Skocz do zawartości

Hot Hatch Hysteria


BartZ

Rekomendowane odpowiedzi

No dobra. To co byście brali na moim miejscu?

 

Budżet to maksymalnie 100 tysięcy, już po rabatach. Dlatego np. Leon Cupra raczej niestety nie wchodzi w grę, bo nawet z manualem to są okolice 110-115 tysięcy.

Musi być nówka.

 

Dwaj moi faworyci:

-Ford Fiesta ST. Czekam na specyfikacje i ceny wersji ST200, bo ma być naprawdę fajna. Ale już standardowa świetnie jeździ, doskonale skręca i podoba mi się z wyglądu. Wady: dość brzydkie wnętrze, stary model, relatywnie słabe wyposażenie (nie ma np. ksenonów, ma malutki i kiepski ekran systemu multimedialnego itp.

 

-Seat Leon FR 1.8 TSI 180 KM. Zupełnie inne auto, wiem... Ale też ma swoje zalety. Byłby pewnie z DSG, ma pięć drzwi i bogate wyposażenie, w tym reflektory LED, porządny system multimedialny z możliwością wyświetlania obrazu z telefonu na ekranie auta. Też nieźle wygląda.

Wady? Jednak nie daje tyle frajdy, co Fiesta, no i jest wolniejszy. Niby da się zrobić boxa na 220-230 KM, ale cholera wie, jak to jest. Silnik ma w dodatku mułowatą, liniową charakterystykę.

Fiesta ma więcej charakteru, Leon bardziej przemawia do rozsądku... ;)

 

Co jeszcze?

-Może Peugeot 208 GTI. Nie jeździłem, nie wiem. Cena i wyposażenie zachęcają.

 

-Clio RS jest trochę za drogie w stosunku do tego, co oferuje, a sama skrzynia podobno zamula.

 

-Polo GTI wyszło już ze sprzedaży

 

-Ibiza Cupra lekko trąci już myszką w środku, w dodatku za jakiś czas ma wyjść ze sprzedaży, a sam Seat oferuje na nią dość nieatrakcyjne warunki finansowania. Chociaż jest to też fajne auto.

 

Macie jeszcze jakieś pomysły albo doświadczenia z którymś z wymienionych aut?

Eksploatacja raczej miejska, choć oczywiście od czasu do czasu trafi się tez trasa 200-300 km. Raczej nic dłuższego, tj nie jeżdzę autem na drugi koniec Europy.

Gdzieś tam po głowie chodzi mi też Mazda MX5, ale jednak fajnie mieć dodatkowe fotele i troszkę większy bagażnik.

 

Aha, jeśli mod stwierdzi, że te rozważania zasługują na osobny wątek - chętnie go w takim zobaczę B)

Przy dobrej gadule Megane RS można dostać poniżej 100k ;) z pakietem CUP/Sport

Może gdzieś coś jeszcze zalega na placu z rocznika 2015.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

No dobra. To co byście brali na moim miejscu?

 

Budżet to maksymalnie 100 tysięcy, już po rabatach. Dlatego np. Leon Cupra raczej niestety nie wchodzi w grę, bo nawet z manualem to są okolice 110-115 tysięcy.

Musi być nówka.

 

Dwaj moi faworyci:

-Ford Fiesta ST. Czekam na specyfikacje i ceny wersji ST200, bo ma być naprawdę fajna. Ale już standardowa świetnie jeździ, doskonale skręca i podoba mi się z wyglądu. Wady: dość brzydkie wnętrze, stary model, relatywnie słabe wyposażenie (nie ma np. ksenonów, ma malutki i kiepski ekran systemu multimedialnego itp.

 

-Seat Leon FR 1.8 TSI 180 KM. Zupełnie inne auto, wiem... Ale też ma swoje zalety. Byłby pewnie z DSG, ma pięć drzwi i bogate wyposażenie, w tym reflektory LED, porządny system multimedialny z możliwością wyświetlania obrazu z telefonu na ekranie auta. Też nieźle wygląda.

Wady? Jednak nie daje tyle frajdy, co Fiesta, no i jest wolniejszy. Niby da się zrobić boxa na 220-230 KM, ale cholera wie, jak to jest. Silnik ma w dodatku mułowatą, liniową charakterystykę.

Fiesta ma więcej charakteru, Leon bardziej przemawia do rozsądku... ;)

 

Co jeszcze?

-Może Peugeot 208 GTI. Nie jeździłem, nie wiem. Cena i wyposażenie zachęcają.

 

-Clio RS jest trochę za drogie w stosunku do tego, co oferuje, a sama skrzynia podobno zamula.

 

-Polo GTI wyszło już ze sprzedaży

 

-Ibiza Cupra lekko trąci już myszką w środku, w dodatku za jakiś czas ma wyjść ze sprzedaży, a sam Seat oferuje na nią dość nieatrakcyjne warunki finansowania. Chociaż jest to też fajne auto.

 

Macie jeszcze jakieś pomysły albo doświadczenia z którymś z wymienionych aut?

Eksploatacja raczej miejska, choć oczywiście od czasu do czasu trafi się tez trasa 200-300 km. Raczej nic dłuższego, tj nie jeżdzę autem na drugi koniec Europy. 

Gdzieś tam po głowie chodzi mi też Mazda MX5, ale jednak fajnie mieć dodatkowe fotele i troszkę większy bagażnik.

 

Aha, jeśli mod stwierdzi, że te rozważania zasługują na osobny wątek - chętnie go w takim zobaczę  B)

 

Często jezdze FRem bo mój ojciec go ma.Powiem tak ?Tych samochodów ogóle nie da sie porównać bo sa tak od siebie rozne.Seat daje niesamowita wartość w stosunku co do wydanych pieniędzy i wielkości samochodu ale to nie jest rasowe GTI. Jeździ super jak na zwykły samochod ale braku mu charakteru tak jak napisałeś.

Fiesta to prawdziwie męskie auto ale z kiepskim środkiem i brakiem komfortu.Jest zato sporo tańsza.Wkrakowie nawet widzalem salonowi demowke za 65K dzie przyzwoity FR to min. 100K.

 

Akurat jeśli chodzi o ceny, te auta aż tak się od siebie nie różnią. Fiesta z dobrym wyposażeniem to ok 85k, Leon po rabatach (bo Seat daje upusty, Ford na ST nie bardzo) jest droższy najwyżej o kilka tysięcy.

A jak osiągi? Twój tata ma DSG? Wierzysz w te "papierowe" 7.2 do setki?

Manual.

Jedzie to nawet fajnie ale tak jak mówisz płaska charakterystyka czyli góry nie ma ale prowadzi się fajnie. Ogólnie fajne jako dupowoz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ostatnio siedziałem w Hondzie TYPE R , i ogladałem ją  siedziałem , i powiem wprost, wygladem na zywo , miazdzy Focusa RS , na zdjęciach podobnie jak z Subaru szału nie ma , ale na żywo jest piękna , i agresywna i kipi mocą ! 

mam zaproszenie na jazdy testowe , i jak tylko czas pozwoli nie omieszkam spróbować :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio siedziałem w Hondzie TYPE R , i ogladałem ją  siedziałem , i powiem wprost, wygladem na zywo , miazdzy Focusa RS , na zdjęciach podobnie jak z Subaru szału nie ma , ale na żywo jest piękna , i agresywna i kipi mocą ! 

mam zaproszenie na jazdy testowe , i jak tylko czas pozwoli nie omieszkam spróbować :)

Oglądałem białą i na żywo robi wrażenie, po oglądnięciu zdjęć stwierdziłęm, że słabo troche...na żywo miłe rozczarowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

A fuj! :(

 

A nie mówiłem :question:  :twisted: . na żywo wygląda tragicznie , w przeciwieństwie do Hondy , która na zdjęciach wygląda tak sobie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jakis czas temu jezdzilem juz nowym RSem i ciesze sie ze nie czekalem i odstapilem auto komus innemu.

Wyglad wygladem. Kazdy ma swoj gust.

 

Ale jazda zbyt cyfrowa. Moim zdaniem. W garazu stanie wiec STI :)

 

Getapatalked

Edytowane przez Pyzo
  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...