Skocz do zawartości

cham na drodze


GregorBa

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, ipsx82 napisał:

Oczywiście Policja będąc świadkiem tego zdarzenia umywała rączki od tego bo stwierdziła że to teren prywatny i by przekroczyli uprawnienia.

 

Ja już nie wiem w jakim kraju my żyjemy. Jak kogoś zastrzelę na prywatnym terenie to też nic nie zrobią, bo przekroczą uprawnienia? :facepalm:  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, GREGG napisał:

 

Ja już nie wiem w jakim kraju my żyjemy. Jak kogoś zastrzelę na prywatnym terenie to też nic nie zrobią, bo przekroczą uprawnienia?

Nie kolego, aż tak źle nie jest. Chodzi o wykroczenia drogowe, te bowiem dotyczą dróg publicznych (lub prywatnych oznakowanych strefą ruchu). Jeśli zatem na drodze publicznej spowodujesz stłuczkę i poszkodowany nie chce z tobą gadać, bo czuć od ciebie alkohol, to pomimo faktu, że uciekniesz i zamkniesz się w swoim domku, to policjanci przyjdą po ciebie - w ostateczności razem z drzwiami - bo istnieje podejrzenie popełnienia przestępstwa. 

  • Super! 1
  • Dzięki! 1
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

To jest wzajemne zrozumienie i tolerancja. Kierowca popełnił, ukarać. Ale zachowanie autora filmu kwalifikuje się do zabicia go na miejscu ! "A gdyby tu było..." Ograniczanie wolności (kierowcy), tak samo jak niestosowanie się do poleceń służb mundurowych, chyba podlegają karze ? Psychiczny pieniacz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, chojny napisał:

Audi...

którym podejrzewam przyjechał właściciel kantoru. Co rusz spotykam takich właścicieli różnych punktów usługowych czy osiedlowych sklepików, których nie obowiązują przepisy... :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie dojechałem od siebie i znów to samo doświadczenie. 300km w Polsce i mam więcej wrażeń niż po roku. 
Czekam na wyższe mandaty, zobaczymy czy nadal będzie 90 na 50, wyprzedzanie na skrzyżowaniach i podwójnej ciągłej, dojeżdżanie na zderzak. 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, rafacon napisał:

Właśnie dojechałem od siebie i znów to samo doświadczenie. 300km w Polsce i mam więcej wrażeń niż po roku. 
Czekam na wyższe mandaty, zobaczymy czy nadal będzie 90 na 50, wyprzedzanie na skrzyżowaniach i podwójnej ciągłej, dojeżdżanie na zderzak. 

 

 

 

 

bedzie .nic to nie zmieni .mozgu nie da sie wymienic 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, rafacon napisał:

Właśnie dojechałem od siebie i znów to samo doświadczenie. 300km w Polsce i mam więcej wrażeń niż po roku. 
Czekam na wyższe mandaty, zobaczymy czy nadal będzie 90 na 50, wyprzedzanie na skrzyżowaniach i podwójnej ciągłej, dojeżdżanie na zderzak. 

 

 

 

 

Się mnie nie posłuchałeś :mrgreen:;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Snuff napisał:

Gdzie ku…wa SM czy policja ?!

A zgłoszenie było? Nie? To OK.

 

Takich kwiatków parkingowych jest masa. Może jakby na procencie byli to by zaczęli interweniować "samoistnie".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, 1uq napisał:

w policji brakuje ludzi i biorą "jak leci"?

Liczyli na to aby się wykazać, statystyka się musi zgadzać. Muszą mieć podkładkę że coś robili całą zmianę. A że trafiło na gościa który ma kamerę to mieli pecha dlatego odpuścili. Jakbyś kamery nie było to pewnie by wymusili jakiś mandat za co kolwiek.

 

Pomijam fakt że nagrywający jak i policja wjechali na część pasa wyłączoną z ruchu. Początkowo myślałem że o to chodzi a tu widzisz. Chcieli przycwaniakować i wyłudzić mandat.

 

Mam kolegę policjanta, jak zaczynał "przygodę", spotkał mnie na pewnej stacji benzynowej dobijałem powietrza to opon.  Podchodzi i żebym dał dowód, po co.... Po to aby mieli podkładkę że coś robią a nie siedzą na uboczu cała zmianę. 

Dzis już " krawężnikiem" nie jest. 

 

Nie zazdroszczę im pracy. Jest to ogólnie znienawidzony zawód, podobnie jak komornicy. Ale nie daje im to uprawnień do nadużywania uprawnień nigdy. 

 

Ciągle znajomym podkreślam że kamera kosztuje obecnie mniej niż 100 PLN. Warto mieć i tyle. 

Założyć i zapomnieć, a kiedyś się zwróci :)

 

 

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stanę jednak w obronie policjantów w tej sytuacji. Wyglądali na dochodzeniówkę. A przecież rzeczywiście mogli wykonywać czynności. Zwolnili, bo szukali jakiegoś adresu, miejsca, budynku etc.  /po prawej/.

 

Kierowca trochę nerwowy w mojej ocenie, że w takiej sytuacji trąbił i jeszcze tworzy jakieś bezsensowne insynuacje. A dochodzeniówka powinna zignorować trąbienie. 

 

Babcia wykazała największą mądrość, pełen luz ;) 

 

 

 

Edytowane przez subleo
  • Super! 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, subleo napisał:

Stanę jednak w obronie policjantów w tej sytuacji. Wyglądali na dochodzeniówkę. A przecież rzeczywiście mogli wykonywać czynności. Zwolnili, bo szukali jakiegoś adresu, miejsca, budynku etc.  /po prawej/.

 

Wszystko zrozumiałe, ale to straszenie kierowcy i te teksty typu:

Nie zauważył pan że wykonujemy czynności służbowe? A nie musimy sygnalizować, bo to jest radiowóz nieoznakowany :facepalm:

No i jak zwykle jak pan władza trafił na silniejszego to uciekł z podkulonym ogonem   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, GREGG napisał:

 

Wszystko zrozumiałe, ale to straszenie kierowcy i te teksty typu:

Nie zauważył pan że wykonujemy czynności służbowe? A nie musimy sygnalizować, bo to jest radiowóz nieoznakowany :facepalm:

No i jak zwykle jak pan władza trafił na silniejszego to uciekł z podkulonym ogonem   

silniejszego? trafili na dzbana, i dla świętego spokoju go zostawili. od kiedy to nie wolno hamować? może ci długopis spaść, dziecko się rozpłakać, możesz się zadławić pitą wodą. nic nie usprawiedliwia trąbienia, jeżdżenia po pasach wyłączonych z ruchu. a gość jeszcze wrzuca to do neta! nakupili tych kamerek i włączył im się tryb nieśmiertelności, wczoraj przy cmentarzu laska zamiast hamować to trąbi, patrzę, pod lusterkiem kamerka wisi. 10 metrów dalej wjechała w kałuże i ochlapała grupę ludzi...

  • Super! 3
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, fulcrum napisał:

i dla świętego spokoju go zostawili

 

Skoro popełnił wykroczenie, czemu mandatu nie dostał? 

Problem właśnie w tym, że u nas władza zajmuje się przede wszystkim zabezpieczaniem swojego świętego spokoju

Widziałem w życiu kilka różnych sytuacji i stąd moje zdanie nt. jakości polskiej policji   

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, GREGG napisał:

 

Skoro popełnił wykroczenie, czemu mandatu nie dostał? 

Problem właśnie w tym, że u nas władza zajmuje się przede wszystkim zabezpieczaniem swojego świętego spokoju

Widziałem w życiu kilka różnych sytuacji i stąd moje zdanie nt. jakości polskiej policji   

nie wiem, nie mnie pytać. ale gość jest dzbanem, ma szczęście, że trafił na tych którym się nie chciało. na codzień jeżdżę ciężarówką i np by pokonać rondo muszę delikatnie kogoś wyhamować, inaczej nie przejadę. i wiesz ilu takich niecierpliwych spotykam dziennie? nic mnie tak nie uruchamia jak trąbiący. co mu to da? ważniejszy się poczuje? rozpłynę się by mógł przejechać? 

  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@fulcrum czyżbyś to Ty był tym trąbiących?

Też bym trąbił, bo co to za zachowanie. Hamować na środku drogi bez podstawy, nic nie wyskoczyło. 

 

Równie dobrze w tym jak się okazało radiowozie mógłby jakiś dzban któremu nasz samochód się nie podoba. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...