Skocz do zawartości

cham na drodze


GregorBa

Rekomendowane odpowiedzi

 

Cóż, bywają różne sytuacje. W niedzielę wracałem do KRK z Łodzi. W okolicach Siewierza wyprzedzałem inny samochód. Tempo jak zwykle, czyli limit + alfa. Z tylu nadjechał z szacowaną szybkością limit + 4 alfa Mercedes nowej klasy A. Miałem okazję w lusterku wstecznym zobaczyć, że ma niezłe światła drogowe. Oraz że kierowca Mercedesa opanował do perfekcji ich szybkie włącznie i wyłączanie. Ponadto wykazał się dobrym wyczuciem odległości, albowiem wyhamował w minimalnej odległości od mojego tylnego zderzaka. Gdy zjechałem na prawo przyspieszył, po czym zrównawszy się z moim XT zwolnił aby zademonstrować, że obsługę sygnału dźwiękowego ma również opanowaną. Tą drogą składam gratulacje - istotnie zdolności manualne ma Pan  godne podziwu.

I tylko jedno pytanie - jeżeli tak się Panu spieszyło, to po co było zwalniać ? Czyżby jednoczesne przyspieszanie i naciskanie klaksonu jednak przekraczało opanowany poziom multitaskingu ?

 

Pozdrowienia 

Miałem podobną sytuację, z tym, że do zestawu standardowego (tj. światła + wyczucie odległości) doszły jeszcze: zmiana pasa ruchu oraz awaryjne hamowanie :)

 

to, plus mistrzowskie opanowanie języka migowego oraz niczym niepowstrzymana ekspresja w okazywaniu radości z własnych umiejętności za kółkiem oraz własnej wyższości w stosunku do innych użytkowników drogi... cóż, co kraj, to obyczaj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@@KrisKristoffers, szkoda tylko, że na kolejnym filmiku na yt który się załadował twojego autorstwa nie zatrzymałeś się przed przejściem dla pieszych tak jak kierowca, który zrobił to na prawym pasie (który prawdopodobnie wymusił pierwszeństwo na tobie)

 

Edytowane przez markos007
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@markos007 bez urazy ale miejscowi lepiej ogarniają skrzyżowania, zwłaszcza jeśli mówimy o newralgicznych punktach w mieście, przez które przejeżdża się w ciągu roku setki razy.

Tia, szczególnie jak miejscowi nie jeżdżą na pamięć a nie patrzą na znaki to jest w takim przypadku bez urazy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj seksizm nie ma nic do rzeczy ;) Chodzi o patrzenie na znaki i ogólne orientowanie się w sytuacji na drodze. Miałem jakiś czas temu sytuację gdzie w Leśnicy, na wylocie z Wrocławia, pan zatrzymał się przed przejściem dla pieszych i dziwił się, że piesi (mający czerwone światło) nie chcą korzystać z jego dobroci :P Dodam jedynie, że tamto skrzyżowanie jest mocno zakorkowane, a pan swoim postępowaniem sytuacji nie poprawił ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj seksizm nie ma nic do rzeczy ;) Chodzi o patrzenie na znaki i ogólne orientowanie się w sytuacji na drodze. Miałem jakiś czas temu sytuację gdzie w Leśnicy, na wylocie z Wrocławia, pan zatrzymał się przed przejściem dla pieszych i dziwił się, że piesi (mający czerwone światło) nie chcą korzystać z jego dobroci :P Dodam jedynie, że tamto skrzyżowanie jest mocno zakorkowane, a pan swoim postępowaniem sytuacji nie poprawił ;)

To skrzyżowanie jest dosyć nietypowe. Ulica przecinająca Sredzka leci pod katem a do tego sygnalizatory świetlne dla pieszych sa mistrzowsko zasłoniete przez znak "przejście dla pieszych". To o czym piszesz to standardowa sytuacja mająca miejsce raz na 5 minut ;) zwłaszcza w sobote kiedy zjeżdżają sie turyści i mieszkańcy okolicznych wiosek.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

To skrzyżowanie jest dosyć nietypowe.

Doskonale zdaję sobie z tego sprawę, ale nie jest to żaden "polski koszmarek" i świetnie pokazuje, kto zwraca uwagę na otoczenie, a kto tylko jedzie "przed siebie" (popularne wśród jeżdżących tylko na zakupy do Lidla w sobotę "turystów z okolicznych wiosek" ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

@markos007 bez urazy ale miejscowi lepiej ogarniają skrzyżowania, zwłaszcza jeśli mówimy o newralgicznych punktach w mieście, przez które przejeżdża się w ciągu roku setki razy.

Tia, szczególnie jak miejscowi nie jeżdżą na pamięć a nie patrzą na znaki to jest w takim przypadku bez urazy.

 

Powiedział Ten, który przejeżdza skrzyżowanie Hallera/Kliniczna przynajmniej raz dziennie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciekawy odcinek jedź bezpiecznie

 

 

czy wszyscy się zgadzają z decyzjami policjantów? wydaje mi się, że w niektórych wypadkach zatrzymywanie kierowców jest mocno naciągane (tzn. nie usprawiedliwiam wyprzedzania przed pasami oraz nie przepuszczanie pieszych) ale kierowca czerwonego Yarisa widać, że hamował lecz nie chciał robić tego gwałtownie (pewnie 9 na 10 kierowców zachowałoby się podobnie)

  • Lajk 1
  • Do kitu 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy wszyscy się zgadzają z decyzjami policjantów? wydaje mi się, że w niektórych wypadkach zatrzymywanie kierowców jest mocno naciągane (tzn. nie usprawiedliwiam wyprzedzania przed pasami oraz nie przepuszczanie pieszych) ale kierowca czerwonego Yarisa widać, że hamował lecz nie chciał robić tego gwałtownie (pewnie 9 na 10 kierowców zachowałoby się podobnie)

Naciągane są tłumaczenia kierowców. Co do "Yaris'a" to nie ma znaczenia że starał się - to nie jest tor wyścigowy. Przepisy są wyraźne i jednoznaczne jest zakaz wyprzedzania. To że nie zahamował i wyprzedził oznacza że nie zachował się zgodnie z przepisami.

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na takich 2-pasmówkach ginie najwięcej pieszych więc powinni edukować ile wlezie... U nas w B-B kilka lat temu jeśli dobrze pamiętam zginęło kilkunastu pieszych i niemal wszyscy na kilku drogach 2-pasmowych właśnie (Żywiecka, Partyzantów, Bystrzańska, 3-maja, Andersa itp.). 

Tłumaczenia kierowców w programu (i setek wcześniejszych też bo temat przejść przewija się regularnie) jasno wskazują że nie mają pojęcia co robią więc tym bardziej trzeba ich edukować.

Co do Yarisa to osobiście uważam, że po pierwsze mógł się zatrzymać a po drugie mniejszym złem jest obicie zderzaka niż przewózka pieszych na masce :( Moim zdaniem on nie zauważył tej sytuacji bo w sytuacji zagrożenia pewnie i tak by depnął na hamulec.

 

P.S. film z tego wypadku z pieszym powala :(

 

P.S. 2. Pani z BMW powinna zostać spacyfikowana w mojej ocenie, prawo do obrony owszem w Sądzie a nie że będzie pyskówkę na ulicy urządzać...

Edytowane przez Paweł_P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

P.S. film z tego wypadku z pieszym powala :(

Miejsce jest dosyć specyficzne ale zachowanie pieszego to należy chyba pozostawić bez komentarza.

 

 

P.S. 2. Pani z BMW powinna zostać spacyfikowana w mojej ocenie, prawo do obrony owszem w Sądzie a nie że będzie pyskówkę na ulicy urządzać...

Cierpliwość, cierpliwością ale przedstawić sprawę prosto: mandat lub wniosek do sądu. Niech wybiera zainteresowana a nie prowadzić dyskusję.

 

Odnośnie miejsca gdzie była realizacja tego odcinka. Tam jest ograniczenie 50km/h. 95% kierujących nie przestrzega tej prędkości w tamtym miejscy. Tam nigdzie nie ma żadnego podwyższenia prędkości. Nawet jak jest zakręt to jest dodatkowo postawione ograniczenie 50km/h.

Jak się nie mylę to chyba w poprzednim (lub 2 wstecz) odcinku policja wspominała że do KRK zostało zakupione mobilne centrum monitoringu.

Miałem okazję raz "oglądać" akcję działania tego sprzętu: jadąc Botewa (3 pasmowa ulica) samochód monitoringu był na środku (pas zieleni) zatrzymywali zdaje się za przejście dla pieszych właśnie. Jak się nie mylę to było tam z 3 radiowozy a roboty mieli pełne ręce.

 

Edukacja od początku jest potrzebna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Odnośnie miejsca gdzie była realizacja tego odcinka. Tam jest ograniczenie 50km/h. 95% kierujących nie przestrzega tej prędkości w tamtym miejscy. Tam nigdzie nie ma żadnego podwyższenia prędkości. Nawet jak jest zakręt to jest dodatkowo postawione ograniczenie 50km/h.

Jak się nie mylę to chyba w poprzednim (lub 2 wstecz) odcinku policja wspominała że do KRK zostało zakupione mobilne centrum monitoringu.

Miałem okazję raz "oglądać" akcję działania tego sprzętu: jadąc Botewa (3 pasmowa ulica) samochód monitoringu był na środku (pas zieleni) zatrzymywali zdaje się za przejście dla pieszych właśnie. Jak się nie mylę to było tam z 3 radiowozy a roboty mieli pełne ręce.

 

Edukacja od początku jest potrzebna.

 

Dlatego jest wrzucone "dodatkowo" 50 km/h żeby było ograniczenie całą dobę - bez znaku w nocy można jechać 60 km/h.

 

Też słyszałem, że właśnie w Krakowie zakupili ten monitoring i że pracuje non-stop - pewnie w następnych "Jedź bezpiecznie" pojawią się relacje z akcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego jest wrzucone "dodatkowo" 50 km/h żeby było ograniczenie całą dobę - bez znaku w nocy można jechać 60 km/h.

Uzasadnienie dlaczego tak jest zorganizowane jest jak najbardziej akceptowalne. Tyle że większość tam chęci do przestrzegania tego ograniczenia nie ma.

 

Też słyszałem, że właśnie w Krakowie zakupili ten monitoring i że pracuje non-stop - pewnie w następnych "Jedź bezpiecznie" pojawią się relacje z akcji.

Być może się doczekamy. Zdaje się że już raz był ten monitoring w jednym z ostatnich odcinków a relacja była ze słynnego skrzyżowania miedzy Czyżyńskim a Kocmyrzowskim.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio wybrałem się do Warszawy, S8, A1 i A2... akurat się ochłodziło i z praktycznie każdego TIRa (ciągnik siodłowy z naczepą) radośnie spadały kawałki lodu, a po ilości zrzucanych fragmentów można było nawet ocenić jak dawno temu ruszył z parkingu :P Wiem, że naczepa jest wysoka, że trzeba mieć drabinę i szczotkę, żeby zgarnąć śnieg/lód... i mam to gdzieś, bo to na mnie spadają te kawałki. Co jeśli taki fragment będzie na tyle duży i twardy, żeby uszkodzić mój samochód? Zero myślenia o innych, za to wyprzedzić innego TIRa, bo jedzie 3km/h wolniej to każdy chętny ;P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...