tego złego co by na lepsze nie wyszło, aby osłodzić sobie czekanie zaparkuje u mnie tymczasowo (albo i na dłużej) to żółte cudo:

 

 

D6A0F5EF-A456-4AB6-819A-E0E4E344CB07.jpeg

64B8B32B-7AE3-4A0F-9EEB-EE0FA3016FB6.jpeg

9C9E4925-0C94-4080-ACAF-93DFCE7E4BD7.jpeg

7891D728-73BE-4C8C-895B-29C9686C2544.jpeg

 

Megane RS wersja Trophy. Z ważniejszych rzeczy:

- szpera

- zawieszenie Cup

- brembo 

- skrzynia EDC

- Recaro

 

 

265DC7EE-76BC-430D-8E9B-6BE1726C0ACF.jpeg

 

Z ciekawostek to obdzwoniłem chyba wszystkie salony Renault które miały wystawione Meganki RS jako “od ręki”. 

Realnie tylko Decar z Warszawy miał samochód gotowy do odbioru akurat jak wrócę do kraju. 

Reszta albo tak naprawdę czeka na dostawę, albo samochody muszą stać w salonie jako demo jeszcze przez jakiś czas. 

Brawo

Gratulacje bo to ostatki tego modelu.

Najlepszy kolor i konfig.

 

I racja RSow troche wystawionych stoi ale prawie żaden od ręki nie jest faktycznie od ręki.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, matros1 napisał:

My tu pitu pitu o leasingach i kredytach a tymczasem Toyta poinformowała mnie że mój GR Yaris, który miał być dostarczony w sierpniu, być może dotrze do końca lutego 2023  :( 

 

Jako że nie ma tego złego co by na lepsze nie wyszło, aby osłodzić sobie czekanie zaparkuje u mnie tymczasowo (albo i na dłużej) to żółte cudo:

 

 

D6A0F5EF-A456-4AB6-819A-E0E4E344CB07.jpeg

64B8B32B-7AE3-4A0F-9EEB-EE0FA3016FB6.jpeg

9C9E4925-0C94-4080-ACAF-93DFCE7E4BD7.jpeg

7891D728-73BE-4C8C-895B-29C9686C2544.jpeg

 

Megane RS wersja Trophy. Z ważniejszych rzeczy:

- szpera

- zawieszenie Cup

- brembo 

- skrzynia EDC

- Recaro

 

 

265DC7EE-76BC-430D-8E9B-6BE1726C0ACF.jpeg

 

Z ciekawostek to obdzwoniłem chyba wszystkie salony Renault które miały wystawione Meganki RS jako “od ręki”. 

Realnie tylko Decar z Warszawy miał samochód gotowy do odbioru akurat jak wrócę do kraju. 

Reszta albo tak naprawdę czeka na dostawę, albo samochody muszą stać w salonie jako demo jeszcze przez jakiś czas. 

Gratki super konfig i kolor. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe gdzie czerpali inspiracje do deskirs4-3.thumb.jpg.6e8ea2bfba5773cb4fa8eb254aeed913.jpg

 

FB_IMG_1658391258183.jpg.d97b0d38f37b376bcc644d77312636f3.jpg

 

 

 :biglol:

 

Chociaz przyznam ze w Type-R jeszcze ladmiejsza bo ma mega proste linie.

Edytowane przez turdziGT
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, dirkdiggler napisał:

Boczny profil tego auta jest dziwny. 

Czy ja wiem to liftback a nie hatchback. Ogólnie chyba wzięli sobie do serca krytykę i stonowali trochę wygląd co dla mnie jest bardzo na plus. Nie każdy lubi sie afiszowac autem z szybcy i wściekli. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W obecnych dziwnych czasach z zamawianiem może też być dziwnie. Przypadkiem rozmawiałem kilka miesięcy temu w Gorzowie z jednym z dyrektorów Gezetu - mówił, że będzie miał 5 aut, kilka dni temu pytałem w Aries Motor (Warszawa): 3 auta (wg pana sprzedawcy już zarezerwowane).  Zanosi się na sytuację podobną do tej z GR Yarisem tylko z jeszcze bardziej ograniczoną dostępnością.  Boczny profil też mi średnio odpowiada i chyba w czerwieni wygląda lepiej.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie, coś zle usłyszałem, niemniej opona 265 jest absurdalna, jeszcze jakiś czas temu gdyby takie coś mieć włożyć do samochodem tego segmentu zachowując ten sam rozstaw kół to kielich wahaczy byłby centralnie:biglol: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile dobrze pamiętam to w RS3 z przodu jest identycznie czyli 265/30/19

W X gen CTR wkurza mnie duża kierownica i tutaj tez chyba będzie podobnych albo i takich samych rozmiarów. Na plus większe pole manewru w ustawieniu auta bo ma mieć nawet opcje indywidualnego ustawienia czego brakuje w obecnym.

Ciekawe ile ostatecznie dali mocy pewnie z 350 dadzą bo to żaden problem dla tego silnika ale gorzej już z trakcją ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, turdziGT napisał:

Chociaz przyznam ze w Type-R jeszcze ladmiejsza bo ma mega proste linie.

 

...i ładne kółko potrafia zrobic bo to w Audi jakies spłaszczone im wyszło :upside-down-face_1f643-small:

Jak dla mnie jest trochę za duża. Zamiast szukania mocy to ja bym nieco zmniejszył i obnizył wagę...ciekawe czy będzie w opcji sedan, choc i tak wciąż niedoścignionym wzorem jest EK9, IMHO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

FL5 też będzie ponoć mocno limitowana - wg tego samego źródła, produkcja miałaby być bardzo krótka ze względu na kolejne normy emisyjne, które mają obowiązywać w nadchodzących latach - ale nie wiem na ile to prawdziwe informacje

Dla mnie wizualnie FK2 zdecydowanie wygrywa z FK8 i był jeden z powodów dla których nie wymieniałem mojej na nowszą (analogowe zegary też mi się bardziej podobają)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Kukson napisał:

O ile dobrze pamiętam to w RS3 z przodu jest identycznie czyli 265/30/19

W X gen CTR wkurza mnie duża kierownica i tutaj tez chyba będzie podobnych albo i takich samych rozmiarów. Na plus większe pole manewru w ustawieniu auta bo ma mieć nawet opcje indywidualnego ustawienia czego brakuje w obecnym.

Ciekawe ile ostatecznie dali mocy pewnie z 350 dadzą bo to żaden problem dla tego silnika ale gorzej już z trakcją ;)

a to ok, miałem wrażenie że A3 jest większym gabarytowo samochodem niż Civic, ale teraz spojrzałem na wymiary to nawet przerasta A3. Chyba zatrzymałem się na Civicu kilka generacji temu. I zapomniałem że to ośka przód, to żeby efektywnie przenieść tą moc, tym bardziej jeśli jeszcze ją wzmocnili to faktycznie większe walce mogą być pomocne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.07.2022 o 18:39, Neutrino33 napisał:

 

...i ładne kółko potrafia zrobic bo to w Audi jakies spłaszczone im wyszło :upside-down-face_1f643-small:

To akurat bardzo praktyczne rozwiązanie. O wiele łatwiej wysiada sie z auta a w praktyce wogole się tego wypłaszczenia nie czuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...