Skocz do zawartości

Hot Hatch Hysteria


BartZ

Rekomendowane odpowiedzi

To raczej nie jest ten problem bo manuale rozchodza sie bardzo dobrze i wcale ten trend 'ja chce tylko automat' nie jest do konca prawda. Bylo/jest bardzo duzo chetnych na manual.

 

Jest jeszcze kolejna informacja, ze 2.0 TSI moze byc wycofane w przyszlym roku jak i sam model Polo.

 

A ta doplata (ktora ma sie pojawic z nowym rokiem modelowym) jak dla mnie to rozumiem tez sposob przerzucania kosztow afery spalinowej na klientow.

 

Wszystko w kontekscie WLTP. "Podwyżka cen wynika z kar za emisję CO2 przez samochód. Polo emituje 159g/km a powyżej 120g/km producent będzie płacić od każdego wyprodukowanego egzemplarza."

Edytowane przez ponton500
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Manual me pewnie większe spalanie i emisję, więc bruździ w gamie modelowej i lepiej go wywalić ;) Nawet jeśli jest zainteresowanie to nie kalkuluje się z ekonomicznego punktu widzenia.

Nie wiem, jaki jest rozkład manual/automat w przypadku HH, ale dane dotyczące M3 pokazują, że jedynym sensownym rynkiem na patyk jest USA

 

42CE8B61-B050-4FFD-906E-18DF5D9914A8.jpeg

Edytowane przez Zyzol
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Zyzol napisał:

Manual me pewnie większe spalanie i emisję, więc bruździ w gamie modelowej i lepiej go wywalić ;) Nawet jeśli jest zainteresowanie to nie kalkuluje się z ekonomicznego punktu widzenia.

Nie wiem, jaki jest rozkład manual/automat w przypadku HH, ale dane dotyczące M3 pokazują, że jedynym sensownym rynkiem na patyk jest USA

 

42CE8B61-B050-4FFD-906E-18DF5D9914A8.jpeg

W tych smochodach to juz wogole MT prawie mija się z celem.Ja bylem i jestem fanem MT w samochodzie sportowym ale przy pewnych mocach i osiągach to zaczyna być ograniczenie nie tylko w wytrzymałości ale też w tym co przeciętny kierowca jest w stanie zrobić za kierownicą. Nie tak dawno jak wczoraj jechałem RS4 na lotnisko i zamiast jechać autostradą pojechałem moja ulubiona boczną drogą która jest jak odcinek specjalny i przyznam szczerze że z MT przy tych osiągach nie był bym w stanie wykorzystać potencjału tego auta bo jest ono po prostu za szybkie.

To samo tyczy się już Hyper Hatch.RS3 czy A45 musi być AT bo i inaczej za dużo było by do ogarnięcia w za krótkim czasie.

Co innego 200 konne FWD.To sa jeszcze osiagi i elemrnt funu ktory nsdal faworyzuje  MT.

Edytowane przez turdziGT
  • Super! 1
  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym chętnie RSke zamienił na niego ale wtedy bym musiał kupic nudne rodzinne auto a tego nie chce.

Ale kozak   Jest ,  i nawet tego Ipada w środku bym przeżył :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poniżej ceny katalogowe nowego Forda Focusa ST w poszczególnych wariantach silnikowych:
WERSJA ST-2
5-drzwiowy hatchback
- 2.3/280 KM + man6: od 133 400 złotych
- 2.3/280 KM + aut7: od 143 350 złotych
- 2.0/190 KM + man6: od 116 200 złotych
Kombi
- 2.3/280 KM + man6: od 137 400 złotych
- 2.3/280 KM + aut7: od 147 350 złotych
- 2.0/190 KM + man6: od 120 200 złotych

WERSJA ST-3
5-drzwiowy hatchback
- 2.3/280 KM + man6: od 144 700 złotych
- 2.3/280 KM + aut7: od 154 650 złotych
- 2.0/190 KM + man6: od 127 500 złotych

Kombi
- 2.3/280 KM + man6: od 148 700 złotych
- 2.3/280 KM + aut7: od 158 650 złotych
- 2.0/190 KM + man6: od 131 500 złotych

image001.png

Edytowane przez burton
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.10.2018 o 14:06, turdziGT napisał:

200K za " Seata" troche duzo…….

Ja pojeździłem Cupra Ateca i powiem, że autko niczego sobie... co prawda w max konfiguracji z Brembo i kubełkami wychodzi 230k zł, z rabatami podobnie jak w Subaru (Panie... może 3%), teraz coś można taniej z zeszłego roku znaleźć. Fajna alternatywa dla typowego Hot-hatcha. No i całkiem sprawnie porusza się poza asfaltem. A i po śniegu fajnie. 

 

  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Karas napisał:

raczej fajna alternatywa dla FXT. Już pare lat temu pisałem że haldex niczym nie odbiega od SAWD. 

XT zjada osiągami ;) Zaraz posypią się gromy, ze droższy :) 

Według mnie Alternatywa właśnie dla HotHatcha - bo prowadzi się niewiele gorzej niż Leon Cupra, kosztuje podobnie a daje więcej wszechstronności. 

Edytowane przez Tsunetomo
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, Tsunetomo napisał:

Ja pojeździłem Cupra Ateca i powiem, że autko niczego sobie... co prawda w max konfiguracji z Brembo i kubełkami wychodzi 230k zł, z rabatami podobnie jak w Subaru (Panie... może 3%), teraz coś można taniej z zeszłego roku znaleźć. Fajna alternatywa dla typowego Hot-hatcha. No i całkiem sprawnie porusza się poza asfaltem. A i po śniegu fajnie. 

 

Spoko mysle ze alternatywa fajna i tak na prawde bez konkurencji

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Kukson napisał:

Nie no SUV nigdy nie będzie alternatywą dla HH chyba, że ktoś użytkuje tylko z pod świateł. Fizyki nie oszukasz.

Zgoda, masz rację, fizyka to fizyka. Wszystko zależy od tego jak HH użytkujesz. Jeśli tor to bezwzględnie. Ale jeśli mówimy o codziennej jeździe, gdzieś tam po mieście, trochę poza, ale wciąż drogi publiczne... ta Cupra Ateca naprawdę fajnie trzyma się drogi :) Jeździłem Leonem Cupra i zaraz potem Ateca - oczywiście że jest różnica wynikająca ze środka ciężkości, tym niemniej to naprawdę ciekawe auto. Rozważam, żeby kupić Żonie ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Kukson napisał:

U mnie może to być jedna z opcji podczas wymiany XT ;)

Sprawdź, ciekawe auto. Osobiście podpasowało mi bardziej niż Stelvio... ale to kwestia gustu. Po prostu lepiej mi się tym jeździło. 

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, ponton500 napisał:

Nie wiem czy kojarzycie. Na jesien VW ma pokazac model T-Roc R. Tez zapowiada sie ciekawie. Mi sie podoba.

 

https://www.auto-swiat.pl/wiadomosci/aktualnosci/volkswagen-t-roc-r-pora-na-szybkiego-suv-a/3eztjyb

 

juz bylo o tym aucie w innym temacie - imho bardzo fajna rozmiarowo (i nie tylko) opcja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...