Skocz do zawartości

Jaki kupić telewizor LCD/LED/PLAZMA ?


Paweł_P

Rekomendowane odpowiedzi

tak daleko bym nie poszedł. Neo Q LED to topowe rozwiązanie na dzisiaj. Konkurencja dla OLED, którego naturalne kolory robią wrażenie.

 

Skąd cena 15k za 65" ? Z tego co sprawdziłem katalogowa cena za QN91A 65" to 7.999pln. Nieco słabsza wersja QN85N 65" 5.499brutto.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, Adam12 napisał:

Mini LED to nie jest rodzaj matrycy tylko typ diody użyty do podświetlenia matryc LCD.

A, czyli przyczepiłeś się do semantyki, no to nieźle, rzeczowa dyskusja faktycznie :rolleyes: Dalej nie kontynuuję, nie będę rzeczy, które wszyscy inni potrafili odczytać prawidłowo, rozkładał na czynniki pierwsze, bo ktoś chce błysnąć szczegółami technicznymi, które nie robią dla sedna tej rozmowy różnicy. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak daleko bym nie poszedł. Neo Q LED to topowe rozwiązanie na dzisiaj. Konkurencja dla OLED, którego naturalne kolory robią wrażenie.
 
Skąd cena 15k za 65" ? Z tego co sprawdziłem katalogowa cena za QN91A 65" to 7.999pln. Nieco słabsza wersja QN85N 65" 5.499brutto.
 
 
Wolne żarty, jak coś ma największą sprzedaż na naszym rynku, to nie znaczy że to jest dobre.

Ja od początku pisze o QD OLED, poczytaj sobie o nim, sprawdź sobie link ile kosztuje i nie mieszaj już ludziom w głowach:
https://www.ceneo.pl/133748381

Cała reszta gamy Samsunga jest droższa/gorsza od konkurencji. Polecam omijać szerokim łukiem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Turbo napisał:

A, czyli przyczepiłeś się do semantyki, no to nieźle, rzeczowa dyskusja faktycznie :rolleyes:

od razu "przyczepiłeś" :)

Czasami najważniejsze są szczegóły bo ktoś mógłby pomyśleć o TV oparty o Micro/Mini LED CoB  :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja o Neo Q LED jako tańszej alternatywy także lekko się nie zrozumieliśmy.
No więc właśnie cały czas pisze o tym, że wrzucasz przestarzałe produkty w zaporowej cenie.

Piszesz "Skąd cena 15k za 65" ? Z tego co sprawdziłem katalogowa cena za QN91A 65" to 7.999pln. Nieco słabsza wersja QN85N 65" 5.499brutto. "

Ta nieco słabsza wersja ma byle jaką najtańsza chińska matrycę IPS typu ADS, nawet nie MVA (!), a w tej samej cenie można kupić bez problemu ubiegłorocznego OLED C1 od LG, którego jakość obrazu niszczy tego Samsunga.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.06.2022 o 22:08, Zyzol napisał:

Ale ja nie piszę o tej antycznej technologii, która przeżywa kolejne święcenie ;) 

a jaka technologia nie jest antyczna? Mam na myśli zastosowania w domu.

Oczywiście jest Micro LED / CoB ale na tą chwilę to ultra drogie rozwiązanie.

Jeżeli ktoś ma odpowiedni budżet to fajnie ale ekran oparty o diodę 0.86mm CoB rodzielczość F HD to koszt około 400k netto......

 

W dniu 19.06.2022 o 22:02, boy napisał:

Ta nieco słabsza wersja ma byle jaką najtańsza chińska matrycę IPS typu ADS, nawet nie MVA (!), a w tej samej cenie można kupić bez problemu ubiegłorocznego OLED C1 od LG, którego jakość obrazu niszczy tego Samsunga.

 

No cóż. Jednak nie bardzo wiesz o czym piszesz.

Q LED to opatentowana przez Samsunga technologia produkcji matryc LCD i tylko takie są stosowane w linii TV Q LED. Matryce w technologii IPS są produkowane przez kilku kluczowych producentów min. LG czy BOE. MVA są produkowane przez jednego z największych chinskich producentów AUO.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
No cóż. Jednak nie bardzo wiesz o czym piszesz.
Q LED to opatentowana przez Samsunga technologia produkcji matryc LCD i tylko takie są stosowane w linii TV Q LED. Matryce w technologii IPS są produkowane przez kilku kluczowych producentów min. LG czy BOE. MVA są produkowane przez jednego z największych chinskich producentów AUO.....
Kolego, przestań już pitolić o tym Samsungu i doucz się co to jest za szajs:
https://www.displayspecifications.com/en/model/0d1224b9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
W dniu 13.06.2022 o 19:05, Urabus napisał:

. ja myślałem o tym z serii C935, więc muszę porównać czym ta seria różni się od C825. 

Generalnie te nowe TCLe na papierze wyglądają świetnie... nie wiadomo tylko jak to się sprawdzi na dłuższą metę.

 

Pomimo braku recenzji, zaryzykowałem i kupiłem 75C935 i jak na nim wyglądają bluraye 4k to się w głowie nie mieści :faja: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Turbo napisał:

Pomimo braku recenzji, zaryzykowałem i kupiłem 75C935

 

Dokładnie tak samo jak ja :biglol: Nie miałem jeszcze okazji dłużej się mu przyjrzeć ale przy pierwszym rozruchu wszystko wyglądało bardzo obiecująco. Nawet dźwięk z samego telewizora jest całkiem w porządku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Koledzy,

 

image.thumb.png.a6f1adc5a36bfc7cf518c707a891e4ef.png

Ostatni etap wykańczania moich 36m2 przede mną. 

Potrzebuje kupić optymalnej wielkości smart tv który będzie bez problemu współpracował z soundbarem JBL -> 

Na co zwrócić uwagę przy zakupie? Bardzo mi zależy na jak najlepszym stosunku jakości do ceny. 

 

Dziękuję za Wasze sugestie. 

Edytowane przez OWOC
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

ktoś coś może powiedzieć na temat Oleda od Samsunga

https://www.samsung.com/pl/tvs/oled-tv/s95b-65-inch-oled-4k-smart-tv-qe65s95batxxh/

obecnie można go kupić poniżej 10 tys zł/65' z możliwością zwrotu 2000 zł, warte to rozważenia czy niekoniecznie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

jakie są zalety Apple TV w stosunku do obecnych smart TV?

Mój obecny tv powoli traci kontakt z obecną rzeczywistością poprzez brak wielu funkcji smart. Na pewno w tym roku będę rozważał wykupienie albo F1TV, albo Viaplay, których u mnie nie da rady zainstalować. Średnio mi się widzi chcąc coś obejrzeć za każdym razem odpalać na laptopie i podpinać kablem do tv.

Więc zastanawiam się czy jest sens kupować Apple TV i pociągnąć jeszcze dłużej na obecnym TV z 2-3 lata, czy może zainwestować szybciej w jakiś nowy tv. Rozważałbym pewnie OLEDa LG albo Sony i z tego co widzę samą apkę Apple TV mają, muzykę tak samo, czy przesył materiałów ze smartfona/tabletu na ekran. Więc czy faktycznie coś więcej daje sama przystawka od Apple, bo jak praktycznie byłoby to zdublowane to nie widzę sensu urządzenia od Apple, tylko wolę szybciej kupić TV i ewentualnie dołożyć do jakiegoś lepszego ten tysiąc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.01.2023 o 10:38, radekk napisał(a):

jakie są zalety Apple TV w stosunku do obecnych smart TV?

Apple TV 4K pierwszej generacji działa płynniej niż smart tv na oledzie LG z zeszłego roku ;) Czas uruchomienia aplikacji Apple TV na owym tv jest dłuższy, niż uruchomienie całego urządzenia :biglol:

Jeżeli nie korzystasz z HomeKit i nie grasz w gry, to wiele nie zyskasz. Mając do wyboru albo… albo, wybrałbym jednak lepszy telewizor

  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie TV u mnie odpalany na zasadzie jak jakiegoś klasyka na specjalne okazje. Odpalać z aplikacji będę pewnie jedynie F1 (jak odpali w czasie okrążenia formującego to git:)), a tak to sporadycznie coś z tel/tabletu rzucić na duży ekran, reszta normalnie od dostawcy tv.

Domyślam się że Apple TV będzie działało płynniej i pewnie też będzie przyjemniejsze w obsłudze i dla oka, ale jak nie ma tragedii z tą obsługą w tv to jestem w stanie przeżyć. Mógłbym zarówno TV i Apple TV kupić, ale jak z zasady i tak tylko się będzie dublować, a jeszcze muszę ścierać kurz z jakiejś dodatkowej puszki (fakt można by ściereczką Apple:biglol:)

HomeKit użytkuje tylko oświetlenie Hue, ale to bez Apple TV również działa, więc chyba wiele więcej nie zyskam.

 

Jeszcze kwestia czy z TV coś faktycznie obecnie jest wartego szczególnej uwagi że warto kupować w 65" i powiedzmy do 10 tys, a najlepiej za mniej, czy może właśnie warto czekać jeszcze trochę i kupić za jakiś coś nowszego, albo lepszej klasy jak zejdzie z ceny. Teraz jakoś chyba CES więc niedługo będą wprowadzać nowe urządzenia

Edytowane przez radekk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, radekk napisał(a):

Teraz jakoś chyba CES więc niedługo będą wprowadzać nowe urządzenia

Na pewno warto zobaczyć, co pokażą i porównać z aktualną ofertą, jednak zanim nowości pojawią się na rynku, trochę czasu może minąć. No i ceny na początek pewnie będą mniej zachęcające ;)

LG ma w styczniu cashback do 3 tys. na niektóre modele '22

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Zyzol napisał(a):

LG ma w styczniu cashback do 3 tys. na niektóre modele '22

 

Moja Bravia 55" ma już chyba z 8 lat i generalnie wciąż działa, ale jednocześnie przez cały ten czas wkurza mnie niemiłosiernie jak często Bluetooth sam się wyłącza i gubi Wi-Fi też dosyć często. 

Aplikacje takie jak Netflix, Disney+, HBOmax, CDA, Youtube śmigają i wystarczy mi tych "fajerwerków", ale zastanawiam się czy to nie grzech zmienić na coś nowszego w formacie 65" i o lepszej jakości obrazu (podświetlenie LED vs OLED) , a pilot będzie posiadał funkcję głosowego wyszukiwania (dzisiaj mam do tego celu dodatkowego pilota). 

Poza obecnym niefortunnym modelem, wcześniej byłem zawsze zadowolony z Sony, ale jak to jest obecnie z jakością Sony ? 

Jak w porównaniu z Sony wygląda LG ? 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie zmieniłem starą Bravię na nową, ale nadal LED bo na OLEDa 75" jeszcze mnie nie stać :) Wyszukiwanie głosowe jest, aplikacje się fajnie synchronizują, nawet nie musiałem podawać haseł do Netflix czy Amazon Prime o się przez Google zsynchronizowały. integracja z Google Home też fajnie działa. Mi odpowiada, poprzednie dwie Bravie działały bezawaryjnie w sumie już że 20 lat. Ale jak jest z jakością obecnie to się pewnie dopiero przekonam :) LG mnie jakoś nie przekonało... 

  • Super! 1
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Blixten napisał(a):

Jak w porównaniu z Sony wygląda LG ? 

Każdy ma swoje doświadczenia. Ja po wtopieniu w Sony prawie 10tys. kilka lat temu, 10x razy bym się zastanowił przed ponownym wyborem ;) No ale tak to jest jest z lenistwa nie chce się spakować wielkiego kloca do pudła, bo jakoś to będzie ;) Może z oledem od Sony miałbym mniejszy problem, bo matryca nie ich ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...