Skocz do zawartości

Hot Hatch Hysteria


BartZ

Rekomendowane odpowiedzi

27 minut temu, Than_Junior napisał:

 

Kwintesencja Brand Shapera - wypuszczasz produkt, ktory ma wzmocnic marke, nawet jak indywidualny business case jest slaby :)

Może jak wypuszczą kolejne 25 000 to będą też "na plusie". Na co czekam, bo ten GR to podobno piekielnie dobra zabawka torowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Than_Junior napisał:

 

Kwintesencja Brand Shapera - wypuszczasz produkt, ktory ma wzmocnic marke, nawet jak indywidualny business case jest slaby :)

 

 

Ale zawsze przez efekt skali można projekcik wyprowadzić na lepsze cyferki w Excelu. Jak nie ilościami, jeżeli sama produkcja nie jest zbyt droga lub opracowane technologie upchnąć w innych modelach, jak w Corolli GR i rozłożyć koszty nie na jeden produkt ale kilka. 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zrobią GR line. Tak jak jest TS. 

Analogicznie do audi i s-line :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.02.2021 o 13:24, NonPhixion napisał:

Technicznie na daily dla mnie wystarczające jest: Benzyna, +-300KM,

Z punktu widzenia kogoś (nie mówię o sobie), kto przez całe życie porusza się samochodami do, powiedzmy, 150KM brzmi to trochę jak...

 

nie mam potrzeby latać na wakacje dalej niż na Hawaje :P

  • Super! 1
  • Haha 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, sierot napisał:

Z punktu widzenia kogoś (nie mówię o sobie), kto przez całe życie porusza się samochodami do, powiedzmy, 150KM brzmi to trochę jak...

 

nie mam potrzeby latać na wakacje dalej niż na Hawaje :P

Nie zacytowałeś całego wywodu, bo brakuje jeszcze automatu i awd o czy napisałem, a to wiele zmienia z mojego punktu widzenia :-P

 

W moim odczuciu FWD w manualu 300KM jak dla mnie to to nie jest fajne auto wcale na mokrym, a np. RWD w automacie w zimie ma swoje mankamenty...

 

Każdy ma swoje preferencje :-)

Edytowane przez NonPhixion
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciekawostka, przyspieszają Yaris Gr i Peugeot 308, oba 1.6 i około 270 koni,z tym że P308 ma 4 cylindry i FWD, GR 3 cylindry i AWD

Swoją drogą pamietam jaka była krytyka Peugeota, że po co taka mała pojemność, prawdziwy HH ma 2 lity, że wyżylowany na maxa i bedzie się psuł.

Po kilku latach Toyota wypuszcza 3 cylindrowe auto i nie słychać podobnych glosów, chyba się przyzwyczailiśmy

 

  • Super! 1
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, krist napisał:

ciekawostka, przyspieszają Yaris Gr i Peugeot 308, oba 1.6 i około 270 koni,z tym że P308 ma 4 cylindry i FWD, GR 3 cylindry i AWD

Swoją drogą pamietam jaka była krytyka Peugeota, że po co taka mała pojemność, prawdziwy HH ma 2 lity, że wyżylowany na maxa i bedzie się psuł.

Po kilku latach Toyota wypuszcza 3 cylindrowe auto i nie słychać podobnych glosów, chyba się przyzwyczailiśmy

 

Ten filmik ładnie pokazuje to, o czym pisałem w temacie Yarisa dlaczego inżynierowie zdecydowali się na 3 nie 4 cylindry. Odrobinę mniej mocy ale więcej momentu, dzięki czemu auto lepiej jedzie dołem, mimo większych strat na napędach. A że to nie jest auto na autostrady to wybór moim zdaniem jak najbardziej słuszny.

  • Super! 2
  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, skwaro napisał:

A że to nie jest auto na autostrady to wybór moim zdaniem jak najbardziej słuszny.

Dokładnie, ktoś kto tego nie rozumie jest dla mnie imbecylem, chcesz mieć auto na autostrady kupujesz co innego, GR służy do czegoś innego, i jak widać daje radę tam gdzie grube wozy nie dają. Coś za coś . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.02.2021 o 19:56, turdziGT napisał:

Co prawda nie HH ale chyba tu najbardziej pasuje 

 

 

 

... hmm w końcu to auto ma to czego brakowało w MPS czyli AWD. W starych 3 MPS kastrowali Nm na pierwszym i drugim biegu żeby auto miało trakcję.

 

Te nowe 3 z 2.5 i AWD to taki soft hot hatch jak dla mnie :-)

 

... ciekawe czy można to już dłubać i ile wyjdzie na Stage 1.

Edytowane przez NonPhixion
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, radekk napisał:

1209132026_Zrzutekranu2021-03-5o11_34_07.thumb.png.b5b680753f0a0d3ab3dc4e1e6d7a143c.png

mimo wszystko przekonują mnie żebym kupił Volvo, albo przynajmniej zczipował Golfa GTI

 

Wiedza że jesteś starym nudziarzem. :mrgreen:

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...