Skocz do zawartości

Hot Hatch Hysteria


BartZ

Rekomendowane odpowiedzi

4 godziny temu, chojny napisał:

 No to robi się ciekawie. 

 

2021 Toyota GR Corolla GR Four

 

Silnik i napędy te same co w Yarisie. 

 

 

EDA39EC3-F3FE-4462-B42A-614464A2873D.jpeg

Ze co ze jak ? To jakies oficjalne ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, carfit napisał:
15 minut temu, Tsunetomo napisał:

Tylko po co Toyota miałaby robic?

dokładnie 

hmm, a w jakim celu produkują czy sprzedają auta dla Suzuki? Może żeby zwiększyć swoje zyski, i żeby drugi producent też mógł sprzedać swoim klientom interesujące ich produkty? Efekt synergii coś mówi?

8 minut temu, carfit napisał:

szkoda tylko że teraz marnują legendę na którą ciężko pracowali od lat 90, szczególnie w europie. 

No właśnie, oferta na Europę to biała flaga, ewakuacja. Żaden (poważny ) producent nie powinien skupiac się na jednym tylko rynku. Amerykanie mówią " nie kładź wszystkich swoich jajek do jednego koszyka"  Jakoś przy małym coupe mogli współpracować z Toyotą, i nawet wypuścić jako Subaru auto rwd. Myślę że klienci Subaru prędzej kupią subaru z dobrym napędem nawet jeśli to będzie rzędowy silnik toyoty + hybryda, czy R3 turbo, niż kolejny słabawy e-boxer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klienci Subaru ? Przeciez to oryginalnie klientela Skody która po czasie okazała sie za dobra , za droga i za szybka wiec przyszli tutaj bo tu produkty obecnie bardziej do kapelusza pasują. 

  • Super! 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak BTW to zgadzam sie z chłopakami. Wybór bazy i napędu od czapy nie pasujący w nic. To juz lepiej było by targetowac Corolla HB z FWD bo przynajmniej była by to konkurencja dla Golfa GTI i Hyundaiowych Nek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, krist napisał:

hmm, a w jakim celu produkują czy sprzedają auta dla Suzuki? Może żeby zwiększyć swoje zyski, i żeby drugi producent też mógł sprzedać swoim klientom interesujące ich produkty? Efekt synergii coś mówi?

No właśnie, oferta na Europę to biała flaga, ewakuacja. Żaden (poważny ) producent nie powinien skupiac się na jednym tylko rynku. Amerykanie mówią " nie kładź wszystkich swoich jajek do jednego koszyka"  Jakoś przy małym coupe mogli współpracować z Toyotą, i nawet wypuścić jako Subaru auto rwd. Myślę że klienci Subaru prędzej kupią subaru z dobrym napędem nawet jeśli to będzie rzędowy silnik toyoty + hybryda, czy R3 turbo, niż kolejny słabawy e-boxer

Efekt synergii... zakładasz, ze te firmy prowadzą ludzie, ktorzy nie wiedzą, co robią? Pewnie wiesz lepiej :)

Dobranoc. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, turdziGT napisał:

A tak BTW to zgadzam sie z chłopakami. Wybór bazy i napędu od czapy nie pasujący w nic. To juz lepiej było by targetowac Corolla HB z FWD bo przynajmniej była by to konkurencja dla Golfa GTI i Hyundaiowych Nek

Nie no teraz to przegiales. Już widze co by się działo na forum gdyby to Subaru skopiowało Corollę TS z FWD. Jaki to miałoby sens?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem skąd taki sceptycyzm. Nie chcielibyście 260 konnego „Levorga” ? Przy obecnej ofercie silnikowej Subaru? Społeczną kolejkę forumową trza by zrobić. Koncepcja szybkiego czteronapedowego kombi w normalnych pieniądzach jest na tyle fajna ze może znaczek Toyoty nie będzie tak przeszkadzal...


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawie to wygląda. Mam na myśli corollę GR TS, ale przypuszczam, że jak wejdzie do sprzedaży to cenę będzie mieć absurdalną patrząc przez pryzmat ceny Yarisa GR.

 

Jeżeli cenowo to pójdzie w stronę Mercedes-AMG CLA 35/45 4MATIC Shooting Brake to słaba opcja z Toyoty.

Edytowane przez NonPhixion
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, radekk napisał:

ale to jakoś potwierdzone czy spekulacje jakiś fanów?

Wydawało mi się że GRMN ma stać wyżej niż GR, a nie odwrotnie

 

 

Wygląda na to, że nie plotki ale realne samochody. 

 

https://www.carsguide.com.au/car-news/new-toyota-corolla-gr-and-c-hr-gr-2022-200kw-hot-hatch-and-performance-suv-coming-sooner

 

https://www.motor1.com/news/486412/gr-corolla-followed-by-wagon/

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, NonPhixion napisał:

Ciekawie to wygląda. Mam na myśli corollę GR TS, ale przypuszczam, że jak wejdzie do sprzedaży to cenę będzie mieć absurdalną patrząc przez pryzmat ceny Yarisa GR.

 

Jeżeli cenowo to pójdzie w stronę Mercedes-AMG CLA 35/45 4MATIC Shooting Brake to słaba opcja z Toyoty.

Wiesz, Yaris to jednak dosyć bezkompromisowe auto. Szpery, karbonowy dach, etc. Nie wiem na ile to "urban legend", ale obiło mi się, że do każdej sprzedanej sztuki Toyota dokładała kilka tysięcy dolców. Osobiście średnio w to wierzę. Jeśli to prawda, pewnie kolejnej produkcji nie będzie, jeśli zaś nie, to przy tym jak sprzedała się pierwsza edycja zrobią kolejne.

CLA 35 dobrze wyposażony to około 290k, Toyota GR chyba będzie bliżej 200 niż 300. 

Zobaczymy. Ja się bardzo cieszę, że Toyota wróciła do produkcji aut sportowych i z jajem, wybór nam się zwiększa :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Tsunetomo napisał:

CLA 35 dobrze wyposażony to około 290k, Toyota GR chyba będzie bliżej 200 niż 300. 

Nówka CLA35 SB z w miarę fajnym wyposażeniem jest przeceniona z 264k na 232k na portalu na "O". Jeżeli Corolla GR TS będzie kosztować 200-230 to już później temat będzie rozbijać się o ratę leasingową i o to co się komu podoba, ale dla samych parametrów wolałbym brać CLA35 SB.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Tsunetomo napisał:

Wiesz, Yaris to jednak dosyć bezkompromisowe auto. Szpery, karbonowy dach, etc. Nie wiem na ile to "urban legend", ale obiło mi się, że do każdej sprzedanej sztuki Toyota dokładała kilka tysięcy dolców. Osobiście średnio w to wierzę. Jeśli to prawda, pewnie kolejnej produkcji nie będzie, jeśli zaś nie, to przy tym jak sprzedała się pierwsza edycja zrobią kolejne.

CLA 35 dobrze wyposażony to około 290k, Toyota GR chyba będzie bliżej 200 niż 300. 

Zobaczymy. Ja się bardzo cieszę, że Toyota wróciła do produkcji aut sportowych i z jajem, wybór nam się zwiększa :)

 

 

Jaki Pan taki kram. Akio Toyoda, szef Toyoty wyciągnął markę z nudy i marazmu. 

 

Miałem nadzieję, że sportową siłę pokażą przez Subaru, Lexus będzie luksusowy a Toyota zostanie marką dla ludu. 

 

 

DE-AE858_0712ak_P_20120713085018.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, chojny napisał:

 

Jaki Pan taki kram. Akio Toyoda, szef Toyoty wyciągnął markę z nudy i marazmu. 

 

Miałem nadzieję, że sportową siłę pokażą przez Subaru, Lexus będzie luksusowy a Toyota zostanie marką dla ludu. 

 

 

DE-AE858_0712ak_P_20120713085018.jpg

Dokładnie :) Brawo On!

Swoją drogą, mając wiodący brand od swojego nazwiska, nie dziwne, że wybrał Toyotę dla sportowych emocji, a Subaru wrzucił na półkę "dla ludu"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, NonPhixion napisał:

Nówka CLA35 SB z w miarę fajnym wyposażeniem jest przeceniona z 264k na 232k na portalu na "O". Jeżeli Corolla GR TS będzie kosztować 200-230 to już później temat będzie rozbijać się o ratę leasingową i o to co się komu podoba, ale dla samych parametrów wolałbym brać CLA35 SB.

Znam rabaty i promocje MB, mówisz o aucie z 2020 i "w miarę fajnym wyposażeniem". Z fajnym, do konfiguracji podejdziesz pod 300, coś tam Ci rabatu dadzą. 

O parametrach i cenach ciężko rozmawiać, bo Corolli jeszcze nie ma, ale faktem jest, ze CLA nawet w wersji 35AMG to naprawdę fajne auto. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie kluczowe slowo nazywa sie waga. Jezeli wsadzi sie ten sam silnik i naped z auta o wadze 1200kg do ayta ktore bedzie wazyc 1500 kg w najbardziej sprzyjajacych wiatrach to nie bedzie to juz zadne auto sportowe.Koncepcja jak najbardzie OK ale czy to bedzie prawdziwy GR ? , chyba nie bardzo.

Dlatego uwazam ze Corolla GR jak naj bardziej ale w moim rozumieniu jako FWD ma wikszy sens. Jezli ma byc AWD to misi dostac inny 2.0 litrowy motor o mocy przynajmniej 300 KM lub wiecej.I mawet wiem kto ma taki motor. Pewna marka produkujaca bobry :)

  • Super! 1
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Tsunetomo napisał:

Znam rabaty i promocje MB, mówisz o aucie z 2020 i "w miarę fajnym wyposażeniem". Z fajnym, do konfiguracji podejdziesz pod 300, coś tam Ci rabatu dadzą. 

O parametrach i cenach ciężko rozmawiać, bo Corolli jeszcze nie ma, ale faktem jest, ze CLA nawet w wersji 35AMG to naprawdę fajne auto. 

Rozumiem. Jeżeli chodzi o moje podejście do konfiguratora to raczej wybieram rzeczy, które mnie są potrzebne, a nie takie żeby cały konfigurator wyklikać... Poklikałem przed chwilą i wyszło bez zbędnych opcji 274077 zł.

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, NonPhixion napisał:

Rozumiem. Jeżeli chodzi o moje podejście do konfiguratora to raczej wybieram rzeczy, które mnie są potrzebne, a nie takie żeby cały konfigurator wyklikać... Poklikałem przed chwilą i wyszło bez zbędnych opcji 274077 zł.

Toyota ma inna polityke. Tam sa pakiety a nie wybor opcji z listy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, turdziGT napisał:

Toyota ma inna polityke. Tam sa pakiety a nie wybor opcji z listy.

Bywam na różnych konfiguratorach dla sportu jak mnie się nudzi :-) Generalnie Japończycy mają ubogie konfiguratory, bo tak jak piszesz są opcje wyposażenia lub pakiety.

 

Aktualnie Toyota ma wersje wyposażenia GR Sport, która w połączeniu z 2.0 Hybrydą jest niezłą opcją według tych co testowali na YT.

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, NonPhixion napisał:

Rozumiem. Jeżeli chodzi o moje podejście do konfiguratora to raczej wybieram rzeczy, które mnie są potrzebne, a nie takie żeby cały konfigurator wyklikać... Poklikałem przed chwilą i wyszło bez zbędnych opcji 274077 zł.

Ja mam podobnie, pewnie wyklikać się da i więcej niż 300, nie sprawdzałem :) Patrząc za okno, dziś wziąłbym ogrzewanie postojowe ;) W kwietniu pewnie już nie. 

Zawsze się zastanawiam, czy wolę opcję z "przeklikiwaniem" konfiguratora (gdzie jeszcze są zabawy z kategorii - jak chcesz "X" to wymusza dodanie "Y"), czy też japońskie podejście - 3-4 wersje, do wyboru kolor lakieru i tapicerka.

Tak czy inaczej, naprawdę fajnie, że Toyota wchodzi w szybkie, a może nawet bardzo szybkie samochody. Ciekaw jestem co z tej Corolli wyjdzie w PL.

Edytowane przez Tsunetomo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Tsunetomo napisał:

Ja mam podobnie, pewnie wyklikać się da i więcej niż 300, nie sprawdzałem :) Patrząc za okno, dziś wzi

Zawsze się zastanawiam, czy wolę opcję z "przeklikiwaniem" konfiguratora (gdzie jeszcze są zabawy z kategorii - jak chcesz "X" to wymusza dodanie "Y"), czy też japońskie podejście - 3/4 wersje, do wyboru kolor lakieru u tapicerka.

Tak czy inaczej, naprawdę fajnie, że Toyota wchodzi w szybkie, a może nawet bardzo szybkie samochody. Ciekaw jestem co z tej Corolli wyjdzie w PL.

Różne ludzie mają kryteria. Aktualnie podstawowe wyposażenie wielu samochodów jest już w miarę kompletne.

 

Jak dla mnie must have z wyposażenia to:

- grzane przednie fotele (wole półskóry),

- grzana przednia szyba lub jakiś inny system, który wspomaga jej odmarzanie/odparowywanie,

- tempomat,

- klimatyzacja automatyczna.

Resztę uważam za zbędną, bo używa się tego zazwyczaj raz jeżeli jest tylko jeden kierowca.

 

Technicznie na daily dla mnie wystarczające jest: Benzyna, +-300KM, automat, awd. Jak jest mniej to w trasie trochę brakuje, a jak więcej to na miasto jest to zbędne.

 

Taka jest moja subiektywna opinia :-)

 

 

  • Lajk 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Tsunetomo napisał:

Patrząc za okno, dziś wziąłbym ogrzewanie postojowe ;) W kwietniu pewnie już nie. 

latem ci przewietrza;)

 

2 godziny temu, chojny napisał:

Miałem nadzieję, że sportową siłę pokażą przez Subaru, Lexus będzie luksusowy a Toyota zostanie marką dla ludu. 

trza zmienić mu nazwisko z Toyoda na Subarroo i pewnie łatwiej pójdzie

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, NonPhixion napisał:

Różne ludzie mają kryteria. Aktualnie podstawowe wyposażenie wielu samochodów jest już w miarę kompletne.

 

Jak dla mnie must have z wyposażenia to:

- grzane przednie fotele (wole półskóry),

- grzana przednia szyba lub jakiś inny system, który wspomaga jej odmarzanie/odparowywanie,

- tempomat,

- klimatyzacja automatyczna.

Resztę uważam za zbędną, bo używa się tego zazwyczaj raz jeżeli jest tylko jeden kierowca.

 

Technicznie na daily dla mnie wystarczające jest: Benzyna, +-300KM, automat, awd. Jak jest mniej to w trasie trochę brakuje, a jak więcej to na miasto jest to zbędne.

 

Taka jest moja subiektywna opinia :-)

 

 

Dla mnie jeszcze mimo wszystko systemy bezpieczeństwa, które akurat w MB są spoko. 35AMG na daily daje radę. Żona ma GLB w tej wersji i naprawdę fajne wozidło. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Tsunetomo napisał:

Dla mnie jeszcze mimo wszystko systemy bezpieczeństwa, które akurat w MB są spoko. 35AMG na daily daje radę. Żona ma GLB w tej wersji i naprawdę fajne wozidło.

Nie będę negował tego, że systemy bezpieczeństwa są ważne, ale mnie prywatnie irytują i w mojej ocenie im mniej ich mam w aucie tym lepiej. Niestety motoryzacja idzie w tym kierunku, że będzie ich więcej w standardzie i to nie jest fajne, bo pewnie nie będzie można ich wyłączyć. Obecnie w większości aut wyłączenie ESP wcale nie powoduje, że jest ono wyłączone permanentnie. Dopiero wyciągniecie bezpiecznika pozwala na zabawę np. w śniegu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...