Skocz do zawartości

Hot Hatch Hysteria


BartZ

Rekomendowane odpowiedzi

I30N też ma z tyłu wielowahaczowe ;) i 3 tryby ustawień twardości zawieszenia, a czy jest bardziej ucywilizowaną wersją? Myślę, że to zupełnie inne auto. Civic jest dla mnie zbyt ekstrawagancki (czyli, po prostu jego wygląd zupełnie mi nie odpowiada ;)), no i I30N ma automat. Właściwie to czekałem na pojawienie się liftingu z automatem. Prawdę mówiąc wygląd auta i jakiej jest marki był dla mnie czynnikiem najmniej ważnym (w końcu jeżdżę Foresterem ;)). W zakresie dostępnego mi budżetu zawsze wolałem wybrać mocnego Fiata od ładnego i prestiżowego Mercedesa "golasa" i ze słabym silnikiem. Najważniejsze, że póki co, jest jeszcze w czym wybierać. Każdy może znaleźć dla siebie fajny samochód o różnych parametrach. Boję się, że wkrótce te z mocniejszymi silnikami nie będą dostępne, albo z powodu nowych przepisów mogą mocno zdrożeć ...

  • Super! 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, piotruś napisał:

Boję się, że wkrótce te z mocniejszymi silnikami nie będą dostępne, albo z powodu nowych przepisów mogą mocno zdrożeć ...

też mi się tak wydaje. Obstawiam, ze wszystkie mocne wersje danych modeli beda trzymac cene. Jak foka rs, megane rs, type r, o  rs, amg czy M juz nie wspominając :)

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Foka rs już trzyma cenę 

No trzyma i ja nie wiem dlaczego. Jeździłem Foką i byłem rozczarowany. Wszyscy tak chwalili to auto a mnie zupełnie nie przypadło do gustu. Na zewnątrz fajnie a w środku lipa lipa i jeszcze raz lipa oraz twardość zawieszenia nawet w trybie komfort dla mnie nie do zaakceptowania. Jedyne co było fajne to dźwięk w RS
Inaczej było z A45 AMG. Zawieszenie prowadzenie wyposażenie rewelacja. Jedynie dźwięk według mnie za bardzo stłumiony. Nad tym powinni w AMG popracować.
Oczywiście to tylko moje subiektywne odczucia.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Tsunetomo napisał:

Miał ktos z Was doświadczenia jazdy Abarthem 595 Competizione? 

Mam wersję 165KM. 
Autko jako drugie bajka . Dodatkowo kupiłem kabrio . Tyle pytań o auto jak się gdzieś podjedzie nie miałem nigdy i zawsze wzbudza sympatię ;) 

Na drodze jak gokart . Zawieszenie u mnie ani twarde ani miękie 
 

  • Super! 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnoszę się tutaj do porównania ctr do I30n. Jeździłem tymi autami po Torze. 

Honda jest bardziej wyścigowa. Prowokuje do delkatnego i komfortowego stylu jazdy (nie znaczy wolnego) Zatem jakiekolwiek uślizgi nie są mile widziane (ani przyjemne) Trzeba trzymać odpowiednią linię jazdy. Jest też  wyraźnie mocniejsza. 

I 30n ma serce rajdowca. Łatwo tutaj o nadster, który daje dużo przyjemności. Lubi jak się nim nieco "rzuca". Ma też świetną szpere z przodu, która działa lepiej od tej w Hondzie. No i  klasyczny ręczny więc lepiej się nadaje do prób superoesowych. 

Na zawody w Kielcach wybrałbym Hyundaia. Bezapelacyjnie. Honda na Poznań lub Silesię. 

 

Lub na autostradę:)

 

Na suchej nawierzchni na Torze, na tej samej oponie, w serii, wynik będzie taki :

1. Honda

2.Focus

3.Gr Yaris 

4. I30N

Trzy pierwsze auta będą w jednej sekundzie

Na mokrej lub luźnej nawierzchni  :

1.Gr Yaris

2.Focus 

3. I 30N

4. Honda 

 

Tak to widzę :)

Edytowane przez marcinwrxsti
  • Super! 8
  • Lajk 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Godzinę temu, dirkdiggler napisał:

Golf r wagon 320KM 420Nm.

Nietanie ale wygląda na kompetentne:)

 

 

VW-Golf-R-Wagon-10.jpeg

 

 

Szkoda ze taka kiszka w środku. :( 

 

VII wyglądało super i w środku było całkiem, całkiem. VIII jest słabe z zewnątrz jak i w środku. 

  • Super! 1
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, chojny napisał:

 

 

Szkoda ze taka kiszka w środku. :( 

 

VII wyglądało super i w środku było całkiem, całkiem. VIII jest słabe z zewnątrz jak i w środku. 

 

Fakt, golf 8 prezentuje się bardzo słabo. Powinien wyglądać jak ioniq5. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, chojny napisał:

 

 

Szkoda ze taka kiszka w środku. :( 

 

VII wyglądało super i w środku było całkiem, całkiem. VIII jest słabe z zewnątrz jak i w środku. 

To prawda ani tu ani tu mnie nie lezy a auto kompetentne 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...