Skocz do zawartości

Hot Hatch Hysteria


BartZ

Rekomendowane odpowiedzi

W sumie to już pokazał

 

Wnętrze zwykłego T-Roca to imho straszna skorupa i wygląda dobrze jedynie na zdjęciach. Tutaj będzie tak samo. Nie wiem, jak wypada na tle Polo, ale do Golfa się nie umywa

 

Edytowane przez Zyzol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, mrrr napisał:

Sorry, ale SUV to nie alternatywa dla HH. To jeździdło dla zgreda. I nie ma znaczenia, czy to R, RS, czy inna Cupra i czy ma milion koni pod maską - target jest inny, niż w przypadku HH.

A tak zapytam... jeździłeś taka Cupra Ateca czy tez np SQ7...? Czy tak teoretyzujemy?

Jaki jest według Ciebie target dla HH w kombi a jaki dla Cupra Ateca?

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja rozumiem, że termin Hot Hatch ewoluował ale nie wyskakujmy z jakimiś SQ7 w temacie gdzie mowa jest o np. Fieście ST czy Hondzie CTR bo to jest auto mimo wszystko do komfortowego przemieszczania się po drogach ze sporym zapasem mocy :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Kukson napisał:

Ja rozumiem, że termin Hot Hatch ewoluował ale nie wyskakujmy z jakimiś SQ7 w temacie gdzie mowa jest o np. Fieście ST czy Hondzie CTR bo to jest auto mimo wszystko do komfortowego przemieszczania się po drogach ze sporym zapasem mocy :) 

Tu masz rację ;) bardziej miałem na myśli określenie że SUV to auto dla zgreda ;) 

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, mrrr napisał:

Sorry, ale SUV to nie alternatywa dla HH. To jeździdło dla zgreda. I nie ma znaczenia, czy to R, RS, czy inna Cupra i czy ma milion koni pod maską - target jest inny, niż w przypadku HH.

 

Ja mam w takim razie rozdwojenie jaźni, bo mam i SUV'a i HH ;) Grupa docelowa wcale nie musi być inna. Mój ulubiony rodzaj nadwozia to hatchback. Najlepiej się w takim samochodzie czuję i najlepiej mi się takimi jeździ. Do tego lubię jak da się tym szybciej pojechać. Mam jednak też rodzinę, którą muszę wozić na wakacje, narty itd. Tutaj szybki SUV sprawdza się o niebo lepiej od HH.

Do tego patrząc na ceny tych HH to grupa docelowa to właśnie zarobione zgredy :P 

Edytowane przez matros1
  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Tsunetomo napisał:

A tak zapytam... jeździłeś taka Cupra Ateca czy tez np SQ7...? Czy tak teoretyzujemy?

Jaki jest według Ciebie target dla HH w kombi a jaki dla Cupra Ateca?

 

Jeździłem Stelvio Q, SQ5, GLC63 AMG, X5M, Macanem i Cayene w różnych wersjach, Turbo również, GC SRT i mocnym Velarem. I Kaleosem, Kodiakiem, Sorento, Sportage i Dacia Duster. I żadnego z nich nie wyobrażam sobie na rally sprincie, ani na Kielcach, ani w Ułężu. I w każdym siedziało się jak na kiblu i wsiadało jak do ciężarówki. I każdy był ciężki i podsterowny. Pewnie każdy może spełniać rolę rodzinnego dupowozu, podobnie jak HH. Tylko HH to coś więcej, niż tylko praktyczny samochód... A SUV nie...

2 godziny temu, matros1 napisał:

 

Ja mam w takim razie rozdwojenie jaźni, bo mam i SUV'a i HH ;)

 

To wyobraź sobie, że stać cię tylko na 1 samochód, 150k max, tylko nowy. I lubisz 1 w miesiącu zaliczyć lajtową pojezdzawkę. Kupisz HH czy SUVa?

3 godziny temu, Zyzol napisał:

Nie każdy ma 18 lat. Co poradzić.... :P

 

Na ja już dość dawno wszedłem w 5. dekadę swojego życia, mimo to uważam, że jeszcze jestem za młody na SUVa (i Skodę) ;)

  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, mrrr napisał:

To wyobraź sobie, że stać cię tylko na 1 samochód, 150k max, tylko nowy. I lubisz 1 w miesiącu zaliczyć lajtową pojezdzawkę. Kupisz HH czy SUVa?

 

Za 130 kupuję jakiegoś SUV'a a za resztę Clio RS III ;)

Mając rodzinę nie ryzykowałbym jazdy jedynym samochodem po torze :P 

Edytowane przez matros1
  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, mrrr napisał:

I w każdym siedziało się jak na kiblu i wsiadało jak do ciężarówki.

Pewnie ciężarówką też jeździłeś? :) Swoją drogą mogę prosić o plecenie marki muszli toaletowej, na której siedzi się jak w fotelu aut, które wymieniłeś? Pomijam Dacię i Kię ;)

 

Edytowane przez Tsunetomo
  • Haha 3
  • Do kitu 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojechałem obejrzeć tę Cuprę. Miały być jakieś specjalne wydzielone salony, a stoi między innymi Seatami. Jak nie jestem fanem dizajnu tych vagowskich bliźniaków, tak ten wygląda bardzo fajnie. Wnętrze może szału nie robi, ale opcjonalne kubełkowate fotele sprawiają bardzo dobre wrażenie. Pozycja za kierownicą jest raczej wysoka, ale to pewnie kwestia przyzwyczajenia. Cena jednak dość wysoka - to nadal Seat ;)  Tak czy siak, trzeba będzie się przejechać.

Edytowane przez Zyzol
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, matros1 napisał:

 

Za 130 kupuję jakiegoś SUV'a a za resztę Clio RS III ;)

Mając rodzinę nie ryzykowałbym jazdy jedynym samochodem po torze :P 

 

Oprócz SUVa kupujesz jeszcze HH? To w końcu SUV nie jest alternatywą dla HH, skoro go nie zastępuje tylko co najwyżej uzupełnia? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, matros1 napisał:

 

Ja mam w takim razie rozdwojenie jaźni, bo mam i SUV'a i HH ;) Grupa docelowa wcale nie musi być inna. Mój ulubiony rodzaj nadwozia to hatchback. Najlepiej się w takim samochodzie czuję i najlepiej mi się takimi jeździ. Do tego lubię jak da się tym szybciej pojechać. Mam jednak też rodzinę, którą muszę wozić na wakacje, narty itd. Tutaj szybki SUV sprawdza się o niebo lepiej od HH.

Do tego patrząc na ceny tych HH to grupa docelowa to właśnie zarobione zgredy :P 

No widzisz a ja to wszystko zredukowalem jeszcze do jednego samochodu -> RS4 ;)

 

 

 

Wracajac w temat cos tam kombinuja te skośnooki.....

 

IMG_6751.thumb.JPG.e47d264c12a4d924135b3a79dd66233d.JPGIMG_6752.thumb.JPG.06477716a09c80fe7c170e9383bac946.JPG

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.04.2019 o 15:27, Zyzol napisał:

Wnętrze zwykłego T-Roca to imho straszna skorupa i wygląda dobrze jedynie na zdjęciach. Tutaj będzie tak samo. Nie wiem, jak wypada na tle Polo, ale do Golfa się nie umywa

 

 

Dokładnie, byłem w szoku, w salonie stał t-roc za 110tys i na przednich drzwiach jedna wielka skorupa plastikowa, zero fragmentu z jakąś tapicerką.

Edytowane przez Korton
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...