Skocz do zawartości

Jaki kupić telewizor LCD/LED/PLAZMA ?


Paweł_P

Rekomendowane odpowiedzi

Drodzy forumowicze, mój 5-letni LCD to już trochę staroć i chcę kupić coś Full HD o wielkości 40-42 cali, biorę pod uwagę właściwie tylko Samsunga, LG i może Sharpa, ale nie to jest istotne, najważniejsze co wybrać? LCD a może LED ?

Używa ktoś LED ? Jest dużo lepszy od nowoczesnych LCD ?

 

Interesuje mnie telewizorek za 3000-3500 PLN z niezłym obrazem FULL HD.

 

No i o co kaman z internet@TV u Samsunga? ten widżet działa przez dekoder czy może są telewizory z WI-FI ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem wlasnie w trakcie zmiany TV wiec troche poczytalem na ten temat i pochodzilem po sklepach.

Polecam to forum: http://www.hdtv.com.pl/forum/ - kopalnia wiedzy

 

Wedlug mnie nie ma co doplacac do LED-ow.

Gdybym kupowal LCD w tej kwocie wybralbym Sony KDL-40W5500 badz Samsunga LE-40B650.

 

Ja zdecydowalem sie na plazme (lepsza jakosc obrazu przy slabym sygnale) Panasonica TX-P42S10. Jest tansza i obraz na plazmie jest bardziej naturalny.

 

Oczywiscie jestem laikiem w tym temacie a wiedze posiadam glownie z forum HDTV wiec mocno sie tym nie sugeruj :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie bałeś się wypalenia obrazu (np. znaczka programu w rogu ekranu) czy jak to nazwać? Chyba że nowe plazmy już mają z tym problemów?

 

Nie mają. Poza tym zwracam uwagę, że większość kanałów "pobledziła" swoje logo.

 

No i o co kaman z internet@TV u Samsunga? ten widżet działa przez dekoder czy może są telewizory z WI-FI ?

 

Jakieś połączenie z internetem mieć musisz; ja to rozumiem tak, widget działa na zasadzie wbudowanej quasi-przeglądarki w TV, ograniczonej do wybranych stron. Ale, znając życie, obejdą to ograniczenie :).

 

Ja zdecydowalem sie na plazme

 

Chcesz jakości obrazu - kupujesz plazmę. I to się nie zmieniło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie bałeś się wypalenia obrazu (np. znaczka programu w rogu ekranu) czy jak to nazwać?

Bzdura, nasycana przez sprzedawców. Mam 4 letniego Panansonica i jakością obrazu nawet dzisiejsze LCDki mu nie dorównują.

 

Jeśli pokój nie jest mocno nasłoneczniony to każda plazma LCD-ka przebije. Polecam z doświadczenia Panasonica bo jest bezawaryjny, oraz Pioneera i Hitachi

 

[ Dodano: Czw Gru 10, 2009 6:06 pm ]

Nie mają. Poza tym zwracam uwagę, że większość kanałów "pobledziła" swoje logo.

Pewnie instrukcji nie przeczytałeś o wcześniejszym wygrzaniu panela. Z ciekawości jakiej firmy i ile ma lat?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie instrukcji nie przeczytałeś o wcześniejszym wygrzaniu panela

 

A co ma piernik do wiatraka? :mrgreen:

 

A dokładniej to, że np. logo Canal+ jest teraz prawie przezroczyste, a kiedyś było po prostu białe do tego, czy przeczytałem instrukcję? Nie mówię tu o tym, że to logo pobladło na moim TV (ja mam LCD), ale że to STACJE telewizyjne wprowadziły takie zmiany - pewnie między innymi jako odpowiedź na obawy - słuszne, czy nie - posiadaczy plazm :twisted:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli pokój nie jest mocno nasłoneczniony to każda plazma LCD-ka przebije. Polecam z doświadczenia Panasonica bo jest bezawaryjny, oraz Pioneera i Hitachi

 

No właśnie - zwróć uwagę na nasłonecznienie i rozmieszczenie okien w pokoju, żeby nie okazało się, że zamiast Wiadomości oglądasz własny żyrandol :twisted: LCD-ki tego problemu raczej nie mają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co ma piernik do wiatraka? :mrgreen:

A to ma że pierwsze generacje plazm miały problemy z luminoforem który na tych logach się wypalał szczególnie w Pioneer-ach. I dla tego zalecało się w pierwszej fazie użytkowania plazmy, nie regulowanie na maxa od razu jasności czy kontrastu. Dziś na nowych plazmach nie ma tego problemu.

 

[ Dodano: Czw Gru 10, 2009 6:21 pm ]

największym mankamentem LCD-ków jest to że mają kiepską czerń

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie bałeś się wypalenia obrazu (np. znaczka programu w rogu ekranu) czy jak to nazwać? Chyba że nowe plazmy już mają z tym problemów?

 

Nowe plazmy Panasonica juz nie maja tego problemu, moze przy jakims ekstremalnym (10h) graniu na PS-ie pojawi sie jakis powidok, ktory zniknie po krotkim czasie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja chyba wziąłbym na Twoim miejscu Bravię (LCD). Dają 5 lat gwarancji. U mnie (Sharp Aquos)- niedługo po 2 latach gwarancji wyskoczyła czerwona kreska na matrycy (od góry do dołu). Okazało się, że jest to nienaprawialna wada fabryczna. Gdybym miał Soniaka dostałbym TV z nową matrycą albo cały nowy :roll:. Nie mówię, że Sharp jest zły! (w końcu jako jeden z nielicznych jest produkowany w Japonii) po prostu trafiła mi się wadliwa sztuka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Sharpa Aquos 32" i moge go polecic, choc w porównaniu z Soniakiem troche wolno przerzuca programy. Ale za to ma więcej bajerów, wejsc itp., a no i cenowo wyszedł lepiej. A co do gwarancji, to w niektórych sklepach, jak Electro world mozna wykupic dodatkową gwarancję na sprzet.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Weź sobie Philipsa z Ambilightem. Moi rodzice mają takiego (tylko nie wiem, który to model ;-)), 47", wybrany po trwających przynajmniej pół roku poszukiwaniach, wertowaniu specjalistycznej, arcy-nudnej prasy (dla gości w swetrach, jak powiedziałby pewnie Clarkson :mrgreen:) i sterczeniu w Media Markcie. Sprawdza się :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...