Skocz do zawartości

Hot Hatch Hysteria


BartZ

Rekomendowane odpowiedzi

Z tymi masami to zawsze jest cyrk.

Niemcy (jak to Niemcy) raczej trzymają się norm EU (kretyńskich) i podają w katalogach masę powiększoną nie wiedzieć po co o 75kg (kierowca i mały bagaż), a np Subaru czy Alfa Romeo podają "bez kierowcy".

Większość podaje z 90% zbiornikiem (EU), ale ile paliwa zakłada np Subaru nie wiadomo.

Do tego jeszcze te masy katalogowe nie uwzględniają wyposażenia, a np. tylko dach otwierany i opcjonalne większe koła to może być z +50kg.

 

Np. Alfa dla Giulii Veloce podaje czasem 1450kg (raczej błąd w jednym z katalogów), a zwykle 1530kg (tyle też mam w dowodzie).

Chociaż mam też dokument "EC Certificate of Conformity", gdzie w rubryce "Mass in running order" jest 1605kg, co jeszcze rozumiem (1530 + 75 z normy EU), ale jest jeszcze rubryka "actual mass of the vehicle", gdzie jest napisane ..... 1725kg i na to już nie mam pomysłu skąd się wzięło :)

Jak widać rozstrzał jest niezły...

 

Także z tymi masami katalogowymi to jest dokładnie tak jak z katalogowym zużyciem paliwa.....

  • Lajk 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, ponton500 napisał:

To jest Polska wiec....ostatnio slyszalem taka opowiesc, ze gosc jezdzi wozem za mniej wiecej podana kwote, a jest golodupcem nie majacym nawet wlasnego mieszkania. ;)

 

to jest generalizowanie a ja znam kilku nieźle  zarabiających Polaków którzy jeżdzą używkami z 10 kPLN, a tyle zarabiają mniej więcej w tydzień albo szybciej. Znam tez takich co mało zarabiają, samochód za powiedzmy 15 kPLN i do tego rower za 40 KPL :)  co prawda wzięty na kredyt ale jednak, także bym tak nie upraszczał...za to znam też   Włochów którzy słabo zarabiają a żyją na pokaz i ponad stan .. 

Edytowane przez jaszyn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.09.2019 o 11:10, Dottoree napisał:

A widzieliście ile to małe gówienko waży...? Prawie 1700kg. Szok, to nie może dobrze jeździć

 

tak porównałem nie wiem czy to dobre dane bo na szybko z neta ale to małe "gówienko" - shooting brake w porównaniu z mercedesem C kombi, wcale nie takie małe a nawet w kilku wymiarach większe niż C.

 

C kombi/shotting brake

 

rozstaw osi (2840/2729 mm), długość  (4702/4688 mm)  szer. (1810/1830 mm), poj. bagaznika 490/505  no to jak wymiary podobne to waga nie dziwi chyba....

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, jaszyn napisał:

 

tak porównałem nie wiem czy to dobre dane bo na szybko z neta ale to małe "gówienko" - shooting brake w porównaniu z mercedesem C kombi, wcale nie takie małe a nawet w kilku wymiarach większe niż C.

 

C kombi/shotting brake

 

rozstaw osi (2840/2729 mm), długość  (4702/4688 mm)  szer. (1810/1830 mm), poj. bagaznika 490/505  no to jak wymiary podobne to waga nie dziwi chyba....

 

Moje pejoratywne określenie dotyczyło raczej A45.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Dottoree napisał:

Moje pejoratywne określenie dotyczyło raczej A45.

 

no A45 faktycznie mały jest,  ale sam się zdziwiłem bo nie widziałem na żywo że  ten cla shooting brake to ma większy bagażnik i podobne gabaryty do A4, BW3 i C klasy kombi. 

Edytowane przez jaszyn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, jaszyn napisał:

 

no A45 faktycznie mały jest,  ale sam się zdziwiłem bo nie widziałem na żywo że  ten cla shooting brake to ma większy bagażnik i podobne gabaryty do A4, BW3 i C klasy kombi. 

Obecny bo poprzednik za mały był troche na auto rodzinne moze dla rodziny 2+1

 

Tymczasem tak ta udawana Supra zamiotła amerykańska legende

 

 

Wczoraj znow na dzielni widziałem , wyglada mega !

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To moze byc bardzo ciekawe auto i realna alternatywa dla takieg RS4 przy sporo niższej cenie.Mowa o shooting brake oczywiscie.

Edytowane przez turdziGT
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, turdziGT napisał:

 

(...) Wczoraj znow na dzielni widziałem , wyglada mega !

 

 

Wczoraj wieczorem w trasie wyprzedzila mnie czerwona Supra - wygladala kosmicznie poprostu i odfrunela jak rakieta w sina dal :thumbup:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to sie mowi o gustach sie niedyskusyjne wiec jednemu leży drugiemu nie.

Mnie śpię podoba zwłaszcza z tylu i tylni  narożnik.Fajnie wtedy widac nadmuchane blotniki.Z wyglądu na dla mnie ciekawsze niz np: Alpine ktore oprócz tego ze retrofit to w sumie ma mało charakteru.Jechalem chwile za ta supra i praktycznie nie było nikogo kto by sie za nią nie oglądnął.

No i sam fakt ze w Suprze niczym pęka 450 KM robi to na prawde ciekawa  propozycje na na prawde szybkie sportowe auto.

 

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, turdziGT napisał:

Obecny bo poprzednik za mały był troche na auto rodzinne moze dla rodziny 2+1

 

Tymczasem tak ta udawana Supra zamiotła amerykańska legende

 

 

Wczoraj znow na dzielni widziałem , wyglada mega !

 

 

Zastanawia mnie że wcześniej supra robiła 12.2 a teraz 12.8. Wiadomo, że warunki grają rolę, ale spora różnica, wrzucalem też drag race tutaj z m2 comp gdzie supra go objechala delikatnie, a tu w innym vid srogie lanie od m2c , ciekawe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...