Skocz do zawartości

Jaki kupić telewizor LCD/LED/PLAZMA ?


Paweł_P

Rekomendowane odpowiedzi

Szukając TV naczytałem się dużo złego na internecie o philipsie- głównie o naprawach gwarancyjnych- kupiłem samsunga, z kolei kolega kupił philipsa. Mój żyje i ma się dobrze, kolega na swojego nie narzeka- poza wspomnianym wyżej okresowym wieszaniem się. Kilka tygodni temu na stałe świeciło mu się połowa ambi w 2 kolorach- zanim się zebrał na wysłanie go na gwarancję to się "samo" naprawiło i do dziś dnia chodzi.

Edytowane przez Dymian
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.05.2020 o 20:14, gourmet napisał:

Ktoś ma Philips Ambilight? Warto?

 

Mam 37PFL7606 od chyba 8? lat i jakoś nie chce się zepsuć :mrgreen:

I także nie wyobrażam sobie telewizora bez ambilight :rolleyes: - DIY ledy nie mają startu do tego..

 

Gdybym teraz miał coś wybrać to pewnie brałbym 55PUS8804 (po kilku aktualizacjach soft pewnie już jest stabilny) lub poczekałbym na 55PUS9435.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Korton napisał:

Nie bardzo mi sie widzi zaslaniac pokoj, by w np w niedziele w poludnie ogladnac F1

Chodziło mi o przyjemności a nie seans pasjonujący jak schnięcie farby ;)

Są obecnie projektory na tyle mocne, że  nie trzeba zaciemniać mieszkania. Projektor łatwiej też wynieść na taras i tam sobie zrobić seans.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, sosmar napisał:

polecam sony bravię , 4 lata bez zakłóceń

W starym domu gdzie mieszkałem, kupiłem SONY BRAVIA 42" , 14 lat temu dokładnie , do tej pory działa bez zarzutu , tylko nie odbiera naziemnej TV. Pamiętam , dałem za niego wtedy prawie 9k :blink:. To był wtedy hit  , teraz przeszedłem w całym domu na LG OLED , na razie lux, ale wiecie jak to teraz z tymi sprzętami .... 

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W starym domu gdzie mieszkałem, kupiłem SONY BRAVIA 42" , 14 lat temu dokładnie , do tej pory działa bez zarzutu , tylko nie odbiera naziemnej TV. Pamiętam , dałem za niego wtedy prawie 9k :blink:. To był wtedy hit  , teraz przeszedłem w całym domu na LG OLED , na razie lux, ale wiecie jak to teraz z tymi sprzętami .... 
Moja stara Bravia 32" sprzed bodajże 16 lat (jeden z wyższych modeli) nadal działa u babci znajomego, ja obecnie mam kolejną Bravię i od 5 lat działa bezawaryjnie, właśnie planuję wymianę też na Bravię. Rodzicom popsuł się kolejny Samsung, 2 znajomym popadały Phillipsy, a ja muszę szukać pretekstu żeby wymienić TV na nowszy... :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Panasonica 55" i 65" cali, jednego od 2013, drugiego 2015. W 55" zaraz po zakupie miałem wprawdzie wymienianą matrycę i to wszystko. 65" od rana do nocy chodzi praktycznie na okrągło, bo jak nie oglądane, to podgląd z kamer. Obydwa cały czas działają bez problemu. Fakt że jak komuś zależy na rozbudowanych funkcjach smart to pod tym względem kuleje (przynajmniej ówczesne) może teraz się poprawili.

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem Philipsa tylko dla Ambilight.
Sam w sobie ma pewne wady, słaby soft, czasem znika dźwięk i trzeba wyłączyć i włączyć.
Ale Ambilight + dobry dźwięk

Obecnie można już dokupić ambilight osobno.
Philips zrobił Hue Play HDMI Sync Box. Tani nie jest, ale daje możliwość dołożenia do telewizorów innego producenta.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 miesięcy temu kupiłem Philips Philips 55PUS8804/12.
Nie miałem wcześniej TV z Ambilightem więc podchodziłem do tego z dużą rezerwą. Kupiłem ten konkretny model przede wszystkim ze względu na wbudowany system audion Bowers & Wilkins.


Muszę przyznać jednak, że Ambilight okazał się dużym dodatkowym plusem. Fajnie się ogląda wieczorem filmy i trudno się już przyzwyczaić do braku tej funkcji. Duże możliwości przystosowania Ambilight do własnych upodobań to też fajna sprawa.

Dodatkowo bardzo sobie cenię wbudowanego Netflixa i Rakuten ;) 

  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W 12.2012 kupilem najtańsze dostępne LG 42' w Media.

W 01.2015 drugie najdroższe Sony 55' w firmowym salonie. 

Abydwa grają jak talala. 

Wiec chyba nie ma reguły jesli chodzi o awaryjność 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Będę szukał czegoś taniego z dobrym smartem. Ekran myślę, że od 55". Jakość obrazu nie jest najważniejsza tylko cena i sprawny (aktualizowany itp) smart. Rozważam też opcję jakiegoś najtańszego "wyświetlacza" i dokupienie box'a, ale wolałbym jakby wszystko siedziało w jednym "pudle". Ile to tanio max 2k, ale im taniej tym lepiej. Może ktoś podobnie szukał lub wie i coś podpowie? :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będę szukał czegoś taniego z dobrym smartem. Ekran myślę, że od 55". Jakość obrazu nie jest najważniejsza tylko cena i sprawny (aktualizowany itp) smart. Rozważam też opcję jakiegoś najtańszego "wyświetlacza" i dokupienie box'a, ale wolałbym jakby wszystko siedziało w jednym "pudle". Ile to tanio max 2k, ale im taniej tym lepiej. Może ktoś podobnie szukał lub wie i coś podpowie?  
Z doświadczenia wiem, że taniość i dobry Smart w parze nie idą. Lepiej dołóż 200-300 do android boxa, który będzie miał aktualizacje aplikacji i samego systemu. Smart TV w tanich telewizorach działa jak muł w porównaniu do boxa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, JobForACowboy napisał:
15 godzin temu, kamul napisał:
Będę szukał czegoś taniego z dobrym smartem. Ekran myślę, że od 55". Jakość obrazu nie jest najważniejsza tylko cena i sprawny (aktualizowany itp) smart. Rozważam też opcję jakiegoś najtańszego "wyświetlacza" i dokupienie box'a, ale wolałbym jakby wszystko siedziało w jednym "pudle". Ile to tanio max 2k, ale im taniej tym lepiej. Może ktoś podobnie szukał lub wie i coś podpowie? emoji4.png 

Z doświadczenia wiem, że taniość i dobry Smart w parze nie idą. Lepiej dołóż 200-300 do android boxa, który będzie miał aktualizacje aplikacji i samego systemu. Smart TV w tanich telewizorach działa jak muł w porównaniu do boxa.

Biorę taką opcję pod uwagę ;) 

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda kasy za super Os w telewizorze, bo jeśli nie masz ochoty bawić się manualnie, często skomplikowane dla zwykłego Kowalskiego aktualizacje, to box załatwia sprawę. Jeśli Ci nie szkoda pieniędzy to pomysł nad nVidia Shield. Mam od dwóch lat i do innych boxow już nie wrócę. Przy okazji możesz pograć w full HD za darmo, albo zapłacić abo za gry. Możliwości instalacji softu alternatywnego typu codi i miliard wtyczek już ogarniesz sam pewnie ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, JobForACowboy napisał:

Nie mówię, że ma kupić Shielda, tylko zasugerowałem. Każda dostawka będzie lepsza od OS z telewizora. Mozliwosci6 też o wiele szersze...

 

 

100 % racji! 2, 3 lata i się zaczynają problemy. Też uważam, że każda dostawka jest lepsza. 

A Shield jest świetny! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...