Skocz do zawartości

cham na drodze


GregorBa

Rekomendowane odpowiedzi

Za Wikipedią: "Sprawność psychofizyczna ma ścisły związek z powodowaniem przez kierowców wypadków drogowych. Stosowane są testy umożliwiające określenie czasu i prawidłowości reakcji na różne bodźce wzrokowe, obejmujące badania wrażliwości na kontrast, szybkość adaptacji do ciemności, rozpoznawanie barw, koncentracji uwagi itp.".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj rano popełnił bym "błąd". Dojeżdżałem do ronda na które był wjazd z dwóch pasów. Tuż przed wjazdem, a prawym pasie stał samochód i sygnalizował chęć skrętu na lewy pas. Ok, zagapił się. Wjechał na pas lewy, ja na prawy na rondo i nagle... wjeżdża jakby nigdy nic przede mnie! Żebym nie zastosował zasady ograniczonego zaufania, już wcześniej mi wyglądał na... zaburzonego,  to miał bym dzisiaj stłuczkę na tym rondzie. Co było dalej? Ja z prawego pasa zjechałem z ronda a on... też zjechał z ronda ale nie zjazdem którym ja zjechałem tylko następnym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Szürkebarát napisał:

Właściwie nie mam nadziei że to w czymś pomoże albo coś rozwikła ale może by oszczędzić dyskusji @Blixten vs. @Szürkebarát innym czytającym ten wątek?


To jest forum dyskusyjne gdzie każdy może mieć odmienne zdanie, wyrazić je i to właśnie zrobiłem.
A jeśli cytowanie kogoś uważasz za „osobistą wycieczkę” lub atak na Twoją osobę, to się mylisz, bo w moim przypadku tak nie jest. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Szürkebarát napisał:

Tytuł wątku powinien być zmieniony na z chama na psychopatę lub przygłupa, na drodze. W tym przypadku - przygłupa z zaliczoną psychotechniką :facepalm: .

Czyli psychopata-przygłup się zatrzymał, a przygłup-psychotechnik w niego wjechał. Przy takim doborze delikwentów faktycznie nietrudno o wypadek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ci z tyłu się zwyczajnie zagapili, zjadła ich rutyna. Ale ten co się zatrzymał to idiota kompletny. Mi się kiedyś też zdarzyło tak przegapić zjazd i nadrobiłem przez to 60km, bo nawet przez chwilę nie przyszło mi do głowy żeby się zatrzymać i cofać na autostradzie. Za coś takiego powinni zabierać uprawnienia. 

  • Lajk 9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, kriskristoffers napisał:

Ktoś od nas? Taki wstyd :facepalm:

 

https://youtu.be/v4X98UjFuW8

 

BIA to Białoruś? :D  Bo styl podobny jak zza Buga.

 

Jeśli chodzi o Outbacka to mam wrażenie, że biała linia, zwana przez motocyklistów linią śmierci (brak przyczepności).

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, pumex1 napisał:

nie wiem tylko co on chciał zrobić na tym łuku i podwójnej ciągłej. Wyprzedzać? Bo ewidentnie przyśpieszył. 

Co chciał nie wiadomo, można się domyślać, do czego doprowadził wiadomo. Ale że legendarny napęd 4x4  od Subaru nie wyprowadził...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, dako napisał:

 

BIA to Białoruś? :D  Bo styl podobny jak zza Buga.

 

Jeśli chodzi o Outbacka to mam wrażenie, że biała linia, zwana przez motocyklistów linią śmierci (brak przyczepności).

 

 

 

Tak samo pomyslałem, dodatkowo widać, że mokro jest...ale w rzeczy samej to trudno ostatecznie wywnioskować z filmiku co tam się stało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, pumex1 napisał:

Bo ewidentnie przyśpieszył. 

 

Ewidentnie się zbliżył, ale trudno mi jednoznaczne ocenić (przynajmniej na telefonie), czy faktycznie przyspieszył, czy "tylko" przegapił zwalnianie nagrywającego.

 

A później to już kaskada spóźnionych lub błędnych reakcji. Sytuacja wcale nie wyglądała na taką do zakończenia w rowie, na dachu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Pan Dziedzic napisał:

Świetna mieszanka - mżawka plus stare / łyse opony = piękny bok.

Nie wiadomo jakie miał opony. Wcześniej ciśnie po liniach i się nic nie dzieje.

Raczej przyhamował, bo się nieco zanadto prozpędził, a potem nawet nie próbował nic robić, tylko czekał jak się sytuacja skończy. Nie wygląda żeby jakieś ratujące manewry kierownicą wykonywał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, kriskristoffers napisał:

Ktoś od nas? Taki wstyd :facepalm:

 

https://youtu.be/v4X98UjFuW8

Spróbuj odzobaczyć i obejrzeć jeszcze raz, nie od początku:

 

Ten co nagrywa też lepszy giguś, bo mógł zjechać przed Mitsubishi i puścić to Subaru. Niech sobie człowiek jedzie, jak mu się spieszy.

Zamiast tego jechał jak pinda, żeby jeszcze bardziej go sprowokować.

Nic nie zmienił, nikogo niczego nie nauczył, a sam wyszedł na szeryfa z kamerką, z ciśnieniem na filmik (moja opinia :)).

 

  • Super! 1
  • Zdrówko! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...