Jump to content

Hot Hatch Hysteria

Recommended Posts

• Replies 10.8k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Mój ci on!   Może i nie zupełnie hot-hatch, ale to jest autko, które bardzo mi przypadło do gustu i na które od dawna ostrzyłem zęby    Udało się wyrwać jedną z ostatnich nie-hybryd

Focus RS mk3   Popełniłem tutaj małą recenzję po najechaniu 10 000 km więc idąc za ciosem chciałbym podzielić się moimi wrażeniami po 30 000 km.   Zacznijmy od sprawy najbardziej w

Ależ to ma rajdowy klimat...  I wgl niezła krakowska kolekcja rzadkich Toyot     

Posted Images

2 godziny temu, WRC fan napisał:

Golf R idzie jak A45S, kosmos.

Super....tylko żeby nie by tak brzydki ( o przód mi chodzi, reszta jest ok)

2 minuty temu, Korton napisał:

Super....tylko żeby nie by tak brzydki ( o przód mi chodzi, reszta jest ok)

no i ciekawy jeste mczy vw nie zrobil  numeru  i nie podstawił auta o ciut lepszych parametrach. W świat pójdzie że jest mega szybki a potem nikt tego nie sprawdzi. Doświadzczenie w temacie mają spore

3 godziny temu, WRC fan napisał:

Golf R idzie jak A45S, kosmos.

What ? :o

18 godzin temu, turdziGT napisał:

Poczcina Golfina pozamiatała 

Najdroższy to i najszybszy

Podobny do Legacy GT sprzed 15 lat.
Żeby jeszcze dali jakiś porządny automat zamiast CVT, ale to pewnie i tak bez znaczenia dla nas w UE.

Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka

Będąc realistą...
Główne problemy nowego STI:

• normy spalin - obstawiam, że będzie bardzo blisko ich przekroczenia lub nawet przekroczy - jeśli drugi scenariusz to w EU nie będzie sprzedawane, czyli zostaną rynki JP i US
  • moc na poziomie A45 czy RS3 8p wywinduje jego cenę do podobnego poziomu, a klientów nie będzie tylu chętnych (choćby z powodu modelu finansowania).
  • to już nie jest legenda starych rajdówek. Subaru musiałoby mocno forsować nowy model już teraz na OESach aby robił się szum medialny

Jeśli ma mieć jakiekolwiek szanse na rynku to musi kosztować na poziomie GR Yarisa. Patrząc po cenach STI FE nie zanosi się na to.

• Like 1
23 minuty temu, Elvisiak napisał:

Będąc realistą...
Główne problemy nowego STI:

• normy spalin - obstawiam, że będzie bardzo blisko ich przekroczenia lub nawet przekroczy - jeśli drugi scenariusz to w EU nie będzie sprzedawane, czyli zostaną rynki JP i US
  • moc na poziomie A45 czy RS3 8p wywinduje jego cenę do podobnego poziomu, a klientów nie będzie tylu chętnych (choćby z powodu modelu finansowania).
  • to już nie jest legenda starych rajdówek. Subaru musiałoby mocno forsować nowy model już teraz na OESach aby robił się szum medialny

Jeśli ma mieć jakiekolwiek szanse na rynku to musi kosztować na poziomie GR Yarisa. Patrząc po cenach STI FE nie zanosi się na to.

Impreza jest już za dużym samochodem na zabawkę, zwyczajnie się jej rozrosło i roztyło, wiec nie ma podejścia do GRa, na trasy rajdowe też się średnio nadaje. Obecne STi jest wielkości M3, C-klasy, Alfy Giulia. 

Brakuje modelu o rozmiar mniejszego ale czy jest sens posiadania czegoś takiego w ofercie? 

• Upvote 2
12 minut temu, chojny napisał:

Impreza jest już za dużym samochodem na zabawkę, zwyczajnie się jej rozrosło i roztyło, wiec nie ma podejścia do GRa, na trasy rajdowe też się średnio nadaje. Obecne STi jest wielkości M3, C-klasy, Alfy Giulia. 

Brakuje modelu o rozmiar mniejszego ale czy jest sens posiadania czegoś takiego w ofercie? 

Czy jest sens a GR? :D 

Powinni zrobić Justy Sti na bazie GRa ale z boxerem.

Tak wiem, że nierealne. Bo to by chyba musiał być trzycylindrowy boxer ułożony poprzecznie :):):)

• Upvote 1
W dniu 21.03.2021 o 23:28, WRC fan napisał:

i30N ?

Tak! I30N Performance 8DCT :D

Nie mogę się doczekać na odbiór jak przed laty na Forestera ;)

• Like 5
  • Upvote 1

Ciekaw jestem jak ten automat będzie się sprawował bo z manualem było bardzo dobrze.

14 godzin temu, Kukson napisał:

Ciekaw jestem jak ten automat będzie się sprawował bo z manualem było bardzo dobrze.

to jest chyba ta sama skrzynka co w stingerze, więc powinno być dobrze

7 minut temu, kubanow napisał:

to jest chyba ta sama skrzynka co w stingerze, więc powinno być dobrze

Nie, to jest zupełnie nowa / inna skrzynia!

Stinger ma "klasyczną" hidrokinetyczną AT-8, natomiast i30N (oraz np. nowe Sorento), ma "mokrą" dwusprzegłową DCT-8

Edited by eddie_gt4
  • 3 weeks later...
W dniu 23.03.2021 o 19:32, piotruś napisał:

Tak! I30N Performance 8DCT :D

Nie mogę się doczekać na odbiór jak przed laty na Forestera ;)

odebrane? ;) 

9 godzin temu, FilipeK napisał:

odebrane? ;) 

Niestety, jeszcze nie. Auto już w PL w jakimś "magazynie centralnym" a z dostarczeniem do salonu czekają aż odbiorą homologację na ten model. Procedura jest przeprowadzana w DE a tam wszystko pozamykane z powodu Covid-19 ... Podobno na przełomie kwiecień/maj ma być. 

Coś nie mają szczęścia te Hyundaie. Podobnie było z przedlifotwym i30N jak wchodził na rynek, mojemu znajomemu przesuwali odbiór chyba ze trzy razy, aż się na nich wypiął i skończyło się na Cuprze.