Skocz do zawartości

Hot Hatch Hysteria


BartZ

Rekomendowane odpowiedzi

16 godzin temu, mrrr napisał:

Oprócz SUVa kupujesz jeszcze HH? To w końcu SUV nie jest alternatywą dla HH, skoro go nie zastępuje tylko co najwyżej uzupełnia? ;)

Ja nigdzie nie napisałem że jest alternatywą. Ja się odniosłem do twierdzenia że grupa docelowa HH jest inna niż ta SUV. 

10 godzin temu, turdziGT napisał:

Albo mule Corolli GRNM

 

Podobno następna generacja Yarisa. Na motor1.com był artykuł o tym. 

15 godzin temu, turdziGT napisał:
22 godziny temu, matros1 napisał:

 

No widzisz a ja to wszystko zredukowalem jeszcze do jednego samochodu -> RS4 ;)

 

O ile zazdroszczę Ci bardzo tej RS4 to jednak na Kielce bym się nią nie wybrał ;) Gdybym mieszkał bliżej Poznania to inna bajka. 

Tak z czystej ciekawości (bo jakoś żonie może sprzedam temat że takie kombi jest mi potrzebne :P) da się do tego fabryczny hak zamówić? I jeżeli tak to ile kg tym można holować? 

 

 

Inna rzecz, że żebym ja był zadowolony to musiałbym mieć kilka samochodów. Aktualnie na liście mam:

- Ford F150 Raptor ( bo jest mega wygodny i dobry do ciągania lawety i wszystkich gratów potrzebnych do jazdy rajdówką)

- Mercedes AMG A45 S - mowa aktualny modelu z drift mode itd., który dopiero wejdzie na rynek (bo głównie jeżdżę sam i lubię szybkie hatchbacki za ich praktyczność i poręczność)

- Audi RS4 (bo od zawsze mi się podobały szybkie kombi w tym rozmiarze od Audi)

- Mercedes G63 AMG (bo żona też musi czymś jeździć :P ) 

 

No i ze dwie rajdówki

- Megane Maxi

- Evo IV

 

Niestety po pierwsze nie stać mnie na taką stajnię :( Po drugie nie mam gdzie tego trzymać (czyli nie stać mnie na większy garaż :( ). To zmusza mnie do zejścia na ziemię i kupienia rodzinnego SUV'a i HH w umiarkowanej cenie.

Edytowane przez matros1
  • Lajk 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@matros1 to takbylo z przymrużeniem oka troche bo RS4 to żaden HotHatch i faktycznie na Kielce czy tego typu kreciolki sie nie nadaje ale na normalny to czy zwykle kręte drogi juz jak najbardziej.Dlatego tez RS6 mimo ze z wyglądu kocham to auto , nigdy nie było na liście moich zakupów bo jest po prostu za duże , ciezkie i za szerokie.RS4 czy ta wielkość jak M3 czy C63 to jeszcze taka granica zeby mieć FUN na małe drogi.

Do RS4 da sie zamówić hak ale musisz wtedy zdezygnowac z zawieszenia DRC wiec cos za cos.To samo w RS6. Ja nie mam haka bo chciałem mieć koniecznie DRC.

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.11.2018 o 12:48, tomekmix napisał:

(...) akurat klient odbierał Hyundaia i30N. Bardzo mi się spodobał, i szczerze nie znalazłem czytając na różnych forach o jakiś problemach fabrycznych, poza tym że się fajnie prowadzi.

 

Taka oto ciekawostka z dalekiej Australii... :huh::D

 

 

EPA LETTER.jpg

Edytowane przez eddie_gt4
  • Zmieszany 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, turdziGT napisał:

Genialna jest ta Beemka

 

3 godziny temu, carfit napisał:

No jest to prawda genialna. !!!! Jedno z najładniejszych BMW ostatnich lat moim zdaniem

 

M2 też niczego sobie ;)

 

Edytowane przez matros1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BMW pokazało ostatnio dwa silniki. Oba to dwulitrowe jednostki z DTM. Jedn właśnie z 2002. 

 

Cytat

The 2002ti race engine, known internally by the code M121, made a whopping 280 horsepower at 6,500 RPM. Those were mind-blowing numbers in 1969, and even today, that's comparable to many production cars.

 


The M121 produced around 14.2 PSI of boost. Any more, and the head would have lifted off of the engine block. Half a century later, engine builders know how to eliminate that issue, resulting in higher boost levels – and more power.

The P48 produces over 600 horsepower from over 36 psi of boost, with an amazing 9,500 RPM redline.

 

Screenshot_20190501-085255_Samsung Internet.jpg

 

 

A co do M2, to dla mnie właśnie to jest prawdziwy następca oryginalnej M3 E30. 

Obecne M3/M4 są zwyczajnie krowiaste. 

Edytowane przez matros1
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 29.04.2019 o 09:57, Kts napisał:

Już myślałem, że ten "Bokwurst" od Niemca w końcu pokaże dupę Hondzie....ale nic z tych rzeczy....

Te Golfy tylko są szybkie ze startu z wielebnym DSG.... Na zakrętach jest średnio....

 

Nowy Golf R będzie mieć 350KM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Pawlo20 napisał:

Nowy Golf R będzie mieć 350KM

 

Może mieć i 2 mln. koni, ale wciąż będzie wierny tradycyjnemu golfowemu charakterowi - więcej komfortu, niż sportu. I więcej bezpieczeństwa, niż szaleństwa. Więc będzie tradycyjnie szybki tylko na prostej...

10 godzin temu, matros1 napisał:

Ciekawy chiński hatchback Lynk&Co 02, bazujący na tej samej platformie co Volvo XC40. Silniki do wyboru te same. Byłbym w stanie to kupić bo wygląda fajnie. 

 

 

 

20190501_155542.jpg

 

 

 

Wygląda super, ciekawe jak wnętrze.

W dniu 1.05.2019 o 02:55, matros1 napisał:

A co do M2, to dla mnie właśnie to jest prawdziwy następca oryginalnej M3 E30. 

Obecne M3/M4 są zwyczajnie krowiaste. 

 

Ale M2 też jest krowiaste. Jest niby małe i zgrabne, ale competition waży 1550kg!

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, mrrr napisał:

 

Ale M2 też jest krowiaste. Jest niby małe i zgrabne, ale competition waży 1550kg!

 

Ciężko to niestety przeskoczyć w dzisiejszych czasach. Bardziej mi chodziło o same gabaryty samochodu i jego zwinność/poręczność. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z jednej strony niby masz rację. Z drugiej - Stelvio 2.0 280KM ma tylko 100kg większą masę, a to spory SUV, który pomieści 5 dorosłych osób, ma duży bagażnik i napęd na 4 koła. Więc coś jest nietegez z M2...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...