Jump to content
BartZ

Hot Hatch Hysteria

Recommended Posts

Mam nadzieje ze nie widziałaś co za felgi oferuje Honda w rozmiarze 18”

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Felga jak felga, to zestaw na zime. Z drugiej strony z tego co kojarze to jest paskudna tak jak sugerujesz. Wrzuc foto jak masz mozliwosc.

Zawsze mozna zalozyc zimowki w oryginalnym rozmiarze, kiedys cena i dostepnosc byla zaporowa. Teraz mysle, ze jest lepiej. A jak nie to kupic inny zestaw aftermarket. 

19cali raczej nie jest homologowane w FK8. To rozmiar z FK2.

Na stronie Prince.com.pl znajdzie niezbędne informacje odnośnie felg OZ. 

W dniu 29.08.2019 o 11:30, jaszyn napisał:

alfa to na razie jedna z opcji, dlaczego  MT ? - na razie jeżdze 8 letnim coltem, bo forestera zonie oddałem, wiec co bym nie kupił bedzie efekt wow ;) .   Ale jeśli brałbym alfe to poczekam na lifting....o którym na razie ani widu ani słychu

MT nie oznacza ręcznej skrzyni :-)...nie wiem zresztą od czego to skrót ale w tym pakiecie jest blokada tylnego dyfra.

Chodzą słuchy, że po lifcie silnik 2.0 Turbo w wersji Veloce ma mieć elektrycznego wspomagacza i moc powyżej 300 KM.

W dniu 29.08.2019 o 15:33, Fyrkes napisał:

Mam nadzieje ze nie widziałaś co za felgi oferuje Honda w rozmiarze 18”emoji23.png

Widziałem :biglol: jakoś się nie zdecydowałem, ale kto wie, ciężka zima może zweryfikować wrażenia estetyczne.

Poza tym, wybór zimówek w rozmiarze 20 cali nie powala.

MT nie oznacza ręcznej skrzyni :-)...nie wiem zresztą od czego to skrót ale w tym pakiecie jest blokada tylnego dyfra.

Chodzą słuchy, że po lifcie silnik 2.0 Turbo w wersji Veloce ma mieć elektrycznego wspomagacza i moc powyżej 300 KM.

Manual Transmission - "manualna skrzynia biegów ;-). Ta blokada (Q2, a w AWD Q4) to raczej rodzaj szpery elektronicznej. Odpowiednie koła są przyhamowywane aby więcej momentu trafiło na drugie koło. Q2 było już w Giulietcie. Owszem, działa bardzo dobrze, ale z nie ma nic wspólnego z klasycznymi dyferencjalami LSD a już wcale z blokadą ;-).

Nie do konca. Po pierwsze czym jest pakiet MT Performance w Giulii z automatem? 

Po drugie Q4 to alfowskie oznaczenie napędu na cztery koła. Kiedys był stały, oparty na Torsenie. Q2 to była klasyczna szpera, teraz elektroniczna jak wiesz...

22 godziny temu, piotruś napisał:

Manual Transmission - "manualna skrzynia biegów ;-). Ta blokada (Q2, a w AWD Q4) to raczej rodzaj szpery elektronicznej. Odpowiednie koła są przyhamowywane aby więcej momentu trafiło na drugie koło. Q2 było już w Giulietcie. Owszem, działa bardzo dobrze, ale z nie ma nic wspólnego z klasycznymi dyferencjalami LSD a już wcale z blokadą ;-).

Tutaj masz taka AR z automatem i rzeczonym pakietem...

https://www.gezet.pl/pl/oferta/13454/alfa-romeo-giulia-veloce-ti-20-280km-at8-q4.html

20 godzin temu, matros1 napisał:

Tutaj też widać ze podobnie jak ttrs osiągi w rs3 poszły w dół w tym roku... Jest kilka video z 18r gdzie rs3 schodzi dobrze poniżej 4s do 100

I dzwiek z glosnikow lub tym podobne rozwiazanie? GPF na pewno nie pozostaje tutaj bez wplywu.

Wyglada na to że król zostaje na tronie

Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia

W dniu 27.08.2019 o 13:40, Zelazny napisał:

Za 2 tygodnie będzie jeździł clubmanem john cooper worksem to napiszę jak wrazenia :)

jeździłeś  juz ? ciekawy jestem opinii

Ja niestety nie, bo nie było mnie w Krakowie - ale za to ojciec jeździł. Ogólnie fajnie, przyspieszenie robi swoje ale zabrakło mu emocji w porównaniu np do Civica nad którym również się zastanawia. Co do prowadzenia, zaskoczył mnie bo uważa że hatchem cooper s brata jeździ się lepiej, chociaż za bardzo nie szalał bo jeździł tylko po mieście.

• Upvote 1

7 godzin temu, Zelazny napisał:

Ja niestety nie, bo nie było mnie w Krakowie - ale za to ojciec jeździł. Ogólnie fajnie, przyspieszenie robi swoje ale zabrakło mu emocji w porównaniu np do Civica nad którym również się zastanawia. Co do prowadzenia, zaskoczył mnie bo uważa że hatchem cooper s brata jeździ się lepiej, chociaż za bardzo nie szalał bo jeździł tylko po mieście.

dzięki

pojawiły się ceny A klasy w wersji S

i tak:

cla 35 - 220 tys

cla 45 - 267 tys

cla 45 s - 286 tys

z dodatkami można podjechać pod 400 tys;)

11 minut temu, burton napisał:

pojawiły się ceny A klasy w wersji S

i tak:

cla 35 - 220 tys

cla 45 - 267 tys

cla 45 s - 286 tys

z dodatkami można podjechać pod 400 tys;)

Świat oszalał :)

HH były kiedyś szybkimi kompaktami w przystępnej cenie. Niebawem to taniej będzie kupić jakieś 911 niż HH :D

3 godziny temu, Czarne_Koronkowe napisał:

Świat oszalał :)

400 to jak sie poszaleje ale znajac życie prze niczym specjalnym lądujemy lekko w okolicach 350K.Sporo 

2 godziny temu, Kukson napisał:

HH były kiedyś szybkimi kompaktami w przystępnej cenie. Niebawem to taniej będzie kupić jakieś 911 niż HH :D

42 minuty temu, turdziGT napisał:

400 to jak sie poszaleje ale znajac życie prze niczym specjalnym lądujemy lekko w okolicach 350K.Sporo 

MEGA dużo za mały kompakt. Uczciwa cena za Porsche-killera

Grubo jadą. A auto z niższą akcyzą :facepalm: