Skocz do zawartości

cham na drodze


GregorBa

Rekomendowane odpowiedzi

Oświećcie mnie: czemu te auta na początku filmu jadą "pod prąd"? Sfrustrowali się korkiem i wracają?? Za takie coś powinno się strzelać w obydwa kolana bez sądu ...

 

 

To taka nowa świecka tradycja - się zakorkowało to trzeba do tyłu i znaleźć najbliższy zjazd a frajerzy niech stoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Brak słów:

 

 

Oświećcie mnie: czemu te auta na początku filmu jadą "pod prąd"? Sfrustrowali się korkiem i wracają?? Za takie coś powinno się strzelać w obydwa kolana bez sądu ...

 

Służę uprzejmie, bo tak się składa, że... stałem w tym mega-korku. Powiem tak: w pewnym momencie po prostu autostrada stanęła. Nikt nie wiedział, czemu i co się dzieje. Sam nie wiedziałem, co ze sobą zrobić, bo auta stały na 3 pasy (tyle weszło fizycznie bez uwzgl. trawnika ;-) Po 30 min. bezowocnego czekania z wygaszonym silnikiem chwyciłem za tel. i zacząłem dzwonić. Najpierw policja - serdeczne podziękowania dla Pana Policjanta chyba z Zabierzowa, który bardzo spokojnie i starannie wszystko mi wyjaśnił: że karambol, w którym miejscu, 5 aut itp., dopytał, gdzie aktualnie jestem, podał, ile mniej więcej może to jeszcze potrwać (dość długo), a nawet podał tel. do kogoś z autostrady (tej płatnej, bo niedaleko już były bramki na Katowice). Jak nie znoszę policji, tak szczerze muszę przyznać, że ten Pan był extra i naprawdę nagroda mu się należy. Tam się dowiedziałem, że nawrócić się nie da (na sąsiednią nitkę, nie pod prąd!), ale że mają 2 wyjazdy awaryjne (za i przed bramkami). Mając mnie na linii uprzejmie przeprosił na chwilę, zadzwonił do jakiegoś gościa i zapytał, czy jak tam podjadę, to mnie wypuszczą bez płacenia ;-) Nie zgodzili się, ale powiedzieli, że jak zapłacę 10 zł na bramkach, to mnie wypuszczą na zwykłą drogę na Zabierzów (o to chodziło) :-) Zdecydowałem się i częściowo po trawniku (niech żyje Forester) dojechałem do bramek i wydostałem się z tej matni. Do domu jechałem w sumie ponad 2 godz.

 

Teraz tłumaczę zachowanie ludzi:

1). jak normalnie policja ugania się wszystkim, co tylko ma (na butach, rowery, motocykle, radiowozy), stoją za każdym zakrętem, oznakowani i nieoznakowani, tak tu nie pofatygował się przez cały ten czas ANI JEDEN motocykl (bo najłatwiej się przebić), żeby powiedzieć ludziom to, czego ja się dowiedziałem.

2). Zerowa organizacja: w takiej sytuacji policja powinna ustawić ruch, wydzielić jeden pas dla tych, co tną na Katowice płatną (tam prawie nikt nie jechał, było pustawo, tylko wcześniej wszyscy stali na dwa/trzy pasy).

3). Powinny zostać otwarte szlabany awaryjne przy bramkach, żeby ZA DARMO ludzie chętni, którym to coś daje (jak mnie) mogli wyjechać. W końcu to sytuacja awaryjna.

Jak władza ludziom, tak ludzie władzy - szkoda, że w tym przypadku akurat dostało w tyłek pogotowie, a nie policja. Władza chaos, ludzie też chaos.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma co porównywać realiów polskiego kamienia łupanego z cywilizacją zachodnią z lat 90 tak tak z lat 95 dokładnie bo wtedy byłem w USA i miałem okazje uczestniczyć w takim karambolu na autostradzie z powodu zderzeniu się kilkunastu aut. Wtedy jechaliśmy z bensalem na Floryde i po drodze w porze  późno wieczornej  doszło do tego karambolu i staliśmy w korku około 4h a po około 40 min jechała policja na motorach i prosiła o ustawienie odbiornika radiowego na jakąś tam częstotliwość gdzie były komunikaty takie jak przybliżony czas zakończenia prac porządkowych, nr słupków przy których jest stanowisko z kanapkami i ciepłym napojem oraz dystrybutor cysterna gdzie można zakupić benzynę jeśli komuś już brakowało paliwa by nie utrudniał później rozkorkowanie. Można ?? Można tylko trzeba chcieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na tym filmiku z karetki ładnie widać blachy. Milicja powinna wszystkim tym szoferom zatrzymać prawa jazdy.

W środę stałem w Niemczech na autostradzie w korku który miał 7 kilometrów. Ani mnie ani innym kierowcom nie przyszło do głowy by zawracać i jechać pod prąd. Dopiero po godzinie albo i lepiej w radiu dowiedziałem się jak długi jest korek i co się stało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Marzenia. Nie w tym kraju niestety. Nie z tymi rządzącymi ( obecnymi i poprzednimi), nie z tę mentalnością pracowników służb drogowych. No i nie z tymi obywatelami. Wiadomo - nie wszyscy są tacy jak na filmie z autostrady, ale niestety jest ich dużo

Zgadzam się w 100%, niestety :(

 

Wcale nierazadko zdarza mi sie sytuacja, gdy przede mnie, na przejście dla pieszych lub ścieżkę rowerową (tak, tak, w tych miejscach się nie zatrzymuję zostawiając przejście dla pieszych i przejazd dla rowerzystów) wjeżdża "cfaniak", który niby mial skręcać w przeciwną stronę z pasa obok ale gdy dojechał i zobaczył wolną przestrzeń to stwierdził, że skoro można sie komuś wpakować to trzeba to zrobić, bo szacun na dzielni spadnie.


A sprawa autostrady będzie miała dalszy ciąg, przynajmniej dla kierowców, którym się kierunki jazdy pomyliły ;)

http://www.radiokrakow.pl/wiadomosci/aktualnosci/korytarzem-zycia-pod-prad-skandaliczne-zachowanie-kierowcow-na-a4-film/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Marzenia. Nie w tym kraju niestety. Nie z tymi rządzącymi ( obecnymi i poprzednimi), nie z tę mentalnością pracowników służb drogowych. No i nie z tymi obywatelami. Wiadomo - nie wszyscy są tacy jak na filmie z autostrady, ale niestety jest ich dużo

Zgadzam się w 100%, niestety :(

 

Wcale nierazadko zdarza mi sie sytuacja, gdy przede mnie, na przejście dla pieszych lub ścieżkę rowerową (tak, tak, w tych miejscach się nie zatrzymuję zostawiając przejście dla pieszych i przejazd dla rowerzystów) wjeżdża "cfaniak", który niby mial skręcać w przeciwną stronę z pasa obok ale gdy dojechał i zobaczył wolną przestrzeń to stwierdził, że skoro można sie komuś wpakować to trzeba to zrobić, bo szacun na dzielni spadnie.

 

A sprawa autostrady będzie miała dalszy ciąg, przynajmniej dla kierowców, którym się kierunki jazdy pomyliły ;)

http://www.radiokrakow.pl/wiadomosci/aktualnosci/korytarzem-zycia-pod-prad-skandaliczne-zachowanie-kierowcow-na-a4-film/

Kierunek był dobry. Zwrot zły ;)
  • Lajk 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Marzenia. Nie w tym kraju niestety. Nie z tymi rządzącymi ( obecnymi i poprzednimi), nie z tę mentalnością pracowników służb drogowych. No i nie z tymi obywatelami. Wiadomo - nie wszyscy są tacy jak na filmie z autostrady, ale niestety jest ich dużo

Zgadzam się w 100%, niestety :(

 

Wcale nierazadko zdarza mi sie sytuacja, gdy przede mnie, na przejście dla pieszych lub ścieżkę rowerową (tak, tak, w tych miejscach się nie zatrzymuję zostawiając przejście dla pieszych i przejazd dla rowerzystów) wjeżdża "cfaniak", który niby mial skręcać w przeciwną stronę z pasa obok ale gdy dojechał i zobaczył wolną przestrzeń to stwierdził, że skoro można sie komuś wpakować to trzeba to zrobić, bo szacun na dzielni spadnie.

 

A sprawa autostrady będzie miała dalszy ciąg, przynajmniej dla kierowców, którym się kierunki jazdy pomyliły ;)

http://www.radiokrakow.pl/wiadomosci/aktualnosci/korytarzem-zycia-pod-prad-skandaliczne-zachowanie-kierowcow-na-a4-film/

Kierunek był dobry. Zwrot zły ;)
W sumie mamy niedoprecyzowanie w przepisach. Trzeba zmienić pojęcie drogi/jezdni "jednokierunkowej" na "jednozwrotową" :D

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Policja prosi o zgłaszanie się świadków... bla bla bla... to jest konieczne... bla bla", dla mnie brzmi to jak "mamy nagranie z karetki, a i tak cfaniakom się upiecze" :P

 

rombu - klasyka klasyki, nie tylko we Wrocławiu... nikt nie uczy ludzi, że przez takie akcje jadą ostatecznie dłużej. Pomijam fakt, że np. na 15s zmianie świateł pierwszy samochód rusza po 10s... bo mu się zagapiło, nie śpieszy, itp. :P

 

No i kolejny raz, co staje się nudne, jestem wyprzedzany przez "mistrzów zabudowanego" w prawdziwym terenie zabudowanym (Polska... kraj zabudowanych pól i lasów), którzy potem nie potrafią przekroczyć 80km/h lub wyprzedzić pojedynczego pojazdu na kilku km prostej... robią to w następnym terenie zabudowanym :P

Edytowane przez PR7EMEK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Kierunek był dobry. Zwrot zły

 

 

W sumie mamy niedoprecyzowanie w przepisach

W języku polskim semantycznie słowo kierunek oznacza tzw. prostą zorientowaną, która posiada w rozumieniu rachunku wektorowego zarówno kierunek jak i zwrot.

 

W bardzo wielu użyciach język dla swej zrozumiałości pozbawiany jest formalizmów i trudno się dziwić, bo gdybyśmy je stosowali z pełną konsekwencją to komunikacja byłaby z jednej strony precyzyjna ale z drugiej niewyobrażalnie trudna w odbiorze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Marzenia. Nie w tym kraju niestety. Nie z tymi rządzącymi ( obecnymi i poprzednimi), nie z tę mentalnością pracowników służb drogowych. No i nie z tymi obywatelami. Wiadomo - nie wszyscy są tacy jak na filmie z autostrady, ale niestety jest ich dużo

Zgadzam się w 100%, niestety :(

 

Wcale nierazadko zdarza mi sie sytuacja, gdy przede mnie, na przejście dla pieszych lub ścieżkę rowerową (tak, tak, w tych miejscach się nie zatrzymuję zostawiając przejście dla pieszych i przejazd dla rowerzystów) wjeżdża "cfaniak", który niby mial skręcać w przeciwną stronę z pasa obok ale gdy dojechał i zobaczył wolną przestrzeń to stwierdził, że skoro można sie komuś wpakować to trzeba to zrobić, bo szacun na dzielni spadnie.

 

A sprawa autostrady będzie miała dalszy ciąg, przynajmniej dla kierowców, którym się kierunki jazdy pomyliły ;)

http://www.radiokrakow.pl/wiadomosci/aktualnosci/korytarzem-zycia-pod-prad-skandaliczne-zachowanie-kierowcow-na-a4-film/

Kierunek był dobry. Zwrot zły ;)

 

 

 

 

Marzenia. Nie w tym kraju niestety. Nie z tymi rządzącymi ( obecnymi i poprzednimi), nie z tę mentalnością pracowników służb drogowych. No i nie z tymi obywatelami. Wiadomo - nie wszyscy są tacy jak na filmie z autostrady, ale niestety jest ich dużo

Zgadzam się w 100%, niestety :(

 

Wcale nierazadko zdarza mi sie sytuacja, gdy przede mnie, na przejście dla pieszych lub ścieżkę rowerową (tak, tak, w tych miejscach się nie zatrzymuję zostawiając przejście dla pieszych i przejazd dla rowerzystów) wjeżdża "cfaniak", który niby mial skręcać w przeciwną stronę z pasa obok ale gdy dojechał i zobaczył wolną przestrzeń to stwierdził, że skoro można sie komuś wpakować to trzeba to zrobić, bo szacun na dzielni spadnie.

 

A sprawa autostrady będzie miała dalszy ciąg, przynajmniej dla kierowców, którym się kierunki jazdy pomyliły ;)

http://www.radiokrakow.pl/wiadomosci/aktualnosci/korytarzem-zycia-pod-prad-skandaliczne-zachowanie-kierowcow-na-a4-film/

Kierunek był dobry. Zwrot zły ;)

 

Kurcze, czyli w sumie powołując się na teorię wektorów cwaniaczki z tej autostrady udowodnią że jechali zgodnie z przepisami  :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma co porównywać realiów polskiego kamienia łupanego z cywilizacją zachodnią z lat 90 tak tak z lat 95 dokładnie bo wtedy byłem w USA i miałem okazje uczestniczyć w takim karambolu na autostradzie z powodu zderzeniu się kilkunastu aut. Wtedy jechaliśmy z bensalem na Floryde i po drodze w porze  późno wieczornej  doszło do tego karambolu i staliśmy w korku około 4h a po około 40 min jechała policja na motorach i prosiła o ustawienie odbiornika radiowego na jakąś tam częstotliwość gdzie były komunikaty takie jak przybliżony czas zakończenia prac porządkowych, nr słupków przy których jest stanowisko z kanapkami i ciepłym napojem oraz dystrybutor cysterna gdzie można zakupić benzynę jeśli komuś już brakowało paliwa by nie utrudniał później rozkorkowanie. Można ?? Można tylko trzeba chcieć.

Właśnie o to mi chodzi - i już nawet nie musi być kanapek :-) A co do paliwa, to niech nie będzie cysterny, tylko chociaż informacja, jak długo postoimy, że w ogóle postoimy (bo wyglądało to przez jakiś czas tak, jakby ruch szedł, tylko powoli - widać ludzie się "upychali"), żeby można było np. zjechać na trawę (przejazd dla "służb") i wyłączyć silnik, co by paliwa nie brakło. Powiem szczerze, że nie martwiłem się tylko dlatego, że mam LPG i benzynę, a i tak wypaliłem gaz do końca i pod koniec drogi do domu już jechałem na benz., a wjeżdżając na obwodnicę miałem jeszcze sporo gazu! Ale pół zbiornika benz. cieszyło wzrok.

Co do radia, to mamy tyle tych rozgłośni, lokalnych i ogólnopolskich, pomysł, żeby jedna z nich nadawała przez ten czas lokalnie info dot. tej sytuacji jest genialny! Czemu tak u nas się nie da? I tak pompują prąd w nadajnik, a nie wiadomo, kto słucha - tak mieliby pewność, że spora grupka na 100% ich słucha w tym momencie :-)

Jako ciekawostkę powiem, że przeglądałem tego dnia i nast. różne strony internetowe, szukając opisu tego konkretnego zdarzenia i nie mogłem nic znaleźć! A co dopiero na bieżąco... Na stronie krakowskiej policji nie było np. nic prócz jakichś głupot, że włamywacza na gorącym uczynku złapali. Żenada.

 

 

W sumie mamy niedoprecyzowanie w przepisach. Trzeba zmienić pojęcie drogi/jezdni "jednokierunkowej" na "jednozwrotową" :D

Jakby na to nie patrzeć, naukowo byłoby to słuszne. Ciekawe, czy ktoś próbował już takiej linii obrony i z jakim skutkiem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

No i jeszcze przemianować by trzeba kierunkowskaz na zwrotowskaz :pstryk:

 

Egzaminatorzy w WORDach by się ucieszyli :mrgreen:

A sygnalizator kierunkowy na zwrotowy? ;)
Sygnalizatory byłyby i kierunkowo-zwrotowe (skręt w poprzeczną) i zwrotowe (zawracanie i jazda na wprost) :biglol:

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zupełnie nie rozumiem jak można być takim bucem. On znalazł prawo jazdy w chipsach czy jak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...