Skocz do zawartości

Jaki kupić telewizor LCD/LED/PLAZMA ?


Paweł_P

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 miesiące temu...
2 godziny temu, subleo napisał:

Może są kanapy z taką opcją ;)

to nie to samo, w pozycji wertykalnej jak jesz czipsy to zlatują do brzucha i człowiek tyje, a w pozycji horyzontalnej część ma szansę pójść w klatę:mrgreen: więc telewizor mus być obracany

 

2 godziny temu, subleo napisał:

 

Na pewno są uchwyty/ramiona VESA z opcją PIVOT. Używamy takie ramię w pracy, ale tylko z 40''. 

u mnie wolnostojący i większy rozmiar więc nie pójdzie.

 

Muszę zgłębić temat, że też zbytnio producenci na to nie wpadli:unsure::biglol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.11.2020 o 18:39, remoo napisał:

Już byłem zdecydowany kupić Philipsa z Ambilightem, ale ma skrajne opinie. Jedni chwalą (zwłaszcza modele z dźwiękiem Bowers&Wilkins), a inni psy wieszają za awaryjność i niestabilność (podobno Philips to "chińszczyzna"). Rozsądek mówi 55 z dobrym soundbarem, a serce 65 :) bo też wychodzę z założenia że rozmiar ma znaczenie ;) A dzisiaj byłem w markecie i akurat 55 stało obok 65... i wygląda "zwyczajnie" (nie robi wrażenia biorąc pod uwagę że obecnie mam 48). A patrząc na 65 jest efekt wow.

Mam w tej chwili drugiego z rzędu Philipsa (55" LCD -> 65" OLED) i trzeciego nie będzie. Ambilight nie jest wart użerania się z gównianą Philipsową implementacją Android TV, która jest powolna, laguje okropnie, w dodatku ciągle tkwi na wersji 9 (zarówno zeszłoroczne, jak i tegoroczne modele). Kupiłem drugi, bo myślałem że będzie lepiej (+ obsługuje DolbyVision, HDR10+ i zwykły HDR10, co nie było rok temu takie oczywiste w telewizorach), ale nie jest. Nie ma tez żadnych udogodnień dla graczy w rodzaju wsparcia dla VRR w rodzaju G-Sync/FreeSync. Na plus że wbudowany odtwarzacz dobrze sobie radzi z nowoczesnymi formatami plików i głośniki są bardzo przyzwoite.

 

Co do samej przesiadki na OLED, to pierwszy miesiąc zbierałem szczękę z podłogi, potem trochę przywykłem. Czerń jest oczywiście fantastyczna, natomiast ciemne szarości już niekoniecznie (w zależności jaki panel się trafi w loterii - polecam obadać na YT hasła "oled grey uniformity" i "oled grey banding"). Dziwne bo bardzo rzadko się na to zwraca uwagę w jakichkolwiek recenzjach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, Turbo napisał:

Ambilight nie jest wart użerania się z gównianą Philipsową implementacją Android TV, która jest powolna, laguje okropnie, w dodatku ciągle tkwi na wersji 9 (zarówno zeszłoroczne, jak i tegoroczne modele).

U mnie stoi już trzeci Philips z ambilightem i nie narzekam na lagi. Netflix i HBO GO działają. Player też. Innych wynalazków nie używam, a zaraz, kilka razy YT odpaliłem. Co kilka miesięcy trzeba go od zasilania wyłączyć by się zresetował, poza tym zero problemów.

Głośników w TV nie używam, non stop podpięty do wzmacniacza, pilot logitecha uruchamia wszystkie pudełka jednym przyciskiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Turbo napisał:

Czerń jest oczywiście fantastyczna, natomiast ciemne szarości już niekoniecznie (w zależności jaki panel się trafi w loterii - polecam obadać na YT hasła "oled grey uniformity" i "oled grey banding"). Dziwne bo bardzo rzadko się na to zwraca uwagę w jakichkolwiek recenzjach

Widzisz to w trakcie normalnego oglądania, czy wpatrujesz się w plansze testowe?

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja trafiłem przyzwoity panel, ale to oglądając film zauważyłem że coś jest i zacząłem szukać informacji, a nie odwrotnie - także widać. 

 

@Jaca68 Pilot Logitech Harmony akurat przez kilka wersji softu (= kilka miesięcy!) nie działał w pełni/prawidłowo. Mam porównanie z innymi AndroidTV i interfejs działa na nich dużo płynniej (podstawowe rzeczy - różne menu, przełączanie kanałów itp, nie piszę o uruchamianiu nie wiadomo czego na nim)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 8 miesięcy temu...

Mam ten telewizor, do filmów rewelacja, do gier rewelacja, do sportu już słabiej bo czasami widać efekt smużenia(oglądam dużo koszykówki i czasami piłkę i tutaj się trochę zawiodłem). Dźwięk jak na fabryczny według mnie bardzo dobry. Piszę o modelu CX3, myślę, że to to samo.

Edytowane przez kntchar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, kntchar napisał:

do sportu już słabiej bo czasami widać efekt smużenia(oglądam dużo koszykówki i czasami piłkę i tutaj się trochę zawiodłem)

właśnie najbardziej zależy mi na piłce :P podobno sporo zależy od ustawień telewizora. Na razie korzystam z LCD z 2008 r. Sharpa także przeskok i tak prawdopodobnie będzie potężny :P

Czy OLED jest jakoś szczególnie narażony na uszkodzenia (matryca)? mam 2 małych brzdąców i nie wiem czy nie montować telewizora pod sufitem na wysięgniku :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.06.2022 o 00:30, Zyzol napisał:

Masz na myśli uszkodzenia fizyczne, czy wypalenia? :) 

uszkodzenie fizyczne np. zabawką :P

zamówiłem model C1 i pod odpaleniu jest :o

po odpaleniu meczu w 4k i trybu sport można zbierać szczękę z podłogi, jest miazga.

 

Boje się jedynie o dzieciaki bo górna część telewizora to sama tafla szkła, będę musiał go chyba zawiesić pod sufitem :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://www.rtings.com/tv/learn/real-life-oled-burn-in-test

 

Osobiście znam 2 przypadki "wypalenia" matrycy. W 1 od paska informacyjnego, gdzie 1 stacja wiadomości praktycznie codzień była "grana" godzinami. W 2gim wypaliło się logo Netflixa. Oba TV LG ze średniej linii (seria B). W obu przypadkach ekrany wymienione na gwarancji bez żadnych problemów, door2door. Po wymianie do dziś bez problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, subbiefan napisał:

https://www.rtings.com/tv/learn/real-life-oled-burn-in-test

 

Osobiście znam 2 przypadki "wypalenia" matrycy. W 1 od paska informacyjnego, gdzie 1 stacja wiadomości praktycznie codzień była "grana" godzinami. W 2gim wypaliło się logo Netflixa. Oba TV LG ze średniej linii (seria B). W obu przypadkach ekrany wymienione na gwarancji bez żadnych problemów, door2door. Po wymianie do dziś bez problemów.

kupiłem LG C1 i właśnie zastanawiam się czy go nie zwrócić :P na pewno nie będe oglądał jednej stacji na okrągło (raczej bajki dla dzieciaków, głównie sport i sporadycznie film).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozglądam się z wolna za telewizorem do salonu... duży ma być :) 

Co teraz jest na czasie? Wydaje mi się, że czas na technologię mini led ale z drugiej strony nie chodzi o to aby telewizor był droższy od mieszkania ;) może coś z oferty TCL ma sens?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, markos007 napisał:

kupiłem LG C1 i właśnie zastanawiam się czy go nie zwrócić :P na pewno nie będe oglądał jednej stacji na okrągło (raczej bajki dla dzieciaków, głównie sport i sporadycznie film).

Mam od ponad roku model B. Tv gra codziennie 8 -9 godzin. Często leci jakaś kanał informacyjny z paskiem lub gra długo jeden kanał z widocznym logo. Nic się nie wypaliło. Diody LED też potrafią się wypalić.  Nie wiem w jaki sposób wypaliło się logo Netflixa skoro jest wyświetlane tylko przy starcie aplikacji. Jeżeli zrobisz pauzę na Youtube,Amazon Prime, Netflix itd webOs po kilku minutach odpali wygaszacz ekranu żeby zapobiec wyświetlaniu statycznego obrazu. Mam, a właściwie oddałem jakiś czas temu do rodziny, starą plazmę Panasonica która ma 13-14 lat i tam jest jeden martwy pixel...

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Urabus napisał:

że czas na technologię mini led

Zapraszam jeżeli pasuje Ci 220cali 8K technologia CoB Mini LED 0.68mm. Jeżeli chodzi o koszty to nie wiem jaki masz dom ale może być mało :)

A tak na poważnie. Mini LED to bardzo drogie zabawki ponieważ to całkiem inna technologia.

 

6 godzin temu, Urabus napisał:

może coś z oferty TCL ma sens?

zapomnij. Chyba że idziesz w rozwiązanie budżetowe.

 

Jak duże pomieszczenie? Im wyższa rozdzielczość tym mniejsza odległość TV vs. oglądający.

Z nowych technologii masz OLED vs. Neo Q LED Samsunga 8K z procesorem. Tanio nie będzie ale jakość obrazu TOP. 

  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zeszłym roku kupiłem Samsunga QLED Q80 coś tam 65". Jak na razie jest bardzo ok.
Obraz ostry, równomiernie podświetlony, głośniki całkiem spoko. Bajerów w środku aż za dużo, ale jest kilka ciekawych opcji ustawiania dźwięku i obrazu + fajna synchronizacja z np. urządzeniami samsunga - bezproblemowe przekazywanie obrazu z telefonów na telewizor.

Kupiłem w promocji razem z soundbarem Samsung Q70 coś tam i wyszło około 6k PLN.

  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, Adam12 napisał:

Chyba że idziesz w rozwiązanie budżetowe.

 

Te najnowsze mini ledy od TCL: 65C935 i 75C935 to wcale nie są takie budżetowe, przynajmniej cenowo. Generalnie przy dzisiejszych mediach wydawanie zbyt dużo na telewizor to marnotrastwo, więc nie zamierzam przesadzać, a kupić muszę... choć nie chcę ;) 

 

49 minut temu, Adam12 napisał:

Jak duże pomieszczenie? Im wyższa rozdzielczość tym mniejsza odległość TV vs. oglądający.

 

Pomieszczenie około: 6x8 więc tak na oko celuję w 4K i 60-90 cali. Standardowa odległość oglądania (z kanapy) to będzie jakieś 2-3 metry ale z aneksu kuchennego też dobrze by było coś zobaczyć, a to wyjdzie jakieś 6-7 m.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, markos007 napisał:

znajomy nastraszył mnie wypalającą się szybko matrycą OLED. Czy użytkuje ktoś już może dłuższy czas i może się podzielić spostrzeżeniami czy jednak nie iść w QLED?

Nie dramatyzowałbym, chyba że faktycznie katujesz wyłącznie jeden program informacyjny całą dobę na maksymalnej jasności. Ja tak kiedyś załatwiłem plazmę Panasonica. Mam drugiego oleda, często używałem z konsolą (jak wiadomo gry mają wiele stałych elementów)i nic mi się trwale nie wypaliło. Coby dmuchać na zimne, po sesji konsolowej odpalam na kilka minut galerię obrazów ;)

trzeba też odróżnić chwilowe powidoki ( te pojawiają się bardzo łatwo) od trwałych wypaleń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja sam mam Sony XF9005 od czterech lat i jestem z niego w dalszym ciągu zadowolony, ale gdybym kupował dziś dla siebie to brałbym tego:

Zobacz jak tanio można kupić TCL 65C825 - od 4 999,00 zł
https://www.ceneo.pl/106554511/#tag=share-android

Kumpel go wziął i bardzo mi się podoba obraz, dźwięk i system.

Z kolei OLEDa od LG (B8) ma mój ojciec, ale ma zdecydowanie ciemniejszy pokój. Kolejna sprawa, trzeba było dokupić boxa na androidzie w ubiegłym roku bo Smart TV bardzo się posunął.

  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...