Skocz do zawartości

Hot Hatch Hysteria


BartZ

Rekomendowane odpowiedzi

13 godzin temu, turdziGT napisał:

 

 

A propos I30N. # dni temu Pan Pertyn zamieścił na YT swój "test" nowego I30N Performance ... 

Nie oglądam jego testów bo mi się nie podobają, ale ten obejrzałem, no bo auto mam od 1,5 miesiąca, nie ma polskich prezentacji na YT itd.... To były całkowicie stracone 32 minuty. Z 32 minut, przez 25 opowiadał o wszystkich innych hot hatchach a nie o I30N. Niby je porównywał ale chaotycznie i bez związku. To miało chyba doprowadzić do konkluzji - porównania z którego wynikało, że królami hot hatchy są jedynie Focus ST i ten I30N :biglol: ale wyłącznie z manualną skrzynią biegów. Za chwilę znowu mówi, że w tej *DCT z I30N jest zakochany. Dowiedziałem się, że hot hatchami bardzo trudno się manewruje, parkuje, bo mają taki olbrzymi promień skrętu ze względu na dużą moc na kierowanych kołach (np. mniejsza o 20 cm niz w AR i Infiniti RWD) O co temu chłopu chodzi ... nie chcę już dopytywać.... Mnóstwo błędów, bezproduktywnego ględzenia, łapka na dźwigni zmiany biegów, źle wykonany pomiar przyspieszenia. Łojej :th_dash:.  

Myślałem, że lepiej żeby Pertyn ględził niż jakiś inny wesoły zupełnie nie mający wiedzy motoryzacyjnej influenser, znany z tego, że jest znany pieprzył głupoty, ale nie, niestety nie lepiej .... :czerwona:

  • Lajk 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Kukson napisał:

W i30N z automatem też jest szpera ?

 

Tak eLSD, elektronicznie sterowana.

O tak wygląda: ;)  

 

https://www.hyundai-n.com/en/media/n-zine/high-performance-car-terminology.do

 

eLSD.JPG

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Audi pokazało nowe RS3, będzie dostępne jako Sportback i Sedan. 

W obu mamy 5 garów, 400KM, drift mode... i brak elektronicznego kagańca, co gwarantuje emocje i wzrost adrenaliny :)

 

Czyżby nowy król hot hatchy??? 

 

FB_IMG_1626711529004.jpg.34dc84dfd0b6e8c4ba28a1aa815ac098.jpg

FB_IMG_1626711525738.jpg

FB_IMG_1626711521433.jpg

FB_IMG_1626711533214.jpg

Edytowane przez miki84
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Kukson napisał:

Ciekawe jak będzie z mocą bo coś Audi ma problem aby 2.5 miało te 400 koni.

Ooo ?

Wedle danych to w tej chwilę ma miec poniżej 4 sek 3,8 chyba mimo ze moc została ta sama.

Z wyglądu fajnie agresywne ale troche bardziej subtelne niz A45 z tymi wszystkimi lotkami i dyfuzorami ale najważniejsze zmiany w środku i dyfrach czyli tam gdzie trzeba.

Tanie zapewne nie będzie jak to Audi i premium no ale A45 tez nie jest wiec ciezko spodziewać się czegos innego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, mrusz napisał:

Przodu to chyba Audi pozazdrościło BMW i zrobiło swoją wersję bobra w postaci ula...

Wizualnie podobnie zachwyca :P

Zwykle A/S3 na fotkach tez mi nie podchodzi, ale jak widziałem na żywo to ten grill nie razi.

 

10 godzin temu, Kukson napisał:

Gdzieś tam plotkują że 270-280 tysięcy trzeba będzie wyłożyć na dzień dobry ale jak to w VAGu spokojnie stówkę się jeszcze uzbiera jak nie więcej w dodatkach :)

tylko to już zakupu, czy katalogowa, bo jak to w VAGu wchodzisz i zamiast dzień dobry mówią ile % rabatu możesz dostać o wartości 2 cyfrowej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, radekk napisał:

Zwykle A/S3 na fotkach tez mi nie podchodzi, ale jak widziałem na żywo to ten grill nie razi.

 

 

To RS3 jest naprawdę ładne, zgrabne i zadziorne. Merc poszedł z A45 w lekki festyn a BMW zrobiło bezpłciowe i nudne M135. 

 

Audi kształtami przypomina mi bardzo STi 2008. ;)

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, turdziGT napisał:

Ooo ?

Wedle danych to w tej chwilę ma miec poniżej 4 sek 3,8 chyba mimo ze moc została ta sama.

Z wyglądu fajnie agresywne ale troche bardziej subtelne niz A45 z tymi wszystkimi lotkami i dyfuzorami ale najważniejsze zmiany w środku i dyfrach czyli tam gdzie trzeba.

Tanie zapewne nie będzie jak to Audi i premium no ale A45 tez nie jest wiec ciezko spodziewać się czegos innego.

Ostatnie wypusty RS3 czy nawet obecne RSQ3 nie trzymają seryjnych parametrów i wypluwają na hamowni ok. 370 koni, a przy lepszym paliwie 100 oktanowym z 380.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Kukson napisał:

Ostatnie wypusty RS3 czy nawet obecne RSQ3 nie trzymają seryjnych parametrów i wypluwają na hamowni ok. 370 koni, a przy lepszym paliwie 100 oktanowym z 380.

O to nowość. Pewnie te wszystkie filtry tłumią?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, chojny napisał:

Audi kształtami przypomina mi bardzo STi 2008. ;)

 

To samo pomyślałem. 

 

Ja miałem chwilę zwykłe A3 jako zastępcze i na żywo spoko. W środku kosmos jeżeli chodzi o ilosc miejsce,  materiały i wykonanie. To e tej chwili jest prawie A4.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
 
To RS3 jest naprawdę ładne, zgrabne i zadziorne. Merc poszedł z A45 w lekki festyn a BMW zrobiło bezpłciowe i nudne M135. 
 
Audi kształtami przypomina mi bardzo STi 2008. 
 
 
 
 

Czyli Subaru wyprzedziło epokę. A tak darliśmy łocha po premierze....


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, turdziGT napisał:

O to nowość. Pewnie te wszystkie filtry tłumią?

Tak, u kolegi w Rs3 2019 wypluło 385KM :facepalm: 

Ale teraz robi wydech, intercooler, dolot i mapę na 500KM, także nie ma tego złego... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Gazik napisał:


Czyli Subaru wyprzedziło epokę. A tak darliśmy łocha po premierze....


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

 

Dokładnie tak.

 

STi 2008 wygląda jak zaokrąglona Delta Integrale. Lotka, poszerzone błotniki, wlot na masce, zderzak... RS3 jak STi 2021 tylko bez wlotu a mogli dać, nawiązując do S1 quattro. 

 

Podoba mi się ten subtelny ale mocny kierunek. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Kukson napisał:

Filtry ale i seryjny ICek nie daję rady. Kilka poprawek po fabryce i można się cieszyć mocą 500+.

To ja wiem bardziej mnie interesuje co je tak dławi te z GPF.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...