Skocz do zawartości

Jaki kupić telewizor LCD/LED/PLAZMA ?


Paweł_P

Rekomendowane odpowiedzi

Gumka to nie jest, bo też próbowałem ten przycisk w innych polach i działa, a jak przyłożę inne przyciski na pole ktore nie działa to nadal nie bangla.

Ale podsunąłem mi inny pomysł tym linkiem, kiedyś rodzicom kupowałem uniwersalnego pilota do programowania z kodu, to wezmę do siebie zaprogramuje pod mój tv i z tego uniwersalnego zgram na tego mojego od satelity.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 7 miesięcy temu...

Panie i Panowie szukam TV. Moja 12 letnia plazma HDready wreszcie wyzionąła ducha. Szukam TV, generalnie wymagania....

40-45 cali. Oglądam IPTv więc android TV albo coś innego gdzie aplikacja będzie działać do tej TV. Jeśli nie to trudno mam mały PC podłączony do tej pory więc dalej będzie tak działał. No i cena najlepiej poniżej 1500 jeśli się da. 

Mam nadzieję że ktoś "siedzi" w multimediach i pomoże. Dzięki 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Może komuś się przyda porównanie dostępnych technologii i ... jednocześnie kryptoreklama marki TCL ;)

... ale może rzeczywiście TCL nie jest to złym wyborem biorąc pod uwagę stosunek cena/możliwości albo nawet cena/jakość ? 

 

Co sądzicie ?

Ma ktoś już doświadczena z TCL ? 

 

 

 

Edytowane przez Blixten
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja, mam TCL C935, czyli ich flagowy model z 2022, praktycznie od premiery, a więc od około 2 lat. Dopiero od ~2 miesięcy, po wgraniu firmwaru z internetu, teoretycznie dla modeli z 2023, a praktycznie przez wieloletni recykling SOCów całkowicie kompatybilny ze starszymi, zaczął ten tv działać w akceptowalny sposób. Ilość problemów, które były z całą tą serią (C935/C835), jest masakrycznie długa.

Support TCL nie istnieje, updaty OTA nie istnieją, poza dobrymi panelami MiniLED, nic się nie trzyma kupy - w środku są najtańsze chipsety, przetwarzanie obrazu jest na dramatycznie dennym poziomie (do stopnia w którym lepiej je wyłączyć, bo tylko pogarsza jakość, a i tak SOC nie wyrabia i obraz... gubi płynność). 

Jak nie jesteś "grzebaczem", nie chcesz wiecznie szukać wsparcia po forach internetowych i ogólnie tracić nerwów, to polecam dopłacić do czegoś "firmowego". 

Sam bym go w pi*du sprzedał, ale że planuję przeprowadzkę, to mi szkoda zachodu robić to przed nią a potem wozić nowego kloca ;)

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Zaczynają się pojawiać informacje o TV na rok 2024 od Sony. 

https://www.cnet.com/tech/home-entertainment/sony-unveils-bravia-tv-and-home-audio-products-for-2024/ 

 

Obecny, chyba już 8-letni TV z wieszającym się androidem, gubiący co chwila Wi-Fi i Bluetooth, już chyba czas zastąpić czymś nowszym i chyba zostanę przy Sony, ale dalej nie wiem kompletnie co wybrać - Full Array Led, mini Led czy może OLED ?? :krecka_dostal:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Blixten napisał(a):

8-letni TV z wieszającym się androidem, gubiący co chwila Wi-Fi i Bluetooth, już chyba czas zastąpić czymś nowszym

To może nie Sony tylko np. Panasonic? Mój 10-letni działa.

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Full Array to bida, ale te wyższe serie zapowiadają się bardzo ciekawie z tego co widziałem na youtubku. Ciekawe czy będzie Android 12, w nim jest sporo istotnych zmian pod maską i fajnie by było te 20k wpakować w coś na prawdę nowoczesnego. 

Panasonic to niestety nie ma w tej chwili podjazdu do Sony, ich oferta totalnie zbladła wraz z końcem ery plazm. 

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam od pół roku Sony XR-55A84L

miałem dylemat co kupić więc trochę pogadałem w różnych salonach . Najpierw został na polu boju Sony a póżniej wybór jaki model . Ostateczna decyzja była u małżonki ze względu na zdecydowanie większą wrażliwość kolorystyczną :) . Polecam salon w Katowicach w Libero . Różnica między salonami i obsługującymi to przepaść .

 

Edytowane przez Jacocz
  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, RedSasza napisał(a):

To może nie Sony tylko np. Panasonic? Mój 10-letni działa.

Miałem dużo sprzętu Panasonica i mogę potwierdzić, że miał w tamtym czasie dobre parametry i mi również długo służył ;) 

 

58 minut temu, Turbo napisał(a):

te wyższe serie zapowiadają się bardzo ciekawie

Zobaczymy na ile ceny nowych modeli będą ciekawe, bo jeśli nie będzie jakiejś wielkiej przepaści technologicznej, to ja na znacząco tańszy ubiegłoroczny model A z OLEDowej serii nie będę się wcale obrażał. ;) 

 

Jakoś nie jestem mentalnie przygotowany wydać te "20k" na TV ....  

 

 

Edytowane przez Blixten
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konkretnego modelu Ci nie podpowiem, ale ja ok. 4 lat temu podszedłem do tematu tak:

1. lubiłem obraz ze starych kineskopów, 

2. nigdy nie leżał mi obraz (sztuczny, bez płynności i prawdziwej czerni) z LCD, nawet tych najlepszych od Sony, 

3. kupiłem plazmę Samsunga 3D, obraz bajka, płynność ruchu piłkarzy, neutralność kolorystyczna, fajna czerń, 

4. kupiłem 4 lata temu LG LCD (nie pamiętam modelu), tak na szybko....i jeszcze szybciej wylądował u córki, 

5. kupiłem OLEDa LG i to jest TO. 

 

Nie słuchaj i nie oglądaj reklam i filmików. Idź do sklepu, poproś o wyłączenie tych durnych ustawień "sklepowo-dynamicznych hiper extra klękajcie narody" i zobacz co Ci się podoba. A każdemu może się podobać coś innego. Ja nie lubię sztuczności i zakłamania rzeczywistości podbiciem kolorów, aż murawa stadionowa będzie zielono-żółta.....

 

Popatrz na obecną ofertę LG. 

 

pzdr

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...